Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Medal of Honor - recenzja

50 postów w tym temacie

@Zawcia- Tsa... Na peeeewno tak zrobią:] PC to dla większości (niestety) drugorzędna platforma. Liczą się głównie konsole.

Co do MW2 i tego że wygląda jak jedynka... Chyba graliśmy w dwie różne gry. MW wygląda obecnie paskudnie natomiast sequel jest nadal całkiem całkiem. Poza tym stare nie znaczy brzydkie i przestarzałe. Crysis np. wyszedł w 2007r. i nadal jest najlepiej wyglądającą grą na rynku. Nie ważne czy porównasz do Uncharted czy Gears of War to Crysis nadal wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni tę grę pokochają, inni znienawidzą. Ja nie mam zdania na jej temat, bo o ile czerwcowy tryb beta Multi mi się bardzo spodobał, to od tego czasu gry nie tknąłem, a póki mam NBA 2k11, nowy MoH mi nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-->> ast44

zgadzam sie z Twoja opinią. Dodalbym tylko od siebie, ze najbardziej zawiodlem sie tym, ze gra kompletnie nie wykorzystala swojego potencjalu tak czesto wspominanego przez tworcow, czyli wcielenie sie w legendarnego wojownika Tier 1 - na tym polu gra daje ciała na całej linii. SI przeciwników jest tak badziewne, że można grać praktycznie z zamkniętymi oczami - ta gra na żadnym poziomie trudności nie jest jakimkolwiek wyzwaniem, a na to liczyłem najbardziej. Poziom trudności tej gry jest wręcz żenujący. Przykro mi to pisać, ale szczerze współczuję tym którzy się ta gra zachwycają - pewnie odkładając grę na półkę myślą sobie - o Boże, jestem super wojownikiem Tier1, ho ho ho, ale ze mnie chojrak. A prawda jest taka, że nowy MoH jest dla kompletnych casuali, zero wyzwania, zero samodzielności (niewidzialne ściany w nawet najbardziej absurdalnych miejscach), liniowa do bólu, prowadzenie za rączkę przez cały czas, zero przyjemności z gry. Jeżeli tak wyglądają realia wojny żołnierzy Tier 1, to jacy tam oni legendarni - to zwykłe cieniasy, a przynajmniej tak ich przedstawili tworcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łee tam. Mi się tam nowy MoH podoba. Uświadczyłem kilka bugów związanych z AI, raziły mnie trochę dziwne animacje śmierci, zarówno przeciwników, jak i naszego bohatera(rzuć sobie granat pod nogi-koleś jest chyba z tytanu, a do tego waży z 20 ton), gra rzeczywiście STRASZNIE krótka(wczoraj pierwszą misję, dzisiaj od 16 cała resztę do jakoś 20 minut przed zamieszczeniem tego komenta), ale... Jak grałem, to kompani również zabijali Talibów, nie tylko ja. Scenariusz na prawdę rządzi(generał to ch*j!), co do optymalizacji, to gra nie chrupała ani razu(GeForce GTS250, 2 GB ram, wszystko na max, rozdzielczość 1360x768) a sama grafika z pewnością nie odstrasza. Niektóre tekstury są wprawdzie brzydkie, ale pozostałe i cała reszta stoi na całkiem dobrym poziomie. Chociaż ja nie gram zbytnio w multi, więc cena zdecydowanie zbyt wysoka. Za pół roku czy rok, jak stanieje, to pozycja obowiązkowa! Zdecydowanie wtedy polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 18:48, Kretoszczur napisał:

Ja i tak nie lubię wojennych FPSów, ale mimo wszystko słyszałem że MoH jest mniej prymitywny
niż CoD.
Tak swoją drogą - ta gra naprawdę jest gorsza niż Sniper: Ghost Warrior?

Na razie oceniliśmy singla. Jak widać nie wypadł rewelacyjnie. A przecież sporo osób może chcieć kupić grę głównie dla tego trybu - i zapłaci znacznie więcej niż za Snajpera, a otrzyma mniej zabawy. Na multi dajcie nam czas, bo to nie rzecz do szybkiego ocenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jestem zdziwiony, ze ta gra wyciagnela w tej recenzji te 6.8... Ja osobiscie nie dalbym wiecej niz 5.5 z wielu wzgledow. Najbardziej smieszne jest to, ze dziwnym trafem kazda gra do tej pory chodzila na max detalach bez pojedynczej sciny, a tutaj natomiast medium i pokaz slajdow miejscami. Gra niedopracowana, niezoptymalizowana tak wiec moim zdaniem niedokonczona. Mogliby to dac jako gre do czasopisma bo do tego sie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jakim, JAKIM cudem kampania jest tak krótka? Przecież gra była robiona przez dwie ekipy, jedna-single, druga-multi. Miałem nadzieję, że właśnie dzięki temu kampania będzie dłuższa... A tymczasem, w niektórych kręgach słyszałem, że już w BC2 jest lepsza i dłuższa kampania, w grze robionej przez jedną ekipę i też coś koło 2 lat(chociaż nie wiadomo, kiedy zaczęto prace nad MOH-em, ale o "Operation Anaconda" było już słychać jakieś 2-3 lata temu). Także wychodzi na to, że gdyby grę robiło samo Danger Close otrzymalibyśmy grę na 2h i możliwe, że z gorszym multi... Boję się też o DICE, bo istnieje ryzyko, że tera ciągle pewna część ekipy będzie pracowała nad multi do MOH-a, a tym samym mniej ludzi będzie pracowało nad BF3, BC3 czy Mirrors Edge 2, na które tytuły tak czekam... Pozdro&666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 19:44, Mercuror napisał:

Ale ten cennik w stopce z oceną mogliście sobie darować, a nie po chamsku nawet tutaj
reklamować swój sklep.

Toż to automat. No i przecież sklep jest głównym gwarantem istnienia zarówno redakcji, jak i forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 19:55, Afro69 napisał:

A ja jestem ciekaw jakim, JAKIM cudem kampania jest tak krótka? Przecież gra była robiona
przez dwie ekipy, jedna-single, druga-multi. Miałem nadzieję, że właśnie dzięki temu
kampania będzie dłuższa...


a widzisz, niby kombinujesz logicznie (sam też tak myślałem), a jednak logika producentów innymi ścieżkami goni ;)
mnie to wygląda na umacniający się "trynd". z jednej strony nastawienie na multi, z drugiej krótki single dla casualowych graczy. no coż. branża się nam zmienia bezustannie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 17:10, karolekx23x napisał:

Prawie kazdy . Ja wybieram gry które daja mozliwośc dłuzszego grania w singiel .


Wiesz mi jestem gościem który gra od 1988 roku gry poszy w różnym kieunku, teraz każdy chce nie wiem czego od single?????? no jasne sam chciałbym więcej od single, ale????? teraz liczy się kasa, co oznacza na przyszłość?? to $$$$ będą chcieli kase, to znaczy że singiel teraz jest tylko dodatkiem, kiedyś to była podstawa!!!!! wiem bo jestem graczem od 22 lat! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 19:52, Thanlis napisał:

Ja i tak jestem zdziwiony, ze ta gra wyciagnela w tej recenzji te 6.8... Ja osobiscie
nie dalbym wiecej niz 5.5 z wielu wzgledow. Najbardziej smieszne jest to, ze dziwnym
trafem kazda gra do tej pory chodzila na max detalach bez pojedynczej sciny, a tutaj
natomiast medium i pokaz slajdow miejscami. Gra niedopracowana, niezoptymalizowana tak
wiec moim zdaniem niedokonczona. Mogliby to dac jako gre do czasopisma bo do tego sie
nadaje.

Osobiście możesz oczywiście "dać" ile chcesz- takie Twoje prawo, jak i każdego z nas. Pozwól jednak, że tutaj się jednak z Tobą nie zgodzę. Nie przesadzajmy. Single w medalu nie jest aż TAK zły, żeby ledwo, przekroczyć połowę naszej skali. Zastanawiałem się nawet przez chwilę nad 7, ale ze względu na bezlitośnie krótką rozgrywkę uznałem, że sprawiedliwie będzie dać "wysoką" szóstkę.

A na marginesie: bo pojawiają się posty, że za dużą wagę przywiązałem do grafiki. Otóż grafika mi akurat przy grach dość mocno "zwisa i powiewa". Choć oczywiście bez przesady. Jednak na pierwszym miejscu stawiam grywalność, scenariusz, pomysł, nowatorstwo itp. Ale niejako z redaktorskiego obowiązku muszę zauważać pewne trendy i niedoskonałości. Ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2010 o 20:23, Mastermind napisał:

Osobiście możesz oczywiście "dać" ile chcesz- takie Twoje prawo, jak i każdego z nas.
Pozwól jednak, że tutaj się jednak z Tobą nie zgodzę. Nie przesadzajmy. Single w medalu
nie jest aż TAK zły, żeby ledwo, przekroczyć połowę naszej skali. Zastanawiałem się nawet
przez chwilę nad 7, ale ze względu na bezlitośnie krótką rozgrywkę uznałem, że sprawiedliwie
będzie dać "wysoką" szóstkę.


I mówiąc szczerze uważam, że to odpowiednia ocena. Takie nieco ponad absolutnego średniaka, ale nic więcej. Moim zdaniem dobrze, że dostałą mocne i z hakiem, ale dalej 6. 7 stawiałoby ją już w innym rzędzie - rzędzie gier DOBRYCH. A taki, IMHO, MoH nie jest. Jest do bólu przeciętny, i jak na przeciętniaka to solidna gra. Porównując do samochodów, to taki lepszy model Opla czy innej Toyoty - w swojej klasie dobry, ale z Porshe czy Ferrarii się mierzyć nie może, a jeśli już próbuje, to wypada bardzo biednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowy MoH podobał (a mam za sobą wszystkie poprzednie części i MoH-a i CoDa - oczywiście wersje PC). Singiel jest rzeczywiście krótki, ale paradoksalnie nie przeszkadzało mi to. Pewnie dlatego, że oprócz grania trzeba było też robić inne rzeczy - np. do pracy zajrzeć. SP starczył mi na 3 dni :)
Mógłbym się czepiać kilku rzeczy, nie jest to najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem, ale... Urzekła mnie klimatem oraz ścieżką dźwiękową. Spolszczenie też niczego sobie (hehe). W końcu dziwne by było, gdyby żołnierze praktycznie ostrzelani przez własne lotnictwo byli zadowoleni :D
Multi - cóż, do niego trzeba po prostu przywyknąć. I poznać mapy. Bardzo podoba mi się gra z cokolwiek kumatymi graczami, którzy wiedzą, jaką rolę ma snajper a jaką strzelec... I którzy pomagają przy zakładaniu ładunków (czyt. jeden zakłada, dwóch osłania mu plecy). Niestety, z tą kumatością różnie bywa (stoi trzech kolesi przed celem do zaminowania i zastanawiają się, jak to zrobić, no rany)...
Fakt, że jak na taką kampanię reklamową mogłoby być lepiej, ale mimo wszystko... Gra mi się podoba i dam jej 8/10.
Jeszcze coś: jak kampanię MoH-a przechodzę obecnie po raz kolejny, tak w Sniperze nie mogłem się do tego zmusić (a ostrzyłem sobie zęby na tę grę dłuuugo ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ast44 warto nie raz czytać wszystkie posty. Widzę, że jesteś kolejną osobą, która lubi przepłacać... Cóż, po raz kolejny piszę, że grę można dostać za 54 zł (klucz EADM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 03:01, TobiAlex napisał:

ast44 warto nie raz czytać wszystkie posty. Widzę, że jesteś kolejną osobą, która lubi
przepłacać... Cóż, po raz kolejny piszę, że grę można dostać za 54 zł (klucz EADM).


Tylko widzisz, nie każdy jest miłośnikiem elektronicznej dystrybucji. Ponadto, kupując klucze do konta na Allegro, zalecałbym SPORĄ ostrożność, gdyż zdarza się czasem, że sprzedawcy to, co oferują, to w rzeczywistości wygenerowany jakimś pirackim key-genem klucz, na którym najpewniej nie pograsz. Aczkolwiek nie twierdzę, że tak jest zawsze czy nawet w większości przypadków.

Sam zresztą zaliczam się do tych, którzy elektronicznej dystrybucji unikają jak ognia, chyba, że nie mają innego wyjścia (bo np gra nie została wydana w Polsce w wersji pudełkowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować