Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Wiktorowi Cegle z gram.pl!

324 postów w tym temacie

Witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi gram.pl - Wiktorowi Cegle. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania dotyczące wszystkiego, co związane jest ze sklepem, portalem, obsługą klienta, społecznością, oraz wszystkim innym, co składa się na gram.pl. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod adresem: http://www.gram.pl/konsulat.asp#kon59

Pamiętajcie, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:24, wiktorcegla napisał:

Witam,

Postaram się odpisywać jak najczęściej. Akne mnie dość mocno motywuje ;)


Witaj,

Życzę powodzenia w odpisywaniu na wszystkie posty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:24, wiktorcegla napisał:

Witam,

Postaram się odpisywać jak najczęściej. Akne mnie dość mocno motywuje ;)


Witaj. Heh nowy gościu od spraw community. Powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 17:29, Piotrbov napisał:

Witaj. Heh nowy gościu od spraw community. Powodzenia życzę.


No, jakby to powiedziec... Wikor Cegla to nie tyle "gosciu od spraw community" co dyrektor gram.pl. W imieniu Moderatorow zycze cziepliwosci w odpowiadaniu na pytania uzytkownikow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 18:01, Wojman napisał:

No, jakby to powiedziec... Wikor Cegla to nie tyle "gosciu od spraw community" co dyrektor
gram.pl. W imieniu Moderatorow zycze cziepliwosci w odpowiadaniu na pytania uzytkownikow.
:)


Trzeba było tak od razu mówić. Napisać olbrzymie grubą czcionką. "To jest dyrektor gram.pl"

P.S. Cosik dzisiaj nie masz swojego dnia, sporo bawołów zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 15:50, dreamer94 napisał:

Jak wygląda Pana praca w gram.pl ?


Po pierwsze, mówcie mi "Wiktor". W końcu dajecie mi pracę - czytając gram.pl i kupując u nas gry. Macie więc prawo do zwracania się do mnie po imieniu. :)

Po drugie: musiałbyś zadać trochę bardziej szczegółowe pytanie, ponieważ na tak zadane mogę odpowiedzieć jedynie następująco: przychodzę do pracy o 9 rano i przez 8 godzin siedzę przed laptopem, odpowiadając na maile i wykonując w tym czasie kilkanaście-kilkadziesiąt telefonów. Jest to praca, polegająca w dużej mierze na stałych kontaktach z ludźmi, wymyślaniu nowych akcji, a potem wcielaniu ich w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 12:22, wiktortest napisał:

/ciach/


Chodziło mi bardziej czym się Pan zajmuje, jak wygląda Pana praca, czy ja Pan lubi. Takie życie dyrektora gram.pl w pigułce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamknęliście temat "Zobacz Dragon Age II w akcji!": http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62032&u=39#end, a news dotyczący tego materiału ukryliście?
Wasze tłumaczenie: "Na prośbę firmy Electronic Arts ukryliśmy news wraz z materiałem wideo (trwające embargo), temat więc zamykamy".

Co znaczy embargo w tym przypadku? Korporacja dyktuje wam co możecie pisać i pokazywać? Ktoś mi wytłumaczy jak to się ma do rzetelności i wiarygodności mediów, w szczególności redaktorów takich portali? To była prośba czy żądanie ze strony EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 02:26, Marco_Polo napisał:

Dlaczego zamknęliście temat "Zobacz Dragon Age II w akcji!": http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62032&u=39#end,
a news dotyczący tego materiału ukryliście?
Wasze tłumaczenie: "Na prośbę firmy Electronic Arts ukryliśmy news wraz z materiałem
wideo (trwające embargo), temat więc zamykamy".

Co znaczy embargo w tym przypadku? Korporacja dyktuje wam co możecie pisać i pokazywać?
Ktoś mi wytłumaczy jak to się ma do rzetelności i wiarygodności mediów, w szczególności
redaktorów takich portali? To była prośba czy żądanie ze strony EA?


Embargo to ustalona pomiędzy wydawcą a mediami data publikacji danego materiału, najczęściej z zamkniętego pokazu, na który wydawca zaprasza dziennikarzy. Na przykład firma X zaprasza redaktorów pisma Y i portalu Z1, Z2 i Z3 na pokaz gry, odbywający się w Londynie. Firma X pokrywa koszty takiego zaproszenia, ponieważ zależy jej na tym, żeby media Y i Z zajmowały się tematem. Aby wszystkie redakcje miały równe szanse w przygotowaniu materiału, firma X mówi:

"Embargo na materiały w prasie to 22.XI, a embargo na materiały w internecie - 25 XI".

Dzieki temu pismo Y ma pewność, że ich temat okładkowy jest interesujący (bo nowy - zobacz np. jak działają "pierwsze recenzje na świecie" w CDA i innych pismach). Z kolei portale Z1, Z2 i Z3 nie muszą w pędzie wrzucać strzępków informacji, tylko jednego dnia, o północy czy w południe, wszędzie pojawia się większy, lepszy jakościowo materiał, nad którym dziennikarze mogli popracować.

Film z prezentacji Dragon Age''a został nakręcony pomimo wyraźnego zakazu kręcenia, czyli ktoś złamał umowę oraz embargo. My nie popieramy takich działań, bo sami uważamy, że umów należy przestrzegać.

W świecie dziennikarskim są dobre i złe embarga. Złe embargo: na przykład na recenzję, jeśli gra jest już dostępna na rynku. Są firmy, które zupełnie idiotycznie mówią: "Grę recenzować można dopiero w tydzień po premierze". Takich umów nigdy nie będziemy podpisywali, bo to głupie. Dobre embargo: 10 dziennikarzy jedzie do LA na pokaz gry, embargo upływa 5 dni po evencie, każdy ma czas napisać dobry tekst, zrobić korektę, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest szansa że kiedykolwiek (bo już nudzę od to od jakiegoś czasu) sklep gram.pl zaczął wysyłać paczki za granicę ?
Przecież to chyba żaden kłopot bo te wszystkie firmy kurierski to działają międzynarodowo.
Najłatwiej i najprościej i najszybciej by przy wysyłce za granice uznawać tylko karty płatnicze (bo kto się bedzie bawił w przeliczanie walut i płatność przy odbierze) + odpowiednie koszta.

P.S. Zachęcam do założenia gramsajt-a bo widzę że jeszcze nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 21:51, GringoG3 napisał:

Witam.

Jest szansa że kiedykolwiek (bo już nudzę od to od jakiegoś czasu) sklep gram.pl zaczął
wysyłać paczki za granicę ?
Przecież to chyba żaden kłopot bo te wszystkie firmy kurierski to działają międzynarodowo.

Najłatwiej i najprościej i najszybciej by przy wysyłce za granice uznawać tylko karty
płatnicze (bo kto się bedzie bawił w przeliczanie walut i płatność przy odbierze) + odpowiednie
koszta.


Szansa jest, oczywiście. Ale nie spodziewałbym się tego w najbliższym czasie, raczej nie w tym roku. Mamy zbyt mało zapytań z zagranicy, po prostu. Całą energię poświęcamy na punkty odbioru w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zacznę w ten sposób:
Witaj Wiktorze. Co prawda nie wiem o czym tak naprawdę decydowałeś do tej pory (mógłbyś się czymś pochwalić jeśli chodzi o Twoje "gramowe" projekty?), ale zakładam, że jako Dyrektor Zarządzający możesz uchylić więcej "rąbka tajemnicy" niż, powiedzmy, Laid. W takim razie wędruje do Ciebie pytanie o stan Mutanta, a raczej tego co po nim pozostało - znaczy jednego, dwóch grafików. Jak sobie radzą, czym się zajmują? Chętnie czasem dowiedziałbym się co aktualnie robi Wasza bardziej-artystyczna-część ekipy.
Drugie pytanie odnosi się do aktualnego stanu community, które (moim skromnym zdaniem) swe "złote lata" przeżywało, gdy cały gram znajdował się pod skrzydłami CDP. Co zamierzasz zrobić, by stan forum, irca, konkursów i innych aspektów (nie oszukujmy się, część rzeczywiście odwiedza jedynie gramsajty, które w mojej opinii to pomysł dość kiepsko eksploatowany głównie przez ograniczenia systemu)?
Trzecia rzecz to właśnie konkursy. Rozumiem, że SMSy, bo kasa, ale czy jest to aż tak konieczne? Nie dałoby się przerzucić takiej polityki zysku na inne sektory? Powiedzmy właśnie coś w stylu ''powolnej'' reaktywacji Mutanta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować