Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dostałem jeden punkt umiejętności i są 3 drzewka... :P Chcę, żeby postać była dobra w PvE. ale też żeby nie była popychadłem (lvl7 Pirest of Mitra pokonał mojego 8lvl Conquerora kilka razy T_T)... więc na co go przeznaczyć?

Co do optymializacji to ja 32 bit, Vista, 4gb ram i 2.5ghz (4 rdzenie) oraz GTX 260 na 1600x1200 daje radę, od 55-70fpsów gra chodzi. Gram na medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdziekolwiek, byle nie do generala - drzewko brute jest najlepszym rozwiązaniem o ile chcesz grać pvp, głównie dlatego że jest przeznaczone tankowania a nie dpsu. A zabija się biorąc wroga albo na wyniszczenie (na niskich poziomach trudne, nie masz najważniejszych obronnych umiejętności), albo na burst dmg trzymając przeciwnika w cc. Tyle, że do tego musisz mieć przynajmniej 10 poziom dla frenzy stance, no i trzeba mieć combo na fear i kd. Nie mam pojęcia kiedy się pojawiają.

A granie pvp na niskich poziomach jest szalenie niezbalansowane a do tego casterzy z oczywistych względów (zasięg) mają przewagę. A przed 10 poziomem (szarża) postacie walczące w ręcz muszą dostać po zębach.

Poza tym posiadacze opłaconego konta z wykupionym dostępem do Khitaju mają dodatkową przewagę biorącą się z systemu AA. Dużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 16:14, bVarador napisał:

Gdziekolwiek, byle nie do generala - drzewko brute jest najlepszym rozwiązaniem o ile
chcesz grać pvp, głównie dlatego że jest przeznaczone tankowania a nie dpsu. A zabija
się biorąc wroga albo na wyniszczenie (na niskich poziomach trudne, nie masz najważniejszych
obronnych umiejętności), albo na burst dmg trzymając przeciwnika w cc. Tyle, że do tego
musisz mieć przynajmniej 10 poziom dla frenzy stance, no i trzeba mieć combo na fear
i kd. Nie mam pojęcia kiedy się pojawiają.

Cóż, głownie chcę PvE, ale po prostu nie chcę zostać bidakiem, który będzie przez każdego innego gracza w wypadku konfrontacji rozwalony. Zależy mi głównie na DPSie. Chciałbym porządny DPS do levelowania oraz w miarę wytrzymałą postać. Jeśli się nie da, to chciałbym mieć wysoki DPS.

Dnia 07.08.2013 o 16:14, bVarador napisał:

A granie pvp na niskich poziomach jest szalenie niezbalansowane a do tego casterzy z
oczywistych względów (zasięg) mają przewagę. A przed 10 poziomem (szarża) postacie walczące
w ręcz muszą dostać po zębach.

Hehe no właśnie. :P On na mnie z oddali, a jak chcę użyć umiejętność to się cofa etc. Chciał iść do teamu, ale jak ktoś jest pk to raczej unikam współpracy. Generalnie fajnie, że serwer jest PvE, ale można powalczyć z innymi graczami.

Dnia 07.08.2013 o 16:14, bVarador napisał:

Poza tym posiadacze opłaconego konta z wykupionym dostępem do Khitaju mają dodatkową
przewagę biorącą się z systemu AA. Dużą.

Zauważyłem, bo koleś miał premium konto... a co to jest AA?

W ogóle, bodajże Ty mówiłeś o uaktualnieniu konta do premium za klucz, który można do wersji EU dostać za około 15 zl. Znasz może bezpieczny sklep, w którym można taki klucz kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 17:00, LubieWafle napisał:

Cóż, głownie chcę PvE, ale po prostu nie chcę zostać bidakiem, który będzie przez każdego
innego gracza w wypadku konfrontacji rozwalony.

Przy levelowaniu to albo albo. Armor dla żołnierzy który daje jednocześnie dużą przeżywalność i dps to dopiero na maksymalnym poziomie. Wcześniej musisz wybierać, albo przeżywalność albo wysoki dps.

Dnia 07.08.2013 o 17:00, LubieWafle napisał:

Chciał iść do teamu, ale jak ktoś jest pk to raczej unikam współpracy. Generalnie fajnie,
że serwer jest PvE, ale można powalczyć z innymi graczami.

Jesteś pewien że jesteś na pve? Na serwerze pve jedyna walka z graczami do której mógłbyś mieć na razie dostęp to minigry. A na nie musisz się zapisać i zawsze jesteś w drużynie.

Dnia 07.08.2013 o 17:00, LubieWafle napisał:

Zauważyłem, bo koleś miał premium konto... a co to jest AA?

Dodatkowe drzewko umiejętności, podobne do featów, ale zdobywany i działający w troszeczkę inny sposób. Dostępne do użycia dla posiadaczy dodatku (Rise of Godslayer), a żeby zdobywać punkty trzeba mieć konto premium.
K na klawiaturze, zobaczysz drzewko. Można powiedzieć, że na niskich poziomach osoba mająca do tego dostęp ma siłę postaci z poziomem o 30-50% wyższym.

Dnia 07.08.2013 o 17:00, LubieWafle napisał:

W ogóle, bodajże Ty mówiłeś o uaktualnieniu konta do premium za klucz, który można do
wersji EU dostać za około 15 zl. Znasz może bezpieczny sklep, w którym można taki klucz
kupić?

Chodziło o klucz do aktywacji gry. Służy do użytku jednorazowego, więc tylko raz za niego dostaniesz 30dni premium. Nie korzystam ze sklepów z kluczami ostatnio, ale kiedyś jak kupowałem klucze do innych gier to na keye.pl, gamecodes i moonqq, wszędzie było ok. Ale generalnie można założyć że żadna bardziej znana marka która istnieje dłużej niż rok nie bawi się w oszukiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 20:03, bVarador napisał:

Przy levelowaniu to albo albo. Armor dla żołnierzy który daje jednocześnie dużą przeżywalność
i dps to dopiero na maksymalnym poziomie. Wcześniej musisz wybierać, albo przeżywalność
albo wysoki dps.

Czyli jak chcę mieć wysoki dps, to co wybrać?

Dnia 07.08.2013 o 20:03, bVarador napisał:

Jesteś pewien że jesteś na pve? Na serwerze pve jedyna walka z graczami do której mógłbyś
mieć na razie dostęp to minigry. A na nie musisz się zapisać i zawsze jesteś w drużynie.

Gra pokazuje Crom PvE. :P Po śmierci nic nie tracę. jestem na Tortage.

Dnia 07.08.2013 o 20:03, bVarador napisał:

K na klawiaturze, zobaczysz drzewko. Można powiedzieć, że na niskich poziomach osoba
mająca do tego dostęp ma siłę postaci z poziomem o 30-50% wyższym.

Pay 2 win, eh?

Dnia 07.08.2013 o 20:03, bVarador napisał:

Chodziło o klucz do aktywacji gry. Służy do użytku jednorazowego, więc tylko raz za niego
dostaniesz 30dni premium. Nie korzystam ze sklepów z kluczami ostatnio, ale kiedyś jak
kupowałem klucze do innych gier to na keye.pl, gamecodes i moonqq, wszędzie było ok.
Ale generalnie można założyć że żadna bardziej znana marka która istnieje dłużej niż
rok nie bawi się w oszukiwanie.

Zanim odpowiedziałeś to już znalazłem keye.pl :) Dzięki wielkie. Tam jest klucz do wersji EU, co mnie cieszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 21:13, LubieWafle napisał:

Czyli jak chcę mieć wysoki dps, to co wybrać?

Drzewko Carnage i 2x broń jednoręczna. I pancerze przeznaczone dla barbarzyńcy, medium/heavy tylko jeśli mają podobną wartość combat rating (1 strength = 3 combat rating). Bliżej 80 też crit i hit rating zaczynają mieć znaczenie.

Dnia 07.08.2013 o 21:13, LubieWafle napisał:

> mająca do tego dostęp ma siłę postaci z poziomem o 30-50% wyższym.
Pay 2 win, eh?

Nie, tylko to co napisałem przy okazji pierwszego posta. F2P w Age of Conan to tylko marketingowe nazewnictwo, co potwierdzi każdy kto pamięta jak wyglądała gra przed "przejściem na F2P". To gra o takim samym modelu biznesowym jak 5 lat temu kiedy startowała. A to co jest zwane F2P to tylko i wyłącznie nieograniczony czasowo trail. Duże demo.

W modelu pay2win im więcej płacisz tym mocniejsza postać. W AoC samo płacenie nie wpływa na siłę postaci. Za to daje dostęp do zwartości gry (obligatoryjnej, bo trial zawiera tylko ~70% wersji premierowej + małe próbki późniejszych dodatków i w okolicach 20% całości tego co jest teraz dostępne) i jest opłatą stałą, równą dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2013 o 23:13, bVarador napisał:

Drzewko Carnage i 2x broń jednoręczna. I pancerze przeznaczone dla barbarzyńcy, medium/heavy
tylko jeśli mają podobną wartość combat rating (1 strength = 3 combat rating). Bliżej
80 też crit i hit rating zaczynają mieć znaczenie.

Ok, dzięki. Co do serwerów PvP to traci się w nich coś po śmierci? Pamiętam, że kiedyś też byłem na PvE i inni gracze mogli mnie zabijać.

Dnia 07.08.2013 o 23:13, bVarador napisał:

Nie, tylko to co napisałem przy okazji pierwszego posta. F2P w Age of Conan to tylko
marketingowe nazewnictwo, co potwierdzi każdy kto pamięta jak wyglądała gra przed "przejściem
na F2P". To gra o takim samym modelu biznesowym jak 5 lat temu kiedy startowała. A to
co jest zwane F2P to tylko i wyłącznie nieograniczony czasowo trail. Duże demo.

W modelu pay2win im więcej płacisz tym mocniejsza postać. W AoC samo płacenie nie wpływa
na siłę postaci. Za to daje dostęp do zwartości gry (obligatoryjnej, bo trial zawiera
tylko ~70% wersji premierowej + małe próbki późniejszych dodatków i w okolicach 20% całości
tego co jest teraz dostępne) i jest opłatą stałą, równą dla każdego.

Aha, rozumiem. Makes sense, jednak takie bardzo rozbudowane demo to według mnie dobry ruch. Lepszy niż model p2w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#_#
Takie oto komunikaty pojawiły się po wyłączeniu gry, kiedy po raz trzeci nie mogłem zalogować się na konto. 44 pliki wymagały ponownego pobrania i... Steam pobiera od nowa 20gb gry...... co jest?!

20130808153105

20130808153109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz może jak rozwiazac mój problem z niedziałającym AoC? Czy ściągnięcie klienta ze strony gry i granie bez Steam nie będzie złamaniem umowy i nie będzie skutkowało banem? :P Bo pelerynę noszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd ściągnąłeś klienta nie ma żadnego znaczenia, bo to ten sam. Tak błąd może pojawić się na każdej i jest spowodowany uszkodzeniem plików na dysku. AoC ma popakowane dane w duże paczki, które do tego rozpakowują się w trakcie wchodzenia po raz pierwszy do instancji. Jeżeli podczas takiego procesu dojdzie do nieprawidłowego zamknięcia gry, dane mogą się uszkodzić. Zwykle pomaga wejście z poziomu patcherda do Options -> Repair Broken Data. Proces sprawdzania może potrwać w zależności od szybkości dysku od kilku do kilkudziesięciu minut. Po takim czymś zwykle (nie zawsze) ilość danych potrzebnych do ściągnięcia się zmniejsza. Zwykle do poziomu kilkuset mega, rzadziej 1-4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2013 o 13:56, bVarador napisał:

Skąd ściągnąłeś klienta nie ma żadnego znaczenia, bo to ten sam. Tak błąd może pojawić
się na każdej i jest spowodowany uszkodzeniem plików na dysku. AoC ma popakowane dane
w duże paczki, które do tego rozpakowują się w trakcie wchodzenia po raz pierwszy do
instancji. Jeżeli podczas takiego procesu dojdzie do nieprawidłowego zamknięcia gry,
dane mogą się uszkodzić. Zwykle pomaga wejście z poziomu patcherda do Options -> Repair
Broken Data. Proces sprawdzania może potrwać w zależności od szybkości dysku od kilku
do kilkudziesięciu minut. Po takim czymś zwykle (nie zawsze) ilość danych potrzebnych
do ściągnięcia się zmniejsza. Zwykle do poziomu kilkuset mega, rzadziej 1-4GB.

Zadziałało po zaakceptowaniu komunikatu, który się pojawił (w zdjęciu).
Wybacz, że Cię tak męczę, ale zauważyłem, że gra pokazuje, że jestem na serwerze... Rage, czyli Hardcore PvP... :| Ja wybierałem na 100% Crom PvE. Da się to jakoś odkręcić? Czy gra na tym serwerze, jeśli nie da się zmienić, jest znośna? To tłumaczy, czemu gracze mogli zabijać innych, ale wciąż nie rozumiem, czemu mnie gra do tego serwera przypięła, kiedy wybrałem inny...

20130809155302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh przez przypadek po złączeniu konta ze Steam dałem na kupienie 600 punktów funcomu czy jakoś tak. Są teraz "pending" ... jak to odkręcić? Nie chcę, żeby kiedyś po doładowaniu portfela Steam mi zniknęły pieniądze na te punkty, których nie chcę... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się na https://register.ageofconan.com, w menu po lewej stronie - Contact with Customer Support. W formularzu na stronie która się otworzy, z rozwijanego menu wybierasz Account. Obok wpisujesz mail na który mają ci odpisywać. W pole tekstowe twój problem po angielsku. Wystarczy że napiszesz, że prosisz o usunięcie zlecenia na zakup punktów. Nie zapomnij o podaniu nazwy konta (Username z góry strony). W poniedziałek, wtorek powinno być załatwione. Raczej w godzinach wieczornych, bo support ma siedzibę w USA.

Co do postaci, to nic się nie da zrobić poza stworzeniem nowej. Transfery między serwerami są wyłączone z uwagi na zbliżający się merge. A nawet jeśli by nie były, koszt takiego to z 15euro więc nie warto dla niskopoziomowej postaci.

Gra na Rage mogłaby być znośna jeśli lubisz PvP podczas questowania. Tylko jest jeden wielki problem, ten serwer jest wymarły, każdy kto mógł zwiał już stamtąd. Niektórzy trzymają tam po jakimś alcie, żeby czasem się zalogować i pogankować innych, ale i tak ludzi prawie tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadziałało! Odpisali mi bez konieczności podawania nazwy konta i zapytali się o to, co mają zrobić. Napisałem, żeby usunąć pending payment z konta. Myślę, że jutro albo dzisiaj już będzie po wszystkim.

Jeśli chodzi o transfer postaci to się już przyzwyczaiłem. Jestem w gildii, ludzi jest odpowiednia liczba i jest dobrze generalnie. Słyszałem o nadchodzącym merge. Mają w planach połączyć serwery EU i US z każdego rodzaju (np. w 1 PvP) czy wszystkie w jeden? Jeśli to drugie, to trzymam kciuki. Mam tylko nadzieję, że niezależnie od połączenia nie będzie problemów technicznych z tego powodu.
To jak ten merge będzie wyglądał i kiedy mniej więcej będzie (słyszałem, że jakoś w tym miesiącu) ?

A jak ma się sprawa jeszcze z premium? Czy jeśli mi minie ten miesiąc z awansu konta na premium za pomoca klucza, to czy nadal będę mógł grać bez konieczności płacenia abonamentu? Zdaję sobie sprawę, że wszystkie bonusy wynikające z konta premium stracę po wygaśnięciu tego darmowego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 18:06, LubieWafle napisał:

To jak ten merge będzie wyglądał i kiedy mniej więcej będzie (słyszałem, że jakoś w tym
miesiącu) ?

Nikt jeszcze nie wie, a jak wie, to się nie podzielił wiedzą. Jedne co jest pewne to, po mergu będą na pewno 2 serwery: jeden PvE nazwany Crom, drugi PvP Fury. Czy serwer hardcore PvP się ostanie czy zostanie wchłonięty przez zwykły PvP jeszcze nie wiadomo.

Dnia 11.08.2013 o 18:06, LubieWafle napisał:

A jak ma się sprawa jeszcze z premium? Czy jeśli mi minie ten miesiąc z awansu konta
na premium za pomoca klucza, to czy nadal będę mógł grać bez konieczności płacenia abonamentu?

Tak, będziesz mógł się logować i grać, tyle że funkcjonalność konta zostanie okrojona do poziomu F2P z bonusem w postaci odblokowanego chata globalnego i braku konieczności bycia na liście przyjaciół u odbiorcy żeby wysyłać do niego telle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 23:25, bVarador napisał:

Nikt jeszcze nie wie, a jak wie, to się nie podzielił wiedzą. Jedne co jest pewne to,
po mergu będą na pewno 2 serwery: jeden PvE nazwany Crom, drugi PvP Fury. Czy serwer
hardcore PvP się ostanie czy zostanie wchłonięty przez zwykły PvP jeszcze nie wiadomo.

Na forum AoC ktoś pisał, że mają być dwa serwery: Fury z PvP i Crom z PvE. Zainteresował mnie też post o tym, że podobno każdy otrzyma darmowy server transfer dla 1 postaci. ;D Co o tym sądzisz? Plotka czy coś, co może być prawdą?

Dnia 11.08.2013 o 23:25, bVarador napisał:

Tak, będziesz mógł się logować i grać, tyle że funkcjonalność konta zostanie okrojona
do poziomu F2P z bonusem w postaci odblokowanego chata globalnego i braku konieczności
bycia na liście przyjaciół u odbiorcy żeby wysyłać do niego telle.

Przynajmniej jakiś bonus będzie. :P A przedmioty w ekwipunku pewnie będą zamrożone. Mówię o tych, co zapełnią połowę odblokowanego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 17:23, LubieWafle napisał:

> Nikt jeszcze nie wie, a jak wie, to się nie podzielił wiedzą. Jedne co jest pewne
to,
> po mergu będą na pewno 2 serwery: jeden PvE nazwany Crom, drugi PvP Fury. Czy serwer

> hardcore PvP się ostanie czy zostanie wchłonięty przez zwykły PvP jeszcze nie wiadomo.


Zostanie Crom PvE, Fury PvP i Rage HC PvP.

Dnia 12.08.2013 o 17:23, LubieWafle napisał:

Na forum AoC ktoś pisał, że mają być dwa serwery: Fury z PvP i Crom z PvE. Zainteresował
mnie też post o tym, że podobno każdy otrzyma darmowy server transfer dla 1 postaci.
;D Co o tym sądzisz? Plotka czy coś, co może być prawdą?


Darmowy transfer będzie dla KAŻDEJ postaci.

Dnia 12.08.2013 o 17:23, LubieWafle napisał:

> Tak, będziesz mógł się logować i grać, tyle że funkcjonalność konta zostanie okrojona

> do poziomu F2P z bonusem w postaci odblokowanego chata globalnego i braku konieczności

> bycia na liście przyjaciół u odbiorcy żeby wysyłać do niego telle.
Przynajmniej jakiś bonus będzie. :P A przedmioty w ekwipunku pewnie będą zamrożone. Mówię
o tych, co zapełnią połowę odblokowanego miejsca.


Nie będą zamrożone, można je "wyjąć" z zablokowanych slotów ale nie można z powrotem ich tam włożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować