Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Prosiłbym o przetłumaczenie tych dwóch zdań na język niemiecki.
Na jutro mam napisać takie mini wypracowanie o sporcie i nie wiem za bardzo jak podejść do tych dwóch fraz.

" ... ponieważ kochają zwierzęta i jazda konna sprawia im dużo przyjemności"

"Sport odgrywa w moim życiu wielką rolę. Uprawiam wiele sportów - pływanie, piłka nożna, jazda rowerem. Dzięki sportowej aktywności czuję się zdrowszy. Sport daje mi także dużo radości."

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 20:11, MadDogg napisał:

Czy ktoś mi wytłumaczy dokładnie jak można określić dziedzinę funkcji


Na podstawie wykresu dziedzinę wyznaczasz rzutując wykres funkcji na oś odciętych.
A co to dziedzina i zbiór wartości funkcji - znajdziesz bez problemu choćby w Wikipedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2009 o 22:19, luq napisał:

" ... ponieważ kochają zwierzęta i jazda konna sprawia im dużo przyjemności"

...weil sie lieben Tiere und das Reiten Vergnügen bereiten sie viel

Dnia 26.10.2009 o 22:19, luq napisał:

"Sport odgrywa w moim życiu wielką rolę. Uprawiam wiele sportów - pływanie, piłka nożna,
jazda rowerem. Dzięki sportowej aktywności czuję się zdrowszy. Sport daje mi także dużo
radości."

Der Sport spielt den großen Acker in meinem Leben. Ich Sport treiben viel - der Schwimmsport, der Fußball, die Fahrt mit dem Fahrrad. Dank der Sport Aktivität fühle ich mich gesunder. Der Sport gibt mir viel Freuden ebenfalls.

Powinno być dobrze.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fizyki nie jestem za dobry, więc proszę o pomoc:
Szafa o ciężarze 500N spoczywa na podłodze. Współczynnik tarcia statycznego szafy o podłogę wynosi 0,2. Janek naciska na szafe równolegle do podłogi siła o wartości 50N. Niestety szafa nie poruszyła się. Jaka jest wartosć siły tarcia statycznego działającej na szafę? Odpowiedź uzasadnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę mieć na jutro informacje polityczne z kraju i ze świata ale na stronach typu gazeta pl czy tym podobne, nie widze żadnych konkretów. Może ktoś zna jakieś dobre żródło informacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 17:02, rozkosz napisał:

Muszę mieć na jutro informacje polityczne z kraju i ze świata ale na stronach typu gazeta
pl czy tym podobne, nie widze żadnych konkretów. Może ktoś zna jakieś dobre żródło informacji?


Ewentualnie wpisz w google nazwy popularnych serwisów informacyjnych z różnych kanałów (wspomniane już CNN, fakty TVN, polsat - Wydarzenia, TVP - wiadomości itp.). Jest jeszcze jedno wyjście - idź do kiosku i kup gazetę (o tej porze gazet może być nie wiele, ale w empiku będą wszystkie:D

Albo po prostu obejrzyj wiadomości i nagraj je sobie, lub spisz- zadanie dla wytrwałych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dla Was zadanie (klasa III Gimnazjum) Chemia:
Z jakich soli powstanie nierozpuszczalna sól o nazwie chlorek srebra.
Chciałbym aby mi ktoś to wytłumaczył na dziś :) Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 20:49, Heralf napisał:

AgNO3 + NaCl = AgCl + NaNO3.

Jest jakieś wytłumaczenie na to czy z tabeli można to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tabeli. Hm.. po prostu bierzesz dwie sole które bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie, a które mają pierwiastki umożliwiające powstanie szukanej soli ( która jest nierozpuszczalna w wodzie ). Druga sól, która powstaje jest bardzo dobrze rozpuszczalna w wodzie.

Tak. Wiem, że nie umiem tłumaczyć, ale może coś z tego zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z angielskim. Jeśli:

He has got a shower- znaczy on posiada prysznic
a, He have a shower- znaczy bierze prysznic, to jak będą brzmiały zdania on POSIADAŁ prysznic i on BRAŁ prysznic?
Mieć w czasie past simple piszemy had ale jak to się ma do he, she, it?

Czy to będzie tak?: He had a shower two weaks a go.- on brał prysznic dwa tygodnie temu.
He has got a shower two weak a go.- on posiadał prysznic dwa tygodnie temu.
Dla you zamiast he: You had a shower two weaks a go.-brałeś prysznic dwa tygodnie temu.
You have got a shower two weak a go.- Posiadałeśprysznic dwa tygodnie temu.

Poprawcie mnie jeśli orientujecie sie w czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować