• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Destylator360

Problem w GTA4 oraz Mafia 2 - Tekstury

Pytanie

Witam
Mam problem, który dość często pojawia się u graczy.
W grach takich jak GTA4 czy Mafia 2 Bardzo wolno wczytują mi się tekstury.
W GTA4 muszę podejść bardzo blisko przechodnia żeby zobaczyć jak dokładnie wygląda.
Wszystko wczytuje się bardzo wolno :(

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane... wydaje mi się, że wcześniej tak nie było.
Mój sprzęt:
Pentium Dual-Core CPU 2.50GHz
Ram 4,00GB
Vista Ultimate Service Pack 1 - 32bit
edit: Zapomniałem o najważniejszym - Karta Graficzna GeForce 9600GT

Pewien gracz z MP GTA4 powiedział mi, że jest to spowodowane przez Shadery ( Niby, że są zepsute )
Ja nie znam się na tym więc liczę na waszą pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witaj. Hmmm z shaderami co racja to racja. 9600 lubią płatać figle. Mój znajomy miał dwie takie karty i obie mu poszły. Tutaj radzę reinstalkę/ aktualizacje sterów. A jak to nie pomoże to nowa karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A istnieje możliwość, że mam np.w ustawieniach NVIDIA coś źle ustawione ?
Czy jedyne wytłumaczenie to zrąbana karta ?

ps.Muszę kupić nową czy jest możliwość naprawy/wymiany/reklamacji karty ?
( jestem "zielony" w takich sprawach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pytania z innej beczki:

1) ile masz pamięci na grafice?
2) jakie masz ustawienia grafiki? (w grze)
3) a jak sytuacja wygląda w jeszcze innych grach? Problemy się powtarzają, czy dotyczy to tylko tych dwóch gier?

Pytam, bo sam miałem podobne problemy i wyczytałem że spowodowane to może być zbyt małą ilością pamięci na grafice ( a że tekstury swoje ważą) więc tekstury wczytywały się zbyt wolno. Taki problem miałem w Crysisie, pomogło proste obniżenie ustawień graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ta karta jest na gwarancji - to oczywiście wal do serwisu i niech oni się tym zajmują.
Jeśli natomiast jest po gwarancji,biorąc pod uwagę skalę uszkodzenia naprawa może wynieść więcej niż koszt kupna nowej karty lub koszty będą bardzo porównywalne - co wtedy się kompletnie nie opłaca [bo po co wydać na naprawę np 250zł jak za 350 jest już do kupienia np nówka sztuka GeForce GT 240 DDR5 która to karta jest praktycznie w osiągach taka jak 9600 tylko chłodniejsza i cichsza, wtedy lepiej dołożyć stówkę, kupić nowy GPU i nie inwestować w naprawę padniętego podzespołu]


Aby dokładnie sprawdzić swoją kartę graficzna zasaj programy : OCCT, 3D Mark Vantage, Video Card Stability Test.
Zrób testy : OCCT - zakładka GPU, test Automatyczny 1godzinny, 3D Mark podstawowy benchmarking, Video Card Stability Test tak samo podstawowy benchmarking.
Jeśli w którymkolwiek teście komputer się zawiesi lub zresetuje to będziesz miał 100% pewności, że karta pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować