Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

najlepsze zakończenie to Ciri zostaje następczynią do tronu i aby otrzymać misję w spisku trzeba powiedzieć Dijkstry o Ciri.  Natalis poległ w wojnie z nilfgardem, a dzieci obecnie są razem ze swoją matką księżną jeśli o to chodzi.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2017 o 20:20, Numenpl napisał:

najlepsze zakończenie to Ciri zostaje następczynią do tronu i aby otrzymać misję w spisku trzeba powiedzieć Dijkstry o Ciri.  Natalis poległ w wojnie z nilfgardem, a dzieci obecnie są razem ze swoją matką księżną jeśli o to chodzi.  

 

Już sam się zorientowałem.
Czy najlepsze to nie wiem. Niektórzy twierdzą że zrobi więcej dla świata siedząc na tronie niźli robiąc za wiedźminach w krzakach. Ale to raczej mało pasuje do jej charakteru. Przez całą sagę i w zasadzie też grę, stroniła się od ojca, przez którego została "sierotą".  To wygląda na takie poświęcenie, aż za wielkie i mam wrażenie że bardziej ratuje tyłek Cesarza i jego dziedzictwo nad którym pieczołowicie pracował. Moim zdaniem to słabe zakończenie. To już lepiej by pomagała prostym ludziom zabijając strzygi i wilkołaki, bo wieśniakami to się mało kto przejmuje.

Co do Natalisa - a skąd wiadomo że zginął ? Nie grałem w dodatki jeszcze, ale w podstawowej grze jedynie Roche o nim wspomina, twierdząc że słuch o nim zaginął podczas wojennej zawieruchy. Nigdzie nie jest powiedziane że poległ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak to może być, ale w końcu Roche walczył ramię w ramię z Natalisem na linii Dol Blathanna i wojska zostały rozbite. Myślę, że gdyby Jan przeżył, to raczej by wiedzieli o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu olano sprawę. Redom nie chciało się brać pod uwagę wyborów z drugiej cześć gry (czy raczej wzieli je, po czym poukręcali im łby). Nie wiadomo i tyle.
Śmieszne bo Radowid miał plany by Ada, córka Foltesta zasiadała na tronie temerii. Zakończenie w trójce biorąc pod uwagę jej odczarowanie mogłoby być zgłoła inne. W ogóle zrobili z niego zwykłego szaleńca, w jedynce i dwójce był fajną postacią, dosyć rozsądnym i ambitnym królem, a tutaj nagle stał się obłąkańcem.
Po prostu rozwala mnie jak mają na to wywalone. Jedyne moje wybory jakie poszły do trójki do pozostawienie przy zyciu Henselta (zabił go Radowid, mała różnica) i tatuaż Niebieskich pasów którego nie usunąłem bo mi się nawet spodobał. Tyle.
Natalisa jestem skory darować, bo tak naprawdę pojawił się chyba tylko na chwile w dwójce, i to po jakimś patchu, takim małym dlc z nowymi zadaniami. Większość graczy pewnie i tak go w ogóle na oczy nie widziała.

Edytowano przez Darkstar181

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dostać się do dwóch miejsc (pytajnik i miejsce mocy) zaznaczonych na mapie? Znacznik wskazuje, że obiekty są "niżej", więc biegam dookoła i szukam wejścia do jakiejś jaskini, ale nie widzę...

Bez tytułu.png

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja kilka dni po premierze kupiłem w sklepie za około 130 zł. Polecam ceneo.pl do porównywania cen przedmiotów. Gry przeważnie tanio można kupić na g2a, ale są to tylko klucze do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W menu, podczas gry, w cutscenkach... Wszędzie nieustannie wyświetla mi się to niebieskie kółko (pod mapką). Wróciłem do Wiedźmina po dwóch tygodniach przerwy, wcześniej taki babol się nie pojawiał. Jakieś pomysły?

Wiedzmin_bug.png

Edytowano przez Damlon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2017 o 19:48, Damlon napisał:

Jak dostać się do dwóch miejsc (pytajnik i miejsce mocy) zaznaczonych na mapie? Znacznik wskazuje, że obiekty są "niżej", więc biegam dookoła i szukam wejścia do jakiejś jaskini, ale nie widzę...

Te punkty są w jaskini gdzie wykonuje się jednego z głównych zadań dla Keiry Metz. Można tam wrócić. Idź na południe od tego punktu mocy i poszukaj wejścia do jaskini przy wodzie (nie jest oznaczone na mapie). W środku kieruj się na te znaki, trzeba będzie wejść po skałkach na górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2017 o 20:40, Damlon napisał:

W menu, podczas gry, w cutscenkach... Wszędzie nieustannie wyświetla mi się to niebieskie kółko (pod mapką). Wróciłem do Wiedźmina po dwóch tygodniach przerwy, wcześniej taki babol się nie pojawiał. Jakieś pomysły?

CTRL + SHIFT + S

Wygląda na overlay Sound Trackera z aplikacji MSI Dragon Center Application.

Jak skrót nie zadziała to wejdź do aplikacji MSI i wybierz Nahimic2UILauncher, potem Sound Tracker i potem wyłącz przyciskiem po lewej na dole.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze muszę przyznać, że to olanie wyborów z poprzednich gier to jedna z niewielu rzeczy, które w W3 mi się nie podobało. Po jakiego grzyba trzymałem ze Scoiatel i uratowałem Saskie jak nie ma nawet o niej notki w W3. I do tego jeszcze te zawodne wczytanie save'ów z poprzedniej gry. Wczytało złego save'a i nie spotkałem Letho w W3, a jest to jedna z moich ulubionych postaci w W2. Niestety dowiedziałem się o tym dopiero mając 50h w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Przechodzę wiedźmina po raz pierwszy. Mam zainstalowane dodatki i moje pytanie brzmi. Czy jak pociągnę główny wątek z podstawki to będę mógł dalej kontynuować grę ? Na chwilę obecną mam zaczętą główną misję z dodatku serce z kamienia i byłem już w Toussaint by rozpocząć dodatek. W wątku głównym jestem już po obronie Kaer Mohren. Co polecacie robić dalej? Czy skończyć wątek główny i i potem kontynuować dodatki czy skończyć dodatki przed skończeniem wątku głównego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2017 o 23:39, Volvox napisał:

CTRL + SHIFT + S

Wygląda na overlay Sound Trackera z aplikacji MSI Dragon Center Application.

Jak skrót nie zadziała to wejdź do aplikacji MSI i wybierz Nahimic2UILauncher, potem Sound Tracker i potem wyłącz przyciskiem po lewej na dole.

Dzięki.  Faktycznie był to Nahimic, musiałem przez przypadek użyć skrótu klawiaturowego. Zmyliło mnie trochę, że ten tracker nie pojawiał się w żadnej innej grze/programie, tylko w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2017 o 11:27, mlynar911 napisał:

Hej,

 

Kolejne pytanie tym razem o mody czy mod STLM i HD reworked projest nie będą się gryzły ?

STLM odpowiada jedynie za oświetlenie i rendering, a HD reworked to tylko tekstury obydwa mody współpracują ze sobą bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem właśnie podstawkę (130h - od dawna przy grze nie spędziłem tyle czasu, chyba pierwszy Dragon Age zajął mi 80h) Mam teraz pytanie, po epilogu gra wyświetliła mi komunikat, że świat powrócił do stanu sprzed finału. Mam zamiar teraz zabrać się za  Serca z Kamienia i później Krew i Wino, a słyszałem, że w dodatkach można jeszcze spotkać cesarzową Ciri, czy może mi się takie coś przydarzyć skoro "świat powrócił do stanu sprzed finału"?

BTW: Z forum zniknęła opcja "Spojler", którą kiedyś można było ukryć informacje dotyczące fabuły? Czy może ja jestem upośledzony i nie potrafię jej znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Damlon napisał:

Skończyłem właśnie podstawkę (130h - od dawna przy grze nie spędziłem tyle czasu, chyba pierwszy Dragon Age zajął mi 80h) Mam teraz pytanie, po epilogu gra wyświetliła mi komunikat, że świat powrócił do stanu sprzed finału. Mam zamiar teraz zabrać się za  Serca z Kamienia i później Krew i Wino, a słyszałem, że w dodatkach można jeszcze spotkać cesarzową Ciri, czy może mi się takie coś przydarzyć skoro "świat powrócił do stanu sprzed finału"?

Tak, w dodatku krew i wino masz okazje sie spotkac z Ciri, tzn ja mialem mimo iz mialem inne zakonczenie niz Ty, u mnie Ciri nie zostala cesarzowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie mogę pomarzyć, żeby Wiesiek wszedł mi na kompie. Najgorsze, ze mam kartę graficzną zintegrowaną no i nie można jej wymienić. Pięknie. Gdybym wiedział wcześniej to bym w życiu nie kupił tego szajsu. Teraz to sobie tylko w [m-Z] gierki pogram, bo nic innego mi nie zostało.  

Panowie, a wy ilu letnie macie kompy i idą Wam Wieśki? 

Ja to chyba się przerzucę na Wieśka w wersji papierowej, bo może taką wersję mój komp pociągnie ;D

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2017 o 14:13, Rudzielec23 napisał:

Ja to sobie mogę pomarzyć, żeby Wiesiek wszedł mi na kompie. Najgorsze, ze mam kartę graficzną zintegrowaną no i nie można jej wymienić. Pięknie. Gdybym wiedział wcześniej to bym w życiu nie kupił tego szajsu. Teraz to sobie tylko w [m-Z] gierki pogram, bo nic innego mi nie zostało.  

Panowie, a wy ilu letnie macie kompy i idą Wam Wieśki? 

Ja to chyba się przerzucę na Wieśka w wersji papierowej, bo może taką wersję mój komp pociągnie ;D

Naprawde sadzisz ze ktos sie nabierze na taka chamska reklame?

Pomijam juz fakt, ze to nie pierwsza Twoja próba wcisniecia linka z reklama do tematu, w którym nie masz nic sensownego do powiedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powróciłem do W3, ale dla odmiany postanowiłem sobie wrzucić kilka małych modów pogłębiających immersję.
Polecam serdecznie taki mix :

Musowo Nitpicker patch, nie umiem już w ten tytuł grac bez tych wszystkich drobnych wizualnych fixów.
Immersive Cam razem z wtyczkami AI, Alternate Horse Controll i Motion.
Potem kolejno Friendly Economy, Always Full EXP i Set Guards Level.
Z pomniejszych rzeczy mod który przywraca stare tekstury pancerzy wiedźmińskich z przed patcha 1.21
 

Wszystko do pobrania na nexusie, działa bez problemy z wersja 1.31 GOTY [tylko po zapodaniu unification patcha]

 

P.S.
Jak dobrze pamiętam chyba full exp i guards level wymagją merga, ale kto modami się bawi w W3 ten wie co i jak ze scrip mergerem =)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się