Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2009 o 21:22, Jaki Ganh1 napisał:

Mam problem z obliczeniem takiego równania: m/4 + m + (m + 30) = 120.

Sumujesz ze sobą nie wiadome ( czyli "m") wychodzi, że 2,25 m + 30 = 120 odejmujemy 30 i otrzymujemy
2,25 m = 90 dzielimy przez 2,25 i wychodzi
m=40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:22, Jaki Ganh1 napisał:

Mam problem z obliczeniem takiego równania: m/4 + m + (m + 30) = 120.


Ja bym to zrobił w takim sposób :

m/4 + m + (m+30) = 120 /*4
m + 4m + 4m + 120 = 480
9m = 480 - 120
9m = 360 / :9
m = 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wielkie dzięki. Mam tylko jeszcze problem z jednym, ostatnim zadaniem. Może i jest łatwe, ale mnie z powodu choroby przez cały tydzień w szkole nie było i mam problem.

Uczniowie gimnazjum zebrali w roku szkolnym 3600 baterii. W klasach I zebrano 3 razy więcej niż w klasach trzecich, uczniowie klas II zebrali połowę pozostałych baterii, a pozostałe 560 sztuk przynieśli nauczyciele. Oblicz, ile baterii zebrali uczniowie poszczególnych klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 21:37, Jaki Ganh1 napisał:

Uczniowie gimnazjum zebrali w roku szkolnym 3600 baterii. W klasach I zebrano
3 razy więcej niż w klasach trzecich, uczniowie klas II zebrali połowę pozostałych baterii,
a pozostałe 560 sztuk przynieśli nauczyciele. Oblicz, ile baterii zebrali uczniowie poszczególnych
klas.

To zaraz? Zbierali uczniowi, czy uczniowie I nauczyciele? Treść zadania co najmniej dziwna i niespójna.

"Uczniowie klas II zebrali połowę pozostałych baterii" - czyli 560 (nauczyciele musieli dołożyć drugą połowę, żeby wyszło tyle co trzeba) - ale przyznam, że zadanie jest tak sformułowane, że pewien nie jestem czy dobrze rozumuję.

x - kl. III
x+3x = 3600-2*560
4x = 2480
x = 620

kl. I 3*620 = 1860
kl. II = 560
kl. III = 620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogół - 3600 baterii
I klasy - 3x
II klasy - 560 sztuk
III klasy - x
nauczyciele - 560 sztuk = II klasy
uczniowie - 3600 - 560 = 3040
I i II kl. - 3040 - 560 = 2480

4x = 2480
x = 620

I kl. - 1860
II kl. - 560
III kl. - 620

EDIT : Dodałem wyjaśnienie do tej liczby 2480 w pierwszym równianiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj... przerabiam właśnie lekturę "Romeo i Julia", ale jak na złość niczego z niej nie rozumiem. Prosiłbym o pomoc w wykonaniu tego durnego zadania.

1. Z jakimi wydarzeniami wiążą się poniższe cytaty? Czyje to słowa?
"Cóż znaczy nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą nie mniej by pachniało".

"Jeszcze ranek nie tak bliski, słowik to, a nie skowronek się zrywa".

2. W jakiej sytuacji Romeo powiedział: "Jestem igraszką losu?" Wyjaśnij te słowa.

3. "Weselna uczta zmieni się w stypę". Dlaczego kochankowie z Werony musieli umrzeć? Co było ich winą tragiczną ?

Miałem jeszcze parę innych zadań, ale już zrobione. Tego nie potrafię sobie przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to dosyć dziwne, ale Google mi nic nie powiedział :|

Potrzebuję schemat budowy lodowca. Czyli gdzie jest jęzor lodowcowy itp (Obrazek najlepiej)

Aaa i jeszcze jedno. (Na wikipedi nie było). Czy Gdańsk przed okupancją podczas II wojny światowej nazywał się oficjalnie Gdańsk czy Danzig? Bo Niemcy zmieniali nazwy miast i ulic i nie wiem czy Gdańsk się nazywał tak czy niemcy podczas okupacji tak nazwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2009 o 20:15, mateuszencja napisał:

Aaa i jeszcze jedno. (Na wikipedi nie było). Czy Gdańsk przed okupancją podczas II wojny
światowej nazywał się oficjalnie Gdańsk czy Danzig? Bo Niemcy zmieniali nazwy miast i
ulic i nie wiem czy Gdańsk się nazywał tak czy niemcy podczas okupacji tak nazwali

Nadal istnieje Danzig, choć pewnie poprawnie politycznie będzie Gdańsk. Na mapach Danzig był.
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sonderstempel2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie słuchaj go, on nie ma racji."

Ja mam listę z fizyki (już ostatnia).

1. Gaz wywiera na ścianki naczynia o powierzchni 4dm2 ciśnienie o wartości 5 Pa. Ile wynosi całkowita siła parcia działająca na ścianki?

2. Na jakiej głębokości wysokość oceanie panuje ciśnienie 200 MPa.
Przyjmij do obliczeń gęstość wody morskiej d = 1150 kg/m3

3. Kombajn zbożowy ścina zboże na szerokości 4m. W jakim czasie zbierze on zboże z działki równej 2ha, jeżeli średnia prędkość jego ruchu wynosi 5km/h?

4. Ile czasu upłynie, aby statkiem przebyć drogę równą 15km w jedną stronę i z powrotem po rzece, w której prędkość nurtu wynosi 2km/h?
Prędkość statku na wodzie stojącej jest równa 8km/h

5. Z punktu A oddalonego od punktu B o 20 km wyszedł piechur z prędkością 5km/h. Jednocześnie z punktu B w stronę punktu A wyruszył rowerzysta z prędkością 25 km/h. Po jakim czasie i w jakiej odległości od punktu A spotkają się pieszy i rowerzysta?

6. Tramwaj poruszał się z prędkością 72km/h i został zahamowany w czasie 10 sekund. Wyznacz opóźnienie ruchu i drogę hamowania tramwaju, zakładając, że jest to ruch jednostajnie opóźniony.

7. Jaka jest masa ciała fizycznego, które pod wpływem dwóch przeciwnie zwróconych sił: F1 = 240N i F2 = 60N uzyskuje przyśpieszenie 0,6 m/s2 ?
Opory ruchu zaniechaj.

8. Żelazko o masie 3 kg stygnie od temperatury 150°C do temperatury otoczenia. Ile odda ono energii cieplnej w czasie tego procesu? Przyjmij ciepło właściwe substancji żelazka (stal ) Cw= 460 J/kg °C .

9. W instalacji domowej włączone są 3 żarówki o mocy 100W i grzałka elektryczna o mocy 2000W. Jakie natężenie prądu płynie przez bezpiecznik instalacji domowej?

10. Światło potrzebuje około 4,5 minuty aby dotrzeć z Marsa na Ziemię. Ile wynosi odległość tych planet, jeżeli wiadomo, że prędkość rozchodzenia się światła w próżni wynosi około 300 000 km/s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 15:34, Ave-Some-666 napisał:

> Zna tu ktoś francuski? ^^

Ja znam,moja dziewczyna jest zadowolona ;0

a pomożesz z zadaniem?
Na GG? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 16:49, rogoz94 napisał:

> > Zna tu ktoś francuski? ^^
>
> Ja znam,moja dziewczyna jest zadowolona ;0
a pomożesz z zadaniem?
Na GG? ^^


JA TO ROBIE USTNIE,NIE WIEM CZY SIE DA TO ZROBIC PRZEZ GG,CYBEREK MNIE NIE KRECI/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 16:52, Ave-Some-666 napisał:

> > > Zna tu ktoś francuski? ^^
> >
> > Ja znam,moja dziewczyna jest zadowolona ;0
> a pomożesz z zadaniem?
> Na GG? ^^

JA TO ROBIE USTNIE,NIE WIEM CZY SIE DA TO ZROBIC PRZEZ GG,CYBEREK MNIE NIE KRECI/

pogratulowac inteligencji ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz skorzystam z waszej pomocy i liczę na szybką odpowiedz :P
Mam takie zadanie z bio :
Wymień 2 przykłady narządów zbudowanych z tkanki mięśniowej gładkiej.
Szukam na guglach, ale jakoś znaleźć nie mogę : )
Z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam z tego tekstu wyłapać:
"występują one m.in. w ścianach naczyń krwionośnych, przewodu pokarmowego, dróg oddechowych, pęcherza moczowego..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować