Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Matematyka

1442 postów w tym temacie

MOge Cie prosić byś się zapytał Go o co chodzi i byś napisał tu później o tym? bo w googlach nic nie znalazłęm na ten temat :/. A brzmi dość ciekawie tak jak teoria o rónoległych światach. NIby inne płaszczyzny wiedźy ale i tak, tak samo nie pojęte :D(Dla mnie :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 23:28, WoWmen napisał:

MOge Cie prosić byś się zapytał Go o co chodzi i byś napisał tu później o tym?


zobaczy się, następny wykład mam dopiero w piątek, więc trochę czasu minie i może do tego czasu jakiś bardziej obeznany w tym temacie forumowicz wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he ... wiecej niz myslisz ... siedze teraz na 3 semestrze infy na PCZ, WMII. I wiesz co ? w zasadzie matematyki musial bys sie nauczyc od nowa ... do geniuszy matematycznych nie naleze, ale mozgownice mam w sumie otwarta ... ale zdziwka na przedmiotach matematycznych zaliczalem co rusz ... Teraz w sumie koncze matme jako taka, pozostala matemetyka dyskretna (super sprawa ... teraz sie nawet ciesze ze nas tak przemaglowali z anala i liniowki bo przynakmniej kumam to o czym teraz mowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja jestem dopiero 1 klasa TEchnikum informatycznego ;P. A mata to same podstawy chyba(banały) potęgi sześciany i zbiory :D W podstawówce to jest przecierz x].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to co masz to podstawy podstaw ... ale bez odruchowej znajomosci tego dalej nie zajedziesz... Ja zaluje ze sobie odpuscilem matematyke w technikum (bo po co to komu ... kratownice obliczyc sie bez niej dalo :)
A potem oczka mi na wierzch wyszly ze zdziwienia...
http://math.one.pl/ - to cie spotka dalej ... juz na 1 semestrze infy (kursy podstawowe), potem bedzie z gorki ... Oczywiscie co uczelnia to material inny, ale zasady sie nie zmieniaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuszczam a mam same piętki ;). Z tej strony zobaczyłem sobie sławną analize i musze stwierdzic że to jest psychiczne :D , jak na 1st spojrzenie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Poszukuję programu do tworzenia wykresów różnych funkcji (np. wykładniczych, wielomianowych, itp) moglibyście dać namiary na jakieś. Oczywiście jakieś freeware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 10:43, Galileo napisał:

Witam ! Poszukuję programu do tworzenia wykresów różnych funkcji (np. wykładniczych, wielomianowych, itp) moglibyście dać
namiary na jakieś. Oczywiście jakieś freeware.


Jakiś czas temu był taki na idg; tu masz linka do programu: http://files.idg.pl/news/DeadSmall.exe
A tu do artykułu w którym go opisują (jest też kilka innych programów): http://www.idg.pl/news/82648.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:07, Puszkin napisał:

Mam takie zadanko

Cenę pewnego towaru zmniejszono o 15% a potem zwiększono o 40%. Teraz towar jest o 57 zł droższy niż
przed pierwszą zmianą ceney. Jaka jest jego cena?


140%*(85%x)=57+x

To już chyba potrafisz policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:07, Puszkin napisał:

Cenę pewnego towaru zmniejszono o 15% a potem zwiększono o 40%. Teraz towar jest o 57 zł droższy niż
przed pierwszą zmianą ceney. Jaka jest jego cena?


357zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:31, Puszkin napisał:

a w książce jest 47,90 ;p może to jest haczyk z tym Towar jest droższy niż przed pierwszą zmianą ceny czyli te obniżenie
o 15%?



Dziwne zadanie. Więc dziwnie go zrobiłem:

x-15%x=0,85x

0,85x+40%0,85x=
=0,85x+0,34x=1,19x

1,19x=57
x=47,8999=47,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:17, Latniak napisał:

> Mam takie zadanko
> > > Cenę pewnego towaru zmniejszono o 15% a potem zwiększono o 40%. Teraz towar jest o 57
zł droższy niż
> przed pierwszą zmianą ceney. Jaka jest jego cena?

140%*(85%x)=57+x

To już chyba potrafisz policzyć


Hmmm teraz jak czytam to zauważyłem że mój wzór to oblicza cenę przed zmianami. Czyli do wyniku trzeba jeszcze 57 dodać.

Puszkin -> Nie może wyjść 47,90. Przecież to ma być droższe o 57 zł. Czyli że niby przed zmianami kosztowało -9.1 zł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 17:43, Unpredictable napisał:

> a w książce jest 47,90 ;p może to jest haczyk z tym Towar jest droższy niż przed pierwszą zmianą ceny czyli te obniżenie

> o 15%?


Dziwne zadanie. Więc dziwnie go zrobiłem:

x-15%x=0,85x

0,85x+40%0,85x=
=0,85x+0,34x=1,19x

1,19x=57
x=47,8999=47,90


Hmmm ale 1,19x=57 oznacza że cena po zmianach była równa 57 a nie o 57 większa, a taka jest treść zadania bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Jestem w klasie mat-inf, a mam problem z niby banalnym zadaniem:
Oblicz przybliżoną długość promienia koła o obwodzie 10 cm?

Ze wszystkim innym związanym z okręgami nie miałem żadnych problemów. A w tym coś mi wychodzi że 8 PI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować