Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Witam!

Premiera nowego nowoczesnego systemu już niebawem a zatem napiszmy co ciekawego będzie mieć

na pewno nie będzie już wersji 32 bit. ( i dobrze)
64 bit i 128 - osobiście się ciesze bo może 128 wyprze 64 i pominiemy po prostu te nieszczęsne 64 bit tak jak dx 10 na korzyść 11 ( jak dobrze pamiętam)

Ma zostać wprowadzony interfejs, który będzie miał układ logicznie bardziej zbliżony do Windows Vista, a zarazem będzie jeszcze wygodniejszy niż w Windows 7. Przy instalacji Windowsa 8 będzie możliwość wyboru przeglądarki (Europa). Dodane zostanie podstawowe oprogramowanie biurowe, prawdopodobnie Microsoft Office Starter. Rzecznik prasowy Microsoft twierdzi, iż nowy system ma sprawnie działać również na komputerach PC typu netbook.


a wy macie jakies info na temat win 8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 12:57, Assurubalit napisał:

"Już niebawem"?

Ja jeszcze nic nie słyszałem aby była zapowiedź Windows 8, oczywiście to pewne, że taki
powstaje, ale to jeszcze chyba mało oficjalne informacje

windows 8 jest planowany na rok 2012 czyli standardowo co 3 lata.
jednocześnie MS robi już plany co do win 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wiemy firma Microsoft rozpoczęła już prace nad Windows 8 przed ukończeniem wersji siódmej. Powodem rozpoczęcia pracy tak wcześnie był podział na różne zespoły z których każdy wykonuje w Redmond inne zadania i właśnie po ukończeniu danych prac nad Seven mogli już przejść do składania kolejnej wersji. Na nasze szczęście jeden z pracowników tej wielkiej korporacji trochę nieostrożnie obchodził się z profilem na Linkedln i przypadkowo ujawnił nam interesujące szczegóły dotyczące Windows 8. Informacje te szybko zniknęły jednak nam udało się dowiedzieć co zostało tam ujawnione. Robert Murdon pracuje w Microsofcie od stycznia 2002 roku i od zawsze był jednym z zaufanych specjalistów. Cały zapis dotyczył kompatybilności najnowszego systemu z aplikacjami 128-bitowymi, jednak autor zamieszania tłumaczy, że ma to nastąpić dopiero w Windows 9. Jednak czy rzeczywiście Windows 7 będzie ostatnim 32-bitowcem? Przekonamy się pewnie niedługo, kiedy kolejny pracownik MS zapomni się i napisze za dużo na swoim blogu.


+ screen z win 8

20100618130235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

windows 8 będzie mógł sam się zeinstalować :


Włoski serwis windowsette.com dotarł do ściśle tajnej (jak widać niezbyt dokładnie chronionej) prezentacji Microsoftu przeznaczonej do wewnętrznego użytku, traktującej o nowych funkcjach mających zostać wprowadzonych w najnowszej wersji systemu operacyjnego tego producenta.

Z pokazu slajdów, oprócz tego, co było już wiadome na temat Windows 8, wywnioskować można wprowadzenie ulepszeń do narzędzia Odzyskiwania systemu.

Największym problemem systemów z rodziny Windows jest spadek wydajności po dłuższym czasie użytkowania. Instalowanie i usuwanie programów, zmiana ustawień, sprzętu – wszystko to powoduje zaśmiecenie systemu i w rezultacie jego wolniejsze, niż od razu po instalacji, działanie. Microsoft chce wprowadzić w nowej wersji Windows usprawnienie, dzięki któremu nie będzie konieczna ponowna instalacja „czystego” systemu i jego konfiguracja, proces zazwyczaj żmudny i czasochłonny.

Możliwe stanie się takie zresetowanie Windows, po którym zostaną zachowane wszystkie dane użytkownika, ustawienia systemu oraz programów (i same programy), lecz wszystkie podstawowe komponenty przejdą ponowną instalację. Podobnie będzie można postąpić z programami – proces ten będzie automatyczny w przypadku aplikacji pobranych z internetowego sklepu Microsoftu, natomiast pozostałe będzie można reinstalować ręcznie.

Takie zabiegi odmłodzą ponoć system i zoptymalizują jego działanie. Zanim jednak przekonamy się jak faktycznie sprawuje się nowa funkcja, czeka nas jeszcze sporo tradycyjnych reinstalacji Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co niemożliwe? Przecież nawet Seven jest znacznie szybszy od XP na nowszych komputerach. Więc dlaczego kolejny Windows nie mógłby być jeszcze szybszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 14:08, Woo-Cash napisał:

Jeśli dorówna szybkością XP, kupię na bank. A że to niemożliwe, szkoda kasy.

win 7 już dawno prześcignął szybkością XP... ( wystarczy mieć nowoczesny komp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 17:27, Chester001 napisał:

> Jeśli dorówna szybkością XP, kupię na bank. A że to niemożliwe, szkoda kasy.
win 7 już dawno prześcignął szybkością XP... ( wystarczy mieć nowoczesny komp)


Znaczy taki z 4GB Ramu i supernowoczesną kartą graficzną. Mój C2D 2,2, 2GB i 9500GT chyba nie da rady. Zostaję przy XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 13:17, Woo-Cash napisał:

Znaczy taki z 4GB Ramu i supernowoczesną kartą graficzną. Mój C2D 2,2, 2GB i 9500GT chyba
nie da rady. Zostaję przy XP.

dzisiaj 4 GB ramu to podstawa.. sam mam 4 GB ramu od.. juz 3 lat. nie wyobrażam sobie miec w PC mniej niż 4 ( od pół roku myśle już o 8 GB ramu lub 16... ram to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swojego peceta mam od tego samego czasu, jednak nigdy nie zauważyłem potrzeby posiadania więcej niż 2 GB ramu. Najbardziej wymagająca gierka, w jaką grałem( i gram) to Gears of War, gdzie mój pecet sprawdza się bezproblemowo( edit - oczywiście na hight detalach). Poza tym muzyka i internet. Czy OS Microsoftu musi być adresowany do hardkorowych graczy z super-sprzętem? Cóż, coraz bardziej kusi mnie Jabłuszko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 15:39, Woo-Cash napisał:

Swojego peceta mam od tego samego czasu, jednak nigdy nie zauważyłem potrzeby posiadania
więcej niż 2 GB ramu. Najbardziej wymagająca gierka, w jaką grałem( i gram) to Gears
of War, gdzie mój pecet sprawdza się bezproblemowo( edit - oczywiście na hight detalach).
Poza tym muzyka i internet. Czy OS Microsoftu musi być adresowany do hardkorowych graczy
z super-sprzętem? Cóż, coraz bardziej kusi mnie Jabłuszko...

ale ja nie mówie o grach... u mnie gta IV bierze tylko 900 MB z ramu..

ale ja piszę tu o programach graficznych no do zdjęć już kilka razy mi się zdarzyło że za mało ramu ale to pewnie też przez 32 Bity ( program) no ale może to w końcu poprawią. jak ma sie 4 GB można więcej okienek mieć otwartych i programów = lepsza praca

przy win 8 od razu birę 128 BIT i składam nowy komp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 17:00, Woo-Cash napisał:

Przeciętny użytkownik z kompem słabszym niż mój z nowego systemu nie skorzysta. Kropka.

to jest tylko twoje zdanie. KROPKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 17:00, Woo-Cash napisał:

Przeciętny użytkownik z kompem słabszym niż mój z nowego systemu nie skorzysta. Kropka.


No to twoje zdanie .
WinXp może popularny ale stary i czas przejść na nowszy system : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
newsy o win 8

SP1 dla „siódemki” już niebawem. Następne wydanie systemu operacyjnego Microsoftu, a więc Windows 8 powinien pojawić się w 2012 roku, a więc akurat przed końcem świata, przewidywanym przez niektórych fanatyków mitów. Informacja o tym „wymsknęła się” poprzez holenderski oddział Microsoftu, który świętował pierwsze urodziny systemu Windows 7.

Ujawniony rok nie zgadza się z dotychczasowymi spekulacjami oraz plotkami. Do tej pory niektórzy publicyści wróżyli, że następca „siódemki” pojawi się latem przyszłego roku. Przyjmując że ujawniona przez Holendrów informacja jest prawdziwa (albo termin zostanie utrzymany), to pierwszej wersji beta należy spodziewać się pomiędzy czerwcem a lipcem przyszłego roku.

Windows 8 może być dla Microsoftu sporym wyzwaniem rynkowym. Firma jest daleko w tyle za konkurencją, w kwestii nowoczesnych urządzeń komputerowych. Windows 7, podobnie jak Vista jest zupełnie nieprzystosowany do działania na tabletach czy obsługi poprzez ekrany dotykowe w notebookach i komputerach typu All-in-One. Windows 7 ponadto jest uważany za zbyt ociężały dla małych netbooków.

W przypadku tabletów, rynek ten zapełniają systematycznie Apple oraz Google. Microsoft raczej nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę i wypadnięcie z tabletów na dobre. Nie wiadomo jeszcze nic na temat tego, jak Microsoft chce o ten rynek walczyć. Nie wiadomo czy pojawi się wreszcie, od dawna wyczekiwana (jeszcze w czasach Visty) naprawdę lekka wersja systemu Windows, specjalnie przystosowanego do pracy na małych urządzeniach przenośnych. Jeżeli nie, to Microsoft kolejny raz będzie próbował wpychać „stacjonarne”, wielkie okna w małe komputerki.

Holenderski oddział Microsoftu ujawnił jeszcze coś. Dzięki niemu wiemy, że pierwszy zestaw poprawek (Service Pack 1) dla systemu Windows 7 już jest testowany i powinien pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: pclab.pl


Serwis Microsoft Kitchen opublikował terminarz wydawniczy koncernu Microsoft, zawierający datę wydania kolejnego systemu operacyjnego. Zgodnie z "mapą drogową" następca Windows 7 - na razie noszący kryptonim Windows 8 - pojawi się na rynku za trzy lata.

Kliknij, aby powiększyć
Zobacz także:

* Windows 8: zaczęło się...
* Nadchodzi 128-bitowy Windows 8 i Windows 9?

W ubiegłym tygodniu w Los Angeles miała miejsce duża konferencja Microsoftu - Professional Developers Conference. Występujący na niej przedstawiciele koncernu nie poruszali tematu Windows 8 - mieli inne, nie mniej ważne informacje do przekazania (np. zapowiedź poprawy wydajności Internet Explorera 9 czy nowości w Silverlight 4 beta).

Stephen Chapman z serwisu Microsoft Kitchen dotarł do "mapy drogowej" dotyczącej serwerowych systemów Windows. Oprócz dat kolejnych edycji oprogramowania Windows Server widoczna jest na niej również data "2012", a pod nią - "major release", czyli duże wydanie...

Windows 7 trafiło do sprzedaży w październiku br. Trzyletni okres dzielący "siódemkę" od wydania jej następcy odpowiada więc z grubsza polityce wydawniczej Microsoftu. Plan ten sugeruje też, że firma z Redmond nie będzie spieszyć się z wydaniem kolejnej wersji Windows, tym bardziej, że wg Steve''a Ballmera Windows 7 sprzedaje się dwukrotnie lepiej niż jakikolwiek inny system operacyjny z rodziny Windows w tym samym przedziale czasowym.

Windows 8 nie takie tajne

Doniesienia o kolejnej wersji "okien" pojawiły się w mediach jeszcze przed oficjalną premierą Windows 7 (w marcu br. Soni Menke, menedżerka w grupie Windows Server, potwierdziła rozpoczęcie planowania wyglądu systemu).

Ciekawsze były jednak informacje, które w profilu serwisu LinkedIn zamieścił Robert Morgan, jeden z doświadczonych pracowników amerykańskiego zespołu Microsoftu. Na dwa tygodnie przed premierą Windows 7 pisał on, że do jego obowiązków jako starszego specjalisty ds. badań i rozwoju projektów należy m.in. praca nad "kompatybilnością 128-bitowej architektury z jądrem Windows 8" oraz "projekt systemu Windows 9". Na koniec zaznaczył, że jest odpowiedzialny również za "utrzymywanie relacji z głównymi partnerami: Intelem, AMD, HP i IBM".

źródło :pcworld.pl


Osobiście mam nadzieję żę MS przestanie z 32 bitami i od razu wyda win 8 tylko na 64 oraz 128 bit.. to nic ze na 128 ni ma aplikacji ale pewnie by się zaczęły pojawiać a 64 by się umocniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2010 o 13:00, Chester001 napisał:

windows 8 jest planowany na rok 2012 czyli standardowo co 3 lata.
jednocześnie MS robi już plany co do win 9

Witaj

Czyli co 3 lata kolejny chłam na chłamie M$. By po miesiącu czasu zrobili SP1 Uhahaha. Nie przykładają się wcale do pracy. Śladowe informacje o 8ce a ty juz o 9 wspominasz. Tak jak z łowieniem ryb na żywca. Dobrze się nie przyjrzą rybie, która ma iść na żywca BA! nawet dobrze jej nie wyłowią a w locie juz ją zarzucają by coś kolejnego złowić. Wydają światu durszlaki z milionami dziur i błędów, po czym dają nam łatki ,pacze, sracze i są zadowoleni. Łatając po kolei każdą z osobnych dziur. Skoro 64 bit było nieszczęsne to czymże będzie 128 :).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować