Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_pinio_SGSTB

Kącik "maniaków" Kino domowe, problemy ze sprzętem, jakość filmów, nowości sprzętowe

37 postów w tym temacie

Cóż od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem, założenia takiego wątku.
Jeżeli nie znajdzie zainteresowania proszę się nie dopisywać, a sam spadnie.
Myślę, że użytkownicy komputerów żyją nie tylko grami i tematyką komputerową,
więc sprawa dot. Kina domowego, sprzętu do Kina w domu.

Jako temat otwierający wątek wrzucam:

1. Jakość filmów dołączanych do czasopism.
Często się zdarza, że nawet bardzo długie filmy są upakowywane na płytę jednowarstwową,
przez co znacznie spada przyjemność z oglądania takiego tworu.
Nie wspomnę już o takich wypadkach, że nie są dodane teksty polskie
i mamy do dyspozycji tylko np. DD 5.1 English i DD 2.0 z polskim lektorem (osobiście nie lubię ogladania filmów z lektorem).
Za najlepiej wydane Filmy z "gazetą" uważam PLAYDVD, gdzie mamy wydanie DTS ES
(i to nie Matrix, a Discrete, czy pełne 6.1, a nie matrycowane).

2. Czy dardziej odpowiada Wam DD, czy DTS.
Ja osobiście mam głośniki ustawione 6.1 w pokoju ok. 22 m2
i mam wrażenie, że ścieżka dźwiękowa kodowana w DD wykazuje się większą dynamiką niż
DTS, natomiast DTS jest jakby ciszej - natomista cechuje się lepszą przestrzenią
- wydaje się jakby scena dziękowa była szersza, przy DD wydaje się bardzie ściśnięta
wąska czy też macie takie odczycia?

3. Czy uważacie, że kino domowe, zastąpi kino tradycyjne, gdzie bardziej lubicie
ogladać filmy.
Ja coraz bardziej, jestem za kinem domowym, ponieważ daje większą elastyczność.
Wiem, że jest to w pewnym stopniu namiastka, ale sam mogę zdecydować:
- jak głosno oglądam,
-o której godzinie,
-kiedy nagle muszę zatrzymać film,
-nie muszę słuchać dookólnego chrupania i mlaskania (co zwykle kładzie
większość filmów w kinie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tylko na temat tego ostatniego - nic mi nie zastąpi tradycyjnego kina. Często chodzę i po 2 razy w tygodniu, uwielbiam kino. Oglądając na DVD to nie to samo dla mnie, nudzę się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 10:57, Snake_GMC napisał:

Ja się wypowiem tylko na temat tego ostatniego - nic mi nie zastąpi tradycyjnego kina. Często
chodzę i po 2 razy w tygodniu, uwielbiam kino. Oglądając na DVD to nie to samo dla mnie, nudzę
się. ;)


Coż ja bym finansowo nie wyrobił,
bo 2xtydzień to 30zeta x 2 osoby daje 60 zeta
razy 4 tygodnie 240 zeta, na filmy z wypożyczalni
przeznaczam średnio miesiecznie ok. 100 zeta
i moze je obejżeć więcej niż jedna osoba,
ze wzgledów ekonomicznych kino domowe
jest zdecydowanie tańsze.
Natomiast z efektem, też bywa różnie, bo nieraz zdarzyło mi się wyjść z seansu kinowego
(oczywiście po obejrzeniu) ogłuszonym, bo jakość dźwięku jest nadrabiana jego natężeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A.D. 1. Nie mam pojęcia. Mimo, iż własny zestaw kina domowego mam od ponad 1.5 roku, to jeszcze nigdy nie zastanawiałem się, nad kupnem takiego magazynu. W sumie to nie wiem czemu. Teraz to się pewnie zmieni, bo czytałem gdzieś, że w jednym z takich magazynów będzie wydawany Ghost in The Shell;)

A.D. 2 Tylko i wyłącznie DTS. Nie wiem czemu, ale mam nieodparte wrażenie, że na moich głośnikach DD brzmi znacznie gorzej. (zestaw 5.1) I również chodzi mi to tą ''przestrzeń'' dźwięku.

A.D. 3 Może za kilkanaście lat? Do kina chodzę sporadycznie (zależy od tego co grają). Musisz przyznać, że atmosfera tam panująca jest wyjątkowa. I te niezapomniane wrażenia po obejrzeniu Powrotu Jedi, siedząc w drugim rzędzie (jeszcze nigdy tak kark od zadzierania głowy mnie nie bolał:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 11:14, shinian napisał:

A.D. 1. Nie mam pojęcia. Mimo, iż własny zestaw kina domowego mam od ponad 1.5 roku, to jeszcze
nigdy nie zastanawiałem się, nad kupnem takiego magazynu. W sumie to nie wiem czemu. Teraz
to się pewnie zmieni, bo czytałem gdzieś, że w jednym z takich magazynów będzie wydawany Ghost
in The Shell;)

/ciach/

Już chyba jest w piśmie Kino Domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Co do jakosci filmow w gazetach wiele jest do zyczenia nie tylko jesli chodzi o dzwiek ale tez o jakosc samego obrazu czesto jest rozmyty. Trafia sie tez nieraz ze film ma menu ale nie ma mozliwosci z niego korzystac tez te reklamy sa bardzo denerwujace.
2. DD jest bardziej cichy i mniej ubasowiony(nowe slowo ^^ ) co do DTS to glosniej i bardziej dudni a to lubie :] chociaz jak ostatnio walnolem se film z THX to byl odlot u mnie najlepszy system :]
3. Raczej tak. Zastapi zwlaszcza ze coraz wiecej dobrego sprzetu za male pieniadze mozna sobie skomponowac.
A u mnie to wole ogladac w domu ta cisza jak ogladasz ta wygoda mozna sie polozyc wyciagnac ah... Chociaz tez mam wyjatki jak nieraz sie chodzi na bardzo poranny seans to wlasciwie sala jest pusta samemu lub kilka osob siedzi i oglada to tez bardzo fajnie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dnia 20.04.2006 o 11:23, WolfClub napisał:

2. DD jest bardziej cichy i mniej ubasowiony(nowe slowo ^^ ) co do DTS to glosniej i bardziej
dudni a to lubie :] chociaz jak ostatnio walnolem se film z THX to byl odlot u mnie najlepszy
system :]

/ciach/
tylko, że THX to nie format dźwięku, bo filmy THX to nic innego jak DD-ex i oczywiście mnóstwo wymagań dot. sprzetu. Mam pytanie jaki masz wzmakol.
Bo na mojej Yamaszce i u kumpla tak samo wrażenie jest odwrotne DD jest głosniejszy od DTS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 11:39, Lord pinio_SGSTB napisał:

tylko, że THX to nie format dźwięku, bo filmy THX to nic innego jak DD-ex i oczywiście mnóstwo
wymagań dot. sprzetu. Mam pytanie jaki masz wzmakol.
Bo na mojej Yamaszce i u kumpla tak samo wrażenie jest odwrotne DD jest głosniejszy od DTS-a.



PHILIPS DFR 9000
Mam to ^^ i ma kopa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 11:55, WolfClub napisał:

> tylko, że THX to nie format dźwięku, bo filmy THX to nic innego jak DD-ex i oczywiście
mnóstwo
> wymagań dot. sprzetu. Mam pytanie jaki masz wzmakol.
> Bo na mojej Yamaszce i u kumpla tak samo wrażenie jest odwrotne DD jest głosniejszy od
DTS-a.


PHILIPS DFR 9000
Mam to ^^ i ma kopa :]


Właśnie poprzyglądałem, się temu wzmakowi jak dla mnie na wygląd
wyglada nieco "cukierkowo" i trochę nie wierzę w te 6x100W
przy tym rozmiarze wmaka (waży tylko 8 kg) musi być na full upakowany
nie przeszkadzają ci wentyle (bo na bank bez nich to nie pójdzie),
z tego co widziałem to cenę ma nieco niezachęcającą.
Ja ma tylko skromną Y 457

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze odnośnie pkt. 2, że w wydaniu PLAYDVD
znalazły się m.in. filmy CUBE, CUBE2, Krzyk, Cisnienie, Wasabi,
Equllibrium. Zawsze są wydawane na oddzielnych płytach ostatnio za 12 zeta,
na płytach dwuwarstwowych, a spotkałem się ostatnio np. z wydanie na jednej płycie
DVD dwuwarstwowej czterech filmów o tematyce wojennej) o czasie powyżej 100 minut kazdy,
obraz porównywalny z VCD - to moim zdaniem czyste naciągactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Kopalnie Króla Salomona (177 min), i Podpis Mordercy (105 min)
na okładce pisze 2 filmy na DVD, dźwięk DD 5.1 angielski, polski lektor (dla obu)
po czym po otwarciu pudełka okazuje się,
że filmy są na jednej płycie - to czysta przesada
a dźwięk jest tylko jeden i to z lektorem - ze swojej ztrony nikomu nie polecam
tego wydawnictwa komuś, kto zwraca uwagę na efekty kinowe filmów
To do pięt nie dorasta filmom wydawanym przez PLay DVD a cena ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może moje pytanie nie odnosi się całkiem do tematu, ale nie wiedziałem gdzie mój problem umieścić. Więc chciałbym sobie zrobić podkład głosowy do filmiku. Potrzebne jakieś specjalne programy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:44, Seqiu napisał:

Może moje pytanie nie odnosi się całkiem do tematu, ale nie wiedziałem gdzie mój problem umieścić.
Więc chciałbym sobie zrobić podkład głosowy do filmiku. Potrzebne jakieś specjalne programy?


To zależy w jakim formacie masz filmi z filmami w formacie Avi trochę się bawiłem,
miałem np. problem ze sciezką dźwiękową, która była w formacie mp3 ze zmiennym bitratem
(efekt był taki, że przy odtważaniu dźięk zupełnie nie pasował do filmu
film miał 100 min, a dźwięk kończył się po 70 min)
najpierw wyripowałem ją z filmu, potem przetworzyłem do waw-a, i spowrotem na stały bitrate na mp3,
podpiąłem po film i było ok. Zrobiłem to w programie frewerowym VirtualDubMod
wszystko zależy w jakim formacie masz film. Tak jak wcześniej pisałem do filmów Avi zwykle dźwięk podpinany jest w formacie mp3 dla zaoszczędzenia miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż sprawdzałem jakie formaty plików może wczytać
(teoretycznie, nie mam żadnego mpg, musiałbymbym co z płyty VCD zripować, aby popróbować)
VirtualDubMod v. 1.5.10
wczytuje pliki video w formatach:
avi, mpg, mpeg, mpv
Po wczytaniu pliku video z menu File (z tego co jeszcze pamietam, bo trochę sie tym dawno bawiłem)
wchodzisz na menu Streams wybierasz Stream List i opcję Add
mozna dołączyć dźwięk w formacie mp3, Wav, ogg, ac3, dts.
do mpg próbowałbym najpierw dołączać dźwięk w Wav-ie,
ale nie wiem w jakim formacie powinno być właćie audio do mpg,
bo format ten nie daje najlepszych efektów, to już avi (divx) będzie dawał lepszy rezultat.
Napisz czy cos z tego wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie odnośnie filmu wydanego w dzisiejszym Dzienniku, podobno za 1,50 zeta
oczywiście chodzi o pierwszą część Kill Bill.
Pytanie kieruje dla tych, którzy kupili film:
1. W jakim formacie jest/są ścieżki dźwiękowe na filmie (DD5.1, czy DTS-ES, English, Lektor polski),
2. Czy jest to płyta dwuwarstwowa, a więc film nie jest skompresowany (czy też może jest to tylko "kiszka",
tzn. film na siłę wepchnięty na płytę jednowarstową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 12:26, Lord pinio_SGSTB napisał:

2. Czy jest to płyta dwuwarstwowa, a więc film nie jest skompresowany

Nawet fim DVD na płycie dwuwarstwowej jest skompresowany w systemie MPEG2 (przepływność ok. 6 MBit/s). Natomiast filmy przepakowane na DVD jednowarstwowe mają wyższą kompresję (czyli przepływność zmniejszoną do ok. 3 MBit/s). Dla porównania MPEG4/DIVX/XVID mają jakość podobną do standardowego MPEG2, ale przepływność na poziomie 1,3 MBit/s. Dlatego z dźwiękiem stereo w MP3 mieszczą się na płycie CD-ROM.
Dla odmiany format VCD, to nic innego jak stary średnio pakowany MPEG1 z rozdzielczością okrojoną zwykle do 320x288 (jakość VHS), dzięki czemu również mieści się na płycie CD.

Film 90 minutowy nie spakowany w ogóle zajmuje jakieś 70 GB. Z algorytmem bezstratnym można go ograniczyć do ok. 25 GB (i to jest możliwe do zastosowania w Blue -Ray).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z stacją dysków DVD Pisze że struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna. Próbowałem wsadzać nowe płyty i też nie czyta czy ktoś mogłby mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować