Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Komiksy (oprócz mangi)

223 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 07:53, AbeFrugo napisał:

Cóż, DK upadł, a szkoda bo wyczekiwałem na kolejne odcinki Street Fightera.

o tak to wydawnictwo miało przyszłość , ale jak zagrzebali się w spidermany i supermana było pewne że padną , ci bohaterowie w trykotach już wszystkim się przejedli może z pewnymi wyjatkami ( batman )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 09:23, Pepper Ronie napisał:

Ja czytam komiks "Spawn". W polsce rzadko wychodzą te komiksy ale mieszkam obecnie w Irlandii.


Jak dla mnie to na początku Spawn był ciekawy, później robiło się coraz bardziej "marvelowo", co mnie osobiście odrzuca... Często ciekawie zapowiadające się serie stają się coraz bardziej sztampowe, nudne, przegadane i ogólnie dobijające infantylnością (vide Darkness, Witchblade)... Do tego dochodzi niemal identyczna kreska większości wyrobników (bo trudno ich nazwać rysownikami) - bez polotu, bez jakiegokolwiek indywidualnego stylu...
Z obecnie wydawanych (w Polsce) serii najbardziej przemawia do mnie Hellboy, Sin City i zachodnioeuropejskie produkcje (Slaine, Lanfeust)...

Pochwalę się też posiadaniem dwóch oryginalnych zeszytów Sędziego Dredda, w tym jeden z historyjką rysowaną przez samego Bizza...:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowałem się Asterixem.
Czy moglibyście mi polecić jakieś 8 najlepszych/najciekawszych tomów, które warto byłoby kupić na samym początku.

To wszystkie tomy Asterix''a.
1. Przygody Galla Asteriksa
2. Złoty sierp
3. Asterix i Goci
4. Asterix gladiator
5. Wyprawa Asteriksa dookoła Galii
6. Asterix i Kleopatra
7. Walka wodzów
8. Asterix u Brytów
9. Asterix i Normanowie
10. Asterix legionista
11. Tarcza Arwernów
12. Asterix na igrzyskach olimpijskich
13. Asterix i kociołek
14. Asterix w Hiszpanii
15. Niezgoda
16. Asterix u Helwetów
17. Osiedle bogów
18. Laury Cezara
19. Wróżbita
20. Asterix na Korsyce
21. Podarunek Cezara
22. Wielka przeprawa
23. Obelix i spółka
24. Asterix u Belgów
25. Głęboki rów
26. Odyseja Asteriksa
27. Syn Asteriksa
28. Asterix u Reszehezady
29. Róża i miecz
30. Galera Obeliksa
31. Asterix i Latraviata
32. Galijskie początki
33. Kiedy niebo spada na głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne są komiksy

1. Kaczor Donald :p
2.) asterix ( czytałem na kolanie w e mpiku :D
3.) Krew dla papieża , cąłkiem ciekawe , sami sie przekonajcie
4.) Kajko i Kokosz
5.)Coś o zombi ale nie pamiętam tytułu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 18:24, masterHADES napisał:

Ja czytam spawn cały czas i choć stał sie troche słabszy to nadal świetny komiks. A co do DK
też żałuje że upadło robili całkiem niezłem komiksy :D


Wydawali. Robil je Marvel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące najnowszego Thorgala - Ofiara wydanie w Twardej okładce
Czy papier wewnątrz komiksu jest kredowy czy zwykły ?
Czy kartki są szyte czy klejone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktokolwiek z was komiksy XIII?? :D Ja ostatnio wyłapałem na allegro wszystkie części i jestem podrajcowany jak małe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 10:11, Vytrix napisał:

Czytał ktokolwiek z was komiksy XIII?? :D Ja ostatnio wyłapałem na allegro wszystkie części
i jestem podrajcowany jak małe dziecko :)

przeczytałem tylko 1 tom i bardzo mi się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Borgia Krew dla Papieża . Komiks po prsotu wbija w fotel , jest okrutny , strzaszny i bardzo zgodny z realiami historycznymi . Jednkaże dla osób juz dojrzałych ( 15 lat przynajmniej) , ,,maluch" nie maja co go otwierac bo mogą zobaczyć zdecydowanie za dużo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 07:51, Ryan Kam napisał:

Polecam Borgia Krew dla Papieża . Komiks po prsotu wbija w fotel , jest okrutny , strzaszny i bardzo zgodny z realiami historycznymi . Jednkaże dla osób juz dojrzałych ( 15 lat przynajmniej) , ,,maluch" nie maja co go otwierac bo mogą zobaczyć zdecydowanie za dużo ....


...i nie zrozumieją...:) Biorąc pod uwagę autora scenariusza to niewielu dorosłych pewnie zrozumie o czym rzecz...:)))

Ostatnio wpadła mi w ręce Księga Magii wg Gaimana - polecam, dla fanów dobrego komiksu to lektura obowiązkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z niemangowych to znam tylko parę:
- Asterixy :)
- Marvela dzieła zebrane
- Saga 48 stron (wie ktoś czy po Kij Biju coś wyszło nowego?) - genialna, ale traci na formie po frankym krovie...

Miła odmiana od mojej codziennej branżówki pokroju Naruto albo FMA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem nieładnie odświeżać dawno zdechłe tematy, a w szczególności własne tematy, ale mam coś wartego uwagi.

Komiks nazywa się "The 99" dowiedziałem się o nim z... Newsweeka. Jest to Muzułmański komiks o Superbohaterach. Tak tak dokładnie, super siła, nadludzkie zdolności etc. Historia kręci się wokół 99 "magicznych" kamieni. Każdy z nich zawiera w sobie inną moc, którą może obdarować swojego nosiciela. Każdy kamień i jego moc odpowiada jednemu z 99 imion Allaha. Tak więc mamy na przykład Raqiba Patrzącego lub Mumitę Niszczycielkę. Z tego co zdążyłem oblookać komiks zawiera wiele nawiązań i inspiracji z X-menów, dla przykładu jeden z bohaterów, których poznajemy na samym początku, potężnie zbudowany Jabbar przypomina z zachowania i potęgi Amerykańskiego Hulka. Z kolei główny Dobry Dr. Ramzi Razem przypomina nieco Dr Xaviera.
Cóż stronkę oficjalną tego komiksu macie tutaj. Rzućcie okiem jeśli poczuliście się zainteresowani.

http://www.the99.org/

Oh zapomniałbym. Komiks, co może nieco dziwić, ma z tego co wiem poparcie Islamskich duchownych, którzy chwalą go za szerzenie Islamskiej kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować