Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Hej,
Właśnie skończyłem pisać i udało się znakomicie. Co prawda nie skorzystałem z tej pomocy, gdyż czytam to kiedy praca jest już skończona, ale w następnej analizie na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Napiszcie mi ten list. z Góry dzięki.

Wyobraź sobie, że jesteś Julią lub Romeem i spróbuj przekonać listownie rodziców, żeby wyrazili zgodę na małżeństwo z ukochaną przez ciebie osobą (elem. charakt.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 19:45, BoloMaster napisał:

proszę o wykres:
2sinX|cosX|
:)

Musisz rozpatrzyć dwa przypadki.
cosx >= 0 => -pi/2<=x<=pi/2
cosx < 0 x w reszcie okresu
(pamiętaj, że otrzymany wykres również jest okresowy - wystarczy go narysować dla -pi do pi i skopiować)
i w pierwszym przypadku mamy
2sinxcosx = sin2x
w drugim -2sinxcosx = -sin2x

Po prostu rysujesz te dwie funkcje w odpowiednich przedziałach i to jest żądany wykres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 15:36, wybrany4567 napisał:

Napiszcie mi ten list. z Góry dzięki.


Takim tekstem stawiasz siebie w pozycji przegranej... Powinieneś poprosić o pomoc, ale dobra ja nie będę uczył dobrych manier ;) Co do tematu to nie za bardzo mogę Ci pomóc bo z polaka jestem cieniawy, aczkolwiek możesz napisać o tym że miłość jest ważniejsza niż rodzinne spory... że to nie rodzina powinna decydować o losach zakochanych... itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój pierwszy post tutaj. Mam do was prośbę. Na WoS mam napisać własne spostrzeżenia na temat Okrągłego stołu no i trochę już mam. Ciekawi mnie także jak wy na to patrzycie, bo mam dzisiaj trochę ciężki dzień i myślenie coś mi nie idzie. Za każda wypowiedź będę bardzo, ale to bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę zaległości z pewnego tematu, resztę zrobiłem, ale tego nie kapuję:

Zad. 10

a) Koło o obwodzie 10pi obraca się wokół średnicy. Jakie polo ma koło wielkie otrzymanej kuli?
b) Półkole o obwodzie równym 3pi + 6 obraca się wokół średnicy. Jaki obwód ma koło wielki otrzymanej kuli?

Mógłby ktoś wyjaśnić, jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry, krzyżówka z muzyki. Mam podane 8 haseł i muszę napisać krótkie objaśnienia, oto one:

1. Skala
2. Walc
3. Rezonator
4. Swing
5. Verdi
6. Szanta
7. Symfonia
8. Sonata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:23, Gumiś2 napisał:

a) Koło o obwodzie 10pi obraca się wokół średnicy.

Potrzebny jest promień. Obwód masz, więc możesz wstawić do wzoru 10pi = 2pi r/2pi
r=5

Dnia 04.03.2009 o 21:23, Gumiś2 napisał:

Jakie polo ma koło wielkie otrzymanej kuli?

Promień koła wielkiego = promień koła, z którego powstała kula. Z tego wynika, że P=pi r^2 P=25pi^2.

Dnia 04.03.2009 o 21:23, Gumiś2 napisał:

b) Półkole o obwodzie równym 3pi + 6 obraca się wokół średnicy. Jaki obwód ma koło wielki
otrzymanej kuli?

Półkole, czyli przed 2pi r należy wstawić 0.5. 0,5 x 2 pi r = 3pi +6 / :pi
r = 9
Obwód koła wielkiego to pi r ^2 = 81 pi ^2.

Dnia 04.03.2009 o 21:23, Gumiś2 napisał:

Mógłby ktoś wyjaśnić, jak to zrobić?

Jeżeli masz problem z takimi zadaniami, to wytnij sobie koło/półkole z papieru, zaznacz dwa promienie przecinające się pod kątem prostym i obracaj nim tak, jak w zadaniu. Możesz też zrobić rysunek na kartce i wyobrazić sobie obrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:50, Baluk25 napisał:

Bry, krzyżówka z muzyki. Mam podane 8 haseł i muszę napisać krótkie objaśnienia, oto
one:

wow, fajne, ja mam napisać interpretację wiersza "Roki" Czesława Miłosza. ktoś jeszcze chce się wymienić tematem zadania?

btw to google + wikipedia = mniej flame''u na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi pomóc z sonetem Bakczysaraj w nocy"?
Analizę zrobiłem sam, ale nauczycielka zapewne* zapyta się na następnej lekcji dlaczego ten sonet nie ma części refleksyjnej (Czy może ma? Przeoczyłem coś?).

Jakby się komuś nudziło to prosiłbym też o zrobienie paru przykładów (chociaż po jednym z każdego/kilku zadań)
http://img178.imageshack.us/img178/2219/img0007x.jpg
http://img23.imageshack.us/img23/8660/img0008qqv.jpg

*Nie jest to praca domowa, bo mieliśmy tylko napisać o czym jest sonet itd., ale lubię wiedzieć niektóre rzeczy (i z tego co podejrzewam, moja nauczycielka też lubi...) ;PP

Najbardziej zależy mi na tym z polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 11:28, wybrany4567 napisał:

na tym forum nikt mi nie pomógł. w du.. z takim forum


hmmm. Kącik Pracy Domowej. Rozumiesz? Nie Temat W Którym Zrobimy Za Ciebie Pracę Domową.
Weź przynajmniej napisz coś sam z siebie. To nie musi być genialne.

Potem się to skoryguje, tak? No. To do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za te wszystkie posty, ale to nie ja je pisalem. To moj brat wlamal mi sie na profil i wypisywal glupoty. A ja tego nie zauwazylem. Te forum jest najlepsze!!!! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 14:55, wybrany4567 napisał:

Sorry za te wszystkie posty, ale to nie ja je pisalem. To moj brat wlamal mi sie na
profil i wypisywal glupoty. A ja tego nie zauwazylem. Te forum jest najlepsze!!!! ;D


No ta na pewno każdy może se tak napisać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam kilka pomysłów, ale może podrzucicie mi coś ciekawego do napisania na takie 3 tematy:
1) znaczenie traktatu krakowskiego (szerokie spektrum, również odnoszące się do przyszłości, w tym dalekiej przyszłości, rozpatrzenie sprawy pod względem króla, szlachty, sytuacji polityczno-gospodarczej, nastrojów i sytuacji wojskowej na południu i wschodzie)
2) znaczenie unii lubelskiej (pod względem szlachty polskiej oraz litewskiej, magnaterii, króla oraz ogólnie co dała obu państwom oraz jej minusy)
3) możliwość wybrania Iwana IV Groźnego na króla elekcyjnego Polski (stosunek PRO!)

W nawiasach są moje pomysły, może macie coś więcej ;)? Pierwsze dwa to ok. 3 strony a4, więc można się rozpisać. Drugie dowolnie... Liczę na jakieś ciekawe pomysły o czym można by jeszcze napisać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy CV na wos napisać mógłby mi ktoś powiedzieć w jakiej formie teraz piszę się CV ? I jakieś przykładowe pokazać ?. Na googlach szukałem ale raz jest w punktach raz jak list motywacyjny to wygląda i już się w tym pogubilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować