Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 18:43, Petos18 napisał:

No z polskim serverem sie nie zgadzam bo CP potwierdzilo wkoncu ze bedzie spolszczenie AoC.
http://www.gram.pl/news_9AfrGO2_Nowa_strona_Age_of_Conan.html
W tym newsie jest to udowodnione :)


No taa, ale kiedy byl moj post a kiedy wyszedl news ;-p zreszta nikt przy zdrowych zmyslach nie oczekiwalby nawet na MMO PL :P Dla mnie na przyklad polskie serwery (jesli takowe beda) to jest koniec swiata, kaszanka i tragedia ;-p zreszta nie jestem jakims ksenofobem zeby sie zamykac z dziecmi neo na jednym serwie ;-) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spolszczenie to wspaniały pomysł - Im from Poland. Polski to mój ojczysty język. I chociaż angielski znam bardzo dobrze, to mimo wszystko podczas grania wolę czytać opisy questów, przedmiotów czy lokacji po polsku. Nie jest to kwestia "wygody", ale po prostu mój mały patriotyzm i świadomość "doceniania" Polskiego klienta. Nie należy zapominać, że wszystkie nowe komercyjne gry mmorpg wydawane są w kilku językach - Niemieckim, Angielskim, Francuskim, Hiszpańskim...

Co do serverów przeznaczonych dla Polaków... Tutaj sprawę jest troszkę bardziej skomplikowana. I nie chodzi o to, że Polaków w mmo gra mało - praktycznie na każdym serverze World of Warcraft można spotkać od groma Polaków, w Guild wars w prawie każdym teamie jest jeden Polak. Dlatego graczy nie powinno brakować. Problem tkwi w "mentalności" polskich graczy. Jak napisał wyżej Morfieusz - gracze nie chcą grać z "dziećmi Neo". Przecież to jakiś ABSURD! Zapanowała w Polsce jakaś chora moda na akcje w stylu "Stop dzieciom neo!" albo "Nie Pokemonom!". Czym różni się Polska młodzież od Niemieckiej czy Brytyjskiej? Sam mam 16 lat (tak, jestem za młody na AoC --> jeżeli ktoś patrzy głównie na wiek - może sobie odpuścić czytanie tego posta. ;p) i nie wydaje mi się abym jakoś specjalnie przeszkadzał innym graczom czy też zaniżał poziom gry. Poza tym - statystyki mówią, że przeciętny gracz ma +- 30 lat. Nie wiem jak te statystyki wyglądają w Polsce - ale pewnie nie odbiegają zbytnio od światowych, so dont worry :)

Musiałem to napisać. Gomenasai, jeżeli troszkę offtopnąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze sie wtracam. Ja ucze sie angielskiego odkad skonczylem 4 latka. Teraz mam 20, studiowalem rok filologie angielska i pracuje teraz w Londynie i moze za 15 lat powiem, ze znam angielski bardzo dobrze, takze chcialem Ci oficjalnie pogratulowac wiedzy, bo jakis geniusz jestes i do tego taki mlody :-)

A co do pozostalej tresci posta, to IMO polska wersja jezykowa jest absolutnie niepotrzebna. To rodzi same problemy nawet z glupimi nazwami umiejetnosci, nazw questow etc etc no po prostu wszystkiego, dlatego to tylko wprowadzi wieksze zamieszanie niz da jakiekolwiek korzysci.

Poza tym, nie rozumiem po co tlumaczyc gre MMO. I tak nie bedzie polskich serwerow, a zatem kto nie zna angielskiego to i tak nawet jak bedzie mial wersje z lektorem (;-)) to nie poradzi sobie na zadnym serwerze, wiec to jest strata czasu i pieniedzy taka lokalizacja gry...

Kpina panowie z CDP i to kolejna juz ;-P Nawet nie zlicze ktora ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do jezyka to kwestia indywidualna, Twoje zdanie na ten temat szanuje, jednak ja wole odkrywac tytul w oryginale ;-) nie trawie czegos takiego jak co chwila wplatane angielskie nazwy czegokolwiek w polskie zdanie, a tym bardziej (bron Boze) tlumaczenia nazw wlasnych na PL :P O problemach natury technicznej (o ktorych kiedys pisalem) nie wspomne

Co do tych ''dzieci neo'' ;-) mam tu na mysli 15 lat i mniej - tu kwestia lezy po stronie rodzimego jezyka - taki dzieciak zwykle w ojczystym jezyku za przeproszeniem glupio pieprzy, uprzykrza roz(g)rywke innym i ogolnie ma wkurzajacy byt, a wystarczy ze pojdzie do instance z przypadkowymi ludzmi nie z PL i juz nie jest z niego taki chojrak, ba, newet nie rozumie polowy polecen :P
Zreszta wiem z doswiadczenia ze nawet niektorzy 30paro letni gracze potrafia sie zachowac gorzej niz rzadny zemsty bachor ;] No ale coz, duzo zalezy od tego na jaki serwer i ludzi sie trafi
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:29, Morfieusz napisał:

Co do jezyka to kwestia indywidualna, Twoje zdanie na ten temat szanuje, jednak ja wole odkrywac
tytul w oryginale ;-) nie trawie czegos takiego jak co chwila wplatane angielskie nazwy czegokolwiek
w polskie zdanie, a tym bardziej (bron Boze) tlumaczenia nazw wlasnych na PL :P O problemach
natury technicznej (o ktorych kiedys pisalem) nie wspomne


Fajnie, ze zmieniles zdanie, bo kiedys jeszcze nie wyobrazales sobie grania w cRPGi po angielsku ;-) Ale faktem jest, ze durnowate tlumaczenia nazw wlasnych sa w stanie polozyc kazdy tlumaczony tekst. Niestety z angielskim (podobnie jak z kazdym niemalze obcym jezykiem) jest ten problem, ze nie da sie wielu rzeczy przetlumaczyc. To po prostu trzeba zobaczyc w danym jezyku zeby wiedziec o co chodzi.

Dnia 19.01.2008 o 21:29, Morfieusz napisał:

Co do tych ''dzieci neo'' ;-) mam tu na mysli 15 lat i mniej - tu kwestia lezy po stronie rodzimego
jezyka - taki dzieciak zwykle w ojczystym jezyku za przeproszeniem glupio pieprzy, uprzykrza
roz(g)rywke innym i ogolnie ma wkurzajacy byt, a wystarczy ze pojdzie do instance z przypadkowymi
ludzmi nie z PL i juz nie jest z niego taki chojrak, ba, newet nie rozumie polowy polecen :P
Zreszta wiem z doswiadczenia ze nawet niektorzy 30paro letni gracze potrafia sie zachowac gorzej
niz rzadny zemsty bachor ;] No ale coz, duzo zalezy od tego na jaki serwer i ludzi sie trafi
pzdr


A to to juz zupelnie inna kwestia, bo glupio zachowac moze sie kazdy, a co do nieporozumien wynikajacych z braku znajomosci jezyka, to IMO polonizacja AoC jeszcze to pogorszy a na pewno nikomu nie pomoze. Wiecej osob bedzie tylko zawadzac i bladzic jak dzieci we mgle ;-P

Jedno co mnie cieszy, to to, ze ja AoC bede mial z Game.co.uk, a nie od CDP ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przesadzasz, bo po pierwsze będzie możliwość kupienia wersji angielskiej już w marcu a dopiero we wrześniu będzie wersja PL. Po drugie, CDP będzie miał tyle czasu że powinien zdążyć z ładnym tłumaczeniem. Po trzecie, idiotyzm w stylu tłumaczenia nazwy własnej rzadko się w ostatnich latach zdarza więc nie uważam że jest się o co bać. A najważniejsze zostawiam na koniec...

Polonizacja nie jest ważna. Nie jest,bo ważna jest sama gra. Taka jest moja filozofia, może czasem trafi się coś śmiesznego z tłumaczenia,głupi błąd ale to szczegół i osobiście nie przywiązuję do tego żadnej wagi(chyba że przez jej błąd będą problemy w grze ale na szczęście nie spotkało mnie jak dotąd coś takiego).

Co do ludzi którzy zachowują się na necie jak smarkacze, to nic nie da się na to poradzić. Czasami nawet 30-latkowi odwali żeby pozabijać sobie kolegów z teamu podczas gry. Jedyne co można na o poradzić to admin na serwerze albo możliwość głosowania aby wyrzucić team-killera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Według mnie przesadzasz, bo po pierwsze będzie możliwość kupienia wersji angielskiej już w
marcu a dopiero we wrześniu będzie wersja PL. Po drugie, CDP będzie miał tyle czasu że powinien
zdążyć z ładnym tłumaczeniem. Po trzecie, idiotyzm w stylu tłumaczenia nazwy własnej rzadko
się w ostatnich latach zdarza więc nie uważam że jest się o co bać.


Hmm w sumie to w stylu CDP, ze beda tlumaczyc samo GUI od marca do wrzesnia ;-) Gratuluje im szybkosci ;-) A co do durnych tlumaczen, to daleko nie musze szukac. Miliony bledow w NWN2 i patche....... Do tego perelki CDP: Krwawa Orlica (Blood Raven) z Diablo 2, mowi chyba wszystko o tej firmie ;-P

Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

A najważniejsze zostawiam
na koniec...


:-)

Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Polonizacja nie jest ważna. Nie jest,bo ważna jest sama gra. Taka jest moja filozofia, może
czasem trafi się coś śmiesznego z tłumaczenia,głupi błąd ale to szczegół i osobiście nie przywiązuję
do tego żadnej wagi(chyba że przez jej błąd będą problemy w grze ale na szczęście nie spotkało
mnie jak dotąd coś takiego).


To widac, ze nie grales w HoMM V ani NWN2, CDP potrafi tak zepsuc wszystko, a przeciez dodal tylko polskie czcionki i audio (ktorych tez tak naprawde nie umial dodac ;-P vide audio fix zrobiony przez graczy ;-P) czyzby zatem nasz jezyk byl przeklety? ;-P Nie sadze, to raczej CDP nie umie nic zrobic dobrze, takze naprawde wspolczuje tym, ktorzy kupia MMO po polsku od CDP ;-P

Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Co do ludzi którzy zachowują się na necie jak smarkacze, to nic nie da się na to poradzić.
Czasami nawet 30-latkowi odwali żeby pozabijać sobie kolegów z teamu podczas gry. Jedyne co
można na o poradzić to admin na serwerze albo możliwość głosowania aby wyrzucić team-killera.


A gdzie Ty widziales mozliwosc wyrzucenia TK w MMO? Za duzo w CS-a sie chyba nagrales ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Według mnie przesadzasz, bo po pierwsze będzie możliwość kupienia wersji angielskiej już w
marcu a dopiero we wrześniu będzie wersja PL.


I to troche zabija sens wypuszczenia wersji PL :P po polowie roku ?? ;-)

Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Po trzecie, idiotyzm w stylu tłumaczenia nazwy własnej rzadko
się w ostatnich latach zdarza więc nie uważam że jest się o co bać.


Po CDP all sie mozna spodziewac... Zreszta ciekawe jak bedzie wygladac sprawa przy dodatkach ;-) tez pol roku czekania ? Zreszta niewazne, ja i tak juz zamowilem eng :)

Dnia 19.01.2008 o 21:52, Konował napisał:

Czasami nawet 30-latkowi odwali żeby pozabijać sobie kolegów z teamu podczas gry.


Wiesz, MMO to nie tylko farmienie i robienie instance XYZ po raz 357 w miesiacu :P MMO czesto sprowadza sie do rozmowy, wspolnego questowania oraz, co najlepsze, wspolnej zabawy RP :P
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:00, Morfieusz napisał:

I to troche zabija sens wypuszczenia wersji PL :P po polowie roku ?? ;-)


Nie wiem czemu akurat to zabija sens jej wypuszczenia... ale tak w ogole jak mozna zabic cos co nie istnieje, bo przeciez wersja PL nie ma sensu w samym zamysle ;-P

Dnia 19.01.2008 o 22:00, Morfieusz napisał:

Po CDP all sie mozna spodziewac... Zreszta ciekawe jak bedzie wygladac sprawa przy dodatkach
;-) tez pol roku czekania ? Zreszta niewazne, ja i tak juz zamowilem eng :)


Good bloke! :-)

Dnia 19.01.2008 o 22:00, Morfieusz napisał:

Wiesz, MMO to nie tylko farmienie i robienie instance XYZ po raz 357 w miesiacu :P MMO czesto
sprowadza sie do rozmowy, wspolnego questowania oraz, co najlepsze, wspolnej zabawy RP :P
pzdr


Szkoda, ze tak malo osob o tym wie ;-P Polac mu piwa! <cheers>


BTW Nadal zachodze w glowe jak mozna np w takim WoW lub GW lub innym MMO zabic kogos z wlasnego teamu i dac vote team killer ;-) Chyba nie mozna co? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witka

ktoś wie ile ma wynosić abonament ? wiem ze pierwszy miesiąc za free ale ile potem...

a i co do spolszczenia to było by bardzo miło gdyby cdprojekt dało choćby teksty :) u nas będzie to mało popularna gra chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:04, Łukasz007 napisał:

ktoś wie ile ma wynosić abonament ? wiem ze pierwszy miesiąc za free ale ile potem...


Tego nawet Funcom nie wie jeszcze chyba ;-P

Dnia 19.01.2008 o 22:04, Łukasz007 napisał:

a i co do spolszczenia to było by bardzo miło gdyby cdprojekt dało choćby teksty :) u nas będzie
to mało popularna gra chyba


Im mniej polakow w grze tym lepiej dla calego swiata :-) A jak potrzebujesz "chocby teksty" to zycze Ci powodzenia w graniu w MMO. Bo w migowym jeszcze nie mozna w MMO rozmawiac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 21:58, Kris_bla napisał:

Hmm w sumie to w stylu CDP, ze beda tlumaczyc samo GUI od marca do wrzesnia ;-) Gratuluje im
szybkosci ;-) A co do durnych tlumaczen, to daleko nie musze szukac. Miliony bledow w NWN2
i patche....... Do tego perelki CDP: Krwawa Orlica (Blood Raven) z Diablo 2, mowi chyba wszystko
o tej firmie ;-P

Diablo II? A kiedy to było? :p
Zresztą tak jak pisałem mam to gdzieś niech sobie i by była "krwawa ptaszyca-laska".

Dnia 19.01.2008 o 21:58, Kris_bla napisał:

To widac, ze nie grales w HoMM V ani NWN2, CDP potrafi tak zepsuc wszystko, a przeciez dodal
tylko polskie czcionki i audio (ktorych tez tak naprawde nie umial dodac ;-P vide audio fix
zrobiony przez graczy ;-P) czyzby zatem nasz jezyk byl przeklety? ;-P Nie sadze, to raczej
CDP nie umie nic zrobic dobrze, takze naprawde wspolczuje tym, ktorzy kupia MMO po polsku od
CDP ;-P

Nie grałem w te gry, Herosy V zamierzam sobie dopiero kupić w złotej edycji z 2 dodatkami, co było konkretnie zawalone? Nie wierzę w to co piszesz że wszystko ;].

Dnia 19.01.2008 o 21:58, Kris_bla napisał:

A gdzie Ty widziales mozliwosc wyrzucenia TK w MMO? Za duzo w CS-a sie chyba nagrales ;-)

Nie grywam w CS-a. Nie lubię tej gry.
Co do wyrzucania team-killerów to się zagalopowałem...miałem w pamięci sesję na multi sprzed godziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 21:09, Kris_bla napisał:

Sorry, ze sie wtracam. Ja ucze sie angielskiego odkad skonczylem 4 latka. Teraz mam 20, studiowalem
rok filologie angielska i pracuje teraz w Londynie i moze za 15 lat powiem, ze znam angielski
bardzo dobrze, takze chcialem Ci oficjalnie pogratulowac wiedzy, bo jakis geniusz jestes i
do tego taki mlody :-)


Witam.
Sorry, że teraz ja się wtrącam ;-), ale do grania i swobodnego porozumiewania się z ludźmi w takim np. WoWie wcale nie trzeba mieć z angielskim doświadczenia Twojego kalibru, że tak się wyrażę.
Wystarczy znać podstawy gramatyki i nieco więcej słownictwa. Reszta wychodzi jakoś w praniu. A piszę to w oparciu o swoje własne doświadczenia. Angielskiego uczyłem się tylko w szkołach (a potem na studiach) w zakresie całkowicie podstawowym. Żadnych dodatkowych zajęć, a tym bardziej studiowania filologii. :-O
Zawsze podczas gry mam przy sobie słownik :-), a z innymi graczami koresponduję tak jak potrafię. Zapewne nie raz popełniam jakieś tam błędy składniowe, gramatyczne itd., ale ludzie starają się to respektować, zwłaszcza że ze zrozumieniem moich wypocin nigdy nie mają problemów. :-)
A nie raz widywało się ludzi, którzy jedynie coś tam półsłówkami wystukiwali w stylu help pls, a na większość pytań odpisywali yes albo no. :-) Nie wspominając o stosowaniu cały czas jednego czasu : present simple. Niemniej byli dobrymi graczami i wiedzieli, co się do nich pisze (lub mówi).

Dnia 19.01.2008 o 21:09, Kris_bla napisał:

Kpina panowie z CDP i to kolejna juz ;-P Nawet nie zlicze ktora ;-P


Dokładnie też mam takie zdanie. J.W. : nie trzeba być ekspertem od anglika, aby odnaleźć się w takim MMO i czerpać z niego przyjemność. A i z samej gry można się owego języka sporo nauczyć. Zwłaszcza kiedy przebywa się w gildii, gdzie ludzie cały czas nawijają in english. :-)
Przypomniała mi się pewna scena z WoWa : drużyna została w głównym korytarzu, a ja jako "tank" miałem wejść do pomieszczenia i wykonać dość ciężki pull. Napisałem wtedy coś w stylu : "wait here ... i''ll be back". I choć nie było to moim założeniem, wszyscy bez wyjątku nagle zaczęli się śmiać. :-) Także czasami nie trzeba kwiecistych wywodów na temat pullowania po angielsku, aby inni gracze pozytywnie Ciebie postrzegali. ;-P
Ale to jest właśnie wielki urok MMO : nie jesteś sam. ;-)

Co do Age of Conan ... teraz akurat mam przerwę od WoWa, więc być może nawet ją przetestuję. Ale tak naprawdę, to osobiście czekam na inną grę MMO : "Stargate Worlds". O tak ... nareszcie coś w moich klimatach. ;-))
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:22, Konował napisał:

Diablo II? A kiedy to było? :p
Zresztą tak jak pisałem mam to gdzieś niech sobie i by była "krwawa ptaszyca-laska".


No nie wiem czy to tak wszystko jedno... zwlaszcza w grach cRPG... A NWN2 bylo calkiem niedawno ;-P

Dnia 19.01.2008 o 22:22, Konował napisał:

Nie grałem w te gry, Herosy V zamierzam sobie dopiero kupić w złotej edycji z 2 dodatkami,
co było konkretnie zawalone? Nie wierzę w to co piszesz że wszystko ;].


Nie polecam kupowac od CDP HV ;-P Lepiej sprowadz sobie skads. Bo byly z gra same problemy, zobacz nawet na tym forum jest chyba milion postow o tym ;-)

Dnia 19.01.2008 o 22:22, Konował napisał:

Nie grywam w CS-a. Nie lubię tej gry.
Co do wyrzucania team-killerów to się zagalopowałem...miałem w pamięci sesję na multi sprzed
godziny...


No raczej w MMO nie ma takich "udogodnien" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:26, Dann napisał:

Witam.
Sorry, że teraz ja się wtrącam ;-), ale do grania i swobodnego porozumiewania się z ludźmi
w takim np. WoWie wcale nie trzeba mieć z angielskim doświadczenia Twojego kalibru, że tak
się wyrażę.

/ciach

A to juz Twoje zdanie ;-) Mnie np denerwuje jak Czesi, Slowacy etc mowia po "polskiemu", takze na pewno anglikow tez denerwuje jak ktos mowi po angielskiemu ;-P Takze zeby grac w cRPGi to trzeba jednak cos wiecej umiec ;-P

/ciach

Dnia 19.01.2008 o 22:26, Dann napisał:

A nie raz widywało się ludzi, którzy jedynie coś tam półsłówkami wystukiwali w stylu help pls,
a na większość pytań odpisywali yes albo no. :-) Nie wspominając o stosowaniu cały czas jednego
czasu : present simple. Niemniej byli dobrymi graczami i wiedzieli, co się do nich pisze (lub
mówi).


I tak ma na codzien 99% osob, z ktorymi mam na codzien doczynienia w Anglii ;-P (chodzi mi o poziom jezyka)


/ciach

Dnia 19.01.2008 o 22:26, Dann napisał:

Ale to jest właśnie wielki urok MMO : nie jesteś sam. ;-)


I wlasnie dlatego powinienes dbac o zdrowie psychiczne innych graczy i poslugiwac sie obowiazujacym jezykiem, a nie jakims indochinskim dialektem polsko-chinsko-amerykansko-angielskim ;-)

Dnia 19.01.2008 o 22:26, Dann napisał:

Co do Age of Conan ... teraz akurat mam przerwę od WoWa, więc być może nawet ją przetestuję.
Ale tak naprawdę, to osobiście czekam na inną grę MMO : "Stargate Worlds". O tak ... nareszcie
coś w moich klimatach. ;-))
Pozdro.


A ja czekam na dobra gre MMO w swiecie Gwiezdnych Wojen, ale to tak BTW ;-)

Pozdrawiam ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 22:32, Kris_bla napisał:

A to juz Twoje zdanie ;-) Mnie np denerwuje jak Czesi, Slowacy etc mowia po "polskiemu", takze
na pewno anglikow tez denerwuje jak ktos mowi po angielskiemu ;-P Takze zeby grac w cRPGi to
trzeba jednak cos wiecej umiec ;-P


IMO liczą się dobre chęci. Jeśli potrafię zrozumieć czyjeś zdanie, to jest ok. :-) I tyle. Tym bardziej, że czasami ktoś dobrze rozumie angielski, ale ma np. problemy z formułowaniem swoich myśli w tym języku.
Niemniej faktycznie sam nie jestem w stanie powiedzieć jak reagują na takie zwroty rodowici Anglicy.
Aczkolwiek mi jak na razie nikt nie zwrócił uwagi na to, że mój angielski jest do bani czy coś w tym stylu, więc chyba nie jest aż tak źle. ;-)

Dnia 19.01.2008 o 22:32, Kris_bla napisał:

I tak ma na codzien 99% osob, z ktorymi mam na codzien doczynienia w Anglii ;-P (chodzi mi
o poziom jezyka)


Widzisz ... czyli można się przyzwyczaić. :-D
BTW, osobiście liczyłem na to, że najlepszym sposobem na szlifowanie angielskiego byłby ... wyjazd do Anglii. Okazuje się, że wcale niekoniecznie. ;-)

Dnia 19.01.2008 o 22:32, Kris_bla napisał:

I wlasnie dlatego powinienes dbac o zdrowie psychiczne innych graczy i poslugiwac sie obowiazujacym
jezykiem, a nie jakims indochinskim dialektem polsko-chinsko-amerykansko-angielskim ;-)


Bez przesady. "I''ll be back", to nawet Schwarzenegger w 1984-tym potrafił wypowiedzieć. :-P
Wiadomo, że jeśli nie potrafisz nawet napisać "mam na imię ...", to faktycznie może być źle. :-)
Ale znając choćby podstawy jesteś w stanie naprawdę odnaleźć się w każdej grupie. Tym bardziej, że nie są to kółka miłośników Shakespeare''a :-P i każdy ma prawo do pomyłek. Sami Anglicy w to nie grają. Wręcz przeciwnie: ja sam na serwerach WoWa widywałem bardzo mało anglików. ;-) Najwięcej Skandynawów.
A piszę to oczywiście z własnego doświadczenia. Nie wiem, jak jest z tym w innych MMO, ale myślę że podobnie.

Dnia 19.01.2008 o 22:32, Kris_bla napisał:

A ja czekam na dobra gre MMO w swiecie Gwiezdnych Wojen, ale to tak BTW ;-)


A Galaxies ? Osobiście nigdy w to nie grałem, ale czy rzeczywiście jest z nią aż tak tragicznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach

Dnia 19.01.2008 o 23:29, Dann napisał:

Aczkolwiek mi jak na razie nikt nie zwrócił uwagi na to, że mój angielski jest do bani czy coś w tym stylu, więc > chyba nie jest aż tak źle. ;-)


Bo to bardzo tolerancyjny narod, nie taki jak polacy ;-P

Dnia 19.01.2008 o 23:29, Dann napisał:

Widzisz ... czyli można się przyzwyczaić. :-D
BTW, osobiście liczyłem na to, że najlepszym sposobem na szlifowanie angielskiego byłby ...
wyjazd do Anglii. Okazuje się, że wcale niekoniecznie. ;-)


Dla mnie to jest regres wrecz, bo tu sami polacy z ich chinskim angielskim, ale jak ktos nie umie to sie czegos moze nauczy... ;-P

Dnia 19.01.2008 o 23:29, Dann napisał:

Bez przesady. "I''ll be back", to nawet Schwarzenegger w 1984-tym potrafił wypowiedzieć. :-P
Wiadomo, że jeśli nie potrafisz nawet napisać "mam na imię ...", to faktycznie może być źle.
:-)


On do dzis nie potrafi ani 1 slowa powiedziec poprawnie...

Dnia 19.01.2008 o 23:29, Dann napisał:

Ale znając choćby podstawy jesteś w stanie naprawdę odnaleźć się w każdej grupie. Tym bardziej,
że nie są to kółka miłośników Shakespeare''a :-P i każdy ma prawo do pomyłek. Sami Anglicy
w to nie grają. Wręcz przeciwnie: ja sam na serwerach WoWa widywałem bardzo mało anglików.
;-) Najwięcej Skandynawów.
A piszę to oczywiście z własnego doświadczenia. Nie wiem, jak jest z tym w innych MMO, ale
myślę że podobnie.


Tu masz niestety racje... bardzo malo anglikow gra :-/ Oby w AoC bylo inaczej.

Dnia 19.01.2008 o 23:29, Dann napisał:

A Galaxies ? Osobiście nigdy w to nie grałem, ale czy rzeczywiście jest z nią aż tak tragicznie
?


Toz napisalem, ze czekam na dobre MMO, a nie crap ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 23:58, Kris_bla napisał:

Bo to bardzo tolerancyjny narod, nie taki jak polacy ;-P


No chyba że tak. :-)

Dnia 19.01.2008 o 23:58, Kris_bla napisał:

On do dzis nie potrafi ani 1 slowa powiedziec poprawnie...


Bo On mówi po amerykańsku. ;-P

Dnia 19.01.2008 o 23:58, Kris_bla napisał:

Tu masz niestety racje... bardzo malo anglikow gra :-/ Oby w AoC bylo inaczej.


Dla mnie to wszystko jedno. Z Duńczykami grało mi się bardzo przyjemnie i naprawdę bezproblemowo. Spokojni ludzie. ;-) Albo przynajmniej ja na takich trafiałem. Nie wkurzali się bez powodu, nie robili zamieszania, nie podżegali innych itd. Nie to co Polacy. :-)

Dnia 19.01.2008 o 23:58, Kris_bla napisał:

Toz napisalem, ze czekam na dobre MMO, a nie crap ;-)


Właśnie nie wiem, nie grałem. :-) A to że crap, to słyszę już nie pierwszy raz. Tylko jakoś nikt nie pisze, dlaczego. ;-?


PS.
" Sorry, ale nie moge tego Twojego podpisu... Co to jest becouse? Pominmy fakt, ze dalsza czesc zdania, tez jest jakos po indorumunsku ;-)"

Co racja to racja.
Jak zwykle jedna z moich niewyłapanych literówek. :-O Ale już poprawiona. Dzięki za korektę.
Ale co do reszty zdania, to jest ona raczej jak najbardziej poprawna. Choć walnąłem gafę z "Becouse", to jednak sam fragment, samo to zdanie żywcem zaczerpnąłem z pewnej gry komputerowej, zanim CDP popełniło jej polonizację. :-P
Więc nie może być w innym języku jak english. ;-)

Thanks again.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować