• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
ManweKallahan

Mafia - problem z instalacją [Rozwiązany]

Pytanie

Mam dziwny problem z instalacją Mafii. Kupiłem jakiś czas temu w empiku Mafię w Kolekcji Klasyki, właśnie próbuję zainstalować, ale pod koniec instalacji Avira znajduje wirusa w pliku game.exe (na płycie, F:\bin\pl\game.exe), wirus TR/Patched.Gen (poszukałem w google, wydaje się że dość ciężki przypadek). Antywirus odmawia dostępu temu plikowi i nie mogę uruchomić gry, bo nie znajduje tego właśnie pliku (chociaż instalator informuje, że instalacja zakończona).
To fałszywy alarm, czy jakimś cudem na oryginalnej płycie jest wirus?
Mam Windows XP Home, Service Pack 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Gdyby był to wiedzieli by o tym nawet ci którzy komputer widza tylko na wystawie. Postaraj się dodać napęd do wyjątków, albo wyłączyć antywirusa na czas instalacji. Co do samego zagrożenia to podejrzewam że chodzi o zabezpieczenie antypirackie, takowe celem wykrycia ew machinacji mających na celu aktywację pirata wykonują "dziwne operacje", i bywają mylone z wirusami właśnie. ew to jakiś "zaciemniacz kodu" mający utrudnić analizę exeka (poprawne wykonanie takowej umożliwia stworzenie generatora kluczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

po prostu cenega w swej mądrości od razu do gry dała cracka (ciekawe czy dostanę bana za użycie tego slowa). Jest to fałszywy alarm. Na czas instalacji wyłącz antywira, a po zainstalowaniu dodaj tego crackacczyli game.exe do wyjątków. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować