Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Zapewne wielu miłośników pisarza George`a R. R. Martina z niecierpliwością oczekuje dnia 18 kwietnia bieżącego roku, gdyż wtedy właśnie ma zostać wyemitowany pierwszy odcinek serialu opierającego się na słynnej powieści fantasy pod tym samym tytułem. Dziś udało mi się obejrzeć już 15 minutowy prolog, który stanowi wspaniały wstęp do serialu. Całość zapowiada się wyśmienicie, a dzisiejszy preview tylko utwierdził mnie w przekonaniu, iż naprawdę jest na co czekać. Będąc już po lekturze książkowego wydania, podczas oglądania miałem wrażenie jak gdybym jeszcze raz zagłębiał się w treść książki. Odwzorowanie postaci, miejsca jak i samej treści stoi na naprawdę wysokim poziomie. Zachęcam do obejrzenia.

http://graotron.hbo.pl/prolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cut/

O dzięki za info i linka bo ostatnio nie śledziłem info o serialu, a czekam na niego z niecierpliwością :). W wolnej chwili od razu biorę się za oglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, pierwsze słyszę o czymś takim, trzeba nadrobić zaległości w literaturze:) Prolog zapowiada świetny serial, trzeba przyznać, że jest klimat. Zaraz idę "wygoglować" coś o tym autorze bo jakoś mi umknęła słynność tej powieści^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po seansie z pierwszym odcinkiem... Muszę powiedzieć, że jestem w szoku. Pozytywnym.
Serial po prostu mnie zachwycił. Nie będę tu pisał o fabule - chociaż ja sam "Pieśni" nie czytałem. Jest ona tak - póki co - rzeczywista, że na prawdę - czuje się, że tu może zdarzyć się wszystko, jak i w życiu.
Nie o tym chciałem jednak pisać. Mnie osobiście prolog zachwycił świetnymi zdjęciami, wzorową pracą kamery (ostatnia scena zrobiona genialnie) i muzyką... Muzyka jest skrojona idealnie, bezbłędnie pasuje do klimatu całości. Na dodatek - tak wpadła mi w ucho, że teraz na okrągło słucham openingu. Cudo.
Jeśli pozostałe epizody - w co wierzę - będą utrzymane w tym samym stylu co ten pierwszy, to myślę, że szykuje się prawdziwa perła wśród seriali. I mówię to ja - człowiek, którego dość trudno aż tak zachwycić ;)

Pozdrawiam,
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :) ja natomiast lekturę czytałem, a i tak jestem zachwycony z jakimi dbałościami o szczegóły została ona odzwierciedlona przez serial. Prolog widziałem już tydzień temu, choć i tak miło mnie zaskoczyło powtórne wkomponowanie go w pierwszy odcinek. Muzyka i intro - po prostu majstersztyk jak dla mnie :) Cały odcinek oglądałem z zaciśniętymi pięściami. Trochę się obawiałem, gdyż powieść ta jest niezmiernie wielowątkowa i wielopostaciowa. Tak więc widz, który nie miał styczności z lekturą mógłby się czuć lekko zagubiony i zdezorientowany. Seans oglądałem z dziewczyną, więc mogłem jej tłumaczyć na bieżąco wszelkie niejasności. Jednakże jest pełno osób, które swoją przygodę ze światem Westeros zaczynają od serialu, bez pokrycia książkowego mogą czuć się troszkę zakręceni, ale Twoje słowa Mohair mnie uspokoiły :)) Już się nie mogę doczekać kolejnego odcinka. Wczorajsza premiera utwierdziła mnie w przekonaniu, które wyrobiłem sobie już nawet przed obejrzeniem prologu, że jak dla mnie jest to serial numer 1 i żaden inny mu nie dorównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiony, odważny i dojrzały - to w końcu serial HBO. Pierwszy odcinek to z oczywistych względów takie skrótowe przedstawienie głównych bohaterów, a książka z racji mnogości ludzi, wątków i intryg jest dość skomplikowana. Trochę mimo wszystko czuć teatralność i brak rozmachu, ale wiadomo, że to nie budżet dla wielkiej, kinowej produkcji.

Generalnie jestem bardzo zadowolony (szczególnie z obsady) i czekam na więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są flaki, krew i gołe cycki, więc jest super. :D

A na serio, nie licząc gry fabularnej, to z książkowym pierwowzorem nie miałem styczności żadnej.
serial zapowiada się ciekawie, ale na pewno nie jest i wątpliwe czy będzie "numerem 1".
Ten tytuł, jak na razie należy się tylko według mnie "Kompani Braci". Jeśli po emisji całości "Gra o Tron" choćby zbliży się jakością i miodnością do owego serialu, to już będzie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zrealizowany serial, opłacało się czekać. Wiadomo, że w adaptacji tu coś pominą, tu połączą albo przesuną daną scenę/rozmowę, etc. lecz tutaj wszystko trzyma się kupy i książkowego oryginału :).
Jedynie (tylko i wyłącznie moja opinia :P) zawiodłem się na wyglądzie Winterfell i Viserys mi w ogóle nie przypadł do gustu, ale siostrzyczka fajna ~_^. Tak czy tak za premierowy odcinek w skali szkolnej daję 5+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 14:25, drblase napisał:

Jedynie (tylko i wyłącznie moja opinia :P) zawiodłem się na wyglądzie Winterfell i Viserys
mi w ogóle nie przypadł do gustu, ale siostrzyczka fajna ~_^. Tak czy tak za premierowy
odcinek w skali szkolnej daję 5+.


A mi Sansa Stark nie pasuje. Książkowa odpowiedniczka tej bohaterki "zdawała" się być znacznie ładniejsza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ci bardziej ''zapaleni'' będą mówić, widząc postać Eddarda Starka: " Ej, to Boromir z Władcy Pierścieni" :D

A teraz tak poważniej - nie czytałem Pieśni Lodu i Ognia (czego żałuje btw), ale wierzę, że sam serial naprowadzi mnie na to bym się wziął za przeczytanie tej sagi. :) Śmiem twierdzić, że sam serial od strony technicznej, aktorskiej będzie jednym z kolejnych przebojów HBO (a wierzę w to po obejrzeniu Rodziny Soprano, i częściowo Zakazanego Imperium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek jest świetny, bardzo dobre otwarcie, chociaż ktoś kto nie czytał książek mógł się pogubić (ja czytałem, warto). Poza tym część aktorów mi nie pasuje: Viserys (za bardzo lalusiowaty), Tyrion (zbyt... normalny, książkowy oryginał był pokrzywionym karłem, a nie tylko karłem), Catelyn (za stara :D). Ale tak sobie tylko narzekam bez sensu - zdecydowanie warto obejrzeć ten odcinek jak i następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catelyn rzeczywiście trochę zbyt zaawansowana wiekowo jest ;).

Wie ktoś czy dzisiaj też może szczęśliwym trafem HBO na czas odcinka będzie odkodowane czy to tylko jednorazowy wyskok był :(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 18:40, drblase napisał:

Catelyn rzeczywiście trochę zbyt zaawansowana wiekowo jest ;).

Wie ktoś czy dzisiaj też może szczęśliwym trafem HBO na czas odcinka będzie odkodowane
czy to tylko jednorazowy wyskok był :(?

Jednorazowy wyskok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 19:18, Gvynbleidd napisał:

Da się gdzieś obejrzeć ten odcinek poza HBO?

Dla chcącego nic trudnego :) Ja jeszcze nie oglądałem, ale już za kilka dni(a może jutro) będę miał okazję zobaczyć pierwszy odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:10, prf napisał:

Jednorazowy wyskok .


Szkoda, naprawdę szkoda. To muszę dzwonić do Cyfrowego Polsatu i dowiedzieć się czy można wykupić pakiet z HBO na czas kilku miesięcy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 19:18, Gvynbleidd napisał:

Da się gdzieś obejrzeć ten odcinek poza HBO?


wiem ze pierwszy odcinek był emitowany odkodowany więc spokojnie mogłeś oglądać.

a sam serial po pierwszym odcinku oceniam już jako bardzo dobry. Myślę że wiernie scenarzyści odwzorowali elementy książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować