Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam pytanie. Posiadam w profesjach Herbalism i Mining. Gdy tam kiedyś zacząłem Garnizon na początku dostałem Kopalnie i stanowisko gdzie uprawiane są roślinki. Podejrzewam że dlatego to dostałem bo takie miałem profesje (chyba że każdy te dwa dostaje). Moje pytanie jest takie, jeżeli dostałem to z powodu profesji, co się stanie jak zmienię profesje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym dodatku mining i Herbalism są całkowicie zbędne. Kopalnie i ogródek ma każdy i każdy może ich używać (nawet dostaje się takie same ilości materiałów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj www oferujących pogląd rozbudowy bazy. Generalnie jak w każdym RTSie rozbudowujesz swój garnizon z puli dostępnych budynków mając do dyspozycji określoną liczbę miejsc pod budowę, kopalnia, ogródek oraz szopa rybaka to elementy wspólne, na resztę masz wpływ (ograniczony ale zawsze), a przynajmniej wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2015 o 15:55, Shinigami napisał:

Poszukaj www oferujących pogląd rozbudowy bazy. Generalnie jak w każdym RTSie rozbudowujesz
swój garnizon z puli dostępnych budynków mając do dyspozycji określoną liczbę miejsc
pod budowę, kopalnia, ogródek oraz szopa rybaka to elementy wspólne, na resztę masz wpływ
(ograniczony ale zawsze), a przynajmniej wybór.


No tak to zauazyłem ale chce zmienić profesje bo herbalism jest mi z tyłka potrzebny. Mining też, kiedyś się na nich wzbogaciłem na tyle że już mogę żyć na emeryturze nawet w następnym dodatku ;P

Chce zrobić Engineering tylko dlatego by używać pojazdów które kiedyś na aukcji z nudów kupiłem.

Swoją droga jak polecacie baze rozbudowywać, bo ja już wszystkie miejsca zająłem ale chce trochę przebudować ją. Mam Lumber Mill, Baraki i Karczme bo z tego najwięcej korzystam. Ogólnie reszta budynków cokolwiek zrobię jakoś jest nie używana. Aha postawiłem jeszcze Dwarven Bunker który mam nadzieje się przyda ;P

PS. Nawet nie wiecie jak mnie wk..urza ten wymóg co do latania w WoD. Zostały mi tylko reputacja i ta szczególnie jedna do farmienia.. tylko dziennie 1500 pkt. rep. Ja rozumiem resztę wymogów, ale serio farmienie reputacji? Jak to ma się do poznawania świata ;/ Dwie się robi w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nastawiasz się na zysk z profesji to mining / herbalism / fishing miał sens (przynajmniej jak grałem na miesiąc przed wprowadzeniem latania) ze względu na świetne ceny felblight który w pewnym momencie leciał jak szalony (w godzinkę można było wyciągnąć ~25k+) jak to teraz wygląda nie mam pojęcia. Weź po prostu to co Ci się podoba, engineering zawsze był ciekawy, a do tego przydaje się w WPvP.

Co do wymagań latania - zastanów się - takie czasowe ograniczenia wpływają na Twoją obecność w grze oraz opłacanie abonamentu, do tego beznadziejny grind sprawia, że masz jakiś cel (coś do roboty) szczególnie biorąc pod uwagę to, że niektórym znowu przyjdzie spędzić w grze ponad rok bez żadnych nowości. Podziwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 16:47, Shinigami napisał:

Co do wymagań latania - zastanów się - takie czasowe ograniczenia wpływają na Twoją obecność
w grze oraz opłacanie abonamentu, do tego beznadziejny grind sprawia, że masz jakiś cel
(coś do roboty) szczególnie biorąc pod uwagę to, że niektórym znowu przyjdzie spędzić
w grze ponad rok bez żadnych nowości. Podziwiam.


Nie no ja rozumiem dlaczego tak zrobili, i uważam że ich tłumaczenia z jednej strony mają jakiś sens z drugiej chcą aby więcej czasu coś trwało aby płacić abonament. Ja zawsze płace za 2 miesiące w roku i ogrywam cały dodatek. itlvl zostawiam zawsze na maksymalnym jakie mogę wyciągnąć ze sprzętu za honor pointy w danym sezonie. Już teraz mam prawie wszystko na 700lvl bo ja tylko BG gram w WoWie (a gram w ten dodatek od tygodnia ;P).

Nie lubię questów, żadnych głupich zabaw w pokemony ze zwierzaczkami itp. i tak to latanie na pvp mi nie potrzebne ale lubię sobie w trakcie szukania meczu latać ;P Garnizon to samo pobawię się w oczekiwaniu na mecze ;)

Sam sens aby mieć latanie trzeba np. wszystkie fabularne questy robić to jest fajny, rozumiem że ekipa siedzi dłubie przy tej grze miesiącami a przy lataniu w ogóle tego się nie ogląda. Lecz z tą reputacją to mnie na tyle wkurzyli że jak by ktoś z Blizzarda obok mnie stał to bym mu sprał buzie ;) ale ja nigdy w tej grze nienawidziłem systemu reputacji.. kompletnie denny, niepotrzebny.

Jeżeli są ludzie na świecie co Grind potrafią przyjąć jako CEL w grze.. to muszą być dość smutni ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz dla wszystkich którzy grali w Vanille czy TBC sprawa grindu reputacji jest dość oczywista - to musi być dobrze zrobione - oferując w zamian jakieś ciekawe przedmioty, mounty czy inne dodatki niedostępne dla kogoś kto nie ma na to czasu. To daje graczowi sens progressu (mam coś co tylko nieliczni osiągnęli) zdobyłem to szybciej niż oni etc. Gry MMO to straszne pożeracze, nawet najbardziej trywialne aspekty gry mogą komuś zajmować godziny dziennie, taka ich specyfika. Pojęcia nie ma co Blizzard planuje na Legion, ale coś mi się wydaje, że może to wyglądać podobnie jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Monk może spełniać wszystkie trzy role,więc wybierz tą która ci najbardziej odpowiada lub jest potrzebna twojej gildii. Jako tank i healer nie będziesz miał większych problemów z dungeonami i LFR. W gildii chyba najbardziej przydasz się jako dps, gdyż prawdopodobnie pozostałe role będą już zajęte (chyba, że szukają tanka lub healera.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 20:11, hammerfall87 napisał:

wbiłem 100 lev mnichem i to jest moja 1 postać , interesuje mnie pve i raidy jaka
specjalizacja jest warta polecenia w tym kierunku


Bardzo przyjemny healer, polecam. Z kolei brat poleca go jako tanka. Dpsów jest jak psów więc to można sobie darować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem w Wowa grasz od niedawna. Moze zamiast interesowac sie co pasuje najlepiej do end game, to po prostu graj tym czym ci sie fajnie gra;). Jescze pewnie zmienisz zdanie kilka razy co do ulubionej postaci wiec nie ma co sobie zawracac glowy rajdowaniem. Poza tym jezeli robisz tylko LFR, a nie rajdy z gildia to nikogo nie obchodzi jaka klasa i specjalizacja grasz. Tymczasem w rajdach z gildia zawsze na sam rajd mozesz miec druga specjalizacje (w Wod dostepne mozna miec dwie, miedzy ktorymi sie dowolnie przelaczasz).

Dodam jescze, ze nic ci nie zabrania posiadania kilku postaci na maksymalnym poziomie i uzywania ich do innych celow. Szczegolnie teraz gdy wiele rzeczy jest wspolne dla calego konta (wierzchowce, wiekszosc osiagniec itp) mozna sie spokojnie bawic paroma postaciami niewiele przy tym tracac.

Edit: ah to nowe forum, kliknelo mi sie w inna ikonke zamiast cytowania. To odpowiedz na post hammerfall87:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znowu ogarnia mnie wscieklosc. po raz kolejny blizzard klamal. tym razem kilkakrotnie; na gamescomie w sierpniu i dalej na blizzconie, na jeden temat - bety legion do konca TEGO roku.

chryste panie, teraz marketing to zwyczajne klamstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2015 o 11:11, Malevyn napisał:

chryste panie, teraz marketing to zwyczajne klamstwa


Gdzieś Ty się uchował nie wiem.

Przecież Blizzard stosuje tą samą taktykę od (conajmniej) dwóch rozszerzeń:

/ obiecujemy, słodzimy, kreślimy piękne wizje,
/ zmieniamy plany,
/ wycinamy najciekawsze,
/ które dodajemy później (ograniczone i pocięte) w formie ''darmowych'' dodatków,
/ gracze są zadowoleni, bo przecież coś się dzieje,
/ profit.

Zresztą przeszli na nowy model wydawniczy z którego są dumni - podobnie będzie z legionem - wyplują rajdy, kreśląc pełne koło po czym przez rok (lub ponad, zależy jak na to patrzeć) nie wydadzą nic nowego, dokładnie tak jak w przypadku pand, czy orclords of orcnor. Ludzie i tak płacą.

Dobra, teraz przynajmniej zgodnie z odgórną decyzją przestaną się chwalić liczbą subskrybentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2015 o 18:06, Shinigami napisał:

Gdzieś Ty się uchował nie wiem.

Przecież Blizzard stosuje tą samą taktykę od (conajmniej) dwóch rozszerzeń:

Raczej wszyscy twórcy gier MMO stosują tą taktykę Blizzard nie jest jedyny.

Mnie zastanawia jedno kiedy battlechesty zaliczą update i dodany WoD za free jak to tradycyjnie u blizza wychodzi. Zapewne tuż po premierze Legiona jak to było z Mists of pandaria po wydaniu Draneora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 19:02, Numenpl napisał:

Raczej wszyscy twórcy gier MMO stosują tą taktykę Blizzard nie jest jedyny.


Większość MMO dostępnych aktualnie na rynku to gry F2P lub B2P, Blizzard jeszcze za czasów TBC czy WotLK potrafił podtrzymać zainteresowanie a kupno dodatku wiązało się ze sporą ilością stopniowo dodawanych nowości, zresztą porównaj sobie zawartość tych dwóch z tym co wrzucili do MoP czy WoD - to już nawet nie jest śmieszne, szczególnie, że w obu przypadkach chodzi o rok (lub ponad) braku jakichkolwiek nowych rajdów, lokacji czy innych atrakcji. Idealnie. Dla nich.

Zresztą jeżeli przywołać jeden z nielicznych tytułów które dają sobie świetnie rade oferując regularne nowości - FF XIV - o czym świadczy rosnąca popularność tej gry.

Blizzard pomimo olewania graczy może sobie jako jeden z nielicznych pozwolić na grę:

/ z abonamentem,
/ ze sklepem oferującym skiny, mounty, pety,
/ oraz kupno postaci na wysokim poziomie,

Co w sumie ratuje sprawę, szczególnie, że popularność (o dziwo głównie w europie) spada dość szybko.

Dnia 27.12.2015 o 19:02, Numenpl napisał:

Mnie zastanawia jedno kiedy battlechesty zaliczą update i dodany WoD za free jak to tradycyjnie u blizza wychodzi.


Dobra decyzja czy zimna kalkulacja podyktowana spadającą liczbą graczy, których nie sposób dodatkowo dzielić? Spodziewałbym się tego przed premierą, tak żeby wszyscy zainteresowani mogli wskoczyć do gry trochę wcześniej z wrażeniem, że trochę przecież zaoszczędzili. Z jedną postacią gratis, drugą po kupnie Legionu.

Podejrzewam, że będzie dokładnie tak jak w WoD, zainteresowanie utrzyma się przez dwa miesiące, po czym gwałtownie spadnie - niestety, danych już nie zobaczymy. Przynajmniej oficjalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2015 o 22:14, Shinigami napisał:

Podejrzewam, że będzie dokładnie tak jak w WoD, zainteresowanie utrzyma się przez dwa
miesiące, po czym gwałtownie spadnie - niestety, danych już nie zobaczymy. Przynajmniej
oficjalnych.


Zapewne tak będzie ciekawi mnie jedno czy ten filmik najlepiej obrazuje dlaczego liczba graczy spada i ludzie mają tak naprawdę dosyć blizzarda, a nie samego wowa.
https://www.youtube.com/watch?v=4UYr2ay2iSo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow, cyfrowy prepaid skoczyl do 100zl. co sie [m-Z] dzieje. oczywiscie nie gram na retail teraz, ale skoro taka cena teraz to z legionem podskoczy jeszcze wyzej tak jak to bylo z premiera nieudolnego wod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się