Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 18:26, KrzysztofMarek napisał:

> > > > /../
Bez zabijania się nie obejdzie, bo Rycerz Cesarskiego Smoka może być tylko jeden. Potraktuje wyzwanie
poważnie i pojedynek roztrzygnie sprawę (na Twoją korzyść, oczywiście. Nie wie z kim zadziera, głupek jeden). Ale póki co,
da Ci zadanie odzyskania legendarnego miecza, który nazywa się Chryzamer, o ile dobrze pamietam.


Ten quest jest fajny - jesli masz zamiar zostac szefem legionu. Najpierw sporo sie meczysz, zeby... uzbroic swojego pozniejszego przeciwnika i to w naprawde niezly sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 10:05, KrzysztofMarek napisał:

Tak. Zabiwszy
w pojedynku poprzedniego Rycerza Cesarskiego Smoka (dostało mu się bo głupi. Na Morrowind jest miejsce dla wielu rycerzy)
zdejmiesz z niego zbroję, którą jest właśnie Kirys Bogów.


Uspokoiłeś mnie - a już mnie konsolą co niektórzy straszyli...

BTW: złapalam moim Pożeraczem Dusz pierwsze zlote bóstwo i zastanawiam się teraz, co by sobie zaklnąć fajnego. Moze jakis toporek - nie mam żadnego porzadnego, a chyba czas popracować nad tą umiejętnoscią. Warto zaklinać ebonowe bronie, czy lepiej daedryczne? I czy bez różnicy jest, z usług ktorego zaklinacza korzystamy, czy też powinnam mieć jakieś preferencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 12:17, Epiphany napisał:

> /.../

Każdy przedmiot posiada własną pojemność "zaklęcia", jakie by ono nie było. Zacznij od zaklinania takich przedmiotów, których normalnie nie nosisz np. spodnie (zakładam, że jako kobieta, nosisz spódniczkę). Są zwykłe spodnie ale Ciebie niech zainteresują wspaniałe spodnie - "wspaniałe" (koszule, szaty, pierścienie, pasy) mają największą pojemność. Którego zaklinacza wybierzesz - to w zasadzie obojętne, każdy (za grubą gotówkę) zaklnie Ci przedmiot i to bezbłędnie, tobie samej, przy umiejętności zaklinania 100 zdarzy się spartolić i kamień z duszą zniknie. Piszę "w zasadzie" bo może się zdarzyć, że składowałaś przedmioty, w tym kamienie dusz, w Gildii Magów i wtedy możesz wziąść kamień i zakląć go u zaklinacza w tej Gildi, tylko, nie wiedzieć czemu, wszyscy będą mieli do Ciebie pretensje, że zabrałaś kamień, który do nich należał. Ten sam kamień można wykorzystać w innym mieście i tam nikt się już nie czepia.
Wybierz zaklęcie stałe (np. siłę, przywrócenie kondycji,oddychanie w wodzie, no, to co Ci się najbardziej przyda); spodnie możesz nosić razem ze spódniczką, oczywiście też zaklętą i też wspaniałą... Potem przyjdzie czas na inne przedmioty. Co jeszcze jest ważne - kamień ze złotą świętą kosztuje bodaj 80 000, wspaniałe spodnie bodaj 280 (nie pamiętam) wspaniałe spodnie ze stałym np. podniesieniem siły (już po ich zaklęciu) też tylko 280.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 13:33, Yamamoto napisał:

Mam pytanko do was wszystkich. Pytam z ciekawości. Z jakim widokiem gracie w morrowinda? TPP czy FPP?


FPP of korz. Choć często przełączam na TPP, żeby się sobą pozachwycać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram FPP. Jako, że moja postac to specjalista w atakach na odległośc (łucznik) to inny tryb jest bezwartościowy. Ale jak sobie gdzies wędruje to wole TPP. W końcu na full detalach gra wygląda świetnie i warto sobie pooglądac krajobrazy. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 14:09, Epiphany napisał:

> Mam pytanko do was wszystkich. Pytam z ciekawości. Z jakim widokiem gracie w morrowinda? TPP czy FPP?

FPP of korz.
Choć często przełączam na TPP, żeby się sobą pozachwycać ;)


Dokladnie. FPP, zeby precyzyjniej walczyc i poruszac sie. TPP, zeby obejrzec sie w nowym ubranku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie gram w TPP, jakoś taki widok bardziej mi odpowiada, w TPP też walczę.
FPP używam tylko by oglądać jakieś przedmioty bądź je poukładać w mojej zbrojowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 19:38, Yamamoto napisał:

Wie ktoś gdzie można kupić dobrą zbroje?


Dobra zbroja to pojęcie względne. Zależy jakiej potrzebujesz. Lekki, średni czy ciężki pancerz?
Czy naprawde musisz kupywać. Wiele dobych giftów leży porozrzucanych, trzeba się jedynie po nie schylić:)
A tak na poważnie, jak potrzebowałem lekkiej to używałem Dark Brotherhood - pojawia się po zanistalowaniu dodatku Trójca.

Na początek musisz podać co cię dokładnie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2005 o 19:50, Quire napisał:


Dobra zbroja to pojęcie względne. Zależy jakiej potrzebujesz. Lekki, średni
czy ciężki pancerz?
Czy naprawde musisz kupywać. Wiele dobych giftów leży porozrzucanych, trzeba się jedynie po nie schylić:)
A
tak na poważnie, jak potrzebowałem lekkiej to używałem Dark Brotherhood - pojawia się po zanistalowaniu dodatku Trójca.


Na początek musisz podać co cię dokładnie interesuje.


Interesuje mnie lekki/średni pancerz z KP powyżej 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 19:38, Yamamoto napisał:

Wie ktoś gdzie można kupić dobrą zbroje?

W różnych ruinach i kaplicach pełno tego. Czasami jakiś przodek ją nosi na sobie ale lepsze są te "zdjęte" z Daedr. ;-) A tak na powaznie to zależy jaką masz postać. Kiedyś robiłem Morrowind jako Inkwizytor i na początek korzystałem ze zbroi z "zaklęć". Potem podniosłem swoje współczynniki do uzywania pełnych zbroi i moglem już "zdobywać" prawdziwe cacka a niektóre sąwarte.. paru siniaków. :P. Musisz okreslić jaką masz posać, bez tego trudno doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2005 o 19:59, Pablo_bel napisał:

W różnych ruinach i kaplicach pełno tego. Czasami jakiś przodek ją nosi na
sobie ale lepsze są te "zdjęte" z Daedr. ;-) A tak na powaznie to zależy jaką masz postać. Kiedyś robiłem Morrowind jako
Inkwizytor i na początek korzystałem ze zbroi z "zaklęć". Potem podniosłem swoje współczynniki do uzywania pełnych zbroi
i moglem już "zdobywać" prawdziwe cacka a niektóre sąwarte.. paru siniaków. :P. Musisz okreslić jaką masz posać, bez tego
trudno doradzić.


Postać mam cztero poziomową. Czrodziej Elf Wysokiego Rodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wspólczynniki takie jak "wytrzymalość" , "obciążenie" i umiejętności "średni pancerz" i" ciężki "masz na 4 poziomie już odpowiednio rozwinięte?Ni e pamiętam jak jest z elfami wysokiego rodu.. nie grałem nim nigdy. Moj inkwizytor byl Dunmerem.. czyli mrocznym elfem ale...Sądząc po specjalizacji którąwybrałeś to może lepiej Ci będzie chwilowo bez zbroi rozwijać? Sprawdżw charakterystyce jakim masz poziom tych umiejętności o które pytalem i tą "bez zbroi". Może będziesz miałlepsze profity na początku? Ja powiem że rozwijalem sztukę noszenia pancerza "wbrew" plusom mojej postaci. trochena siłę to robiłem ale.. potem sie opłaciło. Ważne jest czy teraz twoja postać będzie mogla już nosić takie pancerze. Bo okazji do zdobycia dobrego znajdziesz mnóstwo. Jaskinie, zapomniane ołtarze czy jak tam im było. Grobowce polecam odwiedzać jak najczęściej i(niestety bezcześcic poprzez walkęz przodkami i ich strażnikami). Może za 1 - 2 poziomy jak jeszzc eni emożesz ic huzywać to przy rozdziale i uzywaniu c onajwazniejsze sprzętu i opancerzania będziesz jużmógłkorzystać z nich. Sprawdź jak masz te współczynniki. Ale jalepiej jest zaopatrzyć sięod osób (postaci - bo jak mówilem i zjawy i Daedry najlepsze mają, nasączone magicznymi własciwościami i ulepszone) które już po spotkaniu z tobą nie mogą wstać, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie jestem pewien po przeczytaniu tego c o sam napisalem czy dobrze ci wytlumaczylem. :D jesli umiejętności "sredi i ciężki pancerz" nie są twoimi głównym iumiejętnościami a pobocznymi to będzie ci je ciężej rozwijać. Wolniej będziesz te profity zdobywał, wiem bo sam to robilem więc znam to dobrze. :D Natomiast jeśli ( a podejrzewam że tak jest z racji profesji którą wybraleś i pochodzenia) masz w gronie głownych raczej "bez zbroi" to .. nie masz co żalować ze nie pochodzisz sobie w pięknych - najladniejsze sąte zielonkawe :P pancerzach. W świecie Morrowinda jest mnóstwo szat stworzonych dla magicznie uzdolnionych, zwoje pancerzy i ochrony, czary i zaklęcia które sąrównie silne jak pancerz. :) I jeśli ta umiejętność jest twojągłównąt owalcz używając magii jako ochronnej skorupy. Szybciej awanse będziesz zdobywał na kolejne poziomy. Mówięto bo wiem ile czasu straciłem na " na siłę " uzbrojenie mojego Inkwizytora w pancerze. :) Pomysl jeszcze.... że bez zbroi to ne iznaczy że ma mniejsze szanse. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 12:17, Epiphany napisał:

Warto zaklinać ebonowe bronie, czy lepiej daedryczne? I czy bez różnicy jest, z usług ktorego zaklinacza korzystamy, czy
też powinnam mieć jakieś preferencje?

Ja gdy byłem Inkwizytorem :P to preforowałem ebonowe i deadryczne.. nie wiem dlaczego :D ta umiejętność mojej postaci była lekko znana od początku i potem ją rozwinąłem całkiem nieźle i sporo gotówki mi zostalo w kieszeni. Zaklinanie trochę kosztuje. .pewnie - jak wszystkie rozwijane umiejętności na poczatku często mi nie wychodzilo ale zaczałem od mniej wartościowych. ;-) Polecam.. calkiem niezle rzeczy można potem sobie stworzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 20:17, Pablo_bel napisał:

A wspólczynniki takie jak "wytrzymalość" , "obciążenie" i umiejętności "średni pancerz" i" ciężki "masz na 4 poziomie już
odpowiednio rozwinięte?


Mam tak:
siła 57
zwinność 60
wytrzymałość 54
szybkość 30
Reszta póżniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 09:08, Hoplita napisał:

A do czego służy czar Sanktuarium

Przeciwnik ma "kłopoty" z "dopadnięciem" cię bronią. Masz większe szanse na unikcięcie ciosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować