Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Dragon Age II

1759 postów w tym temacie

To raczej było pytanie retoryczne :P. Mam podobne zdanie do Twojego, chociaż miło byłoby zobaczyć demko. Nie podoba mi się, że wypuszczają je teraz długo po premierze.
Inne zespoły to jedno, ale wydaje mi się, że są też inne czynniki. Po pierwsze ME to space opera, coś czego nie ma tak wiele na rynku jak tych wszystkich światów fantasy z elfami i krasnoludami. Ludziom się po prostu to nudzi. Po drugie, w ME jakby nie patrzeć mamy zupełnie inny gameplay, a masy wolą sobie postrzelać, niż klikać na przeciwnika i patrzeć jak postać samoczynnie obkłada go mieczem. Oczywiście nie będę udawał, że się na tym znam, jeśli się mylę to mnie popraw :P, ale chyba dlatego ME będzie mieć lepsze powodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na slashera to sterowanie jest kiepskie. Trzeba bardzo precyzyjnie klikać, by trafić we wroga. Do tego nie wiadomo czemu prawym klawiszem myszki. Przeciwnicy są tacy sami. Nie rozumiem również czemu w demie dwa razy walczymy z tym samym bossem w tej samej lokacji. Kamera również jakoś dziwnie się zachowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 12:35, Shade001 napisał:

Po drugie, w ME jakby nie patrzeć
mamy zupełnie inny gameplay, a masy wolą sobie postrzelać, niż klikać na przeciwnika

Akurat pod tym względem ME 2 był najgorszym shooterem w jakikolwiek miałem okazję zagrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:36, byverter napisał:

Jak na slashera to sterowanie jest kiepskie. Trzeba bardzo precyzyjnie klikać, by trafić
we wroga. Do tego nie wiadomo czemu prawym klawiszem myszki.


Bo to nie jest gra do szybkiego klikania :) To nie diablo :)

Dnia 26.02.2011 o 16:36, byverter napisał:

Przeciwnicy są tacy sami.


W końcu to demo, nie? :)

Dnia 26.02.2011 o 16:36, byverter napisał:

Nie rozumiem również czemu w demie dwa razy walczymy z tym samym bossem w tej samej lokacji.


Nie chciało się słuchać dialogu w filmiku, co? :P

@lord0

Tak

@Shade001

Nie sądzę żebyś się mylił :) Masz rację, space oper w grach prawie nie ma więc ME to ciekawy wyjątek. Za to gier fantasy jest od groma i ciut ciut.
A z drugiej strony od samego początku DA2 towarzyszyły głosy zawodu wśród graczy. Tytuł ten nie pobije popularnością ME2, bo jest gorszy od DA:O.
I fakt :) Fajnie by było gdyby wróciły czasy wydawania demo przed premierą gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:46, Phobos_s napisał:

Bo to nie jest gra do szybkiego klikania :) To nie diablo :)

To po co co 5 metrów wyskakuje na mnie horda przeciwników nie wiadomo skąd? Trochę to monotonne jak na RPGa... Nawet nie ma okazji, by się chwilę przejść... Jak mam pokonać tych przeciwników jak nie klikając na nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:50, byverter napisał:

To po co co 5 metrów wyskakuje na mnie horda przeciwników nie wiadomo skąd? Trochę to
monotonne jak na RPGa... Nawet nie ma okazji, by się chwilę przejść...


A w DA:O było inaczej? Przecież było tak samo.

Dnia 26.02.2011 o 16:50, byverter napisał:

Jak mam pokonać tych przeciwników jak nie klikając na nich?


Słowo klucz: aktywna pauza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DA2 będzie można zaimportować save''a z jedynki. I tu pytanie - czy muszę mieć danego save''a na dysku czy wystarczy to co mam zapisane na stronie BioWare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 16:50, byverter napisał:

To po co co 5 metrów wyskakuje na mnie horda przeciwników nie wiadomo skąd? Trochę to
monotonne jak na RPGa... Nawet nie ma okazji, by się chwilę przejść... Jak mam pokonać
tych przeciwników jak nie klikając na nich?

Może dlatego, że Dragon Age 2 (podobnie zresztą jak pierwsza część, choć w mniejszym stopniu) to nie cRPG? Podobnie jak wspomniany już tutaj Ass Deffect jest to taki dziwny mutant - ni to cRPG, ni to hack''n''slash (shooter w wypadku ME). Jeśli rozpatrywać którąkolwiek z tych gier jako przedstawiciela któregoś konkretnego z tych gatunków to są to gry zupełnie fatalne. Jednak jako takie dziwaczne hybrydy wymierzone w mało wymagającego i szybko nudzącego się casualowego gracza są naprawdę niezłe. A jeszcze lepiej wygląda to na rocznym rozliczeniu firmy (stąd klonowanie tego pomysłu na potęgę) - można ściągnąć aż dwie grupy klientów na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi osobiście podobało się DA1. Trochę old schoolu, ale też ciut nowości. DA2 po graniu w demo nie przemawia do mnie absolutnie. Uproszczone dialogi, zręcznościowa sieczka. Tak jak ME1 i ME2 wiedziałem, że to ma być elementy RPG z shooterem, tak w przyapdku DA2 spodziewałem się rozwinięcia DA:O. A tak dostałem ME w świecie fantasy i tyle :/

Jakbym chciał posiekać to odpale Diablo 2 albo poczekam na Diablo 3 :)

Dragon Age 2 mówię: dziękuję nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle osób które są niezadowolone po demie, czyżby zapowiadała sie niska sprzedaż w dniu premiery DA II. Gra która osiągnie spora porażkę na rynku, coraz większa szansa ze to Wiedźmin coś dobrego osiągnie.

Należało by sie twórcom to wtedy może inaczej do niektórych spraw podchodzili, inni tok myślenia. I ze nie wszystko co wypuszcza osiągnie sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z demem. nie moge go w ogole zainstalowac. wyskakuje jakis blad jak po kliknieciu setupa dochodzi do 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 12:29, Malevyn napisał:

a ja mam problem z demem. nie moge go w ogole zainstalowac. wyskakuje jakis blad jak
po kliknieciu setupa dochodzi do 100%


Może powiesz nam coś więcej o swoim komputerze i systemie operacyjnym ? I powiedz nam "jaki to jest błąd" bo z tego co napisałeś wnioskuje tylko jedno "Coś jest nie tak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NSIS Error
Installer integrity check has failed. nie moge skopiowac a za duzo jest zeby przepisywac. moj komp powinien ruszyc przy tej gierce, skoro bulletstorm calkiem dobrze chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:47, Malevyn napisał:

NSIS Error
Installer integrity check has failed. nie moge skopiowac a za duzo jest zeby przepisywac.
moj komp powinien ruszyc przy tej gierce, skoro bulletstorm calkiem dobrze chodzi.


Źle Ci się instalator ściągnął. Pobierz jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 13:50, Phobos_s napisał:

> NSIS Error
> Installer integrity check has failed. nie moge skopiowac a za duzo jest zeby przepisywac.

> moj komp powinien ruszyc przy tej gierce, skoro bulletstorm calkiem dobrze chodzi.


Źle Ci się instalator ściągnął. Pobierz jeszcze raz.


chyba zartujesz ;D 2 giga znowu sciagac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2011 o 14:04, Malevyn napisał:

chyba zartujesz ;D 2 giga znowu sciagac ??


No wiesz raczej innego wyjścia nie masz .. Ale jeśli jesteś fanem DA to i na takie poświecenie będzie cie stać ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 14:08, Casprov napisał:


> chyba zartujesz ;D 2 giga znowu sciagac ??

No wiesz raczej innego wyjścia nie masz .. Ale jeśli jesteś fanem DA to i na takie poświecenie
będzie cie stać ..


pierwszy raz bede grac w ta serie i nadal nie jestem do niej przekonany, dlatego chcialem pograc w demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 14:10, Malevyn napisał:

pierwszy raz bede grac w ta serie i nadal nie jestem do niej przekonany, dlatego chcialem
pograc w demo.


Warto zagrać. Jedyna była i jest naprawdę dobra, kwestia gustu. Nie jest to typowe pełnokrwiste RPG pokroju BG czy NWN ale polecam. Natomiast DAII to wielka nie wiadomo, demo zaserwowało nam grę pokroju Acition RPG + Slasher, czas pokaże po premierze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować