Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

[Plotka] Zabezpieczenia PS3 zostały złamane?

79 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2010 o 22:22, verax2109 napisał:

ta, nawet gdyby była to prawda to posiada ktoś z was nagrywarke Blu-Ray ? hehe i tak
nic z tego nie wyjdzie


"hehe" wez pod uwage, ze cale to moddowanie odbywa sie przez pendrive''a, a zawartosc napedu jest nieistotna. Wiec co (teoretycznego) stoi na przeszkodzie podlaczeniu wiekszego pendrive''a z preinstalowaną grą? Pamieci flash o pojemności 32 GB już są dostępne, a można (teoretycznie) tak samo wykorzystać zewnetrzne dyski twarde.

wiec "hehe" płyty blu-ray nie stanowią żadnej przeszkody. A zreszta nagrywarki blu-ray do zwykłych komputerów są coraz bardziej powszechne. I to jest nieuniknione - bo to krok naprzód :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:22, verax2109 napisał:

ta, nawet gdyby była to prawda to posiada ktoś z was nagrywarke Blu-Ray ? hehe i tak
nic z tego nie wyjdzie

Pendrak pozwala odpalać "dumpy" płyt z dysku. Z tego co czytałem, to z formatu ISO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteście przeciw piractwu (mówię do ekipy gram.pl), to nie powinniście rozpowiadać takich plotek. Ludzie widząc nagłówek "Zabezpieczenia PS3 zostały złamane" zaczynają szukać i szukać, aż w końcu znajdą. Tak samo jak w przypadku ACII. Pisaliście o "sukcesie" "Skidrow (czy coś), że niby złamali zabezpieczenia. Osobiście znam pare ludzi, którzy po przeczytaniu nagłówka o złamanych zabezpieczeniach ACII, zdobyli nielegalne kopie tej gry. Wcześniej słyszeli o DRM i nie chcieli ściągać ACII, ze względu na zabezpieczenia. Osobiście mogę pochwalić się tym, że ie mam ani jednej nielegalnej kopii gry, filmu, czy też muzyki. Może i nie jest to najtańsze (mam PC i Xbox), ale do kradzieży się nie zniżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 21:57, Cygi napisał:

O ile pamiętam (poprawcie, jeśli się mylę) to dzięki złamaniu PS2, sprzedaż konsol chyba
znacząco wzrosła?
Więc jeśli ma tak się powtórzyć z PS3, to niech się Sony zacznie cieszyć z przypływającej
kasy. ;)

P.S.: Free Kevin! :D

Nie rozumiem Cie, nie zgadzam się!
PS3 sprzedaje się świetnie, co potwierdziło ostatnio SONY. Zarabia też na grach, więc w przypadku piracenia ich - straci.
Czyśbyś w jakiś pokrętny sposób próbował usprawiedliwić kradzież ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:38, KingShaq32 napisał:

Jeżeli jesteście przeciw piractwu (mówię do ekipy gram.pl), to nie powinniście rozpowiadać
takich plotek. Ludzie widząc nagłówek "Zabezpieczenia PS3 zostały złamane" zaczynają
szukać i szukać, aż w końcu znajdą. Tak samo jak w przypadku ACII. Pisaliście o "sukcesie"
"Skidrow (czy coś), że niby złamali zabezpieczenia. Osobiście znam pare ludzi, którzy
po przeczytaniu nagłówka o złamanych zabezpieczeniach ACII, zdobyli nielegalne kopie
tej gry. Wcześniej słyszeli o DRM i nie chcieli ściągać ACII, ze względu na zabezpieczenia.
Osobiście mogę pochwalić się tym, że ie mam ani jednej nielegalnej kopii gry, filmu,
czy też muzyki. Może i nie jest to najtańsze (mam PC i Xbox), ale do kradzieży się nie
zniżę.

W pewnym stopniu negujesz całą rolę informacji we współczesnym świecie. Czy jeśli udajemy że czegoś nie ma, to tego istotnie nie ma? Jeśli my nie napiszemy, to nie znaczy, że inni nie napiszą. Stanowczo jedak sprzeciwiamy się piractwu.
Zresztą sam jesteś najlepszym przykładem, że to nie działa w sposób w jaki sugerujesz. Ty znasz tę sprawę, A NIE PIRACISZ. Nie lecisz, nie szukasz, nie cwaniakujesz, nie kradniesz. A przecież wiesz, jak sam napisałeś, że się da. Tylko uczciwość Ci na to nie pozwala.Pozdrawiam i tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KingShaq32: to jest forum o grach, a informacja jest dość znacząca. I ciekawa dla osób interesujących się technologią. Poza tym nie porównuj do siebie tych dwóch informacji - tam nie było żadnego nakładu kosztów, tutaj jest jakieś 500 pln + koszt wysyłki ;)

Ja w tej chwili jestem ciekaw odpowiedzi Sony. Z tego co czytałem, to pędrak to kopia narzędzia używanego przez serwisantów na zbrickowanych PS3 - ogóle założenie, to uruchamianie na maszynie seryjnej trybu debug (coś, jak wersje DevKit PS3), co pozwala m.in. na uruchamianie nie podpisanego softu, więc usunięcie tego wydaje się na dłuższą metę niemożliwe w już dostępnym na rynku sprzęcie. Cóż, ciekawa sprawa. Zobaczymy, jak się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat dobre newsy czemu? Bo:
1) Ubi piało że nie da się złamać a sam drm był do bani, więc news o tym że drm padł nie tylko na gramie ale generalnie w sieci miał dać ubi coś do myślenia niestety nie dał.
2) Złamanie PS 3 to było by coś, bo konsola ma miano nie do złamania przynajmniej do tej pory.

@ Do "hehe" veraxa gry są odpalane z dysku nie płyt i właśnie o to scenie chodziło, czyli ominąć konieczność korzystania z BL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2010 o 23:17, L33T napisał:

2) Złamanie PS 3 to było by coś, bo konsola ma miano nie do złamania przynajmniej do
tej pory.

Technicznie nie została złamana - zabezpieczenia dalej nikt nie ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 22:38, KingShaq32 napisał:

Jeżeli jesteście przeciw piractwu (mówię do ekipy gram.pl), to nie powinniście rozpowiadać
takich plotek. Ludzie widząc nagłówek "Zabezpieczenia PS3 zostały złamane" zaczynają
szukać i szukać, aż w końcu znajdą. Tak samo jak w przypadku ACII. Pisaliście o "sukcesie"
"Skidrow (czy coś), że niby złamali zabezpieczenia. Osobiście znam pare ludzi, którzy
po przeczytaniu nagłówka o złamanych zabezpieczeniach ACII, zdobyli nielegalne kopie
tej gry. Wcześniej słyszeli o DRM i nie chcieli ściągać ACII, ze względu na zabezpieczenia.
Osobiście mogę pochwalić się tym, że ie mam ani jednej nielegalnej kopii gry, filmu,
czy też muzyki. Może i nie jest to najtańsze (mam PC i Xbox), ale do kradzieży się nie
zniżę.


99% ludzi jest przeciw zabijaniu (1% to nienormalni), a w wiadomosciach same morderstwa i wojny ;) Wiem ze chcialbys media mowiace tylko o motylkach, cudach i milosci ale nie ma lekko ;) Kazdy serwis informacyjny powinien publikowac newsy, nie wazne jakie i dla kogo wygodne - news to news. Slowo kradziez tutaj nie pasuje, poczytaj watek o piractwie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to działa, wgrywają gry na dyski twarde i tyle. Nie wiem, nie mam ps3, nie zamierzam mieć i zbytnio mnie to nie interesuję. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" (...) płytki w napędzie Blue-ray." - nie "Blue-ray", tylko "Blu-ray".
"Piraci nie byli wstanie sprostać (...)" - nie "wstanie", tylko "w stanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak udało się im to na długi czas zabezpieczyć, chociaż jednak wątpię, że to prawda myślę, że to zwykłe spekulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że PS3 zostało złamanet jest bajką, poza tym kto normalny by włożył pirata do swojej czarnuli ? takie newsy to tylko na GRAM :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 07:56, alexds napisał:

to że PS3 zostało złamanet jest bajką,

Mhm, dla mnie bajką jest że konsoli nie da się złamać.

Dnia 20.08.2010 o 07:56, alexds napisał:

poza tym kto normalny by włożył pirata do swojej czarnuli ?

Znajdzie się kilka osób, i nie włożył a wgrał :)

Dnia 20.08.2010 o 07:56, alexds napisał:

takie newsy to tylko na GRAM :]

Nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 07:56, alexds napisał:

to że PS3 zostało złamanet jest bajką, poza tym kto normalny by włożył pirata do swojej
czarnuli ? takie newsy to tylko na GRAM :]


Spokojnie... znajdą się i tacy... :/

Ale w sumie jeżeli to jest tylko plotka to tam może sobie w próżni wisieć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować