Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jak Sony może uchronić swoją konsolę przed piractwem

59 postów w tym temacie

Dodać niedźwiedzia. Każdy właściciel PS3 dostałby specjalnie wytrenowanego niedźwiedzia, który będzie atakował każdego, kto uruchomi spiraconą grę na konsoli albo sam przerobi swój sprzęt. Ponadto, jeżeli ta osoba jednocześnie jest subskrybentem PlayStation Network+ to co miesiąc dostanie worek karmy dla misia, żeby oszczędzić kosztów.

Tak szczerze, to ostatni punkt wydaje mi się najbardziej realny. Tylko z pewnymi zastrzeżeniami. Modyfikowanie konsoli tak, żeby odpalać na niej pirackie wersje gier wideo powinno być karane, wszelkie inne przeróbki (taki jak np. przerobienie na wersję przenośną - miało to miejsce w przypadku Xboxa 360) powinno byś sankcjonowane wyłącznie zerwaniem umowy gwarancyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 02:13, vegost napisał:

Osobiście żal patrzeć jak mój własny xbox360
leży i się kurzy i na którym mam przegrane tylko 30 g przez 3 lata z powodu pieniędzy
które musze wydać na jedną gre. W takim wypadku nie pirace ,ale konsola się marnuje.


Niebywałe. Było stać Cię na konsolę za kilkaset złotych, ale nie możesz kupić sobie na nią gry, bo nie masz pieniędzy? Sprawdźmy.

Oto przykłady gier (nowych w folii), które można kupić na Allegro:
Too Human 17,50 zł
Banjo-Kazooie Nuts & Bolts 23,00 zł
Mirrors Edge 29,99 zł
Fallout 3 PL 39,99 zł
PROJECT GOTHAM RACING 4 35,00 zł

Niecałe 150 złotych, i masz pięć tytułów z różnych gatyunków, dla każdego coś miłego. Jeśli nie mierzi Cię kupno gier z drugiej ręki, to możesz kupić np.:
Halo 3 34,99 zł
Halo 3 ODST 39,99 zł
The Darkness 25,00 zł
GEARS OF WAR 2 45,00 zł
FABLE 2 46,99 zł
Lost Odyssey 40,00 zł
i to nie jakieś gówna w opakowaniach zastępczych, tylko kompletne gry w dobrym stanie.

Łącznie niecałe 400 złotych (mniej niż 2 nowe gry wg Ciebie), a zabawy na kilkaset godzin, nie ważne, czy lubisz strzelanki, wyścigi, RPGi czy platformówki. Nie wmawiaj innym, że nie można tanio kupić gry na konsole, bo to nieprawda.

Piractwo to sprawa z wyboru, dla tych, którzy lubią łatwe rozwiązania. Ale jeśli wydałeś 800 złotych na konsole, a za 400 możesz mieć 11 gier, które przecież później możesz wymienić na coś innego, to nie ściemniaj, że 30g to wszyzstko co można ugrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W następnym poprawce firmware''u Sony zablokuje porty USB, zostawiając tylko jeden potrzebny do ładowania pada, i wprowadzi wymóg gry ''na kablu''. xD A pisząc całkiem poważnie, już sama cena pirackiego pendraka odstrasza (170$).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:27, Blizzard_Beast napisał:

> Osobiście żal patrzeć jak mój własny xbox360
> leży i się kurzy i na którym mam przegrane tylko 30 g przez 3 lata z powodu pieniędzy

> które musze wydać na jedną gre. W takim wypadku nie pirace ,ale konsola się marnuje.

Niebywałe. Było stać Cię na konsolę za kilkaset złotych, ale nie możesz kupić sobie na
nią gry, bo nie masz pieniędzy? Sprawdźmy.

Oto przykłady gier (nowych w folii), które można kupić na Allegro:
Too Human 17,50 zł
Banjo-Kazooie Nuts & Bolts 23,00 zł
Mirrors Edge 29,99 zł
Fallout 3 PL 39,99 zł
PROJECT GOTHAM RACING 4 35,00 zł

Niecałe 150 złotych, i masz pięć tytułów z różnych gatyunków, dla każdego coś miłego.
Jeśli nie mierzi Cię kupno gier z drugiej ręki, to możesz kupić np.:
Halo 3 34,99 zł
Halo 3 ODST 39,99 zł
The Darkness 25,00 zł
GEARS OF WAR 2 45,00 zł
FABLE 2 46,99 zł
Lost Odyssey 40,00 zł
i to nie jakieś gówna w opakowaniach zastępczych, tylko kompletne gry w dobrym stanie.

Łącznie niecałe 400 złotych (mniej niż 2 nowe gry wg Ciebie), a zabawy na kilkaset godzin,
nie ważne, czy lubisz strzelanki, wyścigi, RPGi czy platformówki. Nie wmawiaj innym,
że nie można tanio kupić gry na konsole, bo to nieprawda.

Piractwo to sprawa z wyboru, dla tych, którzy lubią łatwe rozwiązania. Ale jeśli wydałeś
800 złotych na konsole, a za 400 możesz mieć 11 gier, które przecież później możesz wymienić
na coś innego, to nie ściemniaj, że 30g to wszyzstko co można ugrać.

Ale zdajesz sobie sprawę, że z punktu widzenia wydawców gier rynek second-hand jest na równi z piractwem? W końcu na kolejnym graczu nie zarabiają ani grosza, czyli tak jak na piractwie.

Nie zdziwiłbym się gdyby to była ostatnia generacja konsol z możliwością odsprzedawania gier, możliwe że wymagane będzie obowiązkowo podłączenie do sieci i wtedy już nie ma problemu z przypisywaniem gier do kont. Dla mnie to bez różnicy bo i tak kupuję tylko nowe gry i ich nie odsprzedaję (często wracam do starych gier ;)), a ze Steam''a jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich uspokoić:

Po pierwsze: nie jest to oficjalne i potwierdzone przez wielu użytkowników informacje

Po drugie: Sony nie będzie siedziało i patrzyło jak zyski im uciekają.

Po trzecie: nawet jak to działa to zanim trafi do nas "na giełdy" i będzie opłacalne dla Kovalskiego to minie conajmniej rok.

Po czwarte: chce wam się ściągać takiego MGS4 co ma prawie 40GB , czy wolicie go kupić za 50 zł i mieć jeszcze multi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 11:04, thiefi napisał:

Po pierwsze: nie jest to oficjalne i potwierdzone przez wielu użytkowników informacje


ja bym powiedzail odwrotnie, nie spotkalem sie jeszcze z komentarzami ze to nie dziala ;) Bo samo urzadzenie jeszcze nie zostalo wyslane od producenta. Gdy pierwsza partia dojdzie, zacznie splywac lawina glosow czy to dziala czy nie dziala. Moze to byc fake i zrobienie ludzi w konia ;) Pozyjemy zobaczymy.

Kto Ci to niby oficjalnie potwierdzi ? Sony ? :D

Dnia 20.08.2010 o 11:04, thiefi napisał:

Po drugie: Sony nie będzie siedziało i patrzyło jak zyski im uciekają.


wylacza port usb ? ^^ Tak jak z linuksem jakis czas temu ;)

Dnia 20.08.2010 o 11:04, thiefi napisał:

Po trzecie: nawet jak to działa to zanim trafi do nas "na giełdy" i będzie opłacalne
dla Kovalskiego to minie conajmniej rok.


internet kolego internet... nawet Ty czy ja mozemy w kilka sekund zamowic sobie to urzadzenie i dojdzie w pare dni ;)

Dnia 20.08.2010 o 11:04, thiefi napisał:

Po czwarte: chce wam się ściągać takiego MGS4 co ma prawie 40GB , czy wolicie go kupić
za 50 zł i mieć jeszcze multi?


a jak ktos nie obchodzi multi i ma lacze ktore moze sciagac pliki szybciej niz sredniej klasy dysk ma predkosc zapisu ? ^^ Za zachodzie to cos normalnego, u nas takie potworne lacza tez sie upowszechniaja ;)

piractwo jest zle, ale ciekaw jestem reakcji sony jesli okaze sie ze to naprawde dziala :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:21, Azuredragon napisał:

Dodać niedźwiedzia. Każdy właściciel PS3 dostałby specjalnie wytrenowanego niedźwiedzia,
który będzie atakował każdego, kto uruchomi spiraconą grę na konsoli albo sam przerobi
swój sprzęt. Ponadto, jeżeli ta osoba jednocześnie jest subskrybentem PlayStation Network+
to co miesiąc dostanie worek karmy dla misia, żeby oszczędzić kosztów.

Tak szczerze, to ostatni punkt wydaje mi się najbardziej realny. Tylko z pewnymi zastrzeżeniami.
Modyfikowanie konsoli tak, żeby odpalać na niej pirackie wersje gier wideo powinno być
karane, wszelkie inne przeróbki (taki jak np. przerobienie na wersję przenośną - miało
to miejsce w przypadku Xboxa 360) powinno byś sankcjonowane wyłącznie zerwaniem umowy
gwarancyjnej.


Kuma? xD

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z tego jest możliwe. Ale lepiej niech sony zrobi lepszy system ;P a potem walczy z piractwem ;P

Najlepiej wykryć to urządzenie USB i uszkodzić konsole takiemu klientowi ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczny artykuł z poronionymi pomysłami. Autor widać się nudzi. A jak będzie naprawdę chyba każdy tak naprawdę wie. Będzie to samo co z PS2 i XboX360 czyli kto chce legalnie gra legalnie a kto na piratach będzie piracił. Różnica będzie jednak w sprzedaży konsol PS3 gdzie do tej pory wielu się wstrzymywało z kupnem z racji tych ograniczeń tylko do kopii legalnych. Są oczywiście użytkownicy legalni mający legalną kopie i robią kopie bezpieczeństwa więc dlaczego mieliby od razu być uznawani za pirata? W Polsce jest legalne posiadanie kopii bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 12:52, Ziemas napisał:

Idiotyczny artykuł z poronionymi pomysłami. Autor widać się nudzi. A jak będzie naprawdę
chyba każdy tak naprawdę wie. Będzie to samo co z PS2 i XboX360 czyli kto chce legalnie
gra legalnie a kto na piratach będzie piracił. Różnica będzie jednak w sprzedaży konsol
PS3 gdzie do tej pory wielu się wstrzymywało z kupnem z racji tych ograniczeń tylko do
kopii legalnych. Są oczywiście użytkownicy legalni mający legalną kopie i robią kopie
bezpieczeństwa więc dlaczego mieliby od razu być uznawani za pirata? W Polsce jest legalne
posiadanie kopii bezpieczeństwa.

Ta, zaraz powiesz, że sprzedaż PS3 podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 14:11, Henrar napisał:

Ta, zaraz powiesz, że sprzedaż PS3 podskoczy.


oczywiscie ze podskoczy jak to rozwiazanie sie sprwadzi. Pirat wtedy kupuje konsole i nic nie placi za gry najwyzszej jakosc - oplaca mu sie to. Takie sa fakty. Chyba nie twierdzisz, ze jesli potwierdzi sie skutecznosc tego urzadzenia to sprzedaz ps3 pozostanie bez zmian / spadnie - bo na jakiej podstawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 10:18, Namaru napisał:

Akurat w polskim prawie samo posiadanie urządzeń do łamania zabezpieczeń jest nielegalne
i karane (o ile dobrze pamiętam) grzywną. Ich sprzedaż i wytwarzanie to do 2 lat więzienia.
Tłumaczenie, że się nie ma piratów raczej nic tu nie da...

Podejrzewam, że nawet jeżeli w polskim prawie jest jak piszesz, to niekoniecznie musi to być regułą na całym świecie. Ale prawnikiem nie jestem, nie będę się wykłócał :)

Dnia 20.08.2010 o 10:18, Namaru napisał:

Ciekawym pomysłem było by nie blokowanie tego, ale wykrywanie i np. usuwanie niektórych
fragmentów gry w locie. np. niektórych broni, stawianie dodatkowych ścianek, które uniemożliwiły
by przejście dalej etc. To by było ciekawe zabezpieczenie ;)

Kiedyś takie zabezpieczenia były już stosowane, że właśnie gier nie dało się ukończyć albo nawet iść dalej - wg mnie jest to najlepsze rozwiązanie, bo pirat się zaciekawi grą, spodoba mu się, to istnieje duża szansa, że uda się do sklepu i kupi oryginał. Takie jakby rozbudowane demo gry ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 02:19, Grinczar napisał:

>> Pozwać wszystkie osoby odpowiedzialne za stworzenie urządzenia.
Jak to ma powstrzymać piractwo?

Dnia 20.08.2010 o 02:19, Grinczar napisał:

>> Pozwać wszystkich sprzedających urządzenie.
Jak wyżej...


Mnie się wydaje, że właśnie te dwie opcje najbardziej zapobiegałyby piractwu. Obecnie na każdym LEGALNYM selling portalu vide eBay czy Allegro są oferty modowania konsol lub sprzedaż już przerobionych. Nikt z tym nic nie robi. Granie w wersję piracką jest efektem końcowym. Jeżeli natomiast weźmiemy się właśnie za takowe osoby, za jedno z głównych źródeł piractwa, to może w jakiś sposób wpłynie to na jego rozpowszechnienie. Nie mówię, że zniknie całkowicie, ale to w jaki sposób jest ono dostępne obecnie - na skalę ogólnokrajową (w przypadku Polski), a nie np. miejscową, na pewno będzie miało duży wpływ na zmniejszenie piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować