Zaloguj się, aby obserwować  
Mookry

Broń & Amunicja

62 postów w tym temacie

Topic nawiązuje do nazwy popularnego magazynu strzeleckigo Guns&Ammo. Założyłem żeby można było pogadac o współczesnej broni palnej, strzelectwie jako sporcie , Air Softach oraz wiatrówkach.

Na dobry początek :
Co sądzicie o Dianie Panther 21'' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 09:39, Marcin-91 napisał:

Ale tamten temat jest bardzo ogólny, a tutaj jest wąska specjalizacja :D

Szkoda że nie nazwałeś tematu "ASG". Byśmy mogli pogadać o Air Soft Guns. Moim zdaniem to świetny sposób spędzania wolnego czasu i tańszy od paintballa. Nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Na uparciucha można zacząć zabawę już od 33 zł (sic!). Pistolet: replika Glock 12 zł, okuary ochronne (obowiązkowo!) 15 zł, kulki 6 zł. Super sprawa. Trzeba pamiętać tylko o zasadach i bezpieczeństwie graczy i osób postronnych, a wtedy zabawa będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1 poście jest mowa o ASG.
Równiez myśle, że to niezła frajda móc podbiegieć np. po lesie i postrzelac do siebe ze znajomymi z ASG. Najtańszy zestaw do paintballa ( pistolet+maska+kulki) i to dość marnej jakośći można kupić za ~150 PLN, a ASG - jak już wspomniałeś- jest niezbyt kosztowną zabawą. Poza tym broń do paintballa wygląda jak wygląda, a repliki pistoletów/karabinów do ASG są naprawde realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 09:52, Marcin-91 napisał:

W 1 poście jest mowa o ASG.
Równiez myśle, że to niezła frajda móc podbiegieć np. po lesie i postrzelac do siebe ze znajomymi
z ASG. Najtańszy zestaw do paintballa ( pistolet+maska+kulki) i to dość marnej jakośći można
kupić za ~150 PLN, a ASG - jak już wspomniałeś- jest niezbyt kosztowną zabawą. Poza tym broń
do paintballa wygląda jak wygląda, a repliki pistoletów/karabinów do ASG są naprawde realistyczne.


Jasne. Oczywiście nie mówimy tutaj o broni maszynowej. Sam uważam, że automaty ASG (chociaż prędzej AEG - Air Electric Guns, bo powietrze nie wyrobi za dużo;)) psuły by zabawę. Nie ma to jak ta adrenalina - mierzysz z ukrycia do przeciwnika, muszka i szczerbinka nerwowo latają... Czad. Są shotguny, pistolety maszynowe. Raz widziałem nawet snajperkę (ale marnej jakości - raczej zabawka do postawienia na półkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel(maniak militarii) Oprócz grania w Battlefileda sprawił sobie replike zmodyfikowanego pistoletu maszynowego M4. Dokupił celownik laserowy.Wszystko kosztowało 144zł. Fajnie się z tego strzela serią (amunicja to te zwykłe plastykowe kulki)
Ale paintball jest chyba lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do moderatora, aby zmienił Ci nazwę tematu na Air Soft Guns i będzie po problemie. :)

Mój starszy się napalił na wiatrówkę. Teraz w sklepach wysyłkowych dobry sprzęt można dostać po bardzo atrakcyjnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:24, lurynowicz napisał:

/.../> Mój starszy się napalił na wiatrówkę. /.../

Namów Go na replikę Colta Navy 1847. Można mieć bez zezwolenia, głupie 1770 zł. Do tego może jeszcze pas z kaburą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 12:36, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Mój starszy się napalił na wiatrówkę. /.../
Namów Go na replikę Colta Navy 1847. Można mieć bez zezwolenia, głupie 1770 zł. Do tego może
jeszcze pas z kaburą...

Mnie jakoś nie jara broń czarnoprochowa.A jak mówi ustawa " Wszystkie repliki broni wyprudukowanej przed 1850 r. oraz amunicje do niej można nabyc bez zezwolenia "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 15:38, Marcin-91 napisał:

> > /.../.A jak mówi ustawa " Wszystkie repliki broni wyprudukowanej
przed 1850 r. oraz amunicje do niej można nabyc bez zezwolenia "

Niezupełnie. Repliki broni palnej można posiadać bez pozwolenia. Na broń cięciwową w postaci kusz, zezwolenie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 22:28, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../.A jak mówi ustawa " Wszystkie repliki broni wyprudukowanej
> przed 1850 r. oraz amunicje do niej można nabyc bez zezwolenia "
Niezupełnie. Repliki broni palnej można posiadać bez pozwolenia. Na broń cięciwową w
postaci kusz, zezwolenie jest potrzebne.

Masz racje, chociarz przepis jest bez sensu bo armate zz 1849 r. mieć mozesz, a na kusze kwity trza mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 22:48, Marcin-91 napisał:

Masz racje, chociarz przepis jest bez sensu bo armate zz 1849 r. mieć mozesz, a na kusze kwity
trza mieć.

Widzisz, z dostępnością kartaczy do armaty jest problem, a z bełtami do kuszy niekoniecznie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 22:51, lurynowicz napisał:

Widzisz, z dostępnością kartaczy do armaty jest problem, a z bełtami do kuszy niekoniecznie...
;)

A na stadionie w w-wie podobno wszystko jest :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 22:48, Marcin-91 napisał:

> > > > /.../.
Masz racje, chociarz przepis jest bez sensu bo armate zz 1849 r. mieć mozesz, a na kusze kwity
trza mieć.

Bez sensu jest więcej rzeczy, bo na materiały wybuchowe też trzeba mieć zezwolenie. Jeden przepis stanowi, że proch czarny możesz mieć jako ładunek miotający do repliki, a drugi, też rangi ustawowej, że nie możesz, bo to materiał wybuchowy.
Za to łuk możesz sobie kupić gotowy. Zamówisz długi, refleksyjny, o naciągu np. 70 kG i, jeśli tylko masz siłę, to i zbroję przebijesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 10:29, Marcin-91 napisał:

A posiada moze ktoś z Was wiatrówkę?

Ja mam, ale od razu mowie, ze nie mam pojecia jak sie nazywa. Z wyglągladu to tak jakby snajperka (luneta i te sprawy). Heh. raz po obejrzeniu w TV "szeregowca Ryana" zaszyłem sie w nocy na strychu, otworzyłem okienko, przykryłem jakims ciemnym kocem i strzelałem w tylek wszystkim psom, które właziły na moj teren. Ale była jazda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2006 o 23:41, Igor FCBayern napisał:

Ja mam, ale od razu mowie, ze nie mam pojecia jak sie nazywa. Z wyglągladu to tak jakby snajperka
(luneta i te sprawy). Heh. raz po obejrzeniu w TV "szeregowca Ryana" zaszyłem sie w nocy na
strychu, otworzyłem okienko, przykryłem jakims ciemnym kocem i strzelałem w tylek wszystkim
psom, które właziły na moj teren. Ale była jazda!

Nie pisz o tym tutaj, bo jeszcze się jakiś modek okaze przyjacielem zwierząt i będziesz miał problem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 23:41, Igor FCBayern napisał:

> A posiada moze ktoś z Was wiatrówkę?
Ja mam, ale od razu mowie, ze nie mam pojecia jak sie nazywa. Z wyglągladu to tak jakby snajperka
(luneta i te sprawy). Heh. raz po obejrzeniu w TV "szeregowca Ryana" zaszyłem sie w nocy na
strychu, otworzyłem okienko, przykryłem jakims ciemnym kocem i strzelałem w tylek wszystkim
psom, które właziły na moj teren. Ale była jazda!


ehehe :) ja mam to samo :P ale jeszcze nie strzelałem :P mieszkam na wśi także pełno psów chodzi mi po podwórku a później cały plac zryty albo "obsrany" i też czasem mam zamiar do nich postrzelać (ale sie boje bo mam groźnych sąsiadów ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować