Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Cześć... Mam pytanie do ogółu... Mam nadzieje że odpowiedzie na przedstawione pytania.
>Gdzie ściągnąć grę ?
>Czy jest płatna. ?
>Trudna czy easy.
>Wymagania sprzętowe.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 13:45, Rafael16 napisał:

Cześć... Mam pytanie do ogółu... Mam nadzieje że odpowiedzie na przedstawione pytania.
>Gdzie ściągnąć grę ?
>Czy jest płatna. ?
>Trudna czy easy.
>Wymagania sprzętowe.

Z góry dziękuje.

1. z http://www.trywarcraft.com/ możesz pobrać te 10-dniową wersje
2. Tak 100zł na 2 miesiące 10 dni za darmo
3. średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 08:58, dulak napisał:

przepraszam za taki spam ale jednak mam problem: jak wykonać quest Into the Realm of
Shadows??

Opis tego questa jest dosyć jasny, a na Wowheadzie ostatni komentarz mówi co masz zrobić jeszcze prościej (prościej się już nie da). Ja cię proszę, czytaj, czytaj, czytaj.

Jak akceptujesz questa przenosisz się do świata cieni. Idziesz z powrotem na te pola (gdzie w normalnym świecie się szwendają ci wieśniacy). Tam sobie jeżdżą Dark Riderzy (jeśli wszyscy nie zostali wybici przez hordy innych graczy, ale teraz już chyba gorączka opadła i powinno być OK). Masz jednego zabić. Koń zostaje bez jeźdźca. Wsiadasz na niego i odprowadzasz do obozu (ćwiczyłeś to dopiero co na Grand Theft Palomino). I o ile pamiętam to na pasku masz Horseman''s Call, który przywołuje questgivera, który odbiera od ciebie tego konia. Aha, zlootuj Ridera zanim wsiądziesz, bo jak zsiadasz to koń znika i musisz iść zabić następnego, przekonałem się o tym na własnej skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 13:45, Rafael16 napisał:

Cześć... Mam pytanie do ogółu... Mam nadzieje że odpowiedzie na przedstawione pytania.
>Gdzie ściągnąć grę ?
>Czy jest płatna. ?
>Trudna czy easy.
>Wymagania sprzętowe.

Z góry dziękuje.



Ad, 1, 2 , 3 , 4 www.google.pl

Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 13:45, Rafael16 napisał:

Cześć... Mam pytanie do ogółu... Mam nadzieje że odpowiedzie na przedstawione pytania.
>Gdzie ściągnąć grę ?
>Czy jest płatna. ?
>Trudna czy easy.
>Wymagania sprzętowe.

Z góry dziękuje.


Dnia 24.11.2008 o 13:45, Rafael16 napisał:

1. z http://www.trywarcraft.com/ możesz pobrać te 10-dniową wersje
2. Tak 100zł na 2 miesiące
3. średnio

4.Ruszy na kompie z twojego Gramsajta.

Czemu gra zainstalowala mi sie w "C:\Users\Public\Games\World of Warcraft" szkodzi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 14:05, Vantor Zorin napisał:

Czemu gra zainstalowala mi sie w "C:\Users\Public\Games\World of Warcraft" szkodzi to?

Chyba Ty powinieneś wiedzieć czemu Ci się tam zainstalowała. ;)
A szkodzić raczej nie powinno, bo w niby w czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczyłem sobie stronę i jakoś się udało zanim odpowiedziałeś, ale wielkie dzięki za fatygę. Teraz zrobiłem wszystkie q jakie są w fortecy Licha i chcę skompletować cały niebieski set. Jednym co mnie zdziwiło jest to że w queście na broń jednym z giverów jest osobnik z zamku a wcale on q nie daje -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*pomyłke z rozpędu malnąłem miało byż żę najlepsza serwer 1st gildi wyczyściła k''j od wporowadzenia 3.0 nie swp, przed 3.0 nikt k''j nie ruszył jedynie pierwsze 2 bosy
ah, relax nom ;) bez nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:48, dulak napisał:

Wie ktoś gdzie znajduje się ten Koltira w tym queście ( http://www.wowhead.com/?quest=12725
) ??
dzięki za pomoc

Jezeli u ciebie tak słabo z angielskim to skończ grać w wowa bo sobie nie poradzisz. Jest on w piwnicach tego najwiekszego budynku scarletów w Avalonie wygląda jak koszary ludzi z Warcrafta 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 20:48, dulak napisał:

Wie ktoś gdzie znajduje się ten Koltira w tym queście ( http://www.wowhead.com/?quest=12725
) ??
dzięki za pomoc

W piwnicy.
Edit: Kurde, drugi komentarz na Wowheadzie "63, 68 - downstairs in scarlet hold". Oj bo stracę cierpliwość.
Drugi edit: Nawet nie zauważyłem, że Solstheim już odpowiedział. Ech, starzeję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym prosić aby ktoś wskazał mi dokładnie ( bardzo dokładnie ) lokalizacje patcha " World of Warcraft 3.0.1 to 3.0.2 enGB Win Update" Prosiłbym zarówno o dokładne nazwy plików ( chyba ze jest ich ponad 20 to nie ). Krótko mówiąc chodzi mi o to żebym wiedział jakie dokładnie pliki skopiować które są odpowiedzialne za tego patcha. Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutki problem:P
Oduczyłem się wczoraj Elemental Leatherworking(wydalę 100g) i planowałem zmienić na tribal. Pogadałem sobie z trenerem i ruszyłem dupsko do Tanaris aby znaleźć tego gnoma Narain Soothfancy. Kazał mi luknąć do książki, gdzie mogę sobie wybrać jaka specjalizację chce mieć. Oczywiście po wybraniu tribal nic się nie stało(przy innych też nic) Heh, źle raczej nic nie robię. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 14:02, Air napisał:

Ad, 1, 2 , 3 , 4 www.google.pl

Proszę


Nie przesadzajmy, od tego jest forum żeby sobie pomagac, w ogóle po kiego ten wątek w takim razie ? Google wystarczy! Wiadomo że chłopak jest nowy chce się czegoś dowiedziec, tutaj może nam zaufac i byc pewnym a nie tam google :P
@dulak
Racja, czytaj uważniej :P

I tak do wszystkich, angielski w Polsce nie jest standardem, nie każdy się go uczy, a co starsi mogą go już nie pamietac, a znajac dzisiejsze realia (pewnie przykład z moich czy też waszych rodziców) nie każdy ma warunki żeby się go uczyc (w sensie czas, pieniądze). Czy to go wyklucza z gry w wowa, tym samym w każdego porządnego mmo ?
Mam w gildii dużo polaków nie znających angielskiego, przeważnie właśnie ludzie starsi, ale jakoś dają sobie rade, od tego jest pomoc innych ludzi, m.in. kolegów lub forum, więc nie irytujcie się tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze powiedziec gdzie moge nauczyc sie riding skill wiekszego niz 150 (bedac be)?
i po co sa te achievements points i czy gdzies mozna za nie nagrody odebrac??
a i ostatnie jak sie dostac do northend?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale gadasz bzdury...
Nie trzeba chodzic na dodatkowe lekcje angielskiego, zeby rozumiec o co chodzi w WoWie. Tam jest (przewaznie) wykorzystywany jezyk, ktorego uczymy sie na lekcjach angielskiego w podstawowce! Owczem, teraz angielski w Polsce nie jest standartem, ale tylko przez leniwosc uczniow imo. To, czego ucza w podstawowce + gimanzjum w zupelnosci by wystarczylo, zeby dogadac sie z Anglikiem, obywatelem Stanow, czy kimkolwiek innym (oprocz Francuzow :PP). Zalezy to tez od nauczyciela, ale nie mamy tylko jednego nauczyciela przez 9 lat (podstawowka + gimnazjum)...

Co do ludzi starszych to sie zgodze :) ale znam takich ludzi (moja ciocia np.), ktorzy wzieli sie za siebie i zaczeli uczyc angielskiego ;) a niektorzy to nawet samouki... ale efekty w tym wypadku juz troche gorsze ;)

P.S nie pamietam czy piszac o obywatelach danego kraju (Anglik, Francuz), stosuje sie duza litere, wiec w razie czego napisalem duza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przykładowo z językiem podstawówka + gimnazjum a teraz liceum nie mam zadnych problemów językowych w WoWie:) W tym momencie mam wporzo nauczyciela od angielskiego który na lekcjach mówi tylko po angielsku i wymaga od nas zebyśmy mówili po angielsku. Ziomek jest na tyle spoko ze sam gra w WoWa:) Ja juz zakonczylem swoją 2letnią przygodę:) Nadszedł czas na coś nowego...AoC:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 08:16, Rangarog napisał:

Nie przesadzajmy, od tego jest forum żeby sobie pomagac, w ogóle po kiego ten wątek w
takim razie ? Google wystarczy! Wiadomo że chłopak jest nowy chce się czegoś dowiedziec,
tutaj może nam zaufac i byc pewnym a nie tam google :P


Tutaj oczywiście masz rację. Zwłaszcza, że google jest dobre jeśli się wie, czego szukać. Ale też google daje odpowiedzi, które nierzadko ciężko jest zweryfikować. Skąd mam wiedzieć czy jakiś koleś jest wiarygodny czy nie? A tutaj na forum znam niektórych, widzę jak się wypowiadają i opinie jednych będą dla mnie miały duże znaczenie, a innych od razu oleję. I wiem kogo jak traktować.

Dnia 25.11.2008 o 08:16, Rangarog napisał:

I tak do wszystkich, angielski w Polsce nie jest standardem, nie każdy się go uczy, a


A to akurat bardzo źle. Są kraje w których każdy uczy się angielskiego i to im zdecydowanie wychodzi na dobre. W Holandii ciężko znaleźć kogoś, kto nie będzie rozumiał po angielsku, wsiadasz do taksówki i możesz być pewien że się dogadasz.
Poza tym gdy ja chodziłem do podstawówki, nauka języka obcego zaczynała się w piątej klasie. Teraz to jest jeszcze wcześniej, nawet w przedszkolu, internet jest dużo bardziej powszechny, podobnie jak dostęp do anglojęzycznej telewizji czy literatury. Naprawdę, jeśli ktoś chce się nauczyć angielskiego - zwłaszcza pisemnego - ma obecnie wiele środków do dyspozycji. Kwestia chęci i to w tym właśnie widziałbym główny problem.

Dnia 25.11.2008 o 08:16, Rangarog napisał:

Czy to go wyklucza z gry w wowa, tym samym w każdego porządnego mmo ?


Z gry w WoWa? Tak, w zasadzie tak. Jeśli ktoś nie zna angielskiego na najniższym, podstawowym poziomie, to nie zrozumie treści questów, opisów umiejętności i nie będzie miał pojęcia co robić. Nie będzie też miał szans na dogadanie się z większością innych graczy, co najwyżej z paroma swoimi rodakami. Jeśli będzie miał szczęście, to może uda mu się pograć z jakimiś znajomymi albo trafi na rodzimą gildię z sensownymi ludźmi, ale to nie jest proste. Jeśli ktoś kiepski mówi i ma problemy z rozumieniem ze słuchu, to nie przeszkadza mu to w WoW wcale, o ile potrafi zrozumieć co czyta i napisać coś choćby łamaną angielszczyzną. Ludzie zrozumieją "I be make thys qest. U help?" i będzie można grać.
Z każdego porządnego MMO już nie, Age of Conan ma polskie serwery i tańszy abonament, zdaje się że jest też w polskiej wersji.

Głównym elementem MMO jest interakcja z innymi graczami. Nie oszukujmy się, traktowanie takich gier jak singli nie ma większego sensu. Jeśli ktoś potrafi się porozumieć tylko z paroma osobami na serwerze i nie ma pojęcia jak ich szukać, to traci bardzo dużo. Lepiej sobie kupić jakiegoś singla, czy grę z multiplayerem w którym nie trzeba rozmawiać (np. jakieś strategie).
Poza tym w takim WoW można sobie biegać i klepać potworki czy wykonywać questy nie rozumiejąc za bardzo mechaniki gry. Można nawet zrobić jakieś proste instancje. Ale w pewnym momencie nikt Cię nie weźmie do drużyny jeśli pewnych rzeczy nie będziesz wiedział. Człowiek, który chciałby byc częścią drużyny musi wiedzieć jakie są role tanka, healera i DPSa, jak należy nimi grać i kim jest jego postać. Musi wiedzieć czym jest Aggro i jak nim zarządzać. Bo jeśli nie wie, to wyjdzie to bardzo szybko, najczęściej w momencie gdy cała drużyna padnie po jego błędach. I jeśli ktoś nie zna angielskiego, to musi liczyć albo na znajomych (znowu), albo na jakąś pomoc na forum. Tylko jakoś nie widziałem jeszcze nikogo pytającego o takie rzeczy.

Dnia 25.11.2008 o 08:16, Rangarog napisał:

Mam w gildii dużo polaków nie znających angielskiego, przeważnie właśnie ludzie starsi,
ale jakoś dają sobie rade, od tego jest pomoc innych ludzi, m.in. kolegów lub forum,
więc nie irytujcie się tak :P


Cóż, można. Jeśli się trafi na polską gildię z sensownymi ludźmi albo zaczyna grę już ze znajomymi to można sobie jakoś poradzić. Gorzej, gdy ktoś sięga po grę a dopiero potem się orientuje, że nic nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 08:16, Rangarog napisał:

Nie przesadzajmy, od tego jest forum żeby sobie pomagac, w ogóle po kiego ten wątek w
takim razie ?


Na pewno nie od tłumaczenia z angielskiego na polski i prowadzenia ciągle kogoś za rączke... Są strony z mnóstwem porad dot. questów, talent buildów i rozwijania profesji. Jeżeli ktoś nie rozumie tego co jest tam napisane, to powinien szukać pomocy w wątku tłumaczenia z angielskiego na polski, chociaż jestem pewien że tam ludziom też by się to nie spodobało i pogoniliby do NAUKI. Akurat w obecnych czasach jak ktoś nie zna choćby jednego języka obcego, a najlepiej angielskiego, to jest praktycznie nikim i ma marne szanse na zrobienie kariery. A nauka języka to przecież rzecz taka prosta i przyjemna, do tego w szkołach darmowa... Ja np jestem w dużej mierze samoukiem, nie chodzę na żadne kursy, a mimo to rozumiem zdecydowaną większość tego co jest napisane w WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się