Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 najstraszniejszych gier

136 postów w tym temacie


RE 4 jest grą świetną, mroczną oraz emocjonującą, ale nie jest straszną. Nie wiem czym Was tak przestraszyła. Sufferingi też nie należą do najbardziej przerażających. Obie części ukończyłem, były momenty, ale do takiego SH2 nawet startu nie ma. Bardziej jaka bardzo mroczna i krwawa strzelanka się sprawdza. FEAR na ostatnim miejscu może być, straszył, ale głównie na początku, bo szybko do Almy i s-ki można było się przyzwyczaić. Condemned o dziwo okazał się jedną z bardziej mrocznych gier w jakie miałem przyjemność zagrać. W niektórych momentach naprawdę robiłem w gacie. W Penumbrę grałem tylko w demo, ale na tyle mi spodobało, że zamierzam kiedyś pełną wersję kupić. Zabrakło mi oczywiście Call of Cthulhu, które klimatem miażdżyło. Gdyby całość była taka jak pierwsze godziny, to mogłaby być jedną z najlepszych w swoim rodzaju. Do tego brak wielu tytułów z PS2. Ta platforma ma chyba najwięcej najstraszniejszych gier. No i kilka słów na temat pierwszego miejsca, którego wg mnie jest zasłużone. Silent Hill 2 to nie gra a przeżycie. Strach jest tam definiowany inaczej niż innych tego typu pozycjach. Nic nie wyskakuje nam z zaskoczenia, wszystkie stwory są podane jak na tacy. Klimat, muzyka, postacie, fabuła etc. Spokojnie SH2 można zakwalifikować do gry filozoficznej. Zmusza do przemyśleń. A muzyka? Bodaj najlepszy soundtrack ever (w grach wideo). Naprawdę polecam ten tytuł, nawet tym, którzy za horrorami nie przepadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autorów - graliście może w genialne "Clive Barker''s Undying"? Jeśli nie (a skoro go tu nie ma, to tak mniemam) - to szczerze polecam, naprawdę zacny horror z dobrą fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najstraszniejsza gra to... pierwsza Mafia ;D Pamiętam, że tam autentycznie bałem się każdego gangstera, do tego dochodził klimat, muzyka...aż mam ciarki. A podczas nocnej misji na farmie prawie dostałem zawału ;D Co lepsze, nie boję się ŻADNEGO horroru, niczego. Jak wiem, że film/gra ma straszyć, to nawet nie drgnę. Drugie miejsce ma u mnie Demon''s Souls, a trzecie FEAR (specjalnie bez kropek) - za jeden moment, w którym się wystraszyłem, mimo, że wiedziałem, że ta gra to straszydełko. Dlatego szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do straszenia gier, które w ogóle straszyć nie miały to pamiętam jak raz mi terrorysta wskoczył oknem w CS 1.6. Myślałem, że mi pikawa wysiądzie.

Co do gier horrorów to nigdy nie maiłem odwagi w żadną zagrać, ale możliwe, że się skuszę na odnowione Silen Hill na PS3 bo z tego co czytam to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie dziwi co robią na tej liście Dead Space, Resident Evil, the Suffering bo to nie survival horror tylko zwykłe shootery i wiem co piszę bo mam DS i TS natomiast RE4 kumpel do dziś nie oddał. Natomiast tak jak niektórzy napisali wcześniej gdzie do cholery jest Amnesia the dark descent????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny jaka data premiery, ale na pewno jedną ze straszniejszych gier jest Nightmare House dostępny na Steamie za darmo. Już pierwsza lokacja - las, piwnica, opuszczony dom potrafiła nieźle wystraszyć. Do tego dochodzi również motyw z małą dziewczynką(umieszczaną w lepszych miejscach niż ta z F.E.A.R.). Polecam wszystkim na tegoroczne Halloween :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja czołówka (tak, wiem, odkopany temat, ale... co z tego?):
1. Eternal Darkness,
2. Amnesia,
3. Silent Hill 1 i 2,
4. Condemned,
5. Suffering.

Kilka tygodni temu po raz kolejny (czwarty - mówiąc dokładnie) skończyłem czwartego Residenta. Tam nie ma absolutnie nic, co mogłoby postawić włosy na kla... na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować