Zaloguj się, aby obserwować  
Maciejas

Fajka wodna, shisha czyli temat ogólny o gęstych chmurkach

20 postów w tym temacie

Hej.
Zauważyłem, że na forum nie ma jeszcze tematu o fajeczce wodnej, cudownym narzędziu do luzowania szelek po ciężkim dniu. Zresztą.. czemu tylko po ciężkim? Zawsze miło jest zapalić, czy to samemu, czy w gronie przyjaciół.
Istnieje wiele modeli fajki, od (nie zawsze) tanich bazarówek, przez zwyczajne fajki do palenia i na konstrukcjach z kosmosu wartych grube pieniądze kończąc. A jeszcze większy wybór jest, jeśli chodzi o tytonie! Mnóstwo marek, smaków, mieszanek czyli też mnóstwo możliwości. A teraz wyobraź sobie, że zamiast wody, do fajki można wlać sok, mleko, wino i wszystko, co przyjdzie ci do głowy!
Zapraszam do dzielenia się opiniami, spostrzeżeniami, opisywania własnych gustów itd. Zapraszam do dyskusji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widze, ze jest ktos kto podziela moje zainteresowanie :) Pale ja w wolnym czasie odkad wrocilem z Indii, swietna rzecz, przede wszystkim ten dymek :D
Co do wlewania innych plynow. Probowales moze z winem zamiast wody? Jakie wrazenia? Ja poki co bralem wode albo mleko, ale nie wiedzialem, ze mozna wina uzywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 20:12, Maciejas napisał:

A teraz wyobraź sobie, że zamiast wody, do fajki można wlać sok, mleko, wino
i wszystko, co przyjdzie ci do głowy!

Taa, pamiętam, jak kiedyś nalałem wódki (mieszając pół na pół z wodą). Żeby to był dobry pomysł, to nie powiem. :p Jeden kumpel rzygał pół nocy. :/
A tak ogólnie, to strasznie dawno nie paliłem shishy. Moja pierwsza (i ostatnia jak dotąd) poszła w diabły prawie dwa lata temu. Może kiedyś jeszcze wrócę do bąbelkowania, ale to za jakiś czas. Pamiętam, że póki miałem fajkę, to znałem się na wszystkich tytoniach, węgielkach, itp. A teraz już nawet nie pamiętam nawet jednej nazwy tytoniu (poza Al Wahą, ble).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Truskaweczka na mleczku jak jogurcik ;) Dobrym połączeniem jest jabłko z miętą - tytoń miętowy na soku jabłkowym / jabłkowo-miętowym to po prostu orzeźwienie :) Kumpel raz palił (nie pamiętam jaki smak miał tytoń) na whiskey i mówił, że po drugiej nabicie to czuł się jakby zamiast ją wlać do dzbana, wlał ją w siebie ;]
Lubią czasem zapalić fajeczkę i popuszczać kółka z dymu, ale niestety (a może i "stety" ?) tytoń coraz droższy, więc i palę dużo rzadziej.
Btw. przez ten temat narobiłeś mi ochoty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 21:24, Bambadil napisał:

Truskaweczka na mleczku jak jogurcik ;) Dobrym połączeniem jest jabłko z miętą - tytoń
miętowy na soku jabłkowym / jabłkowo-miętowym to po prostu orzeźwienie :) Kumpel raz
palił (nie pamiętam jaki smak miał tytoń) na whiskey i mówił, że po drugiej nabicie to
czuł się jakby zamiast ją wlać do dzbana, wlał ją w siebie ;]
Lubią czasem zapalić fajeczkę i popuszczać kółka z dymu, ale niestety (a może i "stety"
?) tytoń coraz droższy, więc i palę dużo rzadziej.
Btw. przez ten temat narobiłeś mi ochoty :D


Ojej przepraszam :P Czy coraz droższy, to nie wiem, bo od niedawna interesuję się fajką, ale myślę, że można by sobie odpuścić chipsy czy mcdonalda i kupić 50 gietów czegoś taniego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem szczęśliwym posiadaczem shishy ;) Moja ma 35cm wysokości i aktualnie mam do niej tytoń Al-Saray Apple. Wcześniej paliłem nieszczęsną El Nakhlę brzoskwiniową i było to dziadostwo jakich mało. Natomiast ten co mam teraz jest świetny - mokry, aż ręce się brudzą, chmury lecą bardzo gęste (co jest dowodem na wilgotność tytoniu), a smak nawet fajny. Ogólnie polecam.

Zamierzam też kupić jakąś większą shishę, od Aladina - taką, żeby miała te 70cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, że podrożał :) W maku się raczej nie stołuję, to po pierwsze, a po drugie 50g to znika szybciej niż się rozpali ^^ Ale chyba trzeba będzie coś kupić bo ochota naszła ogromna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2010 o 23:06, Bambadil napisał:

Uwierz, że podrożał :) W maku się raczej nie stołuję, to po pierwsze, a po drugie 50g
to znika szybciej niż się rozpali ^^ Ale chyba trzeba będzie coś kupić bo ochota naszła
ogromna ;]

Tylko nikomu nie mówić, że łażę po forach i tworzę te tematy o fajeczkach, żeby zachęcać użytkowników bo niby mi za to płacą takie Aladiny i inne Buszki. Nic podobnego!! ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mnie wodna "faja" w ogóle nie jara. Nie wiem po co ludzie to palą i ten tytoń smakowy nie rozumiem.
Co innego gdyby tam weeda włożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze nie potrafisz jej odpowiednio skonfigurowac? xD Jesli o to chodzi, to sie nie dziwie, ze np. czujesz tylko wegiel ^^ czy slaby smak jest. Co do configu weed + hookah, to trzeba troche dluzej poeksperymentowac; czesto poczatkujacy zauwazaja, ze cos slabe im zielsko to wychodzi, kwestia techniki, ale o szczegolach nie rozmawiajmy na forum, bo mozna degrada wyrwac od Moderatorow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 22:56, ejkers napisał:

Nie wiem, mnie wodna "faja" w ogóle nie jara. Nie wiem po co ludzie to palą i ten tytoń
smakowy nie rozumiem.
Co innego gdyby tam weeda włożyć ;)


Hmm... no wiesz, co kto lubi :) Ja fajkę cenię za smak, śliczny dym i ten niezwykle spędzony czas ze znajomymi :) Co do łidu... Powiem tylko tak: można, da się ^^

edit:
Jeszcze jeśli nie podchodzą ci melasy owocowe, to czytałem coś o czystych, bez żadnych zapaszków, smak samego tytoniu. Ale nie próbowałem, tylko czytałem, tylko informuję :)

@kuba*dużojakichścyferek*
My? Nie, no co ty?
My i kłopoty?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 19:13, sliski_wojtas napisał:

Odświeżę trochę temacik. Otóż gdzie można kupić smakowy tytoń ? W sobotę u kumpla paliłem
o smaku jabłkowym i na pewno trzeba powtórzyć to za tydzień.


Allegro i sklepy z trafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 19:25, Ancient_Lord napisał:

> Odświeżę trochę temacik. Otóż gdzie można kupić smakowy tytoń ? W sobotę u kumpla
paliłem
> o smaku jabłkowym i na pewno trzeba powtórzyć to za tydzień.

Allegro i sklepy z trafiką.

Na allegro to wiem, ale jakieś sklepu typu skate-europe.com w dziale headshop ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 19:13, sliski_wojtas napisał:

Odświeżę trochę temacik. Otóż gdzie można kupić smakowy tytoń ? W sobotę u kumpla paliłem
o smaku jabłkowym i na pewno trzeba powtórzyć to za tydzień.


Mówisz o fajce wodnej czy tradycyjnej? Bo jeśli o tej pierwszej, to praktycznie każdy dostępny tytoń jest smakowy i trudno dostać coś innego. Żeby nie robić reklamy: wpisz w google "fajka wodna" albo "tytonie do fajki wodnej" i na pewno znajdziesz masę sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 20:53, Maciejas napisał:

> Odświeżę trochę temacik. Otóż gdzie można kupić smakowy tytoń ? W sobotę u kumpla
paliłem
> o smaku jabłkowym i na pewno trzeba powtórzyć to za tydzień.

Mówisz o fajce wodnej czy tradycyjnej? Bo jeśli o tej pierwszej, to praktycznie każdy
dostępny tytoń jest smakowy i trudno dostać coś innego. Żeby nie robić reklamy: wpisz
w google "fajka wodna" albo "tytonie do fajki wodnej" i na pewno znajdziesz masę sklepów.


Chodziło mi o fajkę wodną, dzięki za pomoc już znalazłem ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i o kondycję płuc pytam. ;)
Odkopuję temat, bo właśnie nadarza mi się okazja na odświeżenie znajomości z shishami. Nie paliłem dosyć długo, a przez ten czas się wiele pewnie pozmieniało. Najważniejsze moje pytanie, to gdzie teraz można kupić jakiś DOBRY* tytoń lub melasę. No i jaki. Oczywiście cena w granicach rozsądku, a nie jak na allegro patrzyłem Starbuzz za 150 zł...

* - Nie Al Waha, Al Sahir i Nakhla. Chyba, że się naprawdę poprawiły.

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować