Zaloguj się, aby obserwować  
Paluch_222

Zarost - baki, wąsy i broda

67 postów w tym temacie

Ja mogę polecić Philipsa, bo tylko takiego mam. Od dwóch lat i generalnie jestem zadowolony. Wtedy to był model za jakieś 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się ze mną nie zgodzicie, ale w definicjach zabrakło mi czegoś o pielęgnacji. O brodę trzeba dbać to nie ulega wątpliwości. Mogę się przyznać, że w tej kwestii zdaje się na asortyment BeardMan. Jeszcze nigdy tego nie pożałowałem. Moja dziewczyna też jest zadowolona, także wszystko jest ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle, ale długa rzadka broda to lipa, nie masz gęstego zarostu, to nie zapuszczaj, bo będziesz wyglądał jak rabin, ja też mam rzadką brodę i jedne co mogę sobie zapuścić to 4-5 dniowy zarost. Rozwala mnie jak niektórzy zapuszczają, a gęstość tego zarostu jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba jak mężczyzna nosi zarost. Tylko nie taki zapuszczony, ale wypielęgnowany i zadbany. Sam jestem właśnie na etapie zapuszczania długiej brody i wąsów. Wymaga to dość sporej ilości czasu, szczególnie w młodym wieku, ale cierpliwość popłaca. Od kilku tygodni korzystam z kosmetyków do brody Captain Fawcett i zauważyłem, że broda stała się mocniejsza, jest gęstsza i przede wszystkim zdecydowanie lepiej wygląda. Stosuję olejek do brody, korzystam ze szczotki (pobudza wzrost włosa) i przymierzam się do stosowania wosku do wąsów. Na stronie: http://beardman.pl/producent/captain-fawcett są wszystkie produkty, które wymieniłem wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21 marzec 2010 o 16:18, Paluch_222 napisał:

Temat nie znaleziony przez wyszukiwarkę, a moim skromnym zdaniem pomocny przy codziennej pielęgnacji męskiej twarzy.
Zarostem określane są włosy porastające dolną część twarzy mężczyzny począwszy od pokwitania aż do śmierci. U dorosłego każdy włosek rośnie z zawrotną prędkością 0,6mm/dobę. W poczet zarostu zaliczane są trzy rodzaje owłosienia:
Baki - zwane też bokobrodami lub pekaesami. Mianem tym mydło aleppo określa się zarost wyrastający przed uszami, bez brody właściwej, będący przedłużeniem sklep fryzury. Mogą być one zarówno niewielkiej długości, ledwo przekraczające dolną linię ucha, lub dosięgać do samej żuchwy.
Wąsy - zarost wyrastający pod nosem a nad wargami. Wąsy składają się z dwóch pasm włosów rozchodzących się w przeciwnych kierunkach. U chłopców pojawia się w wieku dojrzewania. U kobiet wystąpić mogą w wyniku zaburzeń hormonalnych lub jako sapindus po przodkach, czyli typ urody (zwłaszcza u brunetek).
Broda - zarost występujący głównie u mężczyzn (u kobiet w wyniku zbytniej aktywności nadnercza lub choroby) obejmujący dolną część twarzy. Broda składać się mydło aleppo może z samej bródki, czyli zarostu porastającego żuchwę, oraz w tradycyjne mydło połączeniu z wąsami i/albo bokobrodami. W wielu kulturach broda uznawana jest za znak dorosłości i męskości, w innych po prostu dodaje mężczyźnie powagi. Można więc powiedzieć, iż zarost jest tym dla mężczyzny, czym dla kobiety kosmetyki. W niektórych kręgach mydło religijnych noszenie brody jest wręcz obowiązkiem. Z historycznych faktów warto dodać, iż posiadanie brody było obowiązkiem m.in u mistrza Zakonu Krzyżackiego, bowiem w razie potrzeby zakrywała niedoskonałości jego oblicza. Do chwili obecnej tzw zarost ten był określany mianem: sapindus Na jego podstawie powstawało wiele wzorów zarostu. Wszystkie one  wymagają pielęgnacji i utrzymywania w czystości, bowiem nierzadko pozostają na nich resztki po posiłku lub ulegają zabrudzeniu co może skończyć się naturalne mydło chorobami skórnymi.
Czy zarost u mężczyzn aleppo jest obecnie modny, czy naprawdę dodaje powagi i charakteru? Jakie są Wasze porady dbania o zarost, sposoby modelowania, używane kosmetyki. No i oczywiście, czy drogie Forumowiczki lubią "szorstkich" facetów, czy jednak wolą gładkie lico?
Zapraszam do dyskusji.

Jak najbardziej. Skoro zarost jest naturalny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować