Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dziesięć najlepszych RPG tej generacji

72 postów w tym temacie

Co to znaczy obecna generacja???????? Rozumiem, że według twórców tego rankingu to okres od 2005 roku tak??? Zabawne!!! Jak i cały ten ranking!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:06, Kretoszczur napisał:

Ja dałbym jednak pierwsza część Mass Effect - dwójka jest już bardziej TPSem. Oprócz
tego, choć pewnie wielu z was się nie zgodzi, to dałbym Fable II (bo jedynka to stara
generacja)


Ja się zgadzam;) Uważam, że Fable II nadaje się do tego rankingu o wiele bardziej, niż niektóre wymienione w nim pozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jRPGi zasługują na osobny ranking :P

Fajne zestawienie, przynajmniej człowiek wie co ewentualnie następnym razem zakupić. A PS3 mam od niedawna i generalnie mało na tej konsolce gram, także jak dla mnie perfect. Mam zassane od jakiegoś czasu japońskie demka Tales of Vesperia i Valkyria Chronicles więc pewnie sobie dzisiaj je odpalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:07, emace23 napisał:

Co to znaczy obecna generacja???????? Rozumiem, że według twórców tego rankingu to okres
od 2005 roku tak??? Zabawne!!! Jak i cały ten ranking!

Jeśli nie rozumiesz określenia "obecna generacja/current gen" to nie wiem co tu robisz...
A sam ranking, jak to ranking - popatrzyli na średnią ocen z recenzji, zebrali do kupy cRPGi i ta-da! Mamy ranking. Mass Effecty faktycznie mają dużo z FPSów, ale, zwłaszcza jedynka, dają poczucie wcielenia się w konkretną postać i wpływaniem na otaczający świat, a o to przecież chodzi. Irytuje mnie natomiast Dragon Age - kupiłem zaraz po premierze, zachęcony obietnicami twórców i dobrymi recenzjami. Zaś dostałem cRPGa o prostej jak konstrukcja cepa fabule (idzie Zło, żeby nam zrobić kuku, więc skrzyknij ziomków z okolicy), nie najlepszej grafice i obszarami zawsze składającymi się z kilku ścieżek na krzyż, bez możliwości dowolnego eksplorowania. Gra raczej nadaje się bardzie do tytułu "najbardziej przehypeowany cRPG obecnej generacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To autorzy tego tekstu nie znają się na RPG, albo faworyzowali tylko tytuły, które im się spodobały, pomijając te które naprawdę zasługują na miano najlepszych gier RPG. Długo przykładu takiej gry nie trzeba szukać, bo jest nią Wiedźmin. Jak taka produkcja mogła zostać pominięta. Ja nie wiem czy ten tekst pisał Japończyk, czy nie ale chyba tak skoro Wiedźmin się nie pojawił, a jedynie dobry Lost Odyssey czy Valkyria Chronicles tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali. Jedyne dobre rpgi które wyszły od 2005 to NWN2 i Wiedźmin.
Ta lista powinna się nazywać "Dziesięć najbardziej przereklamowanych rpgów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:41, Henrar napisał:

Zawalu można dostać patrząc na ten ranking - czemu autor nie wspomniał, że to RPG-i konsolowe?


W jakim ty świecie żyjesz?Dzisiaj wiekszosc ludzi gra na konsolach jakbys nie wiedział.I nie ma żadnej różnicy czy to RPG konsolowy czy komputerowy.RPG to RPG i jest taki sam na kazdej platformie.Zresztą jakbyś nie wiedział BG miało byc na PSone nawet było demko technologiczne.


A dla mnie ranking bardzo dobry ,a wyrzucił bym cienkie FF XIII które nie dorasta do sowich poprzedników.A zamiast niego dałbym fable II.

A jeśli chodzi o Wiedźmina to nie jest RPG na miare DA czy ME ,bo wiedźmin to jest po prostu nisza wśród RPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:46, crpgfan napisał:

W jakim ty świecie żyjesz?Dzisiaj wiekszosc ludzi gra na konsolach jakbys nie wiedział.

No ba, a ludzie mają tylko Maci. Czy jakoś tak.

Dnia 30.08.2010 o 13:46, crpgfan napisał:

I
nie ma żadnej różnicy czy to RPG konsolowy czy komputerowy. RPG to RPG i jest taki sam
na kazdej platformie.


Czasami różnica jest ogromna.

Zresztą jakbyś nie wiedział BG miało byc na PSone nawet było demko

Dnia 30.08.2010 o 13:46, crpgfan napisał:

technologiczne.


I co z tego? Diablo na PS też było, i C&C też - i wielkiego sukcesu jakoś nie odniosły.

Dnia 30.08.2010 o 13:46, crpgfan napisał:



A dla mnie ranking bardzo dobry ,a wyrzucił bym cienkie FF XIII które nie dorasta do
sowich poprzedników.A zamiast niego dałbym fable II.

Już lubisz Fable po tym, jak się okazało, że trójka wychodzi na PC?

Dnia 30.08.2010 o 13:46, crpgfan napisał:

A jeśli chodzi o Wiedźmina to nie jest RPG na miare DA czy ME ,bo wiedźmin to jest po
prostu nisza wśród RPGów.


ME cRPGiem? No to HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA, rozwaliłeś mnie. Jedynka to aRPG (podobnie jak Wiedźmin), dwójka to już TPS z elementami RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>RPG to RPG i jest taki sam na kazdej platformie.
Gdyby nie było obecnej generacji konsol nie byłoby bieda-rpgów poupraszczanych specjalnie dla konsolowców typu ME czy DA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:52, Krzycho napisał:

>RPG to RPG i jest taki sam na kazdej platformie.
Gdyby nie było obecnej generacji konsol nie byłoby bieda-rpgów poupraszczanych specjalnie
dla konsolowców typu ME czy DA.


A gdyby nie konsole to byś nie ujrzał wspaniałych arcydzieł tego gatunku jak FF , Chrono Trigger,KOTOR,Fable,ME itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:07, emace23 napisał:

Co to znaczy obecna generacja???????? Rozumiem, że według twórców tego rankingu to okres
od 2005 roku tak??? Zabawne!!! Jak i cały ten ranking!

Najzabawniejszym faktem jest, jak wielu idiotów ostatnio panoszy się na tym forum (to nie obelga, lecz diagnoza).

Brakuje Wiedźmina? Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:38, Grinczar napisał:

Brakuje Wiedźmina? Nie sądzę.


Jeśli na liście znajduje się DA, a nie ma Wiedźmina, to pozwolę się poturlać.
<turlu turlu turlu>
Anyway, zdaję sobie sprawę, że to są gry na konsole, bo o to chodzi w rankingu, ale widać tłumacz twierdzi inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postawienie w rankingu Mass Effect 2 to jakaś tragikomiczna pomyłka, biorąc pod uwagę że samo Bioware określa tę grę jako akcja TPP, a nie RPG.

Nie widzę też rodzimego Wiedźmina. Owszem, to bardziej taki actionRPG, ale już teraz widać że tak naprawdę wszelkie wybory moralne pojawiające się w nowych grach są po prostu kalką, skopiowanym pomysłem. Dopóki nie było Witchera, nie było takich systemów moralnych w innych RPG.
EDIT : Ja bym się spokojnie pokusił o wyróżnienie STALKERA... to jest chyba jedyna na świecie strzelanina, która ma BARDZO dużo elementów gier RPG. I tak ją właśnie fani serii określają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziesięciu nie wymienię, ale bezsprzecznie na wielkie uznanie zasługuje Savage Worlds za ponowną popularyzację RPG po zlikwidowaniu linii D&D 3/3,5 ed.
System w którego co prawda nie gram, ale kolekcjonuję i nie jestem ślepy na możliwości jakie daje prowadzącemu i graczom w prezentowaniu światów wyobraźni.

;]

RPG zawsze pozostanie RPG.
To czym wy się jaracie oraz ów serwis nie ma praktycznie nic wspólnego z ideą "RPG".
Oczywiście część z nich, to dobre gry, ale gdzie im chociażby do procenta geniuszu gier fabularnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 14:33, crpgfan napisał:

A gdyby nie konsole to byś nie ujrzał wspaniałych arcydzieł tego gatunku jak FF , Chrono
Trigger,KOTOR,Fable,ME itp.

Piszę o obecnej generacji konsol.
A ME to szajs, Fable to nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jadą po tym rankingu równo a ja tam osobiście się zgodzę z większością tytułów.... no właśnie - większością bo np Mass effect to tu mi nie leży całkowicie;/ A co do fable2 z góry mówię że nie grałem, ale jak czytałem na forach z ludźmi którzy mieli tę przyjemność to podobno nawet do pięt jedynce nie dorasta oraz mówiąc delikatnie w okazał się syfem:P (cały czas nawiązując do części pierwszej) Natomiast jako całokształt był to średniak więc może i dobrze że nie znalazł się tutaj na liście....
a FFXIII miało najwięcej negatywnych opinii z całej serii wśród recenzentów (zwłaszcza w kraju wiśni) co mówi samo za siebie więc osobiście wolałbym jakąś wcześniejszą wersję zamiast niej:)
chyba tyle tego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z listą wszystko w porządku generalnie, na zbity pysk wyrzuciłbym Dragon Age i Obliviona, które choć eRPeGami są z definicji, jako gry jako takie wypadają blado. Reszta zdecydowanie pasuje, może Lost Odyssey w dół, Crisis Core w górę. Brak Wiedźmina wynika raczej z dość bladego marketingu w porównaniu z molochami wydawniczymi, które wyrzucały na rynek gry z listy. A i sama gra - PC only i w sumie nie porywa, więc...
jRPG na liście obecność zaznaczyły i to mi się podoba, bo współczesne cRPG to totalny syf nie mający nic wspólnego z tym, z czego się wywodził. A narzekają na stagnację w japońskich grach fabularnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować