Zaloguj się, aby obserwować  
Strange101

Pillars of Eternity (Project Eternity) - temat ogólny [M]

930 postów w tym temacie

Był to problem, który dotyczył wczesnych wersji gry. Jeśli masz pirata to zpatchuj :P Niektórzy używali konsoli aby wyjść z twierdzy :) Poszukaj w starszych wątkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 00:00, Amondeuszz napisał:

Zanim wyrzucisz grę do "kosza" spróbuj sposobu z konsolą :) Zresztą zadanie jest opcjonalne,
więc nie trzeba jego wykonywać.



1. Nie chcę wracać do poprzedniego save''u, za dużo się wydarzyło.

2. Jak mam olać to zadanie, jak nie jestem w stanie wyjść z Warowni (Raedricka), przez właśnie zablokowaną postac :)?

3. Powalić jej się nie da, jedyne co do tej pory mi się udało to zabić i to na razie jako jedyna rzecz rozwiązuje problem, ale to rozwiązanie mnie nie zadowala :)

4. Nie znalazłem komend do konsoli, żeby wydostać się z Warowni, z góry dziekuję za podanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teleport
enable console by pressing ~ + Enter
Write iroll20s <- that command enables cheats in the game.
Press ~ + Enter again and copy/paste that: AreaTransition AR_0705_Gilded_Vale North 1
You will be in Gilded Vale

ale czy to rozwiaze problem z utknieta postacia, nie wiem oraz kody wylaczaja osiagniecia.

https://forums.obsidian.net/topic/72202-character-stuck-in-terrain/
w skrocie Na necie jest porada by wydac "force attack" bronia biala zablokowanej postaci na innego czlonka druzyny, ktora jest znacznie dalej. komus innemu "zabicie" postaci pomoglo (odpowiednie zabicie z wlaczona opcja Maimed to jest chyba 0 zdrowia w walce oznacza potem powrot z 1hp i moze chodzic?? nie wiem czy to jest tym zabiciem, o ktorym piszesz w pkt 3.) szczegoly w linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"2. Jak mam olać to zadanie, jak nie jestem w stanie wyjść z Warowni (Raedricka), przez właśnie zablokowaną postac :)?"
Olać w sensie nie wykonywać. Masz save przed wejściem do twierdzy.
"Powalić jej się nie da, jedyne co do tej pory mi się udało to zabić i to na razie jako jedyna rzecz rozwiązuje problem, ale to rozwiązanie mnie nie zadowala :)"
Myślałem, ze nie ma sposobu na wyjście. Nie jest to takie złe rozwiązanie. Gorzej jak się nie otwierają drzwi do ścieżek, chociaż to już załatali w 1.5...
"Nie znalazłem komend do konsoli, żeby wydostać się z Warowni, z góry dziekuję za podanie."
Nie miałem tego buga, jednak czytałem na forum, że niektórzy mieli i udało się to ominąć. W związku z tym nie znam tych komend, bo nie musiałem używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 17:41, Sarinew napisał:

teleport
enable console by pressing ~ + Enter
Write iroll20s <- that command enables cheats in the game.
Press ~ + Enter again and copy/paste that: AreaTransition AR_0705_Gilded_Vale North
1
You will be in Gilded Vale

ale czy to rozwiaze problem z utknieta postacia, nie wiem oraz kody wylaczaja osiagniecia.

https://forums.obsidian.net/topic/72202-character-stuck-in-terrain/
w skrocie Na necie jest porada by wydac "force attack" bronia biala zablokowanej postaci
na innego czlonka druzyny, ktora jest znacznie dalej. komus innemu "zabicie" postaci
pomoglo (odpowiednie zabicie z wlaczona opcja Maimed to jest chyba 0 zdrowia w walce
oznacza potem powrot z 1hp i moze chodzic?? nie wiem czy to jest tym zabiciem, o ktorym
piszesz w pkt 3.) szczegoly w linku.


Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zamierzam kupić swoją kopię, ale zależy mi na edycji pudełkowej. Gdzieś było napisane kiedyś (chyba również na gram.pl), że pierwsza edycja będzie miała różne dodatki - czy wyszła jakaś kolejna, czy raczej wszystkie jakie pozostały na rynku to ta pierwsza właśnie? Znaleźć pudełkową edycję jest dosyć trudno, podobnie jak z ostatnim Divinity :D

Edit. Klucz na Steam powinien w pudełkowej edycji być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 14:22, Boguslav4 napisał:

Dopiero zamierzam kupić swoją kopię, ale zależy mi na edycji pudełkowej. Gdzieś było
napisane kiedyś (chyba również na gram.pl), że pierwsza edycja będzie miała różne dodatki
- czy wyszła jakaś kolejna, czy raczej wszystkie jakie pozostały na rynku to ta pierwsza
właśnie? Znaleźć pudełkową edycję jest dosyć trudno, podobnie jak z ostatnim Divinity
:D

Edit. Klucz na Steam powinien w pudełkowej edycji być?


Edycję Awanturnika (to ta z dodatkami) jest niezwykle ciężko wyhaczyć w normalnej cenie, bo najzwyczajniej w świecie już wyszła. A edycja standardowa posiada w zasadzie tylko pudełko i płytę i kosztuje ok 120PLN czyli tyle co na starcie edycja awanturnika. Z kolei sam klucz można znaleźć za ok 70 PLN i oferuje wszystko co zwykłe wydanie poza pudełkiem. Na różnych aukcjach można też znaleźć taniej ale jak na razie wszystko wymaga ruskiego VPNa do aktywacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gre w zwyklym wydaniu planujesz teraz kupic to mozesz obnizyc cene na 90 na muve jak masz punkty KG, a jak masz karte payback i znaczna ilosc punktow to mozesz sprobowac w internetowym empiku pudelkowe wydanie(maja tez klucze steam do drozszych edycji z dodatkami elektroniczymi)
A tak poza tym staly spadek ceny przewiduje przy przejsciu gry do tanszej serii PG do stycznia/lutego(tylko zgaduje), chociaz moze zapowiedziane dodatki cos zmienia - mocno sie zdziwilem jak dowiedzialem sie, ze dodatek bialy marsz jest podzielony na 2 czesci - i moze bedzie jakas bogatsza edycja gry z dodatkami albo nie bedzie i bedzie tylko zwykle wydania albo w ogole i tylko cyfrowo sprzedawany.

Zdziwilem sie tez, ze 2 towarzyszy do druzyny(ujawnionych na poczatku akcji ks) nie ma w podstawowej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zaatakowaniu

Spoiler

Adrowego Smoka

żaden przeciwnik nie chce mnie atakować. Bug, który niszczy grę. Niestety, podegranie starszych save''ów też nic nie pomaga, problem jest taki sam. Jakieś panaceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszedł jakiś fix- może to naprawi. Podobno niedługo ma wyjść wersja 1.07.

Misję możesz wykonać na kilka sposobów- może w któreś wersji nie będzie miała buga(. Można też bez walki sobie poradzić. Spróbuj pójść w strone skarbów to sami zaatakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na cdp i gram.pl można zamówić preorder, którego cena wynosi 79 zł(część pierwsza i druga dodatku). Na steamie gra będzie udostepniona w dniu premiery. Ciekawe o której godzinie odblokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 16:28, Kadaj napisał:

Dlc w pudełku? No lol. xD
Aż szkoda, bo cena sympatyczna.

Raz już kupiłem "the missing link" w pudełku. Otwieram pudełko, a tam nic nie ma. Idę do sklepu i się pytam. A oni mówią, że kod jest na paragonie. Chyba nie muszę mówić jaką ulgę poczułem, gdy po chwili strachu przypomniałem sobie, że jeszcze paragonu nie wywaliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś "dodatki" były w pudełkach i na płycie :) Nie wszyscy mają szybkie łącza więc ściagnięcie dodatkowych 10 gb może być sporym problemem. Obecnie gra zajmuje 14 gb a gdy dojdzie wersja 2.0 + dodatek to ta przestrzeń dodatkowo się zwiększy.

Z tego co widać pudełkowa wersja nie zawiera żadnych dodatków a cena biorąc pod uwagę przesyłkę będzie taka sama, jednak pudełko jest ładne, a nawet bardzo ładne :) Dla wielu to pewnie będzie ostateczny argument aby kupić te wersję...

Sam bym kupił, ale tak czekam na tę grę, że bym miał problem z wytrzymaniem całego miesiąca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować