Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

"A na moim Gramsajcie..." - czyli pochwal się, co nowego u Ciebie!

2065 postów w tym temacie

Na Gram.pl od długiego już czasu funkcjonują Gramsajty - osobiste "blogi", na których można zamieszczać różnorakie własne przemyślenia, tak dotyczące gier (recenzje, zapowiedzi, opinie), jak i tematów luźno bądź wcale niezwiązanych z tym tematem. Najlepsze teksty lądują w podsumowaniu "Co w Gramsajtach piszczy".

Postanowiłem jednak, że warto by było rozwinąć ideę Gramsajtów, zachęcając innych do czytania. Napisałeś coś fajnego? Dodałeś ciekawe screeny z jakiejś gry? A może zrecenzowałeś grę, której nikt jeszcze nie zrecenzował? Pochwal się tym! Ten wątek służy właśnie temu celowi - reklamowaniu tego, co nowego napisało się na swoim Gramsajcie. Mam nadzieję, że zachęci to Was do pisania, ale i czytania. Szkoda, by Gramsajty pozostawały gdzieś w tle.

Jak zareklamować swój wpis na Gramsajcie? Otóż w tym wątku możecie dodawać posty, w których opiszecie, co nowego dodaliście u siebie. Każdy wpis powinien mieć taką oto formę:

TYTUŁ: [tutaj tytuł wpisu na Gramsajcie]

TEMAT: [krótkie streszczenie tego, co zawiera wpis - nie więcej niż 3-4 zdania]

LINK: [tutaj link do wpisu na Gramsajcie. Ważne jednak, by był to link do WPISU, a nie całęgo Gramsajta!]


Proste? Banalne! Ale, jak wszędzie, w tym wątku panują też pewne zasady. Oto i one:

1. Zabronione jest wstawianie linków do wpisów mających charakter komercyjny. Przykładowo, nie możesz umieścić tu linku do wpisu, w którym informujesz o tym, że właśnie wystawiłeś nowego X360 za 100 zł na aukcji.

2. Ten wątek służy TYLKO do umieszczania informacji, co nowego napisaliście na Gramsajcie, według przedstawionego wyżej szablonu. Wszelkie inne posty (np polemika z autorem artykułu, ocena Gramsajtów, wpisy w innym formacie niż określony wyżej) nie są w tym wątku dozwolone.

3. Posty nie spełniające wymagań mogą być kasowane bez ostrzeżenia.


Przestrzegajcie tych trzech prostych zasad, a, miejmy nadzieję, stworzymy ciekawy kącik z odnośnikami do tego, co warto poczytać :)


[I na koniec mała notka do Moderacji, którą bardzo bym prosił wywalić z tego posta po przeczytaniu. Po pierwsze, jakby coś, temat ten dodaję za zgodną Ekipy Gram.pl. Po drugie, jako że nie mam uprawnień Moderatora, bardzo bym prosił o dwie rzeczy: 1. Przyklejenie tego posta, by był zawsze widoczny i 2. czuwanie nad przestrzeganiem powyższych trzech zasad. Zrobiłbym to sam, jednak jako zwykły user nie mam takiej możliwości]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz, jako że trzeba jakoś zacząć, to zaczynam (stąd osobny post, by nie był mylony z "zajawką" całości:) )

TYTUŁ: Wybuchające Beczki - Recenzja

TEMAT: Recenzja nowej książki Krzysztofa Gonciarza pt. "Wybuchające Beczki", która to książka wzbudziła we mnie dość mieszane odczucia.

LINK: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=38871&n=14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 14:50, Offino napisał:

Z tego co mi wiadomo, regulamin gram.pl zabrania reklamowania gramsajtów na forum.


Pytałem w tej sprawie, i dostałem pozwolenie na rozpoczęcie takiego wątku. O czym zresztą napisałem wyżej. Ty natomiast z miejsca zaśmiecasz wątek, pisząc posta nie zgodnego z przeznaczeniem działu -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Offino
Polecam czytanie wcześniejszych postów. Szczególnie, że miałeś ich tylko dwa...

@Tenebrael
Pomysł bardzo dobry. Od jakiegoś czasu chodził za mną jakiś sposób aby dać szansę szarym gramsajtom wypłynąć na szerokie wody (bo CwGP mimo że fajne to jednak ma trochę limitacji), ale nie widziałem jak się za to zabrać i w jakiej formie.

EDIT: A bo zapomniałem pogrubić.

TYTUŁ: Z pamiętnika emigranta #1 - gaming po szkocku

TEMAT: Udokumentowana zdjęciami, mała relacja z podejścia Brytyjczyków do tematu gier wideo, które są tam traktowane na równi z wytwórniami muzycznymi czy filmowymi.

LINK: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=183403&n=129

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 14:50, Offino napisał:

Z tego co mi wiadomo, regulamin gram.pl zabrania reklamowania gramsajtów na forum.


Z tego co mi wiadomo są różne sposoby na kontakt z nami i ustalenie pewnych rzeczy tak jak to miało miejsce w tym przypadku. Zobaczymy jak to będzie, z góry jednak mówię, że Moderatorzy będą tutaj zaglądać i to często. Proszę więc przestrzegać zasad z przypiętego posta (a później go zaktualizuję o kilka innych rzeczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 15:41, Woo-Cash napisał:

U mnie nic. Ale i tak wejdziecie.


Tego typu wpisy będą traktowane jak spam, z góry uprzedzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Kiedyś tak można było, a temat, obecnie będący Pomocą techniczną gramsajtów zmienił się w fabrykę mielonki i moderatorzy się wkurzyli, ale to było gdzieś w 2007, gdy gramsajty były niesamowicie popularne. Dzisiaj to już przeżytek i mało kto pisze, więc może takie coś się nie powtórzy.

Od siebie dodam ostatni wpis:

TYTUŁ: Sithwomb - Nakrikal Singularity
TEMAT: Moja najnowsza EP-ka kolejnego projektu muzycznego, jaki założyłem, do posłuchania i oczywiście darmowego pobrania.
LINK: http://ja.gram.pl/Demagol/23

I jeszcze kwestia polemiki - nie wiem, jak z tym będzie. Tutaj można sobie nabić posty i zwiększyć rangę, a autorzy wpisów pewnie by chcieli, żeby wszelkie komentarze pojawiły się u nich ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 16:26, Demagol napisał:

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Kiedyś tak można było, a temat, obecnie będący Pomocą techniczną
gramsajtów zmienił się w fabrykę mielonki i moderatorzy się wkurzyli, ale to było gdzieś
w 2007, gdy gramsajty były niesamowicie popularne. Dzisiaj to już przeżytek i mało kto
pisze, więc może takie coś się nie powtórzy.

Lepszy taki temat niż spam w innych, nie sądzisz?

Dnia 05.07.2011 o 16:26, Demagol napisał:


I jeszcze kwestia polemiki - nie wiem, jak z tym będzie. Tutaj można sobie nabić posty
i zwiększyć rangę, a autorzy wpisów pewnie by chcieli, żeby wszelkie komentarze pojawiły
się u nich ;D.


Na pewno wiele postów pojawi się dla zwiększenia rangi. Tego nie da się raczej uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 16:32, KrwawaMary napisał:

Lepszy taki temat niż spam w innych, nie sądzisz?


Nigdzie indziej nikt o gramsajtach nie pisze, na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć ostatnie przypadki, gdy ktoś opublikował link do jakiegoś wpisu. W sumie to był jeden taki.

Dnia 05.07.2011 o 16:32, KrwawaMary napisał:

Na pewno wiele postów pojawi się dla zwiększenia rangi. Tego nie da się raczej uniknąć.


Ważne jest, by nikt nie spamował tutaj wpisami i nie wrzucał byle czego (np. ogłoszeń, że oto pojawiła się nowa tapetka czy coś). Jeśli wątek będzie użytkowany z sensem, to może być to ciekawe źródło tekstów. A jeśli nie, to niestety czeka go zamknięcie. Chociaż jak mówiłem, gramsajty nie są już popularne więc dużo osób raczej tutaj pisać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 17:15, Demagol napisał:

Ważne jest, by nikt nie spamował tutaj wpisami i nie wrzucał byle czego (np. ogłoszeń,
że oto pojawiła się nowa tapetka czy coś). Jeśli wątek będzie użytkowany z sensem, to
może być to ciekawe źródło tekstów. A jeśli nie, to niestety czeka go zamknięcie. Chociaż
jak mówiłem, gramsajty nie są już popularne więc dużo osób raczej tutaj pisać nie będzie.

A mi się wydaję, że powoli odzyskują popularność. Zobacz jak urosła ilość wpisów w "Co w Gramsajtach piszczy". Ja przypnę sobie ten temat na forum. Zobaczymy jak się rozwinie. *To mój ostatni post nie szablonowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby, bo bądź co bądź gramsajty skradły mi ze dwa, trzy lata mojego życia i wspominam te czasy z rozrzewnieniem. Co prawda kolejnego już mi się prowadzić jednak nie chce, ale kto wie, może mi się wszystko odwidzi? Mam nadzieję, że będzie co poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I właśnie stworzyłeś temat specjalnie dla mnie ;). Wielkie dzięki!

Ponieważ ostatni na swoim gramsajcie zamieściłem kilka nowych wpisów, chciałbym trochę naruszyć zasady tego wątku, za pozwoleniem oczywiście, jeżeli coś będzie nie tak to sorry...

TYTUŁ:
1) Przyszłość starszych gier.
2) Recenzowanie wczorajszych gier.

TEMAT:
1) Czyli co nieco o grach, które swoją datę premiery mają już dawno za sobą.
2) Chciałbym byście krótkim zdaniem odpowiedzieli co sądzicie o tym bym pisał recenzje starszych gier - więcej w samym wpisie.

LINK: http://ja.gram.pl/eske

Dochodzi również do tego zapowiedź Assassin''s Creed Revelations, ale to już bardziej w ramach konkursu. Mimo to zapraszam do komentowania, bo nudnawo trochę ;)...

Z góry przepraszam za lekkie przekształcenie komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 19:26, eske napisał:

LINK:


LINK: [tutaj link do wpisu na Gramsajcie. Ważne jednak, by był to link do WPISU, a nie całego Gramsajta!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 19:32, Gumisiek2 napisał:

> LINK:

LINK: [tutaj link do wpisu na Gramsajcie. Ważne jednak, by był to link do
WPISU, a nie całego Gramsajta!
]


Faktycznie, sorry ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować