Zaloguj się, aby obserwować  
ProChaoS

Myszki - Jakie używacie?

1476 postów w tym temacie

To mam jeszcze ostatnie pytanie. Czytałem, że mysz ma teflonowe ślizgacze i nie wiem jak by one radziły sobie na metalowej podkładce. Nie wiem jakie one są w dotyku. Myślisz, że będą hałasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 19:38, Orion napisał:

To mam jeszcze ostatnie pytanie. Czytałem, że mysz ma teflonowe ślizgacze i nie wiem
jak by one radziły sobie na metalowej podkładce. Nie wiem jakie one są w dotyku. Myślisz,
że będą hałasować?


Hmm... od dawien dawna nie widziałem myszki BEZ teflonowych ślizgaczy - o ile kojarzę to chyba każda myszka Razera/A4 Techa/Logitecha takie ma. Obstawiam więc że nie powinno być problemów z tego powodu. Ale gwarancji nie dam, nie mam żadnej metalowej podkładki żeby sprawdzić, najlepszą jaką miałem była szmacianka za 30 zł ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, sam nie wiem z jakiego materiału są ślizgacze w mojej myszce, ale jest firmy A4 Tech, więc pewnie teflonowe. W każdym bądź razie nie sprawia problemów z kontaktem z metalową podkładką. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja używam Bloody V8M. Nie mam problemu z softem. Próbowałeś odinstalować i ponownie zainstalować?
Poza tym, nie wiem czy wiesz, soft z "automatu" ustawia się na profil "Core3", który tak jak "Core4" jest płatny. Jeśli więc nie masz zamiaru dopłącać za np. funkcję "Headshot", należy natychmiast po zainstalowaniu, w panelu aplikacji, w zakładce "Core", kliknąć na przycisk "Core2". Może to jest powód błędów, tym bardziej że w ustawieniu "Core3" masz do wykorzystania 1000 darmowych kliknięć w tym systemie, co jak się domyślasz, zużywa się błyskawicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę minimalizmem i oszczędnością. Myszek jako takich do ostrego gamingu nie używam już od przeszło 5 lat. Uznałem, że czytanie książek i pisanie ich w wolnym czasie rajcuje mnie bardziej, niż rozkwaszanie wirtualnych łbów. Co oczywiście nie znaczy, że sobie od czasu do czasu nie pyknę.

Przedstawiam, Titanum Goblin - http://allegro.pl/mysz-dla-graczy-titanum-goblin-2000dpi-6-przycisk-i4991199122.html

Bardzo tania, bardzo solidna. Wielokrotnie szarpana i sponiewierana. Wykorzystywana głównie do Photoshopa i sporadycznie do gierek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 12:26, Tuchaczevsky napisał:

Przedstawiam, Titanum Goblin - http://allegro.pl/mysz-dla-graczy-titanum-goblin-2000dpi-6-przycisk-i4991199122.html

Bardzo tania, bardzo solidna. Wielokrotnie szarpana i sponiewierana. Wykorzystywana głównie
do Photoshopa i sporadycznie do gierek ;)


Kupiłem kiedyś podobną jako myszkę mobilną do laptopa i dwukliki pojawiały się chyba od samego początku... Gdyby nie to, że korzystam z niej sporadycznie, pewnie już dawno poleciałaby do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 13:27, rob006 napisał:

Kupiłem kiedyś podobną jako myszkę mobilną do laptopa i dwukliki pojawiały się chyba
od samego początku... Gdyby nie to, że korzystam z niej sporadycznie, pewnie już dawno
poleciałaby do kosza.


Niestety. Z tymi tanimi modelami jest tak, że różnie możesz trafić. U ciebie wystąpił dwuklik, a u mnie kiedyś było zacięcie się lasera, który w ogóle nie reagował z podłożem (przyczyna użycia słowa SPONIEWIERANIE jest adekwatna w tym przypadku :P). Niemniej, jestem zadowolony. Za taką cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Niestety to nie pomogło, nadal proces znika w jakies 5 sekund po włączeniu. Ogólnie rzecz biorąc chciałem to zainstalować, bo chyba mi się ogólnie firmware zrypał w myszy, bo scroll jest ciągle w trybie zmiany DPI (przy zmianie trybu na dowolny inny zaraz wraca do tego trybu, czyli nawet nie moge korzystać z kółka w myszy za ponad 100 zł XD). Wkurza mnie to nieziemsko, ale nawet nie moge sprawdzić czy da się to naprawić przez software, bo mi sie nie włącza... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z półśrodkami, znajomy miał sporo problemów z myszkami z marketu (10-50 zł) bo tak wygląda ich produkcja, a kupno to loteria, albo trafisz na dobry model który wytrzyma swoje albo dostaniesz coś z wadami. Mniejszymi bądź większymi ale zawsze.

Jak katujesz sprzęt to zdecydowanie warto zainwestować w coś sprawdzonego, solidnego o dobrej renomie, nie tylko modelu który Cię interesuje ale też innych od tego producenta. Taka prawda.

Choćby taki Logitech G400/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:09, Snafu napisał:

Wytłumaczyłby ktoś o co chodzi z tym DPI?


Tak wikipedia:

"The computer industry often measures mouse sensitivity in terms of counts per inch (CPI), commonly expressed as dots per inch (DPI) – the number of steps the mouse will report when it moves one inch. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, jak to się przekłada w praktyce, bo w wikipedii to sobie bez problemu znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce przekłada się tak jak w wiki, więcej raportów, większa precyzja. Do tego dochodzi jakość sensora, soft nawet takie pierdoły jak materiał podkładki etc. Prawda jest taka, że w większości tanich myszek 10000 DPI na pudełku absolutnie nie świadczy o ich jakości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 19:26, Snafu napisał:

Dzięki ;)


Pokombinuj w warunkach domowych. Dodam, że często dobór właściwego DPI zależy również od rozdzielczości w jakiej pracujesz czy grasz. Wykonanie minimalnego ruchu na kosmicznym DPI może skończyć się w pokoju obok :P

Osobiste preferencje są najważniejsze, oraz ponad wszystkie zagrywki z DPI jakość sensora.

Mam aktualnie SS Sensei (1 to 5700 Adjustable CPI / 11400 DPCI) tak dla porównania w CS:GO mam 800-1200 DPI w systemie 2000-2500, więcej mi zdecydowanie niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś solidną myszkę przewodową USB z niższej półki cenowej. Powiedzmy max 100 zł.

Więcej wymogów nie mam. Relatywnie niska cena i wysoka wytrzymałość. Żeby wytrzymała dłużej niż moja aktualna myszka za 20 zł.

Często używam pokrętła. Także wciskam. Więc niech będzie porządne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2015 o 17:05, Graszcz napisał:

Polećcie jakąś solidną myszkę przewodową USB z niższej półki cenowej. Powiedzmy max 100
zł.

Więcej wymogów nie mam. Relatywnie niska cena i wysoka wytrzymałość. Żeby wytrzymała
dłużej niż moja aktualna myszka za 20 zł.

Często używam pokrętła. Także wciskam. Więc niech będzie porządne.

Roccat Lua, osobiście używam i sobie chwałę http://www.euro.com.pl/myszy/roccat-lua-roc-11-310.bhtml?from=skapiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować