Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

OpenOffice - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2006 o 21:59, BuuBuu napisał:

No przydałoby się, żebo Office odczytywał pliki zapisane w OpenOffice. Miałem taki problem
na informatyce. Zrobiłem prace u sieiebie na kompie i zapisałem jako Baze danych OpenOffice,
a nauczycielka na kompie ma Offica i nie mogła mi procy sprawdzić

Wszystko da się zrobić, jeśli wie się jak to zrobić. Ja jestem słabiurki, ale:
Tekst pisany należy zapisać w odpowiednim formacie, wtedy Word z Office bez problemu go otworzy. Bazę danych możesz napisać i zapisać, w większości przypadków, w formacie zgodnym z Excelem... A mój znajomy otwierał bazę Accessa w Open Office i odwrotnie. Próbowałem tak samo i oczywiście mi się nie udało. A nauczycielka informatyki - no cóż, czy nie mogła zrobić tak, jak mój znajomy, formalnie z wykształcenia chemik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 23:57, AgayKhan napisał:

Jest oficjalne zalecenie, by w szkołach stosować Open Office''a. Może trzeba powiedzieć to
pani nauczycielce.


O dobry pomysł. Chyba tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 23:31, Selv napisał:

Open umarłby :]


Eee tam by umarł od razu. Format zapisu OO jest dużo wydajniejszy od MS (średnio 20-30% mniejsze pliki),a obecne kompy mają wystarczające dyski żeby załadowanie dwóch pakietów biurowych nie było dla nikogo problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 23:28, AgayKhan napisał:

A teraz rewelacja. W następnym MS Office nie będzie można zapisywać dokumentów jako pdf. Adobe
do tego nie dopuściło. W OpenOffice można. Adobe na to pozwala. Cosik ten MS nie jest lubiany
;-)


Adobe niech lepiej nie podskakuje, bo się chłopcy mogą doczekać blokady plików pdf po windą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na OpenOffice na uczelni, pracowałem na MS Office Xp/2003 obecnie na beta 2007. Mam nadzieje ze nigdy już nie wróce na OO.
Mowcie co checie, mowcie ze to to samo. itp.
Jak dla kogoś szczytme jest nasmarowanie wypracowania to starcza ale tak naprawde do porzadnej pracy oo nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 23:31, Selv napisał:

Było by teraz zabawnie, gdyby ms zakazał uzywania .xls oraz .doca.
Open umarłby :]

Oficjalnie to MS nie pozwolił na używanie .xls czy .doca. Zresztą ja nie stosuje tych formatów. Na szczęście .odt jest coraz bardziej akceptowany. Jest to format uznany jako oficjalny standard przez niektóre organizacje, choćby polskie MENiS.
Wiesz, co jest śmiesznego w tym zakazie Adobe? W Linuksie każda aplikacja posiadająca mżliwość druku może zapisywać dokument jako .pdf. Adobe nikogo za to nie ściga. Tymczasem nie pozwala na to samo MS. Po prostu jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 23:41, Selv napisał:

Pracowałem na OpenOffice na uczelni, /.../
Jak dla kogoś szczytme jest nasmarowanie wypracowania to starcza ale tak naprawde do porzadnej
pracy oo nie wystarcza.

A praca magisterska może być? Może do porządnej pracy nie wystarczy. Ale tu jest taki maleńki problemik. Jest on za darmo. Ktoś poświęcił swój czas, swe umiejętności, aby dać najlepszy produkt. I to jest w tym wszystkim najlepsze i najwspanialsze. Nie jesteś zmuszny do stosowania OO. Chcesz, to masz wybór. Stosuj MS Office. Ja bym wolał pakiet biurowy Adobe. Ale mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kożysta z tego co mu pasuje. A ja mam taki problem w OO. Jak coś zapisze i potem otwoze ten plik tkstowy, to nie wykrywa mi już błędów ortograficznych. Musze otworzyć nowy plik i skopiować już napisany tekst. Wtedy wykrywa. Wie ktoś jak to zmienić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problem. Kiedyś miałem Open Office''a i zapisałem wazny plik z rozszerzeniem .sxc. Teraz mam MS Office''a i nie mogę tego pliku otworzyć za pomocą Excela. Trzeba ponownie zainstalowac OO czy jest jakiś sposób na otwarcie pliku za pomocą MS O?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2006 o 11:39, HumanGhost napisał:

Kurcze, mam problem. Kiedyś miałem Open Office''a i zapisałem wazny plik z rozszerzeniem .sxc.
Teraz mam MS Office''a i nie mogę tego pliku otworzyć za pomocą Excela. Trzeba ponownie zainstalowac
OO czy jest jakiś sposób na otwarcie pliku za pomocą MS O?


Chyba trzeba zainstalować OO i zapisać jak plik Exela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten jest z ux system. Ma ulepszony słownik, ale jest starszy
http://www.ux.pl/openoffice/?page=download
zaś ten jest najnowszy
http://ftp.tpnet.pl/vol/d9/OpenOffice/stable/2.0.4/OOo_2.0.4_Win32Intel_install.exe
na prockach AMD też bedzie działał.
ten zaś jest z javą ( jak nie masz javy, to instalnij ten)
http://ftp.tpnet.pl/vol/d9/OpenOffice/stable/2.0.4/OOo_2.0.4_Win32Intel_install_wJRE.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Open Office''a i mam taki problem... Otóż na początku chyba trzeba go jakoś skonfigurować. Co mam zrobić i czy później już nic nie sprawia problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mam prezentacje zrobioną w OpenOffice ale msuze nia miec do szkoly w Power Poincie. Power point nie otworzy prezentacji zrobionej w OO wiec potrzebuje jakiegos konwertera do tych plikow.

Bardzo tego potrzebuje i blagam o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować