Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2012 o 10:59, mrosi napisał:

/.../

Misq...
Ty używasz kompa praktycznie wyłącznie do kręcenia i testowania, zatem Metro nie jest
tak uciążliwe. W codziennym, zwykłym użytkowaniu dzięki tej nakładce można pociąć się
szarym mydłem. Jeśłi MS nie zmodyfikuje tego w taki sposób, że Metro będzie opcją a nie
ekranem głównym, to przypuszczam, że jako system OEM uda im się sprzedać 1 (słownie jeden)
egzemplarz. I kupi go Gates... ;)


Nie mam nic do testowania.
Platforma lata juz 4 lata i nie mam srodkow na nowy sprzet.
Jedynie nowy jest system, ktory mnie bardzo mile zaskoczyl.
Jest jeszcze szybszy od WIN 7, a metro jest cudowne.
Trzeba je tylko ladnie poustawiac.

MS ma w WIN 8 zaimplementowany normalny widok start, tylko czeka na wypowiedzi uzytkownikow.
W wersji RTM zobaczymy, czy zostanie metro, czy wroca do normalnego startu.

Zdania sa podzielone, chociaz na tym forum jest bardzo wielu przeciwnikow.

Trudno.... bedziecie musieli zostac na WIN 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem kolejną próbę ujarzmienia Windows 8. Niestety... Nie udało się...
Cały czas śmiem twierdzić: Metro jest super, owszem, ale dla urządzeń mobilnych (w dodatku dotykowych). Nie zdaje egzaminu na komputerze stacjonarnym. Próbowałem się przez tydzień przyzwyczaić. I nic...
Sam system już teraz widać jest piekielnie stabilny i, co tu dużo gadać - świetny. Pomysł ze wstążką w eksploratorze - chciałoby się rzec - w końcu!
Jeśli MS da możliwość wyboru Metro vs. Start - biorę w ciemno. Z obowiązkowymi kafelkami - odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy jak na windows 8 uruchomić panel sterowania ? chce wyłączyć hasło przy starcie, denerwuje mnie wpisywanie go ciągle... nie myślcie, że mam 8 na PC metro na myszce :D porażka ( acer w501)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tablet? Na PC robie to tak, że kursor na prawy górny lub dolny róg, przewijam kursorem po prawym boku. Pokazuje mi się ''menu'', wybieram Settings, dalej to Cotrol Panel i jestem na miejscu. Niby powinno być ponownie.
Drugi sposób z poziomu Metro to pokazanie wszystkich zainstalowanych aplikacji. W kategorii ''Windows System'' masz panel sterowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 16:56, Misquamaqus napisał:

Super systemik. Wszystko dziala, a metro jest cudowne.
Wystarczy tylko sobie poustawiac co trzeba i jest lepiej niz na WIN 7.

Ile kroków trzeba zrobić, żeby zlikwidować uruchamianie się konkretnego programu razem z systemem (logowaniem usera) bez uruchamiania tego programu? I ile kroków trzeba zrobić aby takie uruchamianie włączyć?
Polepszyli to w 8 w stosunku do 7 czy XP?

Ja mam zasadę, żeby nigdy nie spieszyć się ze zmiana systemu na nowszy. Wręcz odwrotnie - zmieniam system dopiero wtedy kiedy stary nie wyrabia się z uruchamianiem programów i to zawsze na taki w którym zostały już zlikwidowane choroby wieku dziecięcego. System ma dla mnie być ostoją stabilności i bezbłędności. A to gwarantują tylko "stare systemy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 23:52, Olamagato napisał:

Ile kroków trzeba zrobić, żeby zlikwidować uruchamianie się konkretnego programu razem
z systemem (logowaniem usera) bez uruchamiania tego programu?

Z poziomu menedżera zadań można to zrobić :)
Jako, że mam po angielsku w zakładce "startup". Mogę dać disable, enable.
ATi Tray Tool u mnie wymagał, aby uruchomić go z poziomem administratora.
To tez z tego samego poziomu dowiedziałem się, że muszę nawet zaznaczyć, aby uruchamiał się jako admin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko boję, że gdy będę miał pieniądze... jedyne laptopy które będą w sprzedaży, będą mieć tylko win 8 ... :( a kupić zamierzam w pierwszych miesiącach 2013... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z W8 na moim netbooku, powiem szczerze że lepiej to działa niż 7 :] A co się najbardziej rzuca w oczy to czas działania na baterii, który się wydłużył. Choć fakt, do kafelków trzeba się przyzwyczaić, jeszcze nie wszystkie aplikacje korzystają z dobrodziejstw metro ;( (Skype,chrome połowicznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do aktualizacji systemu dostępnej na stronie Microsoftu za ok 130 zł:
http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_DIS_ShopHP_FPP_Light
W chwili obecnej mam zainstalowaną na komputerze wersję Windows 7 Pro x64 z MSDN AA. Mam też do tego komputera wykupioną ponad rok temu (razem z częściami) wersję OEM Windows 7 Home Premium x64. Chciałbym, aby kupiony na stronie MS upgrade przypisał się do wersji HP, która obecnie nie jest zainstalowana.
I teraz kilka pytań:
1. Czy po zakupieniu upgrade z podanej wyżej strony mam możliwość ściągnięcia obrazu ISO do wypalenia na płycie i przeprowadzenia czystej instalacji?
2. Czy jeżeli kupię w tej chwili upgrade, to przypisze mi się on do aktualnie zainstalowanego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić, że wspaniały system. Działa płynnie, szybko. Nawet dołączony IE wydaje się bardzo dobrą przeglądarką. Obecnie z niego korzystam i nie mogę narzekać.

Ale niestety wersja, którą ja mogę wykorzystać jest w języku angielskim, więc, cóż, trzeba odrobinę zmienić przyzwyczajenia :)

Tak poza tym to system wygląda bardzo telefonowato ze względu na Metro, ale to chyba nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po po testowaniu odczucia mam mam mieszane sporo zmian na plus np. szybkość działania, wstążka w eksploratorze plików i nawet IE pierwszy raz jest przeglądarką z której da się korzystać (choć trauma z poprzednich wersji pozostała). Na 8 swobodnie bym się przesiał gdyby interfejs metro był opcją a nie koniecznością, w ogóle mi to metro nie podpasowało taki efekciarski ale diabelnie mało użyteczny gadżet. A tak "Ósemka" już z dysku wyleciała, poczekam na win9 może tam wróci normalne menu start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować