Zaloguj się, aby obserwować  
HeadMaaaster

Prąd, elektryczność

5 postów w tym temacie

Nie znalazłem żadnego takiego tematu, więc zakładam swój. Szukałem dobre 5 minut używając różnych synonimów, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam i proszę o zamknięcie tematu.
A więc ten temat stworzony został dla wszystkich początkujących elektryków, a ja mam pytanie do kogoś kto się na tym zna.
A więc wiem że aluminium przewodzi prąd. Ale czy aluminium z puszki po np. pepsi, coli, sprite będzie przewodziło? Bo nie wiem czy barwnik ma jakiś wpływ na to, czy nie jest ta puszka za cienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś w necie czytałem jak baba się skarży że jakoś prądu znacznie spadła bo kilka lat wcześniej komputer chodził jej szybko a teraz jest słaby prąd i komputer jej przymula LOL xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 14:44, HeadMaaaster napisał:

Nie znalazłem żadnego takiego tematu, więc zakładam swój. Szukałem dobre 5 minut używając
różnych synonimów, jeśli coś przeoczyłem to przepraszam i proszę o zamknięcie tematu.
A więc ten temat stworzony został dla wszystkich początkujących elektryków, a ja mam
pytanie do kogoś kto się na tym zna.
A więc wiem że aluminium przewodzi prąd. Ale czy aluminium z puszki po np. pepsi, coli,
sprite będzie przewodziło? Bo nie wiem czy barwnik ma jakiś wpływ na to, czy nie jest
ta puszka za cienka.

Zbyt cienka warstwa, by traktować to jako izolator. Nie potrzeba dużego napięcia do przebicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2011 o 14:44, HeadMaaaster napisał:

Ale czy aluminium z puszki po np. pepsi, coli, sprite będzie przewodziło?

Warto zwrócić uwagę na to, że wiele lakierów ma swoim składzie metale (choć utlenione). W każdym razie lakier na puszcze po napoju czy jakiejś innej nie ma wpływu znaczącego na przewodność elektryczną.
Poza tym tylko srebro i miedź lepiej przewodzą prąd elektryczny od glinu, więc sam rozumiesz że taka błahostka nie może wywołać ograniczenia przepływu prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować