Zaloguj się, aby obserwować  
Paluch_222

Zarost - baki, wąsy i broda

67 postów w tym temacie

Temat nie znaleziony przez wyszukiwarkę, a moim skromnym zdaniem pomocny przy codziennej pielęgnacji męskiej twarzy.

Zarostem określane są włosy porastające dolną część twarzy mężczyzny począwszy od pokwitania aż do śmierci. U dorosłego każdy włosek rośnie z zawrotną prędkością 0,6mm/dobę. W poczet zarostu zaliczane są trzy rodzaje owłosienia:

Baki - zwane też bokobrodami lub pekaesami. Mianem tym określa się zarost wyrastający przed uszami, bez brody właściwej, będący przedłużeniem fryzury. Mogą być one zarówno niewielkiej długości, ledwo przekraczające dolną linię ucha, lub dosięgać do samej żuchwy.

Wąsy - zarost wyrastający pod nosem a nad wargami. Wąsy składają się z dwóch pasm włosów rozchodzących się w przeciwnych kierunkach. U chłopców pojawia się w wieku dojrzewania. U kobiet wystąpić mogą w wyniku zaburzeń hormonalnych lub jako spadek po przodkach, czyli typ urody (zwłaszcza u brunetek).

Broda - zarost występujący głównie u mężczyzn (u kobiet w wyniku zbytniej aktywności nadnercza lub choroby) obejmujący dolną część twarzy. Broda składać się może z samej bródki, czyli zarostu porastającego żuchwę, oraz w połączeniu z wąsami i/albo bokobrodami.

W wielu kulturach broda uznawana jest za znak dorosłości i męskości, w innych po prostu dodaje mężczyźnie powagi. Można więc powiedzieć, iż zarost jest tym dla mężczyzny, czym dla kobiety kosmetyki. W niektórych kręgach religijnych noszenie brody jest wręcz obowiązkiem. Z historycznych faktów warto dodać, iż posiadanie brody było obowiązkiem m.in u mistrza Zakonu Krzyżackiego, bowiem w razie potrzeby zakrywała niedoskonałości jego oblicza.

Do chwili obecnej powstawało wiele wzorów zarostu. Wszystkie wymagają pielęgnacji i utrzymywania w czystości, bowiem nierzadko pozostają na nich resztki po posiłku lub ulegają zabrudzeniu co może skończyć się chorobami skórnymi.

Czy zarost u mężczyzn jest obecnie modny, czy naprawdę dodaje powagi i charakteru? Jakie są Wasze porady dbania o zarost, sposoby modelowania, używane kosmetyki. No i oczywiście, czy drogie Forumowiczki lubią "szorstkich" facetów, czy jednak wolą gładkie lico?

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej noszenie zarostu nie jest popularne w dzisiejszych czasach. Można powiedzieć, że nie spotkałem jeszcze żadnej dbającej o siebie osoby w moim wieku która chodziłaby nie ogolona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lulz
Przecież broda akurat przechodzi renesans obecnie.

Ja praktycznie od 10 lat stale mam kilkudniowy zarost na japie, bo tak się sobie bardziej podobam. :D
Jakoś znajome kobiety nie narzekają na mój wygląd, więc chyba broda im odpowiada także na mojej pięknej twarzy. ]:>

Zresztą jest to jak zwykle kwestia indywidualna, podobnie jak z ubiorem, włosami czy zachowaniem.
Mi zwyczajnie jest żal ludzi, którzy swój wygląd opierają na "trendach" ustalanych przez kmiotów i swoje zachowanie także opierają na tym, "jak ktoś będzie ich oceniał". Trzeba mieć na serio nie równo pod sufitem, by swoje życie dyktować pod katem, jak inni będą nas oceniać, a nie jak sami dobrze się czujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję mieć zalesienie takie jak gostek z lewej, ale dopiero jak mi sie skonczy ważność dowodu, czyli za jakieś 8 lat, zeby nowego nie wyrabiać :)

20100321164558

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 16:42, meryphillia napisał:

Zresztą jest to jak zwykle kwestia indywidualna, podobnie jak z ubiorem, włosami czy
zachowaniem.
Mi zwyczajnie jest żal ludzi, którzy swój wygląd opierają na "trendach" ustalanych przez
kmiotów i swoje zachowanie także opierają na tym, "jak ktoś będzie ich oceniał". Trzeba
mieć na serio nie równo pod sufitem, by swoje życie dyktować pod katem, jak inni będą
nas oceniać, a nie jak sami dobrze się czujemy...


Myślę tak samo jak ty, a nie mam zarostu bo po prostu nie lubię xP
Renesans? Chyba tylko w pewnym wieku.
Bo wyjdź na ulice i spotkaj chociażby jednego 16-sto latka z zarostem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 16:26, MadDogg napisał:

Raczej noszenie zarostu nie jest popularne w dzisiejszych czasach.

Brak higieny niby też nie jest popularny, a różnie bywa z tymi sprawami.
Tłumaczenie, że zarost nie jest modny (w Hollywood z tego co wiem jest wielka moda na wąsy i inne takie) jest dość zabawny. Rozumie, że niektórzy kierują się w wyglądzie obecnymi trendami - ale mnie to wisi. Wyglądać jak 100 innych osób? Co w tym oryginalnego. Wyróżniać się w jakiś wysmakowany sposób, a to już co innego.
Ja osobiście noszę baczki, takie zwężone/podgalane. Czemu? A czemu nie. Zarostu specjalnie nie lubię, golić się też nie. Zatem czasem noszę 2/3 dniowy zarost. Za to na pewno nigdy nie zapuszczę wąsów, te mnie odrzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież chyba nie dyskutujemy tutaj o 16latkach, bo niby po co skoro większości z nich zarost jeszcze się nie pojawił, albo wyrosły im dopiero pierwsze dwa kłaki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 17:00, meryphillia napisał:

No przecież chyba nie dyskutujemy tutaj o 16latkach, bo niby po co skoro większości z
nich zarost jeszcze się nie pojawił, albo wyrosły im dopiero pierwsze dwa kłaki. :D


Powiedziałem to co wiem o osobach w moim wieku ;]
Za to prawdziwą dyskusje pozostawiam starszym Panom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórym mężczyzną jest do twarzy z nieogolonym pyskiem :P Ja mam dopiero 16 i puki co mogę pomarzyć o pięknym zaroście xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... u mnie decyzję odnośnie zarostu podjęła dziewczyna ;P. Nie znosi, kiedy ją drapię więc chodzę zawsze gładko ogolony ;). Osobiście pewnie by mi się nie chciało golić się tak często więc chodziłbym z brodą dopóki nie zaczęłaby przeszkadzać ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak ma być właśnie! O trzecim zdaniu oczywiście mowa, by nie było :D
Radzę zastanowić się bardziej nad sensem związku.
Skoro ona nie życzy sobie u Ciebie brody, to ja na Twoim miejscu kazał bym jej ogolić w takim razie głowę, bo mam taką zachciankę, jak i ona. ]:>
Na świecie są miliony par, gdzie facet ma brodę i to często nawet i do pasa i jakoś "nie drapie", więc jak widać żyć tak też można i się świat nie zawalił jeszcze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam aktualnie bokobrody i kozią bródkę ;D bródka już powoli robi się znaczna, trzeba będzie ją podgolić zdeczka ;e

z jednego prostego względu mam zarost.. nie chce mi się golić i nie lubie się golić na gładko, jak jestem ogolony całkiem wyglądam dość dziwnie ;e

a ta cała moda na coś to jest po prostu śmieszne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 17:12, Marrbacca napisał:

Osobiście pewnie by mi się nie chciało golić się
tak często więc chodziłbym z brodą dopóki nie zaczęłaby przeszkadzać ;P


Taaak, a jak ja chodzę zarośnięty, to Ci to przeszkadza, kurza twarz, hipokryta jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może dobrze że Marr wtedy do Wro nie przyjechał z Tobą i Devilem... ;P Bo by się na mnie namarudził ;]

I od tamtego zresztą czasu, zarostu większego jak 3-4 dniowy nie miałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brodzisko naokoło mordki noszę bo:

Primo: zwyczajnie nie lubię się golić (na polikach mam generalnie 2-3 dniowy zarost. a kozią brodę i wąsy trzeba będzie niedługo przyciąć); ale przyznaję raz na pół roku coś mnie nieraz weźmie i ogolę się na gładko (po 2 tygodniach znowu zapuszczam xD)

Secundo: wydaje mi się, że tak mi do twarzy, większa część znajomych również

Tertio: nie cierpię kiedy mnie, 22 letniego chłopa ludzie się pytają w sklepie jak nieraz piwo kupuję "TY młody, a dowód to Ty masz?" -.- Bez brody wyglądam po prostu jak jakiś bobas, którego nikt nie bierze na poważnie :P

A ci co narzekają na moją brodę czy zarost w ogóle? Myślę sobie jak w tym skeczu z Laskowikiem uśmiechając się pod wąsem "a pies Ci mordę lizał" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2010 o 17:12, Marrbacca napisał:

Hm... u mnie decyzję odnośnie zarostu podjęła dziewczyna ;P. Nie znosi, kiedy ją drapię
więc chodzę zawsze gładko ogolony ;). Osobiście pewnie by mi się nie chciało golić się
tak często więc chodziłbym z brodą dopóki nie zaczęłaby przeszkadzać ;P


No niezły pantofel. Chociaż z drugiej strony kobiety mają skuteczną broń w związku z goleniem się, więc poniekąd rozumiem xD

Ja regularnie golę i zapuszczam brodę w różnych odmianach, pekaesy, a nawet wąsy. Przynajmniej nie wyglądam ciągle tak samo :P

btw
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_52/20091224094639.jpg
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować