Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

No cóż, według wszystkich znaków na niebie i ziemi wychodzi na to, że nowy Wisiek będzie "open world". Więc raczej można liczyć na więcej niż 30 godzin.

Z drugiej strony nie chcę The Witcher: Skyrim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 00:53, Eternal101 napisał:

Mam nadzieję że mimo otwartości świata nie bd on zbytnio odbiegał od wiedźmińskiego klimatu.


Dwójka odbiegała... a wszyscy wiemy, gdzie Geralt się kierował pod koniec gry. Cesarstwo... zapewne będziemy zwiedzać Nifgard i to może lepiej ? Powrót do korzeni serii, gdzie przez całą grę byliśmy praktycznie w Wyzimie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 02:25, vegost napisał:

> Mam nadzieję że mimo otwartości świata nie bd on zbytnio odbiegał od wiedźmińskiego
klimatu.

Dwójka odbiegała... a wszyscy wiemy, gdzie Geralt się kierował pod koniec gry. Cesarstwo...
zapewne będziemy zwiedzać Nifgard i to może lepiej ? Powrót do korzeni serii, gdzie przez
całą grę byliśmy praktycznie w Wyzimie ? :)


Zobaczymy już za parę godzin ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 zapowiedzieny w GameInformerze.


World supposedly 20% bigger than Skyrim''s
30-40 minutes to cross world on Horseback
New streaming technology (CDRED Engine 3)
Geralt''s Memory is restored
No chapters/acts
Dude is fucking DONE fighting for everyone else
Everything from solving MYSTERIES to slaying monsters
Coming out on "all top-of-the-line" consoles - I''d say that confirms next-gen is in.

So it''s saying that they had to change up their design philosophy when developing TW3, due to the open world structure. So NARRATIVE comes in three forms:

Lowest level = free form activities like crafting, monster slaying (seems to be much more extensive this time around) and questing.

Next level = Political situation of Nilfgaardian invastion is resolved through a core plotline for each area. These areas? -> Skellige, Novigrad and No Mans Land!

Final level = Geralt''s main plot line, his search for his loved ones, and the chase of the Wild Hunt.

Sounds like a lot of interwoven plotlines, decision making. You can skip things if you really want, but there will be consequences to your actions if you do so.

So more about the monster hunting:

Clues build up information (like a Bestiary perhaps?)
Books garner information about monsters
Townsfolk provide information
Potions and such are important
Time of day and other conditions affect where monsters appear, and their abilities

[Some combat info]

Critical strikes in areas that matter depending on how much you learn about said monster
You can disable a vampires poisoning attack by hitting its venom gland (Vampires are poisonous?) or skewer BOTH ITS HEARTS with a thrust attack (instant kill)
Monsters drop loot like unobtainable alchemical and crafting ingredients for unique potion, mutagen and item crafting.
Provides income as well

Dun dun duhh:

No sex cards...

- The team felt it missed the huge freedom of open-world games like Skyrim
- Proper mounted combat still being tested
- Currently not a definite part of the game
- Horses will be in, though, since they?re important for navigation
- Ships float on the water in true physics interactions
- Team has doubled in size
- No chapters, acts, or any artificial break-points
- Geralt can seamlessly cross from one end of the world to the other thanks to REDengine 3
- No loading screens while traveling in the open world
- Can explore on foot, by horseback, and via boat
- Pursue yor long-lost love, play the game of empires on behalf of the northern kingdoms that still claim independence, and thwart the nefarious Wild Hunt
- Fast travel: instantly revisit any discovered location
- Director Konrad Tomaszkiewicz: ?A huge goal is to keep the high quality o four quests, with all the cinematics and impressive events and moments.?
- Point of interest will always be in sight
- Players will be beckoned to explore dank caves, embattled villages, decaying ruins, etc.
- Over 100 hours of hand-scripted quests
- Quests: help villagers, engineer the succession of the Skellige kings, etc.
- Use monster hunting for adventure, incoming, and unique rewards
- There are mini-games based on the area of the world
- Ex: Skellige has knife-throwing
- Gain exclusive rewards from mini-games
- Don?t have to complete mini-games to proceed in the story
- Monsters, bandits, traders, animals, and more will attack anyone they deem hostile
- Enemies don?t scale to the player?s level
- Slaying monsters, fighting hostile humans in the different forms they come in, collecting items, leveling up are in the game
- World 40 times larger than the last game
- Three different aspects to narration
- Lowest level: free-form activities like monster hunting, crafting, individual standalone quests
- Second step: political situation and Nilfgaardian invasion is resolved through the core plotline of the major areas (Skellige, Novigrad, No Man?s Land)
- Each land has its own storyline
- Can abandon the storyline, but will have repercussions later
- Not doing a plotline is a choice the player has
- Main narrative: search for Geralt?s loved ones and conflict with the Wild Hunt
- Multiple branches of narratives that feed into each other
- Don?t have to do anything outside the main storyline to beat the game
- Could have help in a main-line encounter from an ally you gained in the Skellige archipelago if you?ve completed certain quests in certain ways
- Major events in the main storyline are ?gates? for the state of the world
- Ex: village threatened by bandits might be abandoned after certain events if the player doesn?t help
- Weather effects are dynamically generated and fully modeled as real volumetric clouds rather than being simply painted on the skybox
- In contrast to the last game, Geralt encounters communities and individuals with monster-related problems that need solving
- There aren?t contract-like assignments this time
- Press the left trigger to turn on Geralt?s witcher senses
- Can glean information from a crime scene upon discovering it
- Within range of a scene of interest, the mechanic conveys clues to the player through the witcher muttering to himself and/or visual depictions of past events that represent Geralt?s reasoning
- Time of day and other conditions determine where monsters appear and their abilities
- Can strike critical areas in combat based on how much you learn about monster anatomy and tactics
- The team is deciding between using a handful of in-combat special moves for particular attacks and a slow-motion quick-time event style
- Monsters you defeat leave otherwise unobtainable alchemical and crafting ingrediants needed for making of unique items, potions, mutagens
- These allow Geralt to gain special powers and upgrades in the new mutation development tree
- These kills serve as the witcher?s primary method of income

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się cieszę, że jest tam wzmianka o multiplatformach. Gdyby ten miał wyjść jedynie na PC i Xboxa zmuszony byłbym do kupna nowego Xboxa czego już teraz wiem robić nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się koncepcja open world, ale po liście zmian z którą przed chwilą się zaznajomiłem będę zmuszony albo do kupna nowego PC, albo konsoli xD
Żeby tylko ten open world nie zepsuł klimatu wiedźmińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia. Bardzo lubiłem bardzo naracyjny charakter poprzednich gier. Dla mnie to bardziej pasuje do tego typu RPGów. Tak, zgadzam się, że Wiedźmin 2 powinien być większy, w szczególności trzeci akt.
Ale z drugiej strony, nie chcę żeby gra jedyne co miała do zaoferowania to wielki, ładny świat do zwiedzania. I tyle.
No ale pożyjemy, zobaczymy. I tak nie mogę się doczekać premiery.

No ale przynamniej brak skalowania poziomu potworów cieszy. Bo jeszcze nie spotkałem gry, w której działałby on tak jak należy i utrzymywał ciągły wysoki poziom trudności.

I ciekawe kim jest ta blondynka u boku Gerlata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 10:42, Jeggred napisał:

No ale przynamniej brak skalowania poziomu potworów cieszy. Bo jeszcze nie spotkałem
gry, w której działałby on tak jak należy i utrzymywał ciągły wysoki poziom trudności.


Z tego co pamiętam, to w Morrowindzie level scalling nie był tragiczny :) Jednak poziom trudności najlepiej był zrobiony w Gothicu - gra była od początku trudna :D
Jak tak się zastanowić, to jednak bardzo ciężko jest idealnie dobrać poziom trudności w sandboxie - jeśli jest sztywny, to większość rejonów jest początkowo niedostępna dla graczy, jeśli jest level scalling to albo gra jest zbyt prosta na początku (Oblivion) albo na końcu (Skyrim). Ciekawe jak CDPR sobie z tym poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ten otwarty świat nie będzie jak w Skyrimie. Multum możliwości i nie wiadomo za co się zabrać. Dlatego nie trawię gier z serii TES. Mam nadzieję, że Wiedźmin nie idzie w tę stronę. Trzeba poczekać na pierwsze screeny i gameplay. Same suche fakty wskazują na godną kontynuację dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 12:03, Kraju napisał:

Zapowiada się bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ten otwarty świat nie będzie jak w Skyrimie.
Multum możliwości i nie wiadomo za co się zabrać. Dlatego nie trawię gier z serii TES.

To nie jest wada gry. To TWOJA wada (a raczej "wina"), jeśli masz problem z podjęciem decyzji za co się zabrać...
Bez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię tu o wadach gry? Gry która jeszcze nie wyszła? Nie, to są tylko moje osobiste, subiektywne obawy. Wysuwanie wniosków "masz problem z podjęciem decyzji" na podstawie dwóch zdań jest trochę niepoważne. Tym bardziej, że moja przygoda z TES jest dosyć głębsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 12:06, Darkstar181 napisał:

To nie jest wada gry. To TWOJA wada (a raczej "wina"), jeśli masz problem z podjęciem
decyzji za co się zabrać...
Bez obrazy.

A czy on napisał że to wada? :P Ja na przykład rozumiem go w pełni. Skyrim, jak i inne TESy do mnie nie przemawiają, cały ten świat jest jak dla mnie zbyt otwarty. Nie uważam tych gier za złe, po prostu nie są w moim guście.

Co do Wiedźmina, to tak jak pisano wyżej, mam nadzieję, że otwartość świata nie popsuje tego, co w Wiedźminie lubiłem najbardziej. Cieszę się, że tę grę robią Redzi, jakoś im ufam. Miejmy nadzieję, że się na tym nie przejadę ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 12:13, Kraju napisał:

A czy ja mówię tu o wadach gry? Gry która jeszcze nie wyszła?

Pisałem w kontekście TESA.
>Nie, to są tylko moje osobiste,

Dnia 05.02.2013 o 12:13, Kraju napisał:

subiektywne obawy. Wysuwanie wniosków "masz problem z podjęciem decyzji" na podstawie
dwóch zdań jest trochę niepoważne.

No jeżeli piszesz że nie wiadomo za co się zabrać, to właśnie do tego się sprowadza :D Anyway, ja tam jestem dobrej myśli. Skyrim mi się cholernie podobał, z Wiedźminem może być już chyba tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 12:16, Darkstar181 napisał:

> A czy ja mówię tu o wadach gry? Gry która jeszcze nie wyszła?
Pisałem w kontekście TESA.


Czy napisałem, że to jest wada gier z serii TES? Nie. Napisałem, że nie leżą mnie otwarte światy w Skyrimie, Oblivionie i Morrowindzie.

Dnia 05.02.2013 o 12:16, Darkstar181 napisał:

No jeżeli piszesz że nie wiadomo za co się zabrać, to właśnie do tego się sprowadza :D
Anyway, ja tam jestem dobrej myśli. Skyrim mi się cholernie podobał, z Wiedźminem może
być już chyba tylko lepiej.


To, że nie wiem za co się zabrać nie jest równoważne z tym, że mam problemy z podjęciem decyzji. Znasz takie zjawisko jak przytłoczenie? Mam coś takiego w TES-ach. Wiem co chce w danej chwili zrobić, ale przejdę do drugiego miasta i już mam 15 nowych zadań.

Rozumiem, że jesteś fanem Skyrima, więc rozumiem to, że bronisz swojej gry, tylko że ja jej nie atakuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 12:24, Kraju napisał:

To, że nie wiem za co się zabrać nie jest równoważne z tym, że mam problemy z podjęciem
decyzji. Znasz takie zjawisko jak przytłoczenie? Mam coś takiego w TES-ach. Wiem co
chce w danej chwili zrobić, ale przejdę do drugiego miasta i już mam 15 nowych zadań.


Jestem wielkim fanem TES-a i wszelkich sandboxów, ale nawet mnie potrafił taki Skyrim na początku przytłoczyć :D W pewnym momencie miałem chyba z 70 nieskończonych zadań, czyli więcej niż wszystkich zadań w niektórych erpegach :D Aczkolwiek, żeby się w tym nie pogubić wystarczy sobie ustalić jakąś hierarchię zadań, kolejność ich rozwiązywania i jakoś to idzie ;)
Mam nadzieję, że Redsi łagodniej wprowadzą graczy w ten wielki świat i nie spróbują wrzucać od razu na głęboką wodę - przydałby się taki liniowy początek, a później kilka chwil w takiej mniejszej lokacji, żeby to wszystko jakoś ogarnąć :D
Jednak liczę na to, że ostatecznie W3 będzie miał w pełni otwarty świat, w którym będzie co robić. Liczę na te zlecenia na potwory, ale też chciałbym zostać czymś zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 09:18, Damianuss1 napisał:

Strasznie się cieszę, że jest tam wzmianka o multiplatformach. Gdyby ten miał wyjść jedynie
na PC i Xboxa zmuszony byłbym do kupna nowego Xboxa czego już teraz wiem robić nie chcę.



Powiem ci że i tak nie spodziewałbym się wiedźmina na tą generacje konsol i nie wcześniej jak rok po premierze PC''towej tak jak to było z dwójeczką.

Bezi_113

To aż tak wielkich wymogów nie bd miało, lepiej zainwestować w PC'ta niż konsole, moim zdaniem w RPG'i powinno się grać myszą i klawiaturą a nie padem. pod klawiaturą masz "quick save", "quick load" a na padzie? Musisz wychodzić do menu i tam zapisywać lub wczytywać, drugim aspektem jest grafika i kupno konsoli dla jednej gry? Po za tym multiplatforma w przypadku Red'sów to xbox i PC tak jak w wiedźminie 2, nie napalałbym się że wyjdzie na PS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie na tą generację to jestem tego pewien, ale co do premiery to też nie bądź taki pewny. Konsolowa wersja odniosła spory sukces u nas i w innych krajach. Takie gameinformer wkleja okładkę z kolejnym Wiedźminem. Coś musi być na rzeczy. Panowie z CDPred mają już wersję na Xboxa za sobą, mają doświadczenie. Myślę, że konsolowa premiera może wyjść na równi z tą PCtową zwłaszcza, że zachód to granie praktycznie tylko na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Eternal101
Tylko spójrz na ten punkt z zapowiedzi:
"- Press the left trigger to turn on Geralt?s witcher senses"
Ciężko nie zauważyć, że mowa tu o padzie. Poza tym, o ile pamiętam nowy silnik miał im pozwolić na prowadzenie jednoczesnych prac nad wersją PC i nad wersjami na konsole.

I ciekawe, które wybory z dwójki (o ile będzie taka możliwość) przejdą do trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 14:45, Damianuss1 napisał:

To, że nie na tą generację to jestem tego pewien, ale co do premiery to też nie bądź
taki pewny. Konsolowa wersja odniosła spory sukces u nas i w innych krajach. Takie gameinformer
wkleja okładkę z kolejnym Wiedźminem. Coś musi być na rzeczy. Panowie z CDPred mają już
wersję na Xboxa za sobą, mają doświadczenie. Myślę, że konsolowa premiera może wyjść
na równi z tą PCtową zwłaszcza, że zachód to granie praktycznie tylko na konsoli.


Na równi bym nie liczył, nawet devowie nie znają specyfikacji nowych konsol więc jak mieli by programować na nie grę? Więc jeśli ma wyjść w 2014 to wchodzą w rachubę dwie rzeczy albo tylko PC a później konsole, albo konsole tej greneracji jeszcze, na zachodzie granie na konsolach, powiem ci że jest zrównoważone bardziej, czyli i PC i konsole są na topie. Bardziej w Ameryce, tam to na niczym innym nie grają tylko na konsolach.


Jeggred

Wiesz ale to nie koniecznie musi oznaczać next geny :), i nie koniecznie Playstation. Po za tym, przecież nikt po za M$ I $ony nie zna specyfikacji konsol, więc jak na moje to cyberpunk na next geny a wiedźmin 3 na tą generacje, wiem wiem pan Kiciński mówił że skupiają się już na next genach ale to w takim razie 2014 rok nie wchodzi w rachubę dla konsol, chyba że mają jakieś info na temat specyfikacji, albo wiedzą już jak programować na next geny. I tak mi to lotto kiedy wyjdzie na konsole, ważne by z ich powodu nie przesunięto premiery na PC, ale anyway teraz pozostaje czekać na miesiąc i dzień 2014 roku w jakim zostanie wydana gra :) oraz przed tym jakiś trailer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się