• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

Heroes 3 - Problem z Windows 7

Pytanie

Witam

Zakładam nowy temat, gdyż podobnego problemu nie znalazłem jeszcze na forum, a mocno przeszkadza w grze.

Mianowicie posiadam netbooka Asusa, z Intel Atom 450, Intel Graphic Accelerator 900 i 1GB Ram, no i z Win 7 Starter na pokładzie. Ostatnio chciałem pograć na nim w Heroes of Might and Magic 3. Niestety, są z tym problemy...

Otóż gra (przeciwnie, jak u innych na Win Vista) instaluje się bezproblemowo. Uruchomienie? Spoko. Jednak po pewnym czasie gry (ale w różnych momentach, zależnie od konkretnego uruchomienia) zawiesza się (przestaje odpowiadać). Zauważyłem, że dzieje się to cyklicznie, a konkretnie: za pierwszym uruchomieniem po dłuższym czasie, kiedy zrestartuję - po kilku minutach, po kolejnym restarcie - już na etapie wczytywania save''a. Ma ktoś pomysł, co z tym fantem zrobić?

Dodam, że najbardziej oczywiste sposoby, jak ustawianie trybu zgodności (w sumie wszystkich możliwych) czy uruchamianie jako administrator, albo też wyłączanie kompozycji wizualnych czy uruchamianie w rozdzielczości 640x480 już dawno wypróbowałem - nic to nie daje.

Problem z wydajnością netbooka raczej odpada, bo to stara jak świat gierka. Raczej coś z Win 7, ale dziwne, bo na Viście (i to bez SP jakiegokolwiek) gra chodziła jak złoto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.03.2010 o 15:25, Azvar napisał:

OK, aż mi głupio, pograłem jednak troszkę w HoMM III u siebie i faktycznie jest problem
z wieszającą się grą. Ustawiłem nawet tryb zgodności XP z Service Pack 1 czy 2 bodajże
na wszystkich .exe i udało mi się pograć beztresowo godzinkę, ale w końcu gra się wywiesiła.

Cóż mogę powiedzieć, to stara gra i w dodatku robiona raczej przez amatorów, trudno oczekiwać
zeby działała poprawnie na nowszych systemach :) Pozostaje niestety kombinować dalej,
albo grać na XP.


Nie wiem. Ja nie mam W7 ani Viśty ale tutaj takie coś znalazłem: http://www.sevenforums.com/gaming/41315-heroes-might-magic-iii-win7.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2010 o 16:21, Azvar napisał:

Tam pisze dokładnie to o czym pisałem powyżej i to nie pomaga, nic nie pomaga, po prostu
gra się będzie na Win7 wieszać i tyle.


Niech NLX też spróbuje. Może jemu pomoże, bo jak widać kolesiowi który napisał to rozwiązanie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uj, niestety, panowie, próbowałem już stosować do wszystkich plików wykonywalnych, w dodatku różne tryby zgodności (win 98, win xp SP2, Win XP SP3, nawet z braku latu Windows server (bodajże) próbowałem). Nic to nie daje, jak się wieszało, tak się wiesza.

Co do kwestii netbooka, to raczej nie w tym rzecz. Na PC-cie z Intel C2D E8400, GF280GTX i 4 GB Ramu (no i Windows 7 Home Premium) jest ta sama śpiewka (a tu raczej trudno twierdzić, że to wina za słabego na taką grę kompa :D).

O dziwo, znalazłem gdzieś wyjaśnienie, że HoMM3 powoduje problemy z nieodpowiednim gospodarowaniem RAM''em. Zainstalowałem program co jakiś czas ram czyszczący i... no, nie pomogło w pełni, ale teraz gra zawiesza mi się znacznie rzadziej, a i po ponownym uruchomieniu nie wiesza się już na etapie ładowania save''a. Więc jakieś rozwiązanie to niby jest, aczkolwiek połowiczne.

Azvar - tak nieco poza tematem. Czy HoMM3 było tworzone przez amatorów? Nie zgodziłbym się. Ci ludzie mieli na koncie już dwie poprzednie części, w dodatku świetny cykl Might and Magic. Tak więc myślę, że w swoim fachu byli naprawdę nieźli (zresztą, świadczy o tym choćby to, że po 11 latach od wydania tej gry chce mi się pieprzyć z próbowaniem takiej konfiguracji, bym mógł pograć :D). Po prostu, staruszek już jest (HoMM3), i się z nowym Windowsem gryzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2010 o 22:21, NLX napisał:

Azvar - tak nieco poza tematem. Czy HoMM3 było tworzone przez amatorów? Nie zgodziłbym
się.


Nie wiem czy można ich nazywać inaczej, skoro przez kilka lat klepali ciągle to samo, nie potrafili za bardzo niczego usprawnić, ani dodać czegoś na prawdę ciekawego w dodatkach/sequelach, a do tego ich gry (jak z resztą widać po tym problemie) były pisane po amatorsku :) Nawet nie dziwi fakt, że New World Computing w końcu splajtowało, razem z ich dozgonnym wydawcą 3DO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.03.2010 o 22:39, Azvar napisał:

Nie wiem czy można ich nazywać inaczej, skoro przez kilka lat klepali ciągle to samo,
nie potrafili za bardzo niczego usprawnić, ani dodać czegoś na prawdę ciekawego w dodatkach/sequelach


Moim skromnym zdaniem to właśnie była ich najmocniejsza strona :) (jak widać, co człowiek to opinia). Część pierwsza była bardzo fajna. Część druga -jeszcze mocniej rozwinęła serię. Część trzecia była znowu - tym samym, co dwójka, ale lepiej, więcej, ciekawiej. A potem zaczęli właśnie kombinować, i powstały takie "kwiatki", jak Heroes 4 czy, tu już nieco lepsze, Heroes 5. Zauważ, że właśnie po tym, jak zaczęli "wydziwiać", studio upadło (po średnio przyjętym Heroes 4 i fatalnie przyjętym Might and Magic 8). Ogólnie uważam, że najlepszy sequel to taki, który formą nie odchodzi od oryginału, ale tylko powoli i sukcesywnie rozwija pomysły. Początek kombinowania jest początkiem upadku serii. Podobnie zresztą było z serią Tomb Raider - wszystko było świetnie, dopóki jakiś geniusz z gry przygodowej z elementami zręcznościowymi nie zrobił "dziwa" w stylu Angel of Darkness, a potem nie przemianował serii na Tomb Raider of Persia (od Legendy wzwyż).

Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie :)

Dnia 17.03.2010 o 22:39, Azvar napisał:

a do tego ich gry (jak z resztą widać po tym problemie) były pisane po amatorsku :)


Wiesz, trudno od twórców wymagać, by w czasach Windowsa 98 przewidzieli, jak będzie gra działała na Windowsie wydanym 10 lat później :) A na Win 98 Heroes 3 chodził jak złoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema, założyłem konto na tej stronce właśnie dlatego, że szukam pomocy w identycznej sprawie. Coś mi się wydaje, że nie można tego zwalać na brak profesjonalizmu twórców ''Hirołsów''.
Mam identyczny problem zarówno z grą Heroes 3 jak i Europą Universalis. Europę odinstalowałem po prostu, ale teraz przy okazji heroesów się już trochę wkurzam. Co druga gra będzie mi się wyłączać bądź wieszać na tym systemie (Win 7 Home premium)? Nie ma innego rozwiązania jak zmiana systemu operacyjnego?
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.05.2010 o 18:42, MSgt_Marcus_Rebelion napisał:

Próbowałeś zmienić na tryb zgodności z Windows 98?

Tak, przy zgodności z 98 gra wogóle się nie uruchamia. Czarny ekran i wywala; / No i kicha;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no i lipa, po godzinie grania znowu pojawia sie jakis błąd....akurat 3 czewsc musi sie ciąć;/;/ a gralem np w 2 to wszystko gra, nawet jeszcze 4 nie patrzylem, a kupiłem tą płte specjalnie dla "trójki"!!!!!! pzdr moze ktoś rozwiązał ten problem....próbowalem roznego rodzaju zgodności, uruchamianie jako admin, kilkakrotna reinstalacja.... i nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.12.2010 o 15:16, Chester001 napisał:

ja z h3 robiłem tak..
uruchom instalator w zgodność z np hmm xp potem ikonkę exe też w zgodność i ... powinno
działać.

czyli tak zrobiłeś jak napisaleś i działa bez problemu? Posiadasz wind7?Próbowalem kilkunastu mozliwości i lipa, nawet zmiana zgodności nie pomaga przed instalka i w trakcie odpalania gry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 00:49, domcio81 napisał:

> ja z h3 robiłem tak..
> uruchom instalator w zgodność z np hmm xp potem ikonkę exe też w zgodność i ...
powinno
> działać.
czyli tak zrobiłeś jak napisaleś i działa bez problemu? Posiadasz wind7?Próbowalem kilkunastu
mozliwości i lipa, nawet zmiana zgodności nie pomaga przed instalka i w trakcie odpalania
gry....

mam win 7 premium 32bit. ale wcześniej instalowałem na ultimate 64 bit.
możliwe ze to wina startera... jak masz oryginalną płytę to może po prostu ściągnij z netu h3 ( bo jak się ma oryginał to chyba można... tak mi się wydaję - jak coś to niech mnie ktoś poprawi ) i wtedy powinno działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja zaraz zwariuje(pozytywnie). Wczesniej zmienialem zgodność, ale pomyślalem sobie... moze nie bede jej zmieniać, okazalo sie ze gra kula:)))( skipowalem jakas mapke do 4 miesiaca i sie nie zawiesila!!!!a wczesniej max do 2 tyg i wieszalo sie....)jestem ciekaw jak to bedzie wyglądalo na tle normalnej gry(czas grania)...oby wszystko bylo ok:) jutro sie odezwe pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

metodą prób i błędów chyba znalazłem rozwiązanie jak zrobić, żeby gra się nie zacinała (HOMM III) i nie trzeba było jej wyłączać :] nie wiem czy to robi jakąś różnice (win7 64-bit), ale w zgodnościach mam ustawione Windows 98 / Windows Me, do tego Uruchom ten program jako administrator
bynajmniej, żeby gra się nie zacięła robiłem save`y co 2-3 dni na początku, a po miesiącu problem zniknął :D nie sprawdzałem czy po odpaleniu nowej mapy trzeba będzie tak robić znowu, ale podejżewam, że tak.
a jak by problem nie zniknął, to zawsze jest save ;] pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować