Zaloguj się, aby obserwować  
tymus1

Jak odwrócić kanały stereo??

15 postów w tym temacie

mam problem: mam plyte glowna gigabyte k8ns ze zintegrowna karta realtek ac97. chodzi o to że w stereo kanal lewy puszcza na prawym i odwrotnie. widac to przede wszystkim w testerze dziwkow dolaczonym do plyty. kiedy ma grac lewy gra prawy i na odwrot. najbardziej denerwujace jest to w grach np w warcrafcie, kiedy peon z lewej sie odzywa slysze go z prawej. dlatego musze grac wylaczajac pozycjonowanie srodowiskowe. wie ktos jak odwrocic stereo?? nigdzie w windowsie tego nie ma ani w sofcie ktory byl razem z plyta (sound effect, sterownik dzwieku) glosniki mozna zaminic miejscami ale gra wsluchawkach odpada (nie odwroce przeciez sluchawek)
musze jakos odwrocic kanaly stereo, moze jest jakis narzedzie, program do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 18:14, tymuś napisał:

musze jakos odwrocic kanaly stereo, moze jest jakis narzedzie, program do tego?

Masz jeszcze inne rozwiązanie - załatwić sobie kabelek, który z jednej strony będzie miał normalnego jacka, a z drugiej odwróconego (znaczy kabelki przylutowane odwrotnie, niż normalnie) i wszystko będziesz podłączał za jego pośrednictwem. Wydasz parę zł, ale nie będziesz instalował dodatkowych programów. Jak znasz kogoś, kto umie lutować kabelki, to koszty będą minimalne.
Słyszałem o paru przypadkach, gdzie różne rzeczy były odwrotnie montowane w różnych urządzeniach i użytkownicy musieli sobie takimi sposobami radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... powinna byc taka opcja w ustawieniach w panelu sterowania ...Mam teraz realteka ALC850, i w oryginalnym oprogramowaniu byla zakopana opcja "Reverse stero", "Switch chanels" czy jakos tak ... teraz mam zaladowany sterownik z nVidii bo do tego modelu podchodzi i tam takiej opcji nie znalazlem faktycznie ...
Jesli nie bedzie to chyba poza kombinacjami z kabelkiem pozostanie zabawa z panelem wyjsciowym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qurce nie zakumalem od razu ... jak masz sluchawki podlaczone ... do panela przedniego czy z tylu ? Bo jak do panelu, to jest po problemie, otworz kompa wez ksiazeczke z MB i zamien lewy z prawym na wyjsciu wewnetrznym ... i po bolu ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 22:45, buras napisał:

qurce nie zakumalem od razu ... jak masz sluchawki podlaczone ... do panela przedniego czy z tylu ? Bo jak do panelu, to
jest po problemie, otworz kompa wez ksiazeczke z MB i zamien lewy z prawym na wyjsciu wewnetrznym ... i po bolu ... :D


no nie o to chodzi raczej, bo sluchawki mam podlaczone do wtyczki od glosnika (zielony kolor, kabelek przepuszczony z tylnego wyjscia na panel przedni) a jak podlaczam do tego samego wyjscia glosniki (bezposrednio, nie do przedniego panelu) to tez kanaly sa odwrocone. panel na pewno nie jest zle podpiety (zreszta nie da sie go podpiac, bo w srodku obudowy wychodza kable z zabudowanego blacha miejsca, przechodza przeaz cala obudowe, wychodza z tylu przez sledzia i podlacza sie je jackiem do wyjscia od plyty glownej) w kazdym razie wchodzi w gre jedynie programowa zamiana kanalow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko software chcesz uzyc, to chwilowo poza zmiana wersji sterownika nic mi do glowy nie przychodzi ... a sprawdzales jak chodzi na referencyjnym windowsowskim (jesli go winda rozpoznaje), a jak na producenckim ?
Na stronce realteka jest do zassania pakiet uniwersalnych sterow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 23:10, buras napisał:

Jesli tylko software chcesz uzyc, to chwilowo poza zmiana wersji sterownika nic mi do glowy nie przychodzi ... a sprawdzales
jak chodzi na referencyjnym windowsowskim (jesli go winda rozpoznaje), a jak na producenckim ?
Na stronce realteka jest
do zassania pakiet uniwersalnych sterow ...


a jak ustawic windowsowski?? w menedzeze urzadzen aktualizuj sterawnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh .. to moze nie zadzailac jesli windows nie ma wlasnych sterownikow. Musisz odinstalowac te stery ktore masz teraz i usunac pro forma instalke z dysku jesli masz ... idealem bylo by wywalenie infow, ale nie dasz za bardzo rady sie do nich dokopac... Restart kompa i wio ... jak znajdzie nowy sprzet i nie poprosi o stery, lub je sam znajdzie (beda bez apleciku w panelu i przybornika w tray-u) to masz stery windowsowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:41, Monastor napisał:

a jaki jest problem w założeniu słuchawek odwrotnie???


Przykładowo mikrofon, ale Warcrafta on potrzebny nie jest. Czasem ( teraz chyba w większości ) pałąk jest zrobiony tylko w jedną stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 17:41, Monastor napisał:

a jaki jest problem w założeniu słuchawek odwrotnie???

Na moich jest to praktycznie niewykonalne. Z pchełkami nie ma chyba kłopotu, ale z takimi w pełnych rozmiarach zwyczajnie się nie da (bo nie są do siebie "równoległe", tylko przechylone, żeby było wygodniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować