PinKee

ANDROID System

696 postów w tym temacie

Witam, zauważyłem, że na forum nie ma żadnego tematu dotyczącego tego zdobywającego coraz większą popularność systemu. Chciałbym, aby w tym temacie zawiązała się dyskusja o samym systemie, jego nowych rozwojowych wersjach, ale także o aplikacjach dostępnych na tę platformę. Szczególnie chyba to ostatnie powinno stać się głównym obiektem do obgadania - dlatego proszę doświadczonych użytkowników o polecanie jakichś ciekawych gier i programów.
Od niedawna jestem użytkownikiem mojego pierwszego telefonu z Androidem. Mam w związku z tym pytanie: znacie jakieś dobre klawiaturki do Androida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Twój problem z zarejestrowaniem się w Google?

Dnia 09.12.2010 o 12:33, PinKee napisał:

Mam w związku
z tym pytanie: znacie jakieś dobre klawiaturki do Androida?

Better Keyboard? Smart Keyboard? SwiftKey Keyboard? To chyba jedne z ciekawszych i popularniejszych, choć oczywiście każda jest płatna. Osobiście tylko testowałem pobieżnie, normalnie wystarczy mi zwykła klawiatura systemowa. Chciałbym zobaczyć kiedyś oficjalną polską wersję Swype ;)

BTW jaki masz w ogóle telefon i z jaką wersją systemu? Tak z ciekawości tylko pytam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem od niedawna użytkownikiem androida. Mam LG GT540 (Swift) w Orange. Telefon jest w standardzie wyposażony w wersje 1.6. I tu informacja dla wszystkich posiadaczy tego telefonu: Koniecznie go zaktualizujcie! Od Października tego roku jest dostępna w Polsce wersja 2.1. Po aktualizacji telefon jest szybszy i o wiele wygodniej pisze się wiadomości. Nie wiem jak inni, ale ja miałem straszny problem z pisaniem smsów w tym telefonie. Teraz jest o wiele przyjemniej.

Co do gier, które polecam, to jest to oczywiście Angry Birds i wszystkie gry od studia Camel Games. Co do aplikacji... To już zależy od upodobań i telefonu jaki się posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 13:20, Siriondel napisał:

Jak tam Twój problem z zarejestrowaniem się w Google?

Na szczęście rozwiązany, dopiero dzisiaj :) Okazało się, że jak przywróciłem ustawienia domyślne systemu, to poszło. A najdziwniejsze jest to, że jak go kupiłem, to od razu po uruchomieniu telefonu próbowałem go zarejestrować zanim coś zacząłem grzebać i nic wtedy nie wyszło. W każdym razie liczy się to, że wreszcie mogę się cieszyć Androidem ^_^ A lista dostępnego darmowego softu trochę mnie oszołomiła, nie wiadomo za co się zabrać :D

Dnia 09.12.2010 o 13:20, Siriondel napisał:

Better Keyboard? Smart Keyboard? SwiftKey Keyboard? To chyba jedne z ciekawszych i popularniejszych,
choć oczywiście każda jest płatna. Osobiście tylko testowałem pobieżnie, normalnie wystarczy
mi zwykła klawiatura systemowa.

A nie ma jakichś dobrych darmowych? :]

Dnia 09.12.2010 o 13:20, Siriondel napisał:

Chciałbym zobaczyć kiedyś oficjalną polską wersję Swype

Swype to zdaje się to ustrojstwo, że cały wyraz się wpisuje bez odrywania palca z ekranu? Jeśli tak, to u mnie to jest i jak dla mnie to wielka poracha :/

Dnia 09.12.2010 o 13:20, Siriondel napisał:

BTW jaki masz w ogóle telefon i z jaką wersją systemu? Tak z ciekawości tylko pytam :P

Mam Samsung Galaxy GT5800 z wersją Androida 2.1. Muszę się dowiedzieć, czy już można go upgrejdować do 2.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam brać niedługo LG Swift, który z Androida korzysta, ale w wersji 2.1. Z tego co przeczytałem, to nie można w nim zapisywać aplikacji na karcie pamięci, co według mnie jest idiotyzmem. Słyszałem, że da się go zrootować, ale nie wiem co końca na czym to polega. I oczywiście czy jest legalne bo nie uśmiecha mi się tracić gwarancji na przykład. Może mi ktoś napisać coś o tym rootowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 13:20, Siriondel napisał:

Chciałbym zobaczyć kiedyś oficjalną polską wersję Swype


Nie ma sie czym zachwycać ;D Klawiatura wygląda lepiej na filmikach.. a używanie jej samemu na dłuższą mete jest po prostu męczące i niewygodne raczej. Spodziewałem sie czegoś lepszego.
Ja sam używam tego tylko na dworzu gdy jest mi naprawde zimno w ręce, bo wtedy jednak nieodrywanie palca od ekranu jest przydatne ;D Ale pisanie szybciej idzie normalnym sposobem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jednak się udało. Czułem, że to problem ustawień, ale dziwi, dlaczego zadziałało po przywróceniu ustawień domyślnych, jeżeli takowe były ustawione. Mogę Cię jeszcze zapytać, skąd masz telefon? W sensie - sklep, czy w ramach umowy z jakimś operatorem? Jeżeli to ostatnie, to mogła być kwestia tego przeklętego "brandowania".

Dnia 09.12.2010 o 15:56, PinKee napisał:

^_^ A lista dostępnego darmowego softu trochę mnie oszołomiła, nie wiadomo za co się
zabrać :D

No ba ;) Ale darmowy soft często ma to do siebie, że nie będzie zamiennikiem dla płatnego programu. Ograniczenia będą, developerzy nauczyli się to wykorzystywać. Nie jestem zdziwiony - każdy chce zarobić na swoim dziele i jeżeli to dobry produkt, płacę za niego z radością.

Dnia 09.12.2010 o 15:56, PinKee napisał:

A nie ma jakichś dobrych darmowych? :]

Cóż, choć przeszukując Market, trafiłem na programy spełniające ten warunek, ale pytałeś również o dobre klawierki. Wpisując w marketową wyszukiwarkę frazę "keyboard", widać wyraźnie dowód na moje twierdzenie powyżej. Chcesz mieć coś naprawdę dopracowanego i satysfakcjonującego - wykładasz kaskę. Wydaje mi się jednak, że mając telefon wart sumę trzy- lub czterocyfrową, suma ośmiu złotych to nie jest majątek. Nie spodoba się - 24 godziny na zwrot pieniędzy przysługuje zawsze i wszędzie.

Dnia 09.12.2010 o 15:56, PinKee napisał:

Swype to zdaje się to ustrojstwo, że cały wyraz się wpisuje bez odrywania palca z ekranu?
Jeśli tak, to u mnie to jest i jak dla mnie to wielka poracha :/

Doprawdy? Kilka razy czytałem o tej technologii i wyglądała interesująco. Ufam Twojemu osądowi, ale mimo to, pobawiłbym się chętnie choć przez chwilkę ;)

Dnia 09.12.2010 o 15:56, PinKee napisał:

Mam Samsung Galaxy GT5800 z wersją Androida 2.1. Muszę się dowiedzieć, czy już można
go upgrejdować do 2.2.

Jeżeli ludzie są zadowoleni z przejścia na 2.1 z 1.6, to ciekaw jestem ich reakcji na FroYo. Ta aktualizacja wprowadza kolejną olbrzymią dawkę świetnych zmian, dodaje też kolejnego kopa telefonikowi. Co ciekawe, mnie po aktualizacji z 2.1 do 2.2 najbardziej ucieszyły... poprawki w polskiej wersji ;) W 2.1 tłumaczenie jest gdzieniegdzie idiotyczne wręcz.

Dobra, teraz coś do innych ciekawskich :P

@sinir
Tak, brak możliwości instalacji aplikacji na karcie pamięci to wielki minus, wyeliminowany dopiero w wersji 2.2. Jeżeli brać pod uwagę niedużą pojemność pamięci wewnętrznej telefonów z Androidem, dość szybko można ujrzeć komunikat "za mało pamięci" na ekranie. Jakieś narzędzia nigdy nie będą problemem, ale parę gier, flash, mapy... robi się ciasno.
Chcesz wiedzieć coś o rootowaniu? Służę pomocą. Tu można obrazowo porównać sprawę do Windowsa. Kiedy korzystasz normalnie z telefonu z Androidem (który nie jest zrootowany), masz uprawnienia zwykłego użytkownika. To oczywiście wystarczy większości, ale Ci, którzy chcą wgrać jakiś inny ROM, zmienić motyw, skorzystać z programów korzystających bardziej zaawansowanych funkcji systemu, czy uzyskać dostęp do pamięci wewnętrznej z eksploratora plików rootują swojego smartfona, czyli po prostu nadają sobie uprawnienia superusera, takiego windowsowego administratora. Przejmują pełną kontrolę nad telefonem. Mogą wejsc wszędzie i zrobić wszystko, system nigdzie nie odmówi dostępu.
Jak się rootuje? Każdy telefon inaczej. Metodę dla swojego modelu "wyguglasz" w kilka sekund (kiedy już będziesz go miał ;)).
Rootowanie jest absolutnie legalne, nie łamie żadnych postanowień licencyjnych, jako że Android to oprogramowanie Open Source, bazowane na Linuksie, zupełnie darmowe (Google płaci jedynie za patenty). Ja również mam swój telefon zrootwany, choć nie korzystam z możliwości superusera. Jeżeli można mieć, to dlaczego nie? Kiedyś może się przydać, a cały proces jest w pełni odwracalny. W razie czego będę mógł wgrać ROM zrobiony na świeżo wydanej wersji 2.3, oczywiście jeżeli do mojego telefonu nie pojawi się oficjalna aktualizacja.
Dobra, ja tu pitu pitu o rootowaniu, a Tobie chodzi o tę nieszczęsną instalację appsów na karcie SD. Samo rootowanie nic Ci tutaj nie da, bo ograniczeń systemu nie pokonasz. Na 2.1 nie ma takiej opcji i już. Ale możesz np. po zrootowaniu wgrać ROM zrobiony dla Twojego telefonu, jednak bazowany na Androidzie 2.2. Problem z głowy.

@MasterOfBlaster
1. W swoim telu mam zainstalowaną płatną wersję Music PlayerPro. Super odtwarzacz ze świetnym interfejsem, ale cholera, zainteresowałeś mnie swoim! Nie widziałem go w Markecie, jest tam dostępny? Oblukałem w sieci i podoba mi się. Ogólnie zaś Android cierpi na niewielką ilość dobrych odtwarzaczy multimediów. Chciałbym zobaczyć kiedyś Nitrogen na Androidzie, to był mój ulubiony odtwarzacz muzyki na Windows Mobile.
2. Sprawdź tę stronkę:
http://www.appbrain.com/
Albo tę:
http://www.androidapps.pl/
Poza tym, pozostają tylko strony developerów, którzy nie mogą sprzedawać aplikacji w Markecie, bo nie mieszkają w kraju, w którym jest to dozwolone, więc sprzedają je na swoich witrynach. Czasami to krzywdzące dla świetnych twórców, niech przykładem będzie miły zamiennik ekranu domowego Launcher Pro, którego w Markecie znajduje się tylko wersja darmowa, bo twórca mieszka nie tam gdzie powinien.

//
Ale beka, pisałem tego posta chyba z godzinę ;) Sorry ze ewentualne literówki, czy cuś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2010 o 23:38, Siriondel napisał:

@MasterOfBlaster
1. W swoim telu mam zainstalowaną płatną wersję Music PlayerPro. Super odtwarzacz ze
świetnym interfejsem, ale cholera, zainteresowałeś mnie swoim! Nie widziałem go w Markecie,
jest tam dostępny?


Nie jestem pewien, sam pobierałem bodajże z Polskiego forum androida. Odtwarzacz sam w sobie jest naprawdę fajny (widgety, świetny EQ, okładki). A co do twojego playera to: jak jest z EQ ? Bo po Power AMP żaden mi generalnie "nie podchodzi" ;P (właśnie ze względu na EQ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 14:43, 8bit napisał:

Też jestem od niedawna użytkownikiem androida. Mam LG GT540 (Swift) w Orange. Telefon
jest w standardzie wyposażony w wersje 1.6. I tu informacja dla wszystkich posiadaczy
tego telefonu: Koniecznie go zaktualizujcie!


A jak mozna go zaktualizowac? I czy to aktualizacja czy tez moze instalacja od poczatku ktora by oznaczala utrate wszystkich aplikacji na telefonie?

Jeszcze zacytuje sobie fragment z posta sinir''a: "Z tego co przeczytałem, to nie można w nim zapisywać aplikacji na karcie pamięci"
To prawda?
Bo mam LG Swift, tez z Orange i ma wersje 1.6... moze bym zaktualizowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój odtwarzacz nie ma (jeszcze) EQ :P Oczywiście w przyszłości z pewnością to się zmieni, jednak wygląda na to, że w tej chwili Power AMP to bezdyskusyjnie najlepszy player z EQ. Zostajesz więc z pewnością przy swoim. Mi na EQ nie zależy, nie słucham muzyki z telefonu zbyt często, ale Power AMP sprawdzę na 100%, dzięki za "uświadomienie" mnie o jego istnieniu ;)

@sinir
Nie ma sprawy, ale chwila.. mogłem zapędzić się z tymi aplikacjami na karcie pamięci. Być może samo rootowanie pozwoli coś podziałać nawet na 2.1, być może w Markecie są stosowne narzędzia. Jeżeli będziesz miał już telefonik, przypomnij o sobie tutaj, pogadamy o tym.

Przeczytałem Twojego posta, ale niestety nie wiem, o jakich urządzeniach a''la pendrive pod USB mówisz. Jak to się nazywa, co to jest? Najbardziej oczywistą opcją jest router z WiFi (tak jak ja mam, zresztą tak jak Ty mam neta z kablówki), ale głupio jest wydawać kilkadziesiąt zeta tylko po to, by móc jechać na WiFi w telefonie. Rzuć jakimś linkiem np. do czegoś takiego na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 23:38, Siriondel napisał:

Cieszę się, że jednak się udało. Czułem, że to problem ustawień, ale dziwi, dlaczego
zadziałało po przywróceniu ustawień domyślnych, jeżeli takowe były ustawione. Mogę Cię
jeszcze zapytać, skąd masz telefon? W sensie - sklep, czy w ramach umowy z jakimś operatorem?
Jeżeli to ostatnie, to mogła być kwestia tego przeklętego "brandowania".

Mam telefon z Ery, przynajmniej tyle dobrze, że już teraz nie kagańcują swoich telefonów simlockami :)
Co do klawiaturki, to pozostanę chyba jednak przy jednej z fabrycznie montowanych, całkiem nawet wygodna.

Dnia 09.12.2010 o 23:38, Siriondel napisał:

Doprawdy? Kilka razy czytałem o tej technologii i wyglądała interesująco. Ufam Twojemu
osądowi, ale mimo to, pobawiłbym się chętnie choć przez chwilkę ;)

Mi na przykład przeszkadzało w korzystaniu ze Swype''a to, że jak ten palce cały czas trzymasz na ekranie, to zasłaniasz sobie spory kawałek klawiaturki i po prostu nie widzisz kiedy masz paluch zatrzymać, żeby trafić w interesującą Cię literkę :/ Takie pisanie w ciemno trochę. Lepiej normalnie stukać.

Mam jeszcze jedno zapytanie do Ciebie. Otóż zainstalowałem sobie APNDroid, bo słyszałem, że to dobry program do blokowania transmisji automatycznych. No niby fajnie, tyle że on na moim telefonie nie działa chyba :/ Google ściąga maile (dosłownie przed chwilą doszedłem do opcji, w której wyłączyłem automatyczną synchronizację z kontem na Gmail, chyba trochę to pomoże), a wydawało mi się też, że jak ustawie na APNDroidzie wyłączenie wszelkich transmisji, to jak włączę przeglądarkę internetową, to przynajmniej zapyta mnie o zgodę na udostępnienie pasma, a on normalnie strony otwiera - czy to ma tak działać? Ściągnąłem też APN+ oraz APN on-off, ale efekt taki sam jak z APNDroidem.

btw polecam aplikację Schott Gunn - masa frajdy i radości z nieskrępowanego strzelania shotgunem :) Nie ma to jak przeładowywanie przez potrząsanie telefonem, można się poczuć jak rewolwerowiec ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 11:48, PinKee napisał:

Mam telefon z Ery, przynajmniej tyle dobrze, że już teraz nie kagańcują swoich telefonów
simlockami :)

Ale nadal niestety brandują. Telefon musi mieć znaczek Ery, to systemu wpychany jest operatorowy stuff, który tylko zamula sprzęt. Ale i tak Era to jeszcze nic, Orange to są dopiero przodownicy "naznaczania". W każdym razie, najgorsze w tym jest to, że kiedy wyjdzie update systemu dla Twojego telefonu, musisz czekać, aż operator łaskawie przygotuje swoją brandowaną wersję. A co jak mu się nie zachce? Niby ten sam telefon, ale gorszy niż od innego operatora.
Ja wziąłem w Play. Żadnego brandowania, telefon jak ze sklepu, HTC zrobi update, to na nic nie czekam, tylko instaluję. No i do tego mam świetną ofertę.
I to dość często jest źródłem różnych problemów.

Dnia 10.12.2010 o 11:48, PinKee napisał:

Co do klawiaturki, to pozostanę chyba jednak przy jednej z fabrycznie montowanych, całkiem
nawet wygodna.

Ja czasem się zastanawiam, o co chodzi z tymi klawierami. Dla mnie to ma ona mieć klawisze, najlepiej duże, dla wygody. I w sumie tyle. Do pisania. Po co inne bajery? Systemowa spełnia moje wymaganie, nie ma po co zmieniać.

Dnia 10.12.2010 o 11:48, PinKee napisał:

Takie pisanie
w ciemno trochę. Lepiej normalnie stukać.

Racja. No i dochodzi wieloletnie przyzwyczajenie do zwykłego stukania. Dlatego jedynie bym się pobawił, nie ma opcji, bym zamienił na taki bajer zwykłe pisanie.

APNDroid działa normalnie na Twoim telefonie (w sensie, program działa na tym modelu). Tu też moze w grę wchodzić coś z mojego pierwszego akapitu. Oczywiście sam nie sprawdzę, bo mam inny telefon, ale moja rada jest taka, byś na początek popróbował różnych wtyczek, czy programów, a ponadto ściągnął 3G Watchdog, służący do monitorowania ilości przesłanych danych, pozwoli ustalić, co działa a co nie. Zawsze pozostaje tryb samolotowy jako środek ostateczny ;)

Sam ściągnę dziś po pracy coś na swoje Desire i potestuję, może pozwoli mi to polecić Ci odpowiedni programik.

Dnia 10.12.2010 o 11:48, PinKee napisał:

btw polecam aplikację Schott Gunn - masa frajdy i radości z nieskrępowanego strzelania
shotgunem :) Nie ma to jak przeładowywanie przez potrząsanie telefonem, można się poczuć
jak rewolwerowiec ^_^

Wiesz, uwielbiam takie bajery, choć to tylko bajery. Kiedyś obejrzałem na YT filmik "iGun Traffic Rampage" (czy coś) i najarałem się jak szalony. Teraz mając telefon z takimi możliwościami, pobawię się, dzięki. Sam jakiś czas temu miałem programik - wirtualne piwo, przelewające się/chlapiące "na ekran" realistycznie (z dźwiękiem ofkors), kiedy przechylasz telefon. Super ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 13:00, Siriondel napisał:

Ja wziąłem w Play. Żadnego brandowania, telefon jak ze sklepu, HTC zrobi update, to na
nic nie czekam, tylko instaluję. No i do tego mam świetną ofertę.

Też miałem brać z Playa, nad tym Desirem się nawet trochę przez chwilę zastanawiałem, potem zdecydowałem się na Wave''a (jego wygląd i wykonanie to dla mnie mistrzostwo świata), ale w końcu przeważył czynnik ekonomiczny. Era zaproponowała mi bardzo dobrą ofertę, płacę tylko 4 dyszki miesięcznie, a w Playu musiałbym bulić po 59zł, a dodatkowo telefon wziąłem za złotówkę - może za dwa lata wreszcie przesiądę się na coś totalnie wypasionego, jak np. Desire :D (oczywiście jego odpowiednik w przyszłości za te dwa latka :)

Dnia 10.12.2010 o 13:00, Siriondel napisał:

Ja czasem się zastanawiam, o co chodzi z tymi klawierami. Dla mnie to ma ona mieć klawisze,
najlepiej duże, dla wygody. I w sumie tyle. Do pisania. Po co inne bajery? Systemowa
spełnia moje wymaganie, nie ma po co zmieniać.

Ale właśnie jest różnica! Oczywiście wielkości klawiszy się nie zmieni, bo ekran nie jest w końcu z gumy. Natomiast dla mnie jest różnica w ergonomii klawiatury, w jej układzie. Teraz mam jakąś defaultową, gdzie żeby wybrać cyfry, to trzeba kliknąć jakiegoś zmieniacza trybu wyświetlania klawirki, diablo niewygodne rozwiązanie. Miałem przed resetem telefonu ustawioną taką, że po prostu wystarczyło chwilkę przytrzymać dłużej klawisze z literami i wskakiwały cyfry, o niebo lepsze rozwiązanie. W takich właśnie "smaczkach" przejawia się wyższość jednych klawiatur nad innymi :)

Dnia 10.12.2010 o 13:00, Siriondel napisał:

Wiesz, uwielbiam takie bajery, choć to tylko bajery. Kiedyś obejrzałem na YT filmik "iGun
Traffic Rampage" (czy coś) i najarałem się jak szalony. Teraz mając telefon z takimi
możliwościami, pobawię się, dzięki. Sam jakiś czas temu miałem programik - wirtualne
piwo, przelewające się/chlapiące "na ekran" realistycznie (z dźwiękiem ofkors), kiedy
przechylasz telefon. Super ;)

Ja już mam też programik z mieczem świetlnym z Gwiezdnych Wojen :) Wprawdzie nie jest jakiś super genialny, ale dźwięk miecza jest! Jest też inna wersja szotguna, tyle że z Kałaszem, mniej fajna niż szot, bo trzeba ręcznie ładować magazynek, więc nie da się samym potrząsaniem.
Jakbyś mógł napisać jak nazywa się ten programik z piwkiem, to byłoby wybornie ^_^

A tak w ogóle, to uzależniłem się od ściągania appsów z Marketu :D Non stop coś nowego testuję, cały czas wolny mi to zabiera, ratunku!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam genialny programik Uninstaller 1.3.8 - darmowy deinstalator, szczególnie przydatny jak się zapcha telefon bzdurnym softem :)
RealCalc - fajny kalkulator, znacznie bardziej rozbudowany niż standardowy.
Alchemy/ Alchemy Classic - ciekawa gierka, w której łączy się pierwiastki ziemi, wody, powietrza i ognia, z tego powstają nowe materiały i związki, a potem miesza się to jeszcze bardziej, aby tworzyć nowe rzeczy ^_^ Fajna zabawa w eksperymentowanie, w krótkich dawkach bardzo miłe.
Famous Quotes - ciekawe cytaty, po angielsku
Space Physics - fajna zabawa z zasadami fizyki i rysowaniem w rolach głównych; podobna gra jest dostępna na Steamie na PC - Crayon Physics czy jakoś tak. Darmowa jest wersja lite.
SliceIt - super gierka polegająca na przecinaniu figur geometrycznych na równe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 23:57, Nevrac napisał:

A jak mozna go zaktualizowac?

Ja skorzystałem z programu LG PC Suite IV, ale z tego co wiem jest jeszcze kilka którymi można ten telefon zaktualizować.

Dnia 09.12.2010 o 23:57, Nevrac napisał:

I czy to aktualizacja czy tez moze instalacja od poczatku
ktora by oznaczala utrate wszystkich aplikacji na telefonie?

To drugie. :p Oczywiście nie jestem jakimś specem i pewnie da się jakimś sposobem wszystko przywrócić (kontakty itp to oczywiste, że można. Chodzi mi o aplikacje). Najlepiej poszukać gdzieś po sieci jak poprawnie zaktualizować, itd.

Dnia 09.12.2010 o 23:57, Nevrac napisał:

Jeszcze zacytuje sobie fragment z posta [...]
To prawda?
Bo mam LG Swift, tez z Orange i ma wersje 1.6...

To masz ten telefon i nie wiesz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 20:38, 8bit napisał:

> Jeszcze zacytuje sobie fragment z posta [...]
> To prawda?
> Bo mam LG Swift, tez z Orange i ma wersje 1.6...
To masz ten telefon i nie wiesz? :P


No ale on ma wersje 2.1 a ja 1.6 i on mowi ze ma problem z tym zapisywaniem. Na 1.6 jest normalnie a nie wiem jak bedzie na 2.1 :)

A czy po aktualizacji nie strace gwarancji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 14:36, PinKee napisał:

Era zaproponowała mi bardzo dobrą ofertę,
płacę tylko 4 dyszki miesięcznie, a w Playu musiałbym bulić po 59zł, a dodatkowo telefon
wziąłem za złotówkę

To prawda - ofertę masz naprawdę dobra. Ja mam abonamentu 69 złotych, choć 20 zeta z tego to zintegrowany pakiet internetowy 750 MB, jako że w sumie usługi i funkcje sieciowe to dla mnie podstawa. Cholera, ja nawet prawie w ogóle nie dzwonię (głównie jakieś sprawy, bank, urzędy), od czasu do czasu napiszę SMSa. Zaś za telefon w ramach umowy zabuliłem...

Spoiler

8 stówek ;)

. Nie żałuję jednak, bo Desire to jest coś, czym nie przestaję się zachwycać ;)

Dnia 10.12.2010 o 14:36, PinKee napisał:

Natomiast dla mnie jest różnica w ergonomii klawiatury, w jej układzie.
Teraz mam jakąś defaultową, gdzie żeby wybrać cyfry, to trzeba kliknąć jakiegoś zmieniacza
trybu wyświetlania klawirki, diablo niewygodne rozwiązanie. Miałem przed resetem telefonu
ustawioną taką, że po prostu wystarczyło chwilkę przytrzymać dłużej klawisze z literami
i wskakiwały cyfry, o niebo lepsze rozwiązanie. W takich właśnie "smaczkach" przejawia
się wyższość jednych klawiatur nad innymi :)

Eeee, takie trochę ;P A na serio, to w mojej systemowej są wspomniane zalety ergonomiczne, więc tymbardziej mam powód, by nie zmieniać nic w tej materii. Choć w sumie nie wiem, czy to klawiatura z Androida, czy z HTC Sense. Ale zaraz... to miałeś, zresetowałeś ustawienia i już nie masz? Jak to możliwe?

Dnia 10.12.2010 o 14:36, PinKee napisał:

Ja już mam też programik z mieczem świetlnym z Gwiezdnych Wojen :) Wprawdzie nie jest
jakiś super genialny, ale dźwięk miecza jest! Jest też inna wersja szotguna, tyle że
z Kałaszem, mniej fajna niż szot, bo trzeba ręcznie ładować magazynek, więc nie da się
samym potrząsaniem.

Muszę przelecieć market czy jakieś forum w poszukiwaniu czegoś dobrego z tej kategorii. Zależy mi właśnie na sterowaniu akcelerometrem, tu jest największy fun. Machanie, trząchanie :) Nawet głupie kości dają frajdę, kiedy należy przed rzuceniem potrząsnąć telefonem. Nie wiem dlaczego, ale mnie to jara ;)

Dnia 10.12.2010 o 14:36, PinKee napisał:

Jakbyś mógł napisać jak nazywa się ten programik z piwkiem, to byłoby wybornie ^_^

Pewnie, że by było, tylko że zapomniałem na śmierć. Będę jednak uskuteczniał poszukiwania i kiedy znajdę nazwę, rzucę ją tutaj.

Dnia 10.12.2010 o 14:36, PinKee napisał:

A tak w ogóle, to uzależniłem się od ściągania appsów z Marketu :D Non stop coś nowego
testuję, cały czas wolny mi to zabiera, ratunku!!!! :)

Ja mam tak, że przez parę dni obiecuję sobie, że wreszcie posiedzę trochę w Markecie, ale jakoś nie ma okazji, ale kiedy już siadam, to nie wychodzę, wrzucając do ciekawsze rzeczy. Tam jest tego mnóstwo. Najlepsze jest to, że Android jest o tyle dobrze zbudowanym systemem, że można to robić bezkarnie i bez szkody dla wydajności. Bawiąc się tak programami na Windows Mobile, po kilkudziesięciu system był tak zamulony, że konieczna była reinstalka. Tutaj to się nigdy nie zdarzy.

Podobnie jak Ty testuję i bawię się, ale drogę do mojego telefonu na stałe znalazło jedynie kilka programów. Są to głównie narzędzia, takie jak eksplorator plików, QuickApp Clean Cache - programik, który czyści pamięci podręczne różnych sekcji systemu, kiedy rosną do rozmiarów liczonych w MB, oczywiście Apps2sd - wsparcie instalowania programów na karcie pamięci, Opera Mini, mapy Google, Folder Organizer - narzędzie do zarządzania folderami i dzielenia wg kategorii, WidgetLocker - mistrzowski zamiennik dla systemowej blokady ekranu, a także Advanced Task Killer, którego trzymam wyłącznie na sytuacje awaryjne. Ludzie ślepo instalują (i używają) te menedżery zadań i task killery (to jeden z najczęściej pobieranych typów programów Markecie!), nie wiedząc, jaka to krzywda dla systemu i baterii.
Z gier to mam tylko dwie - Andry Birds w dwóch edycjach, co jest pozycją obowiązkową oraz Fruit Ninja, zręcznościówka, w której za pomocą dotyku ciachamy znienawidzone owoce. Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się