Zaloguj się, aby obserwować  
Jakli

Civilization V - Temat ogólny

721 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2010 o 13:05, Azazell napisał:

A gdzie tam.. Civ 4 podstawka - 1.8gb około :) A z dodatkami to: 2.5 GB.

U mnie Windows podaje (w Panelu sterowania), że Civ 4 Complete ma 4,38 GB, i to bez tego programu do gry w sieci (który odinstalowałem). Z nim miałem ponad 4,5 GB.
Być może Windows uwzględnia również przestrzeń potrzebną do gry?
Ale nawet gdyby to były 2,5 GB, to i tak masz milion razy większą objętość.
A z pewnością to się nie przekłada na milion razy większą grywalność :-DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 18:02, A-cis napisał:

> A gdzie tam.. Civ 4 podstawka - 1.8gb około :) A z dodatkami to: 2.5 GB.
U mnie Windows podaje (w Panelu sterowania), że Civ 4 Complete ma 4,38 GB, i to bez
tego programu do gry w sieci (który odinstalowałem). Z nim miałem ponad 4,5 GB.
Być może Windows uwzględnia również przestrzeń potrzebną do gry?
Ale nawet gdyby to były 2,5 GB, to i tak masz milion razy większą objętość.
A z pewnością to się nie przekłada na milion razy większą grywalność :-DD


Nie ufaj Dodaj / usun Programy - bo tam są błędy w obliczeniach :). Ręcznie jest dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2010 o 21:46, Azazell napisał:

> > A gdzie tam.. Civ 4 podstawka - 1.8gb około :) A z dodatkami to: 2.5 GB.

> U mnie Windows podaje (w Panelu sterowania), że Civ 4 Complete ma 4,38 GB, i to
bez
> tego programu do gry w sieci (który odinstalowałem). Z nim miałem ponad 4,5 GB.

> Być może Windows uwzględnia również przestrzeń potrzebną do gry?
> Ale nawet gdyby to były 2,5 GB, to i tak masz milion razy większą objętość.
> A z pewnością to się nie przekłada na milion razy większą grywalność :-DD

Nie ufaj Dodaj / usun Programy - bo tam są błędy w obliczeniach :). Ręcznie jest dokładniej.

Zwróć uwagę, że A-cis pisał o Civ 4 Complete, ona zajmuje na dysku blisko 4,5 GB. Masz racje ze Dodaj/usun programy moze pokazywac nieprawde, ale w tym wypadku sie akurat zgadza.

@A-cis - Co do Civ 1 to gralem w nia na Amidze i chyba byla tylko na 1 dyskietce 3,5. Kolejny dowód na to, że wtedy jeszcze Amiga >>> PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 20:28, rhyz napisał:

@A-cis - Co do Civ 1 to gralem w nia na Amidze i chyba byla tylko na 1 dyskietce 3,5.
Kolejny dowód na to, że wtedy jeszcze Amiga >>> PC ;)

Ale nie jesteś pewny czy to była 1 dyskietka. IMHO ona nie mogła by się zmieścić na 1 dyskietce. Kody wtedy były bardzo oszczędne i obcinać nie było co, a Amiga miała w dodatku bogatszą grafikę, więc wersja Civ na Amigę, jeżeli już, to powinna być jeszcze bardziej rozbudowana niż na PC :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W drugiej cywilizacji, komputer wypowiadał wojny praktycznie non-stop, czasem nawet bez żadnego powodu. Można powiedzieć, że jest to POWRÓT DO KORZENI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 19:04, A-cis napisał:

> @A-cis - Co do Civ 1 to gralem w nia na Amidze i chyba byla tylko na 1 dyskietce
3,5.
> Kolejny dowód na to, że wtedy jeszcze Amiga >>> PC ;)
Ale nie jesteś pewny czy to była 1 dyskietka. IMHO ona nie mogła by się zmieścić na 1
dyskietce. Kody wtedy były bardzo oszczędne i obcinać nie było co, a Amiga miała w dodatku
bogatszą grafikę, więc wersja Civ na Amigę, jeżeli już, to powinna być jeszcze bardziej
rozbudowana niż na PC :-)

Chyba faktycznie była na 2, może Colonization było na jednej, ale tego pewnie już nie dojdziemy, zbyt dawno to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Civilization na Amigę była na 4 dyskietkach 720kb na PC chyba na 3 dyskietkach ale były to znacznie większe dyskietki bo aż 1,44 MB.Nie zapominajcie że w Civilization było jedno z dłuższych" intro" bodaj 8 minut w którym przedstawiano powstanie świata i no ale wiemy co dalej było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 12:07, VonLitwin napisał:

Civilization na Amigę była na 4 dyskietkach 720kb na PC chyba na 3 dyskietkach

Z całą pewnością Civka na PC była na 2 (słownie: dwóch) dyskietkach 3,5" (czyli 1,44 kB). Wiem, bo ją jeszcze mam :-)
Druga dyskietka była niepełna, dlatego można było na niej umieszczać nawet sejwy. Łącznie to było ok. 2,1 kB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 19:14, A-cis napisał:

> Civilization na Amigę była na 4 dyskietkach 720kb na PC chyba na 3 dyskietkach
Z całą pewnością Civka na PC była na 2 (słownie: dwóch) dyskietkach 3,5" (czyli 1,44
kB). Wiem, bo ją jeszcze mam :-)
Druga dyskietka była niepełna, dlatego można było na niej umieszczać nawet sejwy. Łącznie
to było ok. 2,1 kB.

Tak jest. Dodam dla ścisłości: nie kb tylko mb (dyskietka 3,5"" miała 1,44 megabajta pojemności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2010 o 21:36, rhyz napisał:

Tak jest. Dodam dla ścisłości: nie kb tylko mb (dyskietka 3,5"" miała 1,44 megabajta
pojemności)

Niezupełnie bo tylko 1440 KB (18 sektorów x 80 ścieżek x 2 strony x 0,5 KB na sektor). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko: ściągnąłem demko przez steama ale podczas uruchamiania wyskakuje błąd. Spotkaliście się z czymś takim ?
Leci intro, ale wyskakuje mi od razu okno erroru ( kod 0xc0000005 ). Intro pomimo tego leci dalej, kiedy dochodzi do końca jest zwiecha. Wyłączyłem intro i gra powinna przejść od razu do menu, ale wyskakuje tylko czarny ekran i od razu okno erroru. Mam najnowsze sterowniki, DX, komp spełnia wymagania itd...
Wiecie może czym to jest spowodowane ?

Kurcze zamówiłem pełną wersję i głupio by było gdyby nie działała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie teges z Civ5 lub ze mną. Wczoraj przeszedłem 2xdemo. Bez rewelacji w sumie. Swoją przygodę zakończyłem na części 3 (w którą katowałem miesiącami0. Mam część 4 z dodatkami ale jakoś tak wyszło że nie zagrałem jeszcze. Co do części 5...no nie wiem - brak tego czegoś. Wciąga nie powiem (o 3 skończyłem), ładnie wygląda (na DX9 nawet), interface wygodny ale....nie podoba mi się :
- rozwój miast (brak widoku na miasto)
- zmiana produkcji w trakcie powoduje start produkcji od początku - nie jest przenoszony wypracowany postęp
- nie można zrobić rushu i zniszczyć cywilizacji bez 4 dobrych jednostek (w tym np.: łuczników). Przez to by wyeliminować jakieś miasto-państwo czy cywilizację trzeba czekać aż do późnego średniowiecza tak by mieć dość jednostek do wyprodukowania armii pozwalającej na zajęcie jednego głupiego miasta (wioski).
- nie można dopłacić do produkowanej jednostki tak by mieć ją wcześniej (trzeba zabulić pełna kwotę bez względu na postęp produkcji).

PS: Czy miasto czerpie zasoby ze wszystkich posiadanych w granicy terenów czy trzeba jakoś określić które pola się wybiera ?

PS2: Na pewno nie kupię V w dniu premiery - poczekam aż stanieje a póki co sięgnę po civ4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem dema Civa 5. Po włączeniu gry przez Steam pojawia się czarny ekran a potem raport o wystąpieniu błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:22, Darkstar181 napisał:

Jutro premiera.
Mam pytanie, polonizacja ma być dostępna od razu, na płycie, czy Cenega znowu każe czekać
na takowe ?


Ma się pojawić na steamie o ile się nie mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 21:23, Isildur napisał:

Ma się pojawić na steamie o ile się nie mylę...

Cóż, mam nadzieję że nie trzeba będzie czekać wiekami.
Nie żebym miał problemy z englishem, ale do takiej złożonej strategii przydałyby się raczej polskie teksty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza Civka. Demko mnie urzekło i postanowiłem zakupić tą jakże "bagnistą" V. Zacznę grę ku chwale Romy już jutro:) Pytanie tylko kiedy skończę...Jeszcze tylko jedna tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 21:25, Darkstar181 napisał:

Nie żebym miał problemy z englishem, ale do takiej złożonej strategii przydałyby się
raczej polskie teksty :)

Dla mnie przejście z polskiego CIV na angielskie CV było szokiem... ale nie mam zamiaru się cofać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wróciłem z "ciepłą" jeszcze Civką 5 pod pachą. Rozpakowałem, i... cóż, niestety, pierwsze wrażenie (jeśli chodzi o wydanie, bo sama gra dopiero się instaluje) jest raczej marne.

O co chodzi - wydanie jest niesamowicie ubogie. O ile pamiętam, w Civ4 dostawaliśmy grę w ładnym pudełku DVD, opatrzoną tekturową "okładką", a w środku poradnik, wyczerpująca instrukcja i mapka rozwoju (no i oczywiście gra).

Tutaj mamy zwykłe opakowanie DVD - ok, przecież to nie problem, poradnik mi nie potrzebny. Ale otwieram pudełko, i widzę... ok, drzewko technologiczne. Miło. Jakaś kartka pomocy podręcznej (8 stron). Spoko. I instr... yyy.... no właśnie, gdzie jest instrukcja?! Już myślałem, że dostałem felerny egzemplarz. Ale nie. Doczytałem w karcie pomocy, że instrukcja jest na dysku z grą.

I się mocno zirytowałem. Płacę za grę 130 zł (bez groszy). Za taką cenę mogliby się postarać, by chociaż podstawowe elementy były porządnie wydane.

Rozumiem, gdy instrukcja jest na płycie w tzw. tanich seriach. Tam płacisz mało, i mało możesz oczekiwać. Ale za 130 zł (czyli górna granica normalnej ceny nowości), oczekuję jednak czegoś więcej, niż wydania jak w taniej serii.

Cóż, zobaczymy, jak będzie dalej. Ale jeśli jakość gry będzie podobna jakości wydania, to... już się boję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować