Zaloguj się, aby obserwować  
marcins14

Transport Giant

142 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2005 o 14:58, zawor1 napisał:

Mam problem mam toą gierke od niedawna i niewiem jak mają jechać po jednym dwa posiągi tak żeby się nieblokowały jak ustawić te stmafory niemam zielonego pojęcia. Dwa takie sama pociągi po jednym toże i z jednym miejscu ''mijenka'' ale niewiem jak ustawić semafory i posiągi wieżdzają na ten sam tor w "mijance" i sie blokują prosze o pomoc.


Zrobiłem taki prosty przykład z semaforami i mijanką. Ustaw je za rozjazdem (!!), tak jak na screenie. Pamiętaj aby mijanka miała odpowiednią długość, tzw. "bezpieczny odstęp" (+4 długości wagonów).
Pamiętaj też aby dla jednego z pociągów przestawić zwrotnicę (w obu kierunkach!), bo sam nie wybierze właściwego toru. Zwrotnicę przestawiasz takim czerwonym kółkiem (patrz: screen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 23:47, LordFistas napisał:

Chcialbym zamienic wszystkie zwykle tory na elektryczne za jednym zamachem czy jest taka opcja poniewaz mam pelno torow [ciach...]


Raczej się nie da. Ja stosuje następujący sposób:
zatrzymuję gre (klawisz "P") i niestety klikam po wszystkich torach, ale... o ile wszystkie proste są od razu upGRAdowane, to z zakrętami trwa to dłużej, dodatkowo pociągi czasem lubią się zatrzymać przed wyupGRAdowanym zakrętem jeśli ekipy "budujące" jeszcze działają na innych zakrętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 10:32, Api78 napisał:

> Chcialbym zamienic wszystkie zwykle tory na elektryczne za jednym zamachem czy jest taka opcja poniewaz mam pelno torow
[ciach...]

Raczej się nie da. Ja stosuje następujący sposób:
zatrzymuję gre (klawisz "P") i niestety klikam po wszystkich
torach, ale... o ile wszystkie proste są od razu upGRAdowane, to z zakrętami trwa to dłużej, dodatkowo pociągi czasem lubią
się zatrzymać przed wyupGRAdowanym zakrętem jeśli ekipy "budujące" jeszcze działają na innych zakrętach.


Ja dodam tylko, że zawsze przy upgradzie torów i dróg lepiej jest klikać po starych, stawiając nowe. To wychodzi znacznie taniej, niż wyburzanie starych i budowa nowych. Bardzo mi się podoba taki sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dwa dni temu rozpoczołem zabawę w Transport Giant. Mam problem z budową torów kolejowych. W pasku narzędzi są tylko zakręty w lewo (w dół mapy) czy jest możliwość ich zmiany w prawa (góra mapy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 10:03, WIERUS napisał:

Witam
Dwa dni temu rozpoczołem zabawę w Transport Giant. Mam problem z budową torów kolejowych. W
pasku narzędzi są tylko zakręty w lewo (w dół mapy) czy jest możliwość ich zmiany w prawa (góra
mapy)


Spacją obracasz obiekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2005 o 10:03, WIERUS napisał:

Witam
Dwa dni temu rozpoczołem zabawę w Transport Giant. Mam problem z budową torów kolejowych. W
pasku narzędzi są tylko zakręty w lewo (w dół mapy) czy jest możliwość ich zmiany w prawa (góra
mapy)


a klikając na 2 lub 1 czytasz poprzednie wypowiedzi w tym wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam takie pytanko:
Czy dostarczanie produktów do miast na wpływ na ich szybszy rozwój, bo jakos jak zawsze gram to nie moge przekroczyć aby miast miało ( do 2050 ) 40 tys. ludzi.
Pytam bo nie wiem a chciałbym wiedzieć bo jesli tak to, to zmienia postać rzeczy w rozgrywce.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja źle zrozumiałem działanie sygnalizatorów. Wydawało mi się że sygnalizator blokowy nie powinien dopuścić do zatrzymania się przy nim dwóch pociądów jadących w przeciwnych kierunkach.
Załączony obrazek pokazuje schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pociąg ze stacji po lewej ruszy na wszystkich głownych zapalą sie czerwone, po minięciu ostatniego wagonu +4 sygnalizatora blokowego, na stacji z lewej strony zapalą się zielone światła umożliwiające ruszenie pociągu w strone stacji po prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2005 o 09:44, Api78 napisał:

Jeśli pociąg ze stacji po lewej ruszy na wszystkich głownych zapalą sie czerwone, po minięciu
ostatniego wagonu +4 sygnalizatora blokowego, na stacji z lewej strony zapalą się zielone światła
umożliwiające ruszenie pociągu w strone stacji po prawej.


Może nie napisałem dość jasno. Wydawało mi się że sygnalizator blokowy powinien zapobiegać sytuacji gdy dwa pociągi jadące w kierunkach pokazywanych przez zielone strzałki zablokują się wzajemnie stając naprzecie siebie. A zdarzyło mi się to kilka razy :/ .
To dopiero początek gry , sięć kolejowa baaaardzo prosta, jeden odcinek torów, trzy stacje (dwie na końcach toru , jedna po środku);
dwa pociągi : jeden łączy stacje końcowe, drugi stację środkową i końcową, tak że zdarza się że odcinek który pokazuje obrazek jest używany przez dwa pociągi, a ponieważ jest długi dałem sygnalizator blokowy żeby nie było długich postojów na stacji. I tu zaczyna się problem jak widać na załączonym obrazku, bo chyba sygnalizator blokowy działa jak główny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze może być to spowodowane tym, że sygnalizatorów na stacja używasz jako głównych, sugeruję postawić sygnalizator główny przed stacją w odległości min 4 wagonów.
A jeśli odcinek "prostej" jest długi ja używam kliku sygnalizatorów blokowych, znacznie upłynnia to ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy magazyn? Mam na myśli osobny budynek - nie część stacji czy lotniska. Jakoś nie mogę znaleźć w instruckji po co on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, ze to coś poważniejszego, a raczej ze będzie wiecej możliwości zarządzania nim, a to po prostu magazyn, coś czego nie jest w stanie przyjąć np miasto zostaje przekazane do magazynu. Z magazynu moża zabrać towar następnym pociągiem, lub innym środkiem transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku gry zastanawian się i próbuje na różne sposoby rozwiązać sytuacje przedstawioną na rysunku.
Czy jest możliwe, poustawiać w jakiś sposób sygnalizację, żeby dało się wpuścć na stację 2 pociągi z jednego kierunku (od drugiej strony stacji wjeżdża inny pociąg) ??
Przy każdym rozstawieniu semaforów wszystko jest OK, do momentu jak pociąg, z toru 1, nie rusza ze stacji, wtedy na chwilę otwierają się semafory na torze 2 i umożliwiają wjazd pociągu z toru 2 na drogę do stacji.

Wie ktoś z Was jak można rozwiązać ten problem i czy w ogóle się da ?

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że się nie da, nawet w instrukcji jest wzmianka, że nie można dwóch pociągów z jednego kierunku wpuścić na jeden peron. Z tego co widzę, to wystarczy tylko dodać kolejny tor (peron) zlikwidować zwrotnice i jest miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 08:00, marcins14 napisał:

Gram se w transport giant i przychodzi co do czego...musze robic rozklad , moze ktos mi powiedziec
jak sie go robi bo w Instrukcji tej gry pisze ze pokazanie jak sie robi rozklad bedzie w kol.rozdziale
, powiedzcie mi jak sie go robi


Witam.
Na początek napisze, że zapoznałem się z 1,2 i 3 str. forum.
Robię tak jak to napisał użytkownik SHADOW t.j. => Jak masz już jakiś pojazd to:
kliknij na jakiejkolwiek stacji/przystanku/itp
zaznacz pojazd, który ma odwiedzić to miejsce i kliknij strzałką po prawej stronie (przeniesie ten pojazd na lewo)
potem zaznacz pierwszy przystanek (pojawi się on na liście)
jak zaznaczysz przystanek to się pojawi lista dostępnych tam towarów, wybierz co ma zabierać (jeśli ma zabierać)
dodaj następnym przystanek itd ...

I chodzi mi o to że wogóle moje konie (sprawdzałem wszystkie rodzaje koni...) nie ładują towaru... w związku z czym nie mam czego transportować...?
Bardzo prosze o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, pozyczylem ostatnio od znajomego transport giant, lecz niestety zapomnialem instrukcji. chodzi o to ze nie wiem jak zbudowac stacje kolejowa z kilkoma peronami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować