Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Anno 2070 - recenzja

22 postów w tym temacie

Dwa tygodnie? No i wszystko jasne. ;)

Jak zwykle porządna, rzetelna recka. Teraz tylko kupić sobie nowe Anno, bo poprzednie zjadło mi dobre ćwierć roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam grę od premiery i ani razu nie straciłem połączenia z uplay. Największym minusem najnowszej odsłony jest oszukujące AI, które gra zgodnie z określonym schematem, nie obowiązują go ograniczenia surowców, budynków społecznych, limity wojsk. Moim zdaniem jest to w tym przypadku krok wstecz w stosunku do 1404, gdyż tam komputer jako-tako zachowywał się jak człowiek (obowiązywały go zasady gry). Irytujące jest to, że wszystkie AI są do siebie przyjaźnie nastawione (nawet do piratów) i nie wypowiadają sobie wojen.
Nie licząc tego gra podoba mi się o wiele bardziej niż poprzedniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 13:18, biolymurzin napisał:

a ja sie pozbyłem stacjonarki na rzecz konsoli, stąd ważne pytanie: czy gierka ruszy
na netbooku asus 1215n?
odpuścić sobie nowego anno poprostu nie wypada

Suma cyferek w modelu lapka to 9, to niby dobry omen, ale to może być kłopotem:
Processor: 2 GHz Intel Core2 Duo or AMD Athlon 64 X2 (2.6 GHz Intel Core 2 Duo E6700 or AMD Athlon 64 X2 6000+ or higher recommended)
EDIT: łap całość wymagań:
http://ubisoft.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/15849/~/minimum-requirements-for-anno-2070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 14:08, Rizzan napisał:

Dziwne, mam grę od premiery i ani razu nie straciłem połączenia z uplay.


Po wczorajszym "mejtanansie" serwerow nie mozna bylo sie zalogowac przez 5 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:14, Jester napisał:

> Dziwne, mam grę od premiery i ani razu nie straciłem połączenia z uplay.

Po wczorajszym "mejtanansie" serwerow nie mozna bylo sie zalogowac przez 5 godzin.

W tej chwili też jest przerwa techniczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2011 o 19:20, Lucas_the_Great napisał:

W tej chwili też jest przerwa techniczna...


nie strasz... no i co ja bede teraz robil (macki uzaleznienia omotaly szare cialo)... chyba poje pobiegac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Potrzeba będzie około 50 godzin, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość, książkę i... odpowiednio ciężki przedmiot do przyciśnięcia klawisza, jeśli nie chcemy tyle czekać. Czas da się bowiem w Anno 2070 przewijać szybciej, ale nie za pomocą przełączenia tempa, a poprzez trzymanie odpowiedniego klawisza..."

Jest w grze "przełącznik tempa", wcale nie trzeba ciągle trzymać klawisza... Po wciśnięciu F11 pojawia się dodatkowe menu i tam jest taki właśnie przycisk. (zresztą w poprzedniej części było tak samo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2011 o 22:31, Zabuza_Momochi napisał:

"Potrzeba będzie około 50 godzin, więc lepiej uzbroić się w cierpliwość, książkę i...
odpowiednio ciężki przedmiot do przyciśnięcia klawisza, jeśli nie chcemy tyle czekać.
Czas da się bowiem w Anno 2070 przewijać szybciej, ale nie za pomocą przełączenia tempa,
a poprzez trzymanie odpowiedniego klawisza..."

Jest w grze "przełącznik tempa", wcale nie trzeba ciągle trzymać klawisza... Po wciśnięciu
F11 pojawia się dodatkowe menu i tam jest taki właśnie przycisk. (zresztą w poprzedniej
części było tak samo)


A to się recenzent nie popisał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, gra na pewno ciekawa. Jednak taka drobna uwaga do twórców, jeśli chodzi o wizję przyszłości. Rozumiem - każdy ma swoją ;) Jednak powiem szczerze, że trochę mnie śmieszą niektóre wyobrażenia, przedstawiające tak drastycznie zmieniony styl architektoniczny w tak krótkim czasie. Ja rozumiem, ostatnio rozwój przyspiesza. Ale wielu z nas dzisiaj mieszka w budynkach, które zostały postawione dobre 50 lat temu lub więcej. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że metropolie za kolejne pół wieku będą wyglądać jak "wyjęte spod igły" biało-niebieskie cyber-wywijasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Headbangerr moze i my zyjemy w takich budynkach;p Ale fakt faktem tu kolonizujemy swiat na nowo po ekologicznej katastrofie;p Wiec budujemy NOWE miasta^^ . Zreszta wiekszosc z nich to dzisiejsze bloki po drobnym tuningu;p jedynie budowle naukowcow sa troche pokrecone;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas dzięki twojej recenzji zamówiłem dzisiaj grę w empiku. Jednostki podwodne, powietrzne i wodne to brzmiało świetnie a i grafika pieści oczy. Niestety w nią nie pogram bo na moim laptopie nie pójdzie. Jestem zły bo dowiedziałem się, że brat mi nie pozwoli jej zainstalować na jego komputerze bo nie lubi takich gier. Jakby ktoś chciał sprzedam zafoliowaną w cenie 84zł jak tylko odbiorę z empiku (tel [m] odbiór osobisty Gdańsk- Wrzeszcz) - dzwonić tylko do końca stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także zakupiłem ANNO 2070 już dawno i gra jest najlepsza z serii. Przede wszystkim jest trudniejsza i bardziej rozbudowana. Jeżeli inwestujemy np. w ekologiczne rozwiązania wybudowanie elektrowni atomowej będzie BARDZO trudne lub czasami niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować