Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Remember Me - Temat ogólny

39 postów w tym temacie

Zaciekawiony tą grą postanowiłem, że założę o niej temat. Zapowiada się naprawdę interesująco. Gra tworzona jest przez francuskie studio Dontnod, które składa się między innymi z ludzi pracujących wcześniej w Ubi. Myśl o tej grze i to co widać na pierwszym gameplayu jakoś od razu kojarzy mi się z serią AC. Widać, że przemieszczanie się to gimnastyka, mamy do czynienia ze wspomnieniami coś jak Animus. Pani bohater, którą tutaj widać to niejaka Nilin, która jest łowczynią myśli. Wchodzi w jakiś sposób do umysłów ludzi i kradnie ich wspomnienia. Brzmi naprawdę interesująco, do tego ta futurystyczna otoczka, mniam. Gra ma ukazać się już za rok na obecnej generacji i PCtach.

Gameplay
http://www.youtube.com/watch?v=7l_1RyqTnpg&feature=player_embedded#!

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=3FNSIF_eQ78&feature=player_embedded

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, Empik nawet nie raczył mi jeszcze wysłać zamówienia ... ciekawe, czy w jakimś MM czy Saturnie znajdę tę grę w cenie ok. 110 zł?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 18:13, lis_23 napisał:

Kiedy będzie można zainstalować grę na Steamie? - o północy, czy dopiero w dzień o jakiejś
określonej porze?.


Powinieneś mieć na karcie gry napisane kiedy zostanie odblokowana. Zresztą co za problem użyć VPN i aktywować sobie te kilka dni wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 19:41, kesik93 napisał:

> Kiedy będzie można zainstalować grę na Steamie? - o północy, czy dopiero w dzień
o jakiejś
> określonej porze?.

Powinieneś mieć na karcie gry napisane kiedy zostanie odblokowana. Zresztą co za problem
użyć VPN i aktywować sobie te kilka dni wcześniej?


Nie da się nawet zainstalować gry, gdyż wyskakuje komunikat, że gra nie miała jeszcze premiery na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 19:46, lis_23 napisał:

Nie da się nawet zainstalować gry, gdyż wyskakuje komunikat, że gra nie miała jeszcze
premiery na Steamie.


Wejdź na kartę gry w sklepie. Ta gra zostanie odblokowana za około 4 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 21:30, Szw3dzik napisał:

Mam pytanie wie ktoś czy można gdzieś sprawdzić czas w ile przeszedłem grę czas przejscia
?

Jeśli masz oryginalną grę to steam automatycznie pokazuje ile czasu spędziłeś przy danej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2013 o 20:43, kesik93 napisał:

> Nie da się nawet zainstalować gry, gdyż wyskakuje komunikat, że gra nie miała jeszcze

> premiery na Steamie.

Wejdź na kartę gry w sklepie. Ta gra zostanie odblokowana za około 4 godz.


Póki co, gry nie da się zainstalować tuż po północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, liczyłem, że chociaż raz uda im się odblokować grę na czas.
Trochę szkoda, bo miałem nadzieję przejść prolog teraz... No, cóż, jutro rano się wezmę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2013 o 00:29, Mordant napisał:

Eh, liczyłem, że chociaż raz uda im się odblokować grę na czas.
Trochę szkoda, bo miałem nadzieję przejść prolog teraz... No, cóż, jutro rano się wezmę
;).

Już się instaluje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że gra wciąga już od pierwszego momentu, bardzo ciekawy świat i art design, ciekawa walka, choć zarządzanie kombinacjami jest dosyć upierdliwe ale same kombinacje są na prawdę fajne i dają frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2013 o 02:22, lis_23 napisał:

ciekawa walka, choć zarządzanie kombinacjami jest dosyć upierdliwe ale same kombinacje
są na prawdę fajne i dają frajdę.

Co do walki - fakt, powoli się rozkręcą, wraz w większą ilością pressenów i długością kombosów. Dodatkowo powoli się odblokowują specjalne skille. Co prawda pierwszy (furia) jest dość słaby, ale miejmy nadzieję, że dalej będzie lepiej.
Jest tutaj coś takiego jak blokowanie celu (lock-on)? Przy większej ilości przeciwników zbyt łatwo traci się wbite combosy po uniku - zmienia się cel, więc trzeba wbijać combo od nowa.

Fajnie też, że można zmieniać kombinacje w trakcie walki - przydało się to

Spoiler

na bossie z drugiego rozdziału. Szybka zmiana combosów na -cooldown

.

Remix pamięci jest naprawdę fajny, ale sterowanie wydaje się co najmniej dziwne. Może na padzie to jakoś lepiej wygląda...

No dobra, trzeba zrobić przerwę, bo wypadałoby zjeść jakieś śniadanie :P.

PS: Dwie rzeczy dla osób zaczynających.
1. Po instalacji z płytki trzeba dociągnąć prawie 2.5GB danych.
2. Jeżeli zaraz po odpaleniu gra się crashuje, to warto updejtnąć "NVIDIA PhysX System Software". Widziałem post na forum steamowym i faktycznie to mojemu Radeonowi pomogło.
3. "Normalny" poziom (agentka errorystów) wydaje się strasznie łatwy na razie. Eh, wiedziałem, żeby jechać na hardzie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Coś mi się wiesza ciągle jak walczę z tą kobietą Madame w EPISODE 4.. Czy może mi ktoś podesłać swojego sejwa po tej walce? pewnie to będzie już początek 5 aktu. Pilnie potrzebuje. Chcę grę skończyć a ten problem techniczny mi na to nie pozwala :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem, kolejne pozytywne zaskoczenie po Mars War Logs :) Liczyłem na dobrą grę jednak nie spodziewałem się, że aż tak mnie wciągnie.
Świetnie im wyszedł ten Neoparyż chociaż otwarty świat z pobocznymi mógłby być lepszy. Jednak jeśli miałby wyjść kolejny nudny crap jak AC to może i lepiej, że jest jak jest.

Spoiler

Sama historia niczego sobie, brakowało możliwości wyboru (w połowie gry miałem ochotę po prostu odmówić Edge''owi dalszej współpracy...jak się później okazuje niesłusznie :P). Poza tym trochę ten wypadek został wyolbrzymiony. Rozumiem, że straciła nogę, ale żeby od razu tak jej po tym odbiło...zabawne jak losy jednej rodziny miały wpływ na całą ludzkość.


System walki super jednak po pewnym czasie walki z dużymi grupami przeciwników były już nawet banalne, wystarczy dużo skakania. Jedynym utrapieniem byli ci elitarni żołnierze z polem ochronnym.
Ja sobie tak ustawiłem kombinacje, że najdłuższa była na dmg potem leczenie i cooldowny, nie powiem bo się sprawdzało :)
Chętnie zagrałbym w sequela jednak nie wiem co moglibyśmy w nim zobaczyć, może coś wymyślą :D
No i na koniec soundtrack miażdży, chyba na stałe zagości w moim telefonie obok muzyki z mass effectów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować