Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2013 o 15:37, Eternal101 napisał:

Na równi bym nie liczył, nawet devowie nie znają specyfikacji nowych konsol więc jak
mieli by programować na nie grę?

Oczywiście, że znają. Twórcy gier na długo przed graczami dowiadują się takich rzeczy i mogą zacząć tworzyć gry na nie na długo przed premierą samych konsol.

Dnia 05.02.2013 o 15:37, Eternal101 napisał:

Wiesz ale to nie koniecznie musi oznaczać next geny :)

To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości:
"Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie mieć miejsce w 2014 roku. Gra ukaże się w tym samym czasie na komputery PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacji - powiedział A. Kiciński w rozmowie z PAP."
http://www.gram.pl/news/2013/02/05/wiedzmin-3-na-konsole-nowej-generacji-doskonala-sprzedaz-serii.shtml

Zresztą jaki sens ma tworzenie gier tak wymagających sprzętowo na obecną generację konsol? To, że jakimś cudem udało się wydać Wiedźmina 2 na XBox to już jest wielkie osiągnięcie. W szczególności, że gra musiała być bardzo okrojona z grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy znowu w ramach walki z zabezpieczeniami DRM dostanie jeden z najgorszych możliwych DRMów który uniemożliwi grę w dniu premiery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, już po wpadce z 50MB łatką, ludki z CDPRed powiedzieli, że wszystkie kolejne ich gry będą pozbawione zabezpieczeń DRM (nie licząć zabezpieczeń platform, na których będzie sprzedawana, np. Steam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 16:40, ZubenPL napisał:

Czy znowu w ramach walki z zabezpieczeniami DRM dostanie jeden z najgorszych możliwych
DRMów który uniemożliwi grę w dniu premiery ?

Z tego co pamiętam, CDPR w końcu usunęło całkowicie DRM z W2, a potem przyznali, że to był strzał w stopę, więc raczej W3 nie będzie miało tego systemu wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 16:29, Jeggred napisał:

> Na równi bym nie liczył, nawet devowie nie znają specyfikacji nowych konsol więc
jak
> mieli by programować na nie grę?
Oczywiście, że znają. Twórcy gier na długo przed graczami dowiadują się takich rzeczy
i mogą zacząć tworzyć gry na nie na długo przed premierą samych konsol.
> Wiesz ale to nie koniecznie musi oznaczać next geny :)
To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości:
"Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie mieć miejsce w 2014 roku. Gra ukaże się
w tym samym czasie na komputery PC i na nowe, mocne sprzętowo konsole nowej generacj
i
- powiedział A. Kiciński w rozmowie z PAP."
http://www.gram.pl/news/2013/02/05/wiedzmin-3-na-konsole-nowej-generacji-doskonala-sprzedaz-serii.shtml

Zresztą jaki sens ma tworzenie gier tak wymagających sprzętowo na obecną generację konsol?
To, że jakimś cudem udało się wydać Wiedźmina 2 na XBox to już jest wielkie osiągnięcie.
W szczególności, że gra musiała być bardzo okrojona z grafiki.



Zobaczymy, oby wytrzymać do tego 2014 roku ;p, nie mogę się tej gry doczekać bardziej niż GTA V ;d.

ZubenPL
DRM był usunięty już w Wiedźminie 2 w jakiejś łatce, i raczej już go nie bd po hejcie w stronę twórców, wyprowadzonym przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 16:46, Eternal101 napisał:

ZubenPL
DRM był usunięty już w Wiedźminie 2 w jakiejś łatce, i raczej już go nie bd po hejcie
w stronę twórców, wyprowadzonym przez graczy.

Przecież wiem że został usunięty tydzień po premierze gry ale to nie zmienia faktu że przed premierą W2 ostro krytykowali DRM a jednak go w swojej grze umieścili( dla przypomnienia Namco nie wydawało gry w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to ciekawego twitta dał Marcin Momot (Community Manager CDPRed):
"@JesseCox :D Wait couple more hours. Can''t say more..."
Potem dostał pytanie:
"@Marcin360 @JesseCox Is than an ETA for this announcement/trailer/news/whatever you guys have in store today?"
A jego odpowiedź:
"@Aussie_Legend @JesseCox give us something like 4-5 hours:)"

Było to jakieś 3 godziny temu. Jeszcze jakaś niespodzianka ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 16:52, ZubenPL napisał:

> ZubenPL
> DRM był usunięty już w Wiedźminie 2 w jakiejś łatce, i raczej już go nie bd po hejcie

> w stronę twórców, wyprowadzonym przez graczy.
Przecież wiem że został usunięty tydzień po premierze gry ale to nie zmienia faktu że
przed premierą W2 ostro krytykowali DRM a jednak go w swojej grze umieścili( dla przypomnienia
Namco nie wydawało gry w Polsce)



No tak, o tym mówie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walka ma być bardziej personalna. Piruet.

I git. Tego brakowało w dwójce. Poza tym reszta informacji z zapowiedzi to same plusy, jak to wyjdzie po premierze zobaczymy. Byle znów nie brakło 10mb...

Ciekawi mnie też dość ładnie wychodowana broda na twarzy Geralta na artworku, oraz jasne włosy zakapturzonej postaci... Geralt z brodą? Ciri?

No i pora zbierać na nową konsolę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi grało w W2 na padzie. Chociaż grali na PC. Akurat w Wiedźmina 2 się dało. W inne RPG też nie bardzo rozumiem jak można. Przecież to niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:40, Kraju napisał:

Wielu ludzi grało w W2 na padzie. Chociaż grali na PC. Akurat w Wiedźmina 2 się dało.
W inne RPG też nie bardzo rozumiem jak można. Przecież to niewygodne.


Mi się cholernie nie wygodnie grało, w jedynego rpg jakiego byłem zmuszony grać na padzie to Dark Souls bo na klawie to koszmar grać, mam nadzieje że DS 2 nie bd już tak schrzaniony ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat W2 kupiłem na PC, potem go sprzedałem bo po rzejściu stał tylko na półce. Potem kupiłem EK na Xboxa. I powiem ci, że na konsoli, na padzie grało mi się o wiele lepiej niż na klawiaturze i myszce (na pc pad miał gorsze wsparcie zaraz po premierze). Na padzie właśnie jak dla mnie było o wiele płynniej niż co chwila machać myszką... Cóż kwestia gustu, pad czy myszka :)

A kompa raczej nie będę ulepszać bo niedługo matura i studia. Konsolę się zabierze i pogra z współlokatorami na kanapie, a kompa tak łatwo już zabrać nie jest. A na 100% muszę mieć coś do grania na studiach, niech sobie ludzie mówią co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob gra w FPS-y na padzie, choć dla mnie też jest to niesamowicie niewygodne :D Coż, jak ktoś już wydał tyle kasy na konsolę, to musi się przyzwyczaić do innego sterowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam przeszedłem wiele FPS-ów na X360, ale nigdy nie grałem po multi. Zniszczyliby mnie. Ciężko się gra, ale da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 19:03, Kraju napisał:

Sam przeszedłem wiele FPS-ów na X360, ale nigdy nie grałem po multi. Zniszczyliby mnie.
Ciężko się gra, ale da się.


Kwestia przyzwyczajenia. Poza tym niektórym przychodzi to łatwiej.

Jest już teaser. I cholernie cieszy mnie powrót tego genialnego motywu dźwiękowego z jedynki. Wielki plus. CDP wie jak nakręcić hajp xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 18:57, Sipso2008 napisał:

Akurat W2 kupiłem na PC, potem go sprzedałem bo po rzejściu stał tylko na półce. Potem
kupiłem EK na Xboxa. I powiem ci, że na konsoli, na padzie grało mi się o wiele lepiej
niż na klawiaturze i myszce (na pc pad miał gorsze wsparcie zaraz po premierze). Na padzie
właśnie jak dla mnie było o wiele płynniej niż co chwila machać myszką... Cóż kwestia
gustu, pad czy myszka :)

A kompa raczej nie będę ulepszać bo niedługo matura i studia. Konsolę się zabierze i
pogra z współlokatorami na kanapie, a kompa tak łatwo już zabrać nie jest. A na 100%
muszę mieć coś do grania na studiach, niech sobie ludzie mówią co chcą.


No cóż, ja nie wyobrażam sobie gry w RPG''a na padzie, ale cóż o gustach się nie dyskutuje. P.S. A nie lepiej wynająć sobie małe mieszkanko jeśli finanse pozwalają oczywiście, niż męczyć się w akademiku?

pawbuk
Mam sam konsole, grałem tylko w jednego fps''a na niej i powiedziałem no fucking way never again more. Grać na konsoli w fpsa, to lepiej od razu w takiej grze wystawić się na odstrzał ;d. Jak na myszce grałem w BF 3 i szło mi rewelacyjnie tak jak u kumpla kiedyś spróbowałem na konsoli to fail za failem a w GTA IV gdyby nie aim to ginąłbym jak jakiś laik, a na PC bez aima wyśmienicie, no cóż są ludzie "urodzeni z padem w ręce" i "urodzeni z myszą i klawiaturą w ręce" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 19:08, Sipso2008 napisał:

Jest już teaser. I cholernie cieszy mnie powrót tego genialnego motywu dźwiękowego z
jedynki. Wielki plus. CDP wie jak nakręcić hajp xD


jednego łaknę jak pies kości

żeby ten przepiękny klimat części pierwszej, ta baśniowość świata magicznego i prostota, przyziemność świata codziennego lepiej wyszła, niż przy produkcji dwójki

wtedy mogą sobie nawet rammstein puszczać w tle, najwyżej włączę ost z jedynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tą produkcję aktualnie najbardziej, i łykam każdego newsa dziś, ale narazie TYLKO w komentarzach jest mowa o powrocie Ciri etc. Żałosne. Napisze jeden marzyciel, podchwycą wszyscy. Jej obecność byłaby, wg. mnie a sagę czytałem, bezsensowna. Wprowadziłaby też trochę zamętu. To nie postać na grę. Ale Toussaint bym BARDZO chętnie z Jaskrem odwiedził, mimo, iż ma ta cholera tam wilczy bilet :P O tyle będzie ciekawiej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam też nadzieję, że częstotliwość padania "K*&#iego syna" zmniejszy się o jakieś 80%, bo w dwójce po jakimś czasie robiło się aż nudnie monotonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się