Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 08.10.2005 o 11:29, Aragi napisał:

Avatar - to "Ty" - człowiek (męższczyzna lub kobieta) - woj lub mag.
W grze kierujesz rasami: ludzi,
elfów, troli, orków, ciemnych elfów i krasnoludów - czyli 3 jasne i 3 ciemne strony, każda z tych ras ma trochę inne cechy
i różne surowce.
można przyzywać również bohaterów (do 5 sztuk) w podstawce i w Feniksie są to ludzie w Oddechu Zimy do
dyspozycji są też inne stwory. To tak po krutce - szczegóły po szczegółowym pytaniu :)
Trzeba dodać także że Spellforce to RTS/RPG czyli RPS ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 12:58, Raylin napisał:

Możesz się do nich udać od razu, bo w grze nie ma questu żebyś np. przyniósł rajtuzy
goblina krawcowej, to raczej taki bonus - jeśli się domyślisz to dobrze, zostaniesz wynagrodzony jakąś fajną rzeczą; przykładowo
po zaniesieniu rajtuzów krawcowej dostaniesz spodnie które pozwalają ci biegać 10% szybciej.


No nie wiem. Raz jak zabiłem gobosa który kradł ryby i zaniosłem je rybakowi bez questa nic sie nie stało. Wczytałem sejwa, poszedłem do rybaka i dostałem questa z goblinem-złodziejem. Dopiero wtedy dostałem expa i nagrodęi i rozwiązałem quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 14:53, Budo napisał:

No nie wiem. Raz jak zabiłem gobosa który
kradł ryby i zaniosłem je rybakowi bez questa nic sie nie stało. Wczytałem sejwa, poszedłem do rybaka i dostałem questa
z goblinem-złodziejem. Dopiero wtedy dostałem expa i nagrodęi i rozwiązałem quest.

Być może to był bug gry?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 17:09, Seqiu napisał:


> No nie wiem. Raz jak zabiłem gobosa który
> kradł ryby i zaniosłem je rybakowi bez questa nic sie nie stało. Wczytałem
sejwa, poszedłem do rybaka i dostałem questa
> z goblinem-złodziejem. Dopiero wtedy dostałem expa i nagrodęi i rozwiązałem
quest.
Być może to był bug gry?!


Nie wiem od tej pory najpierw biorę questa, potem zabijam ;) Aha, dla wieloklasowców- kłopoty zaczynają się ok 20 poziomu, kiedy okazuje się że nie starcza pkt. cech aby dodać punkt swojej ulubionej umiejętności :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2005 o 18:14, Budo napisał:


Nie wiem od tej pory najpierw biorę
questa, potem zabijam ;) Aha, dla wieloklasowców- kłopoty zaczynają się ok 20 poziomu, kiedy okazuje się że nie starcza
pkt. cech aby dodać punkt swojej ulubionej umiejętności :/ .

To nawet niewiesz jak się raz załawiłem jak grałem pierwszy raz, a mianowicie zbierałem punkty umiejętności, a punkty cech ( siły, wytrzymałosci itd ) przydzielałem normalnie i gdy miałem ze 14 punktów umiejętności niemgłem rozwinąć żadnej nowej umiejętniści, bo poprzydzielalem mniej więcej punkty cech wszędzie równo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 08.10.2005 o 18:25, Seqiu napisał:

To nawet niewiesz jak się raz załawiłem jak grałem pierwszy raz, a mianowicie zbierałem punkty umiejętności, a punkty cech
( siły, wytrzymałosci itd ) przydzielałem normalnie i gdy miałem ze 14 punktów umiejętności niemgłem rozwinąć żadnej nowej
umiejętniści, bo poprzydzielalem mniej więcej punkty cech wszędzie równo. ;)


Uhh faktycznie nieźle. Ja wydaję wszystko na bieżąco, ale na ostatnim awansie, nie starczyło mi wytrzymałości żeby podnieść ciężkie uzbrojenie. Teraz wychodzą wady wieloklasowców.
I pytanie- czy siła wpływa na wielkośc zadawanych obrażeń z łuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2005 o 19:47, Budo napisał:

/.../
> To nawet niewiesz jak się raz załawiłem jak grałem pierwszy raz, a mianowicie zbierałem punkty umiejętności,
a punkty cech
> ( siły, wytrzymałosci itd ) przydzielałem normalnie i gdy miałem ze 14 punktów umiejętności niemgłem
rozwinąć żadnej nowej
> umiejętniści, bo poprzydzielalem mniej więcej punkty cech wszędzie równo. ;)

Uhh faktycznie
nieźle. Ja wydaję wszystko na bieżąco, ale na ostatnim awansie, nie starczyło mi wytrzymałości żeby podnieść ciężkie uzbrojenie.
Teraz wychodzą wady wieloklasowców.
I pytanie- czy siła wpływa na wielkośc zadawanych obrażeń z łuku?

Siła wpływa na zadawanie obrażeń, z strzały z łuku to obrażenia, wynika z tego że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra krótko bo się spieszę:
jestem w godmarchii ale jak ja mam to przejśc bez planów Elfów??
Nie mam żadnych planów jednostek oprócz robola, a budynków chyba tylko 4 czy 5. Mój hero może wiele ale nie rozwali 10 lodowych golemów. Gdzie tam mozna znaleźć jakies plany?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:31, Budo napisał:


Dobra krótko bo się spieszę:
jestem w godmarchii ale jak ja mam to przejśc bez planów Elfów??
Nie mam żadnych planów jednostek
oprócz robola, a budynków chyba tylko 4 czy 5. Mój hero może wiele ale nie rozwali 10 lodowych golemów. Gdzie tam mozna
znaleźć jakies plany?? Proszę o odpowiedź.

Zapewne chodzi ci o plany mrocznych elfów... w godmarchii musisz mieć tylko plany robotników i wieżyczek, rozbuduj te wieże wokół monumentu mrocznych elfów i poczekaj aż zjawią się ostrza, będziesz musiał przy pomocy wieżyczek obronnych odeprzeć ich atak. Następnie będziesz mogł przenieść się do monumentu orków na wschodzie, a same plany mrocznych elfów znajdziesz po tej misji o której ci teraz powiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Seqiu-----> dzięki za odpowiedź

Chciałem sobie pograć w spellforce''a po sieci i co? Widzę dwie gry, ale obaj kolesie mieli wersję 1.52. Ja mam grę prosto z pudełka NXK i nie instalowałęm żadnych patchy. Mam wersję 1.53. coś tam coś tam (długa liczba). I co? Jeśłi ktoś chciałby zagrać to piszcie na gg 1529158. W tygodniu różnie bywa z czasem, jak już wtorek, środa, ale w weekend na pewno się coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:27, Seqiu napisał:

>
> Dobra krótko bo się spieszę:
> jestem w godmarchii ale jak ja mam to przejśc bez planów Elfów??
> Nie mam
żadnych planów jednostek
> oprócz robola, a budynków chyba tylko 4 czy 5. Mój hero może wiele ale nie rozwali 10 lodowych
golemów. Gdzie tam mozna
> znaleźć jakies plany?? Proszę o odpowiedź.
Zapewne chodzi ci o plany mrocznych elfów...
w godmarchii musisz mieć tylko plany robotników i wieżyczek, rozbuduj te wieże wokół monumentu mrocznych elfów i poczekaj
aż zjawią się ostrza, będziesz musiał przy pomocy wieżyczek obronnych odeprzeć ich atak. Następnie będziesz mogł przenieść
się do monumentu orków na wschodzie, a same plany mrocznych elfów znajdziesz po tej misji o której ci teraz powiedziałem.


a mo heris poradził sobie z 9 lodowymi golemami i CAŁA armią ostrzy (połączyłem białą magię i sztuki ciężkiego uzbrojenia i pancerza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak wam ale mi podoba się najbardziej w Spellforce fabuła i część RPG, RTS jest trochę mniej wciągający, chyba że dla maniaków, a z tego ci wiem Spellforce po sieci to zwykły RTS co innego gdyby Spellforce był po necie taki jak np Diablo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hello
czy ktos wie jak mozna zapisywac screenshoty??bo nie bardzo mi sie podoba "print scrn" i potem wklejac gdzies do painta albo co..nie da sie tak jakos jak w morrowindzie?poza tym ogladalam wiele innych screenow i nie wiem jak niektorzy ludzie robia takie fajne zblizenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:29, Divined napisał:

hello
czy ktos wie jak mozna zapisywac screenshoty??bo nie bardzo mi sie podoba "print scrn" i potem wklejac gdzies do painta
albo co..nie da sie tak jakos jak w morrowindzie?poza tym ogladalam wiele innych screenow i nie wiem jak niektorzy ludzie
robia takie fajne zblizenia...

Może źle zrozumiałem, ale co to ma wspulnego z tytułem tego tematu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:08, Seqiu napisał:

Może źle zrozumiałem, ale co to ma wspulnego z tytułem tego tematu? ;)


Oj czepiasz sie czlowieka. Nie takie odstepstwa od tematu sie widzialo ;).

BTW Skasowaly mi sie save''y do CAŁEJ gry i musze przechodzic wszystko od poczatku (a przeszedlem juz caly Zakon Świtu i Oddech Zimy oraz polowe Zakonu Feniksa buuuu ;( ). No ale za to mam szanse jeszcze raz poczuc ten wspanialy klimat wiec w sumie jestem na plus. Gdyby tylko mi nie wywalala do pulpitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:18, Wredniak2003 napisał:

> Może źle zrozumiałem, ale co to ma wspulnego z tytułem tego tematu? ;)

Oj czepiasz sie czlowieka. Nie takie odstepstwa
od tematu sie widzialo ;).

BTW Skasowaly mi sie save''''y do CAŁEJ gry i musze przechodzic wszystko od poczatku (a przeszedlem
juz caly Zakon Świtu i Oddech Zimy oraz polowe Zakonu Feniksa buuuu ;( ).

Współczucia, mi by się już niechciało grać od początku, chyba że po jakimś czasie. Ja po roku jak przeszedłem zakon świtu zasiadłem jeszcze raz do tej gry aby zrobić sobie postać do feniksa i szczerze mowiąć jeszcze bardziej mnie wciagnęło


No ale za to mam szanse jeszcze raz poczuc ten

Dnia 10.10.2005 o 20:18, Wredniak2003 napisał:

wspanialy klimat wiec w sumie jestem na plus. Gdyby tylko mi nie wywalala do pulpitu...

Może zainstaluj jeszcze raz grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:25, Seqiu napisał:

Może zainstaluj jeszcze raz grę...


Obawiam sie ze to nie przez gre a przez "wspanialy" Windows XP ktorego nie formatowalem juz z 7 miesiecy...
Ale moze jak kupie nowy ram to nie bedzie takich "niespodzianek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2005 o 20:28, Wredniak2003 napisał:


Obawiam sie ze to nie przez gre a przez "wspanialy" Windows XP ktorego nie formatowalem
juz z 7 miesiecy...
Ale moze jak kupie nowy ram to nie bedzie takich "niespodzianek".

Ja już niewgrywałem windowsa przez pół roku i mam dosłownie śmietnik w kompie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 20:49, Seqiu napisał:

Ja już niewgrywałem windowsa przez pół roku i mam dosłownie śmietnik w kompie ;(


Windows zeby sie dobrze czul i zebysmy my sie dobrze trzeba przeinstalowac raz na miesiac ale komu sie chce.

BOT Jesli chodzilo by o jakas inna gre niz spellforce pewnie by mi sie nie chcialo a ostatnio gralem w nia gdy wyszla w NXK nie wiem kiety to bylo 3 miesiace temu?? Rejestrowalem 5 lipca ale u mnie rejestracja nie rowna sie data zakupu tylko wtedy gdy mi sie zechce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2005 o 15:20, Łukasz.G napisał:

a mo heris poradził sobie z 9 lodowymi golemami i CAŁA armią ostrzy (połączyłem
białą magię i sztuki ciężkiego uzbrojenia i pancerza)


Eh to ja nie wiem jak to zrobiłeś bo ja też tak mam- dwuręczne sieczne, ciężkie zbroje i biała magia-uzdrawianie i wzmocnienia. Mam 23 poziom i komplet zbroi świtu oraz topór dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się