Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Krzysztofowi "actionkot" Kotowskiemu z Action S.A.!

304 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2011 o 15:47, Jedimax napisał:

Czy mogę wiedzieć co się stało z punktem w Rzeszowie? Nie widzę abym miał możliwość odebrania
dlatego zastanawia mnie czy:
- punkt został zlikwidowany
- jest to błąd w systemie


Niestety nie jest to bład , salon nie jest zlikwidowany ale do końca roku a może niestety i dłużej nie mozemy tam realizować odbiorów osobistych. W styczniu podejmiemy decyzję w zależności od rozwoju sytuacji albo inny punkt ale może ten salon wroci na listę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:25, KapiKullo napisał:

Gdzie mogę skontaktować się z waszym działem marketingu?


Waszym czyli ? gram/Action/Go24 ?
mail do mnie krzysztof.kotwski@action.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, które poruszyłem w innym wątku, a dotyczy ono zamawianych gier w sklepie Gram.pl. Czy istnieje możliwość wprowadzenia dostawy zamówionej gry na życzenie i do klienta w sobotę? W tym przypadku konkretnie chodzi mi o Wiedźmina 2 w wersji na konsolę Xbox 360. W zamówieniu mam podany termin wysyłki na 13 kwietnia. Wypada piątek. Mógłbym go otrzymać następnego dnia w sobotę? Wiem, że nikogo to nie obchodzi, bo nie nie musi, ale ja pracuje w tygodniu w takich godzinach, że praktycznie nie mam możliwości sobie pograć. Jeśli gra dojdzie do mnie w poniedziałek to przeleży do kolejnego weekendu. Nie oszukujmy się, wysyłającego i tak na dobrą sprawę nie obchodzi, czy zamówiona przez klienta gra dotrze do niego następnego dnia w sobotę, czy w poniedziałek, albo Bóg jeden wie, jakiego innego dnia. Wysyłającego obchodzi tylko to, żeby zamawiający odebrał zamówienie i żeby za nie zapłacił.

Z tego co się orientuję, ale nie mam 100% pewności to każda firma kurierska jest w stanie dowieść paczkę w sobotę. Tyle, że wymaga dodatkowej zapłaty, którą wiadomo, że ponieść musi zamawiający. Pytanie tylko, jak duża byłaby to dopłata. W obecnej formie wiem, że zamówiona gra dotrze do mnie w poniedziałek i zapłacić za dostawę muszę 15,90 zł. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby w wyniku dostawy gry w weekend opłata wzrosłaby podwójnie, albo trochę ją przekroczyła. Jeśli natomiast miałbym za przesyłkę w weekend zapłacić 50 zł to ślicznie dziękuję, ale nie skorzystam.

Można by się nad tym zastanowić? I nie chodzi mi tylko i wyłącznie o tą jedną konkretną grę. Myślę, że przydałoby się wprowadzić możliwość dostarczonego towaru do zamawiającego w weekend. Inna sprawa to ilu będzie chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że ani autor tekstu, ani moderatorzy jakoś nie chcą zabrać głosu, zadam pytanie tutaj, może doczekam się odpowiedzi.

W newsie http://www.gram.pl/news_8AreH,,1_Dark_Souls_na_PC_z_dwoma_nowymi_bossami_zobacz_ich_na_skanach_z_PC_Action.html zamieszczono skany z niemieckojęzycznego magazynu PC Action. Biorąc pod uwagę fakt, iż jako "źródło" podano jakąś japońską (sądząc po alfabecie) stronę, materiały te wykorzystano bez wiedzy i zgody redakcji PC Action. Zgodnie z polskim prawem, czyn taki jest w najlepszym razie wykroczeniem, w najgorszym - przestępstwem. Niestety, pomimo kilku próśb o komentarz, autor (Harpen) nie raczył tematu skomentować.

To nie pierwszy raz, gdy na gramie wykorzystywane są (nielegalnie) skany z czasopism. Co gorsza, pojawiają się one w newsach. Tymczasem "normalni" gramowicze dostają bany za choćby wspomnienie o ściągnięciu gry lub filmu - bo tak stanowi regulamin. Jak, w takim razie, ma się łamanie praw autorskich poprzez zamieszczanie skanów, do regulaminu, zakazującego propagowania treści "pirackich"? Czemu odnoszę wrażenie, że na gramie są równi i równiejsi, a regulamin nie dotyczy ani moderatorów, ani redakcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:38, Ring5 napisał:

Jako że ani autor tekstu, ani moderatorzy jakoś nie chcą zabrać głosu, zadam pytanie
tutaj, może doczekam się odpowiedzi.


Aż sprawdziłem skrzynkę Moderatorską. Żadnego zapytania w tej sprawie jako Moderatorzy nie otrzymaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:41, Wojman napisał:

Aż sprawdziłem skrzynkę Moderatorską. Żadnego zapytania w tej sprawie jako Moderatorzy nie otrzymaliśmy.


Nie wiem, czy śmiać się, czy zapłakać... Bo, jak rozumiem, tytuł newsa, zawierający zwrot "skany z PC Action", nie wystarczy? W przypadku wcześniejszych newsów ze skanami również nic nie zauważyliście? Super... Nie mam nic do dodania. Ciekawe, że nie czekacie na "zapytania", gdy ktoś wspomni o pirackich kopiach gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz nam to, że nie odpowiadamy na zapytania. Oficjalne zapytania do Moderatorów należy kierować poprzez formularz kontaktowy. Nie wspominając już o tym, że nie rozróżniasz Moderatorów od członków redakcji, ale to jest temat na osobną dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 23:05, Wojman napisał:

Zarzucasz nam to, że nie odpowiadamy na zapytania.


Bardzo bym prosił, byś albo czytał ze zrozumieniem, albo powstrzymał się od tego typu tekstów. Napisałem wyraźnie, że nikt z moderatorów nie zabrał głosu. To chyba jednak co innego, niż stwierdzenie, że nie odpowiadacie na zapytania, prawda?

Dnia 10.04.2012 o 23:05, Wojman napisał:

Nie wspominając już o tym, że nie rozróżniasz Moderatorów od członków redakcji


Nie wiem, skąd taki pomysł. Wydaje mi się, że zarówno we wspomnianym wyżej temacie, jak i tu, wyraźnie rozróżniam między moderatorami i członkami redakcji (np. Harpenem). Wypadałoby takie rzeczy zauważać, zanim się komuś coś zarzuci, ale, jak to ładnie napisałeś, to temat na osobną dyskusję.

A skoro już czytasz to, co napisałem, może wypowiesz się, jako czołowy obrońca praw autorskich? Jakiś komentarz? Uwaga? Czy może dalej będziesz czepiał się głupstw w rodzaju "nie rozróżniasz modów od redakcji", kompletnie ignorując temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 23:28, Wojman napisał:

Chesz odpoczynek od forum? Bo jeśli tak to jesteś na najlepszej drodze.


Typowe - zarzucasz mi coś, czego nie zrobiłem, wykazuję, że tego nie zrobiłem i proszę o odpowiedź, na co słyszę kolejną groźbę. Czy ty naprawdę już nie potrafisz prowadzić normalnej rozmowy? Pytam jasno i wyraźnie - jak się ma kwestia regulaminu, zawierającego fragmenty o łamaniu praw autorskich, do zamieszczania na forum treści owe prawa łamiących.

A twoją powyższą wypowiedź pozwolę sobie zgłosić redakcji, bo to naprawdę zaczyna być przegięcie, gdy wykorzystujesz swoją pozycję do osobistych porachunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się tak krótko w kwestii skanów odniosę, z tego co wiem takie skany podchodzą pod kategorie "przecieków" branżowych/prasowych.
Od lat tak się wykorzystuje np zdjęcia wypływające do sieci [wcześniej przed globalizacją i rozwojem netu takowe wypływały do prasy/czasopism], nie wiem natomiast czy jest to prawnie regulowane, nie mniej o jakiś skandalach, łamaniu praw autorskich i ciąganiu po sądach za wrzucanie takich przecieków/skanów nigdy nie słyszałem.

To tak orientacyjnie tyle ile ja się w temacie ogarniam.

Nie mniej w sumie jakiś fachowy komentarz od konsula/redakcji był by mile widziany przyznaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 23:52, Ring5 napisał:

A twoją powyższą wypowiedź pozwolę sobie zgłosić redakcji, bo to naprawdę zaczyna być
przegięcie, gdy wykorzystujesz swoją pozycję do osobistych porachunków.


Proszę uprzejmie. Powiem tylko, że redakcja nie ma nic wspólnego z Moderatorami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2012 o 00:22, Pietro87 napisał:


Nie mniej w sumie jakiś fachowy komentarz od konsula/redakcji był by mile widziany przyznaję.


No nawet na kilka dni urlopu nie można pojść bo odrazu afera ...
Wiec po krótce jestem konsulem i odpowiadam za kwestie dotyczące głownie logistyki i punktów odbioru ale postaram sie z orietowac o co chodzi z tymi skanami - tez dla własnej ciekawpsci , a ,że w mojej pracy codziennie współpracuje z działem prawnym więc i od nich będę miał jakąś wykładnię o ile jeszcze tego nie zrobiła akne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche to zajęło ale tak to już jest w korporacjach , autor artykułu odpowiedział i widziałem ,że kwestia wyjaśniona w http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=75413 ale skoro już został poświęcony czas na głębsze wyjaśnienie to to jest właśnie takie :

Posłużenie się opublikowanym wcześniej utworem (w tym przypadku mamy doczynienia z grafiką przedstawiającą grę PC która zamieszczona została na łamach niemiecko-języcznego czasopisma, specjalizującego się w tematyce rynku gier PC) jest dozwolone. Zaznaczyć trzeba że ww. czasopismo opublikowało wizualizację gry w celach gospodarczych z zamiarem poinfomroawania jak najszerszego grona zainteresowanych branżą gier PC, o nadchodzacej nowości. Wobec powyższych okoliczności oraz z uwagi na brzmienie art. 25 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewych wskazać należy iż posłużenie się tymi informacjami nie stanowi naruszenia prawa. Przytoczony w zdaniu poprzedmin przesis ustawy wskazuje na możwliwość zamieszczania wczesniej opubliowanych utworów z zaznaczeniem ich źródła pochodzenia.

I na tym też proponuje definitywnie zakończyć ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskać potwierdzenie (paragon) odbioru gry? W Sferisie powiedzieli, że to się dostaje coś na email ale nie mam nic takiego. Więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować