Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Jakie studia?

3948 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2015 o 22:49, S3luS napisał:

Jako student 3 roku (od października) mam chęć zdobycia doświadczenia, wydaje mi się
że praktyki które robiłem na umowie pomiędzy uczelnią a pracodawcą to za mało.
Jakieś rady?

Jasne, możesz iść na kelnerkę, możesz popracować w lokalnej gazecie, możesz zatrudnić się na część etatu w firmie jako programista lub grafik.

A tak na serio to ciężko powiedzieć jeśli nie wiemy co i gdzie studiujesz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Rick, jak nie wiemy co studiujesz, to ciężej doradzić. Fakt jest taki, jeśli Ci zależy na tego typu rozwoju osobistym, to nawet praca nie związana bezpośrednio z Twoim kierunkiem Ci coś da.
Rozglądaj się za ofertami staży i praktyk: niektóre firmy robią nawet konkursy na staże. Poza tym nawet zwykłe kelnerzenie czy praca w kinie da Ci fajne pojęcie o pracy z innymi ludźmi, nawet jeśli płaca będzie kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kelnera jak już :D

Studiuje energetykę stacjonarnie i chciałbym coś robić w tym kierunku, a co do staży to z tego co słyszałem studenci dzienni( czyli tacy jak ja), nie mogą podjąć stażu, bo jako student nie mam statusu bezrobotnego.
Przez jakiś czas mógłbym pracować nawet za darmo, chcę po prostu zdobyć tego doświadczenia i wiedzieć z czym się je mój przyszły zawód)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 09:50, S3luS napisał:

Kelnera jak już :D

Chodziło mi o określenia zawodu, wiesz, coś jak "stolarka" ;D

Dnia 06.09.2015 o 09:50, S3luS napisał:

Studiuje energetykę stacjonarnie i chciałbym coś robić w tym kierunku, a co do staży
to z tego co słyszałem studenci dzienni( czyli tacy jak ja), nie mogą podjąć stażu, bo
jako student nie mam statusu bezrobotnego.


Nie możesz podjąć stażu oficjalnego. Jeśli studiujesz w innym mieście niż miejsce zamieszkania i nie jesteś zameldowany to i tak nie dostaniesz statusu bezrobotnego. Chyba że udasz się do rodzinnego miasta, ale jeśli w międzyczasie przyjmiesz jakąś umowę (nawet o dzieło) już ci cofną ten status. Anyway, możesz się za to załapać na praktyki. Kasa taka sama (znaczy się żadna), a doświadczenie i tak zdobywasz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Anyway, możesz się za to załapać na praktyki. Kasa taka sama

Dnia 06.09.2015 o 13:34, Rick napisał:

(znaczy się żadna), a doświadczenie i tak zdobywasz.




Umowa o praktyki jest zawierana, załóżmy, pomiędzy mną a zakładem pracy.
Czy jestem zobowiązany do powiadomieniu uczelni czy urzędu pracy lub innego organu o tym że odbywam praktyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2015 o 14:32, S3luS napisał:

Czy jestem zobowiązany do powiadomieniu uczelni czy urzędu pracy lub innego organu o
tym że odbywam praktyki?

Jeśli masz status bezrobotnego i podpisujesz jakąkolwiek umowę to musisz o tym powiadomić Urząd Pracy. Ale nie masz, bo studiujesz dziennie, więc nie musisz nikogo powiadamiać (choć może to zależeć od uczelni). Aczkolwiek warto sobie to jakoś ułożyć, żeby ci nie kolidowało ze studiami, bo cierpliwość wykładowców też ma swoje granice.

Anyway, żadna praca nie hańbi, każda czegoś uczy. Jeśli nawet nie znajdziesz czegoś pod profil studiów, doświadczenie "ogólne" też się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 18:02, S3luS napisał:

Ogólnie dzięki za pomoc! :)
Znalazłem coś takiego, jak myślicie czy to jest dobry dokument w razie czego?

No tak, ale to pracodawca daje ci do podpisania świstek. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować