Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Starcraft II: Wings of Liberty - komfortowa rozgrywka nie jest możliwa

156 postów w tym temacie

Ja używam wersji US, pobranej ze strony Blizzarda. Wszystkie posty na forum Blizza dotyczą tej samej wersji. Może po prostu polska nie zawiera żadnych błędów. Moja - ENG - JEST zabugowana, za co Blizzard w mailu od tech suppu przeprasza i obiecuje, że zajmuje się sprawą. Zamiast stwierdzać, że błędów nie ma "bo ja nie mam i już", to poczytajcie np. http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/91089221?page=1 i zauważcie, ile różnych osób się wypowiada. A takich tematów jest sporo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeda z osob ktora moze sobie poogladac conajwyzej pudelko.. (przynajmniej zdaze sciagnac angielska wersje do czasu fixu heh) gdyz wspanialy battlenet 2 twierdzi ze nie mam gry aktywowanej na koncie a gdy loguje sie na swoje konto co widze? tadam starcraft 2 account status active!!! I przepraszam bardzo to nie jest plama? Ludzi z tym problemem jest calkiem sporo a ze nie widac tego na forum? Zaraz zaraz przecierz zeby napiac cokolwiek na support forum starcrafta 2 trzeba miec stworzony conajmniej jeden profil w grze ktorej nie moge uruchomic!

Ale nie ofc to nie jest plama Zamieci ( ktorej jestem wielkim fanem).......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie, że na konsolach nie ma błędów - bo wszystkie są takie same. PC to mnóstwo rodzajów płyt głównych, kart graficznych, procesorów etc. Widocznie na którymś modelu występuje ten błąd - a wina niekoniecznie musi leżeć po stronie Blizzarda, tylko po stronie producenta sprzętu. Zresztą nie jest ukazana skala tego problemu - może on być marginalny, lecz napompowany jak balon przez konkurencję - więc lepiej się wstrzymać z jazgotem i poczekać na więcej informacji.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dłuższym graniu w trybie multi stwierdzam, że nie było żadnych problemów przynajmniej na mojej konfiguracji sprzętowej, więc radze kampanie zostawić do czasu wydania patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 01:09, Paululus91 napisał:

Narzekacie, że na konsolach nie ma błędów - bo wszystkie są takie same. PC to mnóstwo
rodzajów płyt głównych, kart graficznych, procesorów etc. Widocznie na którymś modelu
występuje ten błąd - a wina niekoniecznie musi leżeć po stronie Blizzarda, tylko po stronie
producenta sprzętu. Zresztą nie jest ukazana skala tego problemu - może on być marginalny,
lecz napompowany jak balon przez konkurencję - więc lepiej się wstrzymać z jazgotem i
poczekać na więcej informacji.

Pozdrawiam.

Dokładnie. Niech napiszą jaka jest skala problemu, bo przecież nie ma gry która nie miałaby żadnych problemów na wszystkich kompach. Ja kupiłem Worms3D i gra w ogóle się nie chciała uruchomić. Zaniosłem do Empiku i na innych kompach działała bez problemu. Wymieniłem ją sobie na inną grę. Mój problem był problemem marginalnym, ani patche ani nic nie pomagało. A najśmieszniejsze jest to, że ściągłem pirata sprawdzić czy też tak będzie i o dziwo gra chodziła. Nie wiem czy może dlatego, że jakiś podzespół nowy umieściłem czy aktualizowałem jakiś sterownik, windows czy coś. Nie wiem, nie przekonam już się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reputacja "dopracowujących gry do granic możliwości" pewnie się Blizzowi trochę nadszarpnie, ale mają całą armię fanbojów, którzy będą ich bronić do upadłego choćby nawet gry kosztowały 1000 zł i się wcale nie uruchamiały. :)

Trochę im się jednak ten launch SC2 nie udał, przynajmniej w porównaniu do innych wielkich premier tego roku (ME2, GoW 3, RDR), które były bezbłędne. Tzn. jakieś bugi zawsze są, ale tu mówimy o takich, które uniemożliwiają części kupujących rozgrywkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem grę o 23. Trwało to niecałą godzine (sic!), a przy próbie uruchomienia gra rozpoczęła pobieranie patcha. Przeszedłem 5 misji kampanii w trybie single a także całego samouczka i wszystko działało jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 04:35, profczacha napisał:

Instalowałem grę o 23. Trwało to niecałą godzine (sic!), a przy próbie uruchomienia gra
rozpoczęła pobieranie patcha. Przeszedłem 5 misji kampanii w trybie single a także całego
samouczka i wszystko działało jak powinno.


Powiedz mi, Czacho, ale tak szczerze, z ręka na sercu:

spać nie możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2010 o 00:18, ReVanMg napisał:


Jak płacisz 200zł za grę to oczekujesz, że pójdzie na Twoim sprzęcie.


Ja jak mam zapłacić 200 zl, to najpierw patrze na wymagania sprzętowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do tej pory nie miałem kłopotów ze stabilnością. W singlu misja " Epidemia " oraz kilka potyczek na bn. Zastrzeżenie na razie tylko jedno : polska wersja językowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy moi znajomi grający w sc2 nie mają żadnych problemów z grą ja również . Z tego co czytałem były problemy z zalogowaniem się do gry ,ale problem został szybko rozwiązany. Jest w ogóle ktoś na tym serwisie któremu gra się sypie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 00:31, Undertaker napisał:

Ja używam wersji US, pobranej ze strony Blizzarda.


Ja mam wersje EnGB, ktora pobralem ze strony Blizzarda i nie mam zadnych problemow zarowno na PC jak i na Macu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 07:54, Wojman napisał:

Ja mam wersje EnGB, ktora pobralem ze strony Blizzarda i nie mam zadnych problemow zarowno
na PC jak i na Macu.

Ja z kolei nie mogłem jest zainstalować wersji angielskiej, dopóki płytka z polską wersją była w napędzie(instalowana wcześniej na czas ściągania). Płytka z powrotem do pudełka? Magicznym sposobem instalacja się powiodła... Generalnie wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem szoku gdy wszedłem na gram.pl i zauważyłem tego newsa. Mi wszystko działa bez najmniejszego problemu, począwszy od kampani(Motyw z Zeratulem po prostu miażdży!!) skończywszy na multiplayer. Polska wersja również nie jest zła, małe zastrzeżenia mam do głosu Kerrigan, ale poza tym jest ok. Mykam grać dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, faktycznie single się wysypuje od czasu do czasu (naprawa instalacji zajmująca około 10 minut wymagana), ale na pewno nie jest to problem uniemożlwiający rozgrywkę. Ja wczoraj skończyłem ostatnią misję którą się otrzymuje z kryształu, nie liczyłem, ale na pewno sporo ponad 10 misji dałem rady ukończyć. Fakt, że irytujące zwisy i pady też zaliczałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:40, hans_olo napisał:

Bez żadnej przyczyny to fotony zmieniają wektor ruchu,

Hm to ciekawe co mówisz... ja o takim zjawisku nie słyszałem nigdy ;)

Dnia 27.07.2010 o 14:40, hans_olo napisał:

komputery działają całkowicie
deterministycznie.

Tak, dopóki pracują w odpowiednich warunkach i nie są uszkodzone. A w mojej opinii problem z instalacją o tym świadczą, np. uszkodzenie ramu lub hdd (lub dvd). Kurz w środku obudowy też potrafi dać niespodziewane efekty.
Po drugie o ile komp jest w pełni deterministyczny, o tyle zachowanie systemu operacyjnego i wszystkich sterowników już proste nie jest. Tak nadal zachowują się one deterministycznie, ale nie zmienia to faktu, że mnogość czynników wpływa tu na to że 100% wynik jest prawie nie do określenia (patrz: problemy z synchronizacją, zgubione pakiety na łączach etc.).

Co do SC2 - ja żadnych problemów nie miałem właściwie poza brakiem rozdziałki natywnej w opcjach (1366x768). Co prawda odpuściłem sobie instalowanie z DVD bo za długo to trwało, ale tu zawiniła wyłącznie moja niecierpliwość (z HDD instaluje się z 5 razy szybciej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na klawisz, który wywołuje menu start. Raz mi się ręka poślizgnęła i go nacisnąłem. Przełączyło mnie na pulpitu, to ja alt+tab i do stara, ale nie wczytuje się - jest tylko czarny ekran. W ogóle alt+tab w trakcie gry i też nie ma powrotu i trzeba zakończyć proces arghhhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować