Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Windows 8 - Temat Ogólny

357 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2012 o 21:53, gracz_155 napisał:

ale diabelnie mało użyteczny gadżet.

Tak z ciekawości możesz opisać, do czego menu start jest takie użyteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:03, Zgreed66 napisał:

> ale diabelnie mało użyteczny gadżet.
Tak z ciekawości możesz opisać, do czego menu start jest takie użyteczne?

Dla mnie jest. :)

A do zakupu Windowsa 8 może mnie osobiście tylko przekonać upgrade za 249 zł - 20 zł zniżki w Empik.com oraz to, że instalowana wersja będzie miała przenoszalną licencję BOX.

Sorki, że się wciąłem. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Menu Start było dość użyteczne, ale teraz jak jest Metro to wcale nie jest potrzebny pulpit. Wszystko możesz poukładać, dopasować, poprzesuwać gdzie chcesz, do każdego pliku stworzyć kafelki. Cholernie wygodne. A jeśli się nie chce go mieć, to zawsze można nie używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jak przywrócić menu Start w Win8? Jest to w ogóle możliwe? Ktoś mi powiedział, że trzeba kupić zewnątrzną (nie M$-u) aplikację w ichniejszym sklepiku z aplikacjami. To prawda? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:34, Janek_Izdebski napisał:

W ogóle to jak przywrócić menu Start w Win8? Jest to w ogóle możliwe? Ktoś mi
powiedział, że trzeba kupić zewnątrzną (nie M$-u) aplikację w ichniejszym sklepiku z
aplikacjami. To prawda? Dzięki.

Są różnie działające zamienniki. Nic oficjalnego. Microsoft chce nawet takie rzeczy całkowicie zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:37, Narmo napisał:

Są różnie działające zamienniki. Nic oficjalnego. Microsoft chce nawet takie
rzeczy całkowicie zablokować.

To prawda, że te zamienniki trzeba kupić w ichniejszym sklepiku z aplikacjami? Jak on się w ogóle nazywa? MS Apps czy cóś? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:38, Janek_Izdebski napisał:

> Są różnie działające zamienniki. Nic oficjalnego. Microsoft chce nawet takie
> rzeczy całkowicie zablokować.
To prawda, że te zamienniki trzeba kupić w ichniejszym sklepiku z aplikacjami? Jak on
się w ogóle nazywa? MS Apps czy cóś? Dziękuję.

Nie wiem, czy coś jest w ich sklepie. W Googlach znaleźć można pełno stron, przez które za darmo ściągniesz wiele aplikacji tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam używam windowsa 8. Dlatego się pytam co tam jest niewygodnego (albo co jest wygodnego w Menu Start). Co prawda troszkę go spersonalizowałem. Ale nie używam niczego czego nie byłoby w standardzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:21, Janek_Izdebski napisał:

Dla mnie jest. :)

Ja porzuciłem. Dostęp do panelu sterowania uzyskuję przez panel który w win 8 jest po prawej.
Jedyny problem jaki miałem to Mój Komputer, którego domyślnie używałem w Menu Start.
Ale z tym sobie poradziłem przez przypięcie go do ikony eksploratora na pasku zadań ;)
Przez co zamiast Start (lpm) -> Mój Komputer. Mam Eksplorator (ppm) -> Mój komputer ;)
Metro używam jako przejrzystego spisu programów który był w menu start poprzednich Windowsach.
Co jest fajne, bo można to łatwo i szybko uporządkować. A na pulpicie jak zawsze trzymam swój śmietnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się właśnie bardzo podoba co zrobił Microsoft. Xbox 360, Windows Phone i Windows wyglądają tak samo. Wszystkie korzystają z jednego konta Live. Kontrolowanie konsoli za pomocą komórki, przenoszenie sesji IE między urządzeniami. Synchronizacja urządzeń ze sobą. Można by powiedzieć, że o tym właśnie marzyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:03, Zgreed66 napisał:

> ale diabelnie mało użyteczny gadżet.
Tak z ciekawości możesz opisać, do czego menu start jest takie użyteczne?


Dlatego że w menu start jest wszystko.
Zinterioryzowana wyszukiwarka - teraz jest na pasku bocznym "który IMO jest również poronionym pomysłem"
Eksplorator plików
Lista programów - metro domyślnie wyświetla tylko aplikacje "metrowe"
Panel sterowania z nim to naprawdę pomysł genialny chwilkę się zeszło zanim go znalazłem
Możliwość szybkiego wyłączenia systemu - teraz trzeba najechać na róg ekranu -> poczekać aż pokaże się menu -> ustawienia -> zasilanie -> zamknij . Szkoda że jeszcze głębiej tego nie wsadzili przydało by się jeszcze z 20 opcji po środku.
etc. etc.

Również do rzeczy irytując w całym systemie.

Te same programy w wersji kafelkowej i nie, nie "zazębią" się czyli: jeśli otworzyłeś chrome w metro i przeszedłeś do widoku pulpitu, otwierając chroma ikonką, otworzy cię się nowe okno przeglądarki a nie to co miałeś w "metro chrome".

Ekrany powitalny aplikacji w metro jak by nie mogło się to otwierać "instant" ale oczywiście wygląd ważniejszy od użyteczności

Domyślna wyszukiwarka bing bez możliwości zmiany - jak dla mnie użyteczność binga w Polsce jest prawie zerowa do google się nie umywa.

Konieczność posiadania konta MS aby pobierać apki z sklepie

Małe okna czyli np "DODAJ NOWY POST" z naszego forum w aplikacjach metro uruchamiają się na cały ekran

można by się jeszcze długo rozpisywać


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałem poznać opinię ;)

Sam metro używam tylko i wyłącznie jako menu start. Wszystko inne w klasycznych oknach. Chyba tylko przeglądarka pdf została. Bo dobrze się sprawuje ;)
Jak napisałem wyżej eksplorator załatwiłem tak jak na dołączonym screenshotcie.
Zmiana domyślnej przeglądarki jest możliwa. Mam w zarządzaj dodatkami i tam są dostawcy wyszukiwania ;)

20121110124434

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 23:38, Janek_Izdebski napisał:

> Są różnie działające zamienniki. Nic oficjalnego. Microsoft chce nawet takie
> rzeczy całkowicie zablokować.
To prawda, że te zamienniki trzeba kupić w ichniejszym sklepiku z aplikacjami? Jak on
się w ogóle nazywa? MS Apps czy cóś? Dziękuję.


Jeden z ponoc lepszych programikow do przywrocenia menu start nazywa sie "Start8" od Stardock''a, kosztuje zdajsie 6$ i trzeba go kupic z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 13:33, Jarden napisał:

Jeden z ponoc lepszych programikow do przywrocenia menu start nazywa
sie "Start8" od Stardock''a, kosztuje zdajsie 6$ i trzeba go kupic z ich strony.

Tzn. z czyjej strony, Stardock'a czy M$? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w Windows 8 nie ma przeźroczystości, gadgetów a sam pulpit o ile w ogóle jest, nie umywa się do tego z poprzednich systemów?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2012 o 09:46, Chester001 napisał:

Ja się tylko boję, że gdy będę miał pieniądze... jedyne laptopy które będą w sprzedaży,
będą mieć tylko win 8 ... :( a kupić zamierzam w pierwszych miesiącach 2013... :(

Generalnie nie ma problemu znaleźć lapa bez systemu. Ten można dokupić wedle własnego uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:43, lis_23 napisał:

To prawda, że w Windows 8 nie ma przeźroczystości, gadgetów a sam pulpit o ile w ogóle
jest, nie umywa się do tego z poprzednich systemów?.

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 20:04, Darkstar181 napisał:

> Ja się tylko boję, że gdy będę miał pieniądze... jedyne laptopy które będą w sprzedaży,

> będą mieć tylko win 8 ... :( a kupić zamierzam w pierwszych miesiącach 2013...
:(
Generalnie nie ma problemu znaleźć lapa bez systemu. Ten można dokupić wedle własnego
uznania.

Tak ale kupując lapka już z systemem jest tańszy niż dokupienie go bez. + osobno sys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 19:20, Janek_Izdebski napisał:

> Jeden z ponoc lepszych programikow do przywrocenia menu start nazywa
> sie "Start8" od Stardock''a, kosztuje zdajsie 6$ i trzeba go kupic z ich strony.

Tzn. z czyjej strony, Stardock''a czy M$? Dzięki. :)


Ze stronki Stardock''a:)
MS raczej nie chcialby tego typu programikow w swoim sklepie, chyba ze chca prowadzic walke z wiatrakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować