Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2005 o 11:06, Raylin napisał:

> Ej nie mówcie co będzie dalej! Niektórzy tutaj jeszcze nie przeszli gry.

Sorki wielkie, po prostu ilius-mage011 był
ciekawy historii spellforce''a więc mu ją nieco przybliżyłem. Mam nadzieję, że nie odebrałem ci przyjemności grania; poza
tym być może kiedy sam przejdziesz grę to może jakoś innaczej zrozumiesz tą historię, może lepiej i wcale bym się nie zdziwił,
bo jest bardzo zawikłana.


Spoko, na szczęście kapnąłem się i nie czytałem tych postów, ale komuś to mogłoby popsuć zabawę, tak jak mi na starym forum powiedzieli co będzie w G II. Takie rzeczy można zawsze na mejla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich forach, na których działam jest taka zasada... Za każdym razem kiedy pisze się takie rzeczy, tekst należy poprzedzić czymś takim:

***********!!!UWAGA SPOILER!!!***********

Potem kilka enterów i dopiero tekst...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2005 o 11:18, Budo napisał:


Spoko, na szczęście kapnąłem się i nie czytałem tych
postów, ale komuś to mogłoby popsuć zabawę, tak jak mi na starym forum powiedzieli co będzie w G II. Takie rzeczy można
zawsze na mejla.

Jak już powiedziano wyżej ta całą fabuła jest trochę zakręcona, jeśli chodzi o zakon świtu, niewspominając już o dodatkach gdzie pewnie jeszcze bardziej jest zagadkowa ( co widziałem po intrze :o ) tak więc sorki, że piszemu tu takie rzeczy, ale sporo tego nienapisaliśmy :P Myślę, że po przejściu zakonu, a nawet jestem pewnie, iż sporo będziesz myślał nad tym ciekawym zakończeniem, a jak wiesz trudno jest się nieposzielić swoimi przemyśleniami dlatego piszemu tu takie rzeczy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące cienia feniksa. Gdzie znajde groby duchów z miasta dusz.
Jeszcze jedno czy potwory na 50 poziomie w tym mieście można pokonać a jak tak to w jaki sposób.
prosze o szybkom odpowiedz i z gury dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 15:36, Seqiu napisał:

Jak już powiedziano wyżej ta
całą fabuła jest trochę zakręcona, jeśli chodzi o zakon świtu, niewspominając już o dodatkach gdzie pewnie jeszcze bardziej
jest zagadkowa ( co widziałem po intrze :o ) tak więc sorki, że piszemu tu takie rzeczy, ale sporo tego nienapisaliśmy :P


jestem już w cieniu feniksa (przeszłem oddech zimy) i powiem wam że w dodatkach fabuła jest bardziej zrozumiała ale żeby nie psuć innym zabawy odkrywanie jej na tym tylko poprzestane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pewien problem, gram w Cień Feniksa i aktualnie jestem w kryptach zegarowych, otworzyłem wszystkie skrzynie, zebrałem wszystkie przedmioty ale nie mogę się dostać do skarbca. Wiem że trzeba oświetlic jakieś głowy, jedyne które znalazlem na tej planszy to te do których trzeba włożyć kamienny język (sztylet, buzdygan itp). Czy to te kamienne głowy? Druga sprawa, jak otworzyć tą bramę z którą są minotaury?? Jest tam obelisk ale jak go dotykam to pisze tylko iż jest na nim widoczne zagłębienie (pewnie jakis klucz potrzebny)?? Pomocy!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

twoje oba pytania wiążą się ze sobą. Aby oświetlić głowy musisz wejść do tych komnat z minotaurami.
A żeby do nich wejść najpierw musisz iść do komnaty gdzie było te 9 skrzyń i 3 "obdartych ze skuru" strażników, koło dramy do skarbca jest skrzynka a w niej klucz do tamtej bramy. Tam musisz pokonać pare szkieletów i "szachownice", jeśli hcesz powalczyć to stawaj na krwawych lub ze szkieletem polach. Tam spotkasz tego gościa co walczyłeś z nim w poprzedniej planszy, da ci misje i klucz do komnat z minotaurami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 09:29, czolgi napisał:

twoje oba pytania wiążą się ze sobą. Aby oświetlić głowy musisz wejść do tych komnat z minotaurami.
A żeby do nich wejść
najpierw musisz iść do komnaty gdzie było te 9 skrzyń i 3 "obdartych ze skuru" strażników, koło dramy do skarbca jest skrzynka
a w niej klucz do tamtej bramy. Tam musisz pokonać pare szkieletów i "szachownice", jeśli hcesz powalczyć to stawaj na krwawych
lub ze szkieletem polach. Tam spotkasz tego gościa co walczyłeś z nim w poprzedniej planszy, da ci misje i klucz do komnat
z minotaurami.


Dzięki za odpowiedź, chyba mam jakis błąd w grze bo mam ten klucz a brama dalej mi się nie chce otworzyć, spróbuję sie teleportować do innej planszy(czasami pomaga zlikwidowac bug) i wrócę zeby ją otworzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 10:25, Mario16v napisał:

Dzięki za odpowiedź, chyba mam jakis błąd w grze bo mam ten
klucz a brama dalej mi się nie chce otworzyć, spróbuję sie teleportować do innej planszy(czasami pomaga zlikwidowac bug)
i wrócę zeby ją otworzyć .


ale czy masz klucz ze skrzyni czy od gostka ktury chce jakomś tam laske, bo to jest rużnica.
potrzebujesz tego od bostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 13:22, czolgi napisał:

> Dzięki za odpowiedź, chyba mam jakis błąd w grze bo mam ten
> klucz a brama dalej mi się nie chce otworzyć, spróbuję
sie teleportować do innej planszy(czasami pomaga zlikwidowac bug)
> i wrócę zeby ją otworzyć .

ale czy masz klucz
ze skrzyni czy od gostka ktury chce jakomś tam laske, bo to jest rużnica.
potrzebujesz tego od bostka.


od tego gostka Xalabara czy jakoś tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to powinno ci zadziałać prubuj i prubuj.... jeśli ci się nie uda to soty.
a tak przyokazji jak otworzyłeś (dokładnie) te skrzynie co czeba włanczać te kamienie op lewei i prawej orac te z 7 świeczkami co czeba je włączyć i wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 08:58, Mario16v napisał:

Witam! Mam pewien problem, gram w Cień Feniksa i aktualnie jestem w kryptach zegarowych, otworzyłem wszystkie skrzynie,
zebrałem wszystkie przedmioty ale nie mogę się dostać do skarbca. Wiem że trzeba oświetlic jakieś głowy, jedyne które znalazlem
na tej planszy to te do których trzeba włożyć kamienny język (sztylet, buzdygan itp). Czy to te kamienne głowy? Druga sprawa,
jak otworzyć tą bramę z którą są minotaury?? Jest tam obelisk ale jak go dotykam to pisze tylko iż jest na nim widoczne
zagłębienie (pewnie jakis klucz potrzebny)?? Pomocy!!! :(

Poszukaj w innych odpowiedziach forum z ubiegłego tygodnia i wcześniej.
Opisałem dokładnie krok po kroku co i jak zrobić.
Elshin elf Shenwen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 15:41, plante napisał:

> Witam! Mam pewien problem, gram w Cień Feniksa i aktualnie jestem w kryptach zegarowych, otworzyłem wszystkie skrzynie,

> zebrałem wszystkie przedmioty ale nie mogę się dostać do skarbca. Wiem że trzeba oświetlic jakieś głowy, jedyne które
znalazlem
> na tej planszy to te do których trzeba włożyć kamienny język (sztylet, buzdygan itp). Czy to te kamienne
głowy? Druga sprawa,
> jak otworzyć tą bramę z którą są minotaury?? Jest tam obelisk ale jak go dotykam to pisze tylko
iż jest na nim widoczne
> zagłębienie (pewnie jakis klucz potrzebny)?? Pomocy!!! :(
Poszukaj w innych odpowiedziach
forum z ubiegłego tygodnia i wcześniej.
Opisałem dokładnie krok po kroku co i jak zrobić.
Elshin elf Shenwen
Najczęściej wychwytywane przeze mnie uwagi – wasze - w kampanii Feniksa, to problemy z kryptami. Pozwolę sobie zatem dokładnie opisać możliwie wszystkie kombinacje jakie tam występują. Istotne jest to, byście zaczynając Feniksa mieli minimum 28 poziom. W kampanii Feniksa możecie osiągnąć max 50 poziom.

***************************************************************************
Tak jak Belial na końcu którego musicie zabić w 6-kę, i wcześniej 4 demonów na arenie w Koloseum u Zerbo. Twoi przeciwnicy w Koloseum to: I runda 4 gladiatorzy po 35 p.,
II runda 8 zwierzoludzi 38 p.,
III runda 4 smoczki 45 p .,
IV runda 2 troli 45p., i 2 ogrów 42p.,
V runda 4 szkieletory 45p.,
VI runda 10 mrocznych elfów 44 i 45 poziom,
VII runda 4 demony 50 poziom.
Nie lekceważ wroga. Musisz mieć co najmniej 48 poziom, aby walczyć z ostatnimi. Do pomocy masz kupione(kupisz) 6 tytanów w cenach od 5000 do 2000 goldów. Za każdą wygraną walkę otrzymasz od Zerbo 3 rzeczy i kasę.
***************************************************************************
Po wejściu do krypt należy w takich kombinacjach ustawić dźwignie:
PÓŁNOC:
Prawy, lewy, prawy,
Prawy ,lewy, prawy,
Prawy, lewy, prawy,
Pułapka pierwsza.
Prawy, prawy, lewy,
Prawy, lewy, prawy,
Prawy, lewy, prawy,
Dla drugiej.
Zabierz zawartość skrzyń. Uwaga, nie sprzedawajcie żadnej monety. W kampanii Aryna również. Zabierzcie język z kamiennej głowy.
POŁUDNIE:
Prawy, lewy, prawy
Lewy, prawy, lewy,
Prawy, lewy, prawy.
Dla pierwszej,
Prawy, prawy, lewy,
Prawy, prawy, prawy,
Lewy, prawy, lewy,
Oczyśćcie skrzynie. Dla mniej cierpliwych dodam, że bez czaru magii umysłu – iluzja – nie przebiegniecie żywi posterunków szkieletów które pojawią się gdy podejmiecie siłowe rozwiązanie.
W niektórych miejscach będzie trzeba rozmawiać z duchem Uru.
Korytarzem w górę będzie monument bohaterów. Aby aktywować otwarcie klatek z tytanami obejrzyjcie filmik po dotknięciu kamienia w środku „sceny”. Powtórzcie dokładnie kolejność i otrzymacie tytanów światła. Innych nie dadzą. W monumencie bohaterów najpierw obudźcie Ankthara. Pojawią się Zerbici. Zabij Ankthara i daj jego runę duchom. Zyskasz przyjaciół.
Obudź najlepszych swoich pamagierów + tytani, i idź naprzeciw do sali strażników. SAM!
Skrzynie ułożono wg prostej układanki. Aby otworzyć drugą, musisz mieć klucz z pierwszej.
Otwieraj je tak, jak nakazuje kolejność od 1 do 9. Staraj się podążać tak, by nie narażać się strażnikom obdarciuchom. To że mają 45 poziom, (a ty np.46) to nie ważne. Mają czar śmierć na 20 poziomie. Kiedy zdobędziesz wszystkie skrzynie, strażnicy znikną. Wówczas weź ekipę, i po prawo od tej sali, jest sala pająków. Poziomy od 34.... . Załatw je i w dołku jest szefo. On ma klucz. Zabij go. Powyżej jest kamień. Otwórz bramę. Idź dalej. Pojawiają się głowy (takie jak ta od języka). Wkładając im język do ust możesz usłyszeć wskazówki. Cały czas miej ekipę. Otwieraj kolejno bramki i likwiduj demony. Dojdziesz w ten sposób do kamienia runicznego i oczekującej na ciebie Uru. Zarejestruj się w kamieniu i pogadaj z Uru. I tu jest najwięcej niedomówień. Trzeba oświetlić jednocześnie 5 głów. Nie wysilajcie się. To jest cała zabawa.
W skrzyni obok kamienia jest klucz do sali umarłych. Wróć z ekipą do sali strażników(tej ze skrzyniami 1-9). Po lewo jest kamień i bramka. Otwórz ją. Rozwalcie wszystko i wszystkich. Są 2 możliwości. Można iść na całość i do przodu. Albo ponad durniami z kości są wąskie korytarze, którymi dojdziecie do następnego punktu. W walce zdobywacie punkty doświadczenia. Ginąc wasz awatar traci je mimo, że się odradza. Dojdziecie do szachownicy. NIE MUSZĘ PRZYPOMINAĆ, ŻE ZBIERACIE WSZYSTKO CO ZNAJDZIECIE.
Są korytarza którymi można ominąć szachownice, ale jeżeli zdecydujecie się iść nią ( są tam rożne skrzynki) to uważajcie by pod żadnym pozorem, nie nadepnąć na trupy albo krew. Budzą się mumie 41 poziom. Z jedną sobie poradzicie, ale z 5 ...?
Najlepiej, jak twoi kompanii ominą szachownicę (jest wiele kombinacji), a ty ostrożnie manewrując zbierzesz zawartość skrzynek i spotkasz się z nimi przy drugim monumencie bohaterów. Tam będzie Uru. Pogadasz (aktywujesz monument) z nią i pójdziesz dalej. Spotkasz z Xalabarem. Zgodzisz się znaleźć mu berło wiatrów, a on da ci klucz do labiryntu.
Jak już ci go da, nie odchodź, ale znów z nim pogadaj. Odmów pomocy i zabij jego i wszystkich jego zwolenników. Jak się postarasz, to bez strat.
Teraz idź do sali strażników. Idąc w dół od niej korytarzami dotrzesz do sali, gdzie będą 2 skrzynie otoczone przez pochodnie. Postaw ekipę po środku sali, a sam(a) zajmij się świeczkami. Zawartość jest cenna.
LEWA STRONA: PRAWA STRONA:
1 –7 – 5 – 2 5 – 3 – 8 - 2

4 3 2 1 1 2 3 4

SKRZYNIA SKRZYNIA

5 6 7 8 5 6 7 8

Dalej są ruchome głowy i promienie walące w szachownice. Omijaj je w miarę możliwości i dojdź do sali z latarkami. Jeżeli trafisz na promień, pojawi się mumia 41 poziom. Wówczas wiej do swoich i razem ją załatwcie. W miejscu gdzie raz pojawiła się mumia, więcej ich nie ma. W sumie jakieś 8 sztuk na tej planszy. Ja zabiłem wszystkie, ale miałem tam już poziom 46. (Jak? Lubię z ciekawości wypełniać skrupulatnie wszystkie misje i zaglądać pod każdy „kamień”). Jeżeli dobrze ci poszło i nie obudziłeś mumii, wyślij swoich szeryfów do kamienia nieopodal głów. Tam poczekają na ciebie, bo pozostały ci tylko zagadki nie siła.

Ustawienie latarek. Aby dostać się do obu skrzyń, musisz zapalić wszystkie latarki dla lewej, i zgasić wszystkie dla prawej. Przyznam się – bez bicie – że krew mnie zalewała w tych kombinacjach. Doszedłem chyba przypadkiem w gorączce wściekłości.


1

7 2
4
6 3

5
Jak znajdziesz się przy latarkach, zauważysz, że palą się 1 i 5. Każda latarka obsługuje 3 lampy. Zapalaj 4.Później obojętnie którą 1 lub 5.
Weź zawartość skrzynki. Wróć do latarek. Zrób sava. Zagaś 7 lub inną po przekątnej. W tym przypadku nie pamiętam. Ale myślę, że po przekątnej w lewo.
Dalej jest to co przy wejściu do krypt. Z jednej strony ty, z drugiej zerbita.

Ustaw dźwignie tak:
Lewa, prawa, lewa,
Prawa, prawa, prawa, (ostatnia w tej linii wajcha nie działa, ale to nic. Zrób inne jak podałem)
Lewa, prawa, lewa.
Teraz uzbrój się w cierpliwość. Gostek musi pomanipulować z 10 minut, nim znikną oczka. Wówczas nie oglądając się na nic wal na drugą stronę. Zerbita zniknie. Rozwal wszystkie groby. Idź do kamienia. Otwórz bramkę i weź zawartość skrzynki.


Wejdź do labiryntu. Większość minotaurów będziecie musieli zlikwidować samemu, dlatego wskazane jest od początku gry realizować dokładnie wszystkie pod misje i boczne zadania. Dużo walk, minimum inkarnacji. Gdzie otworzysz wrota i możesz wprowadzić ekipę, to zrób to. Niech dla ciebie załatwiają zwierzoludzi. Kiedy okryjesz wszystkie 5 dużych głów, postaw na ich przeciw po bohaterze. Wówczas zapalą się im i tym 5 przy kamieniu runicznym oczy, i otworzy ci się wejście do skarbca. W ten sposób zdobędziesz zawartość.
U rzemieślniczki u której masz do naprawy kostur i tarczę – jak już znajdziesz 3 łzy Zerbity napraw kostór. Daje siłę zabijania 51 poziom, zamraża, zapala i zabija. W kwestii Tuomi, to można jej nie pomagać. Zabij ją. W przeciwnym razie – gdy jej dasz znaleziska – w grze mistrzów w kryptach zegarowych przegrasz pojedynek, nawet jeżeli z twojego punktu nie popełnisz błędu, Zerbita powie „ dwie figury tego samego koloru stoją na tej samej linii”. Powtarzałem rozgrywkę kilka razy, i pilnowałem by nie było błędu. A i tak przegrałem.

Na północ u samej góry labiryntu jest portal prowadzący do innego skarbca. Są tam dwa demony po 48 poziom – Niepokonani. Mając 50 poziom nie mogłem ich pokonać. Są też 2 inne portale. Wejdź do nich.
W pierwszym po lewej znajdziesz ( w drugim też ) 3 skrzynie i 6 latarek.
Wartości latarek to :

1 32 16
2 4 8

Skrzynie mają oznakowanie oznakowanie cyfrowe. Lampki też. Musisz tak dodać cyferki by włączyły się latarki a ty otworzysz skrzynie. Gdzie jest 8 wystarczy jedna lampka.

Wartość na skrzyniach to: 21, 5 i 8. Aby uwolnić demona zapal : 16+4.

Zanim opuścisz pomieszczenie zapal latarki tak: 8 + 4 + 1 = 13 czarny

W drugim jest tak:


13 3 5
7 2 11

Wartość na skrzyniach to: 66, 7 i 130. Aby uwolnić demona zapal : 2, 33 i 10


66 to 11 * 2 * 3. 130 to 13 *5 * 2

Zanim opuścisz pomieszczenie zapal latarki tak:: 3 * 2 * 5 * 11 = 330 czerwień.

Te ostatnie ustawienia pozwolą ci otworzyć skrzynię z cyframi 330 i 13.

Z demonami nie walcz. Musisz je w uliczkach sali wymanewrować na tyle, by otworzyć skrzynie. Są powolni. Skrzynie otwierasz monetami zebranymi wcześniej.
Najlepiej zaglądać robiąc najpierw quicksava. Jeżeli nie ma interesujących nas rzeczy, nie warto ich brać. Bierz rzeczy dla Tuomi – jak musisz – (możesz je sprzedać,), chyba że jesteś na 17 poziomi magii umysłu, to weź sobie. Wybór należy do ciebie.
To tyle jeśli idzie o krypty.
Na ostatniej planszy gry będą 4 monumenty runiczne orków, mrocznych elfów, ludzi i elfek. Nie łącz absolutnie ciemnych ras z rasami światła. Pozabijają się. Najlepiej walczyć ludźmi i elfkami. Mają uzdrowicieli. Przy monumentach będą skrzynie które otwiera się monetami czaszki. Po 5. Mnie zostało 10 na końcu, więc dostałem 2 runicznych powyżej 40 poziomu.
Życzę miłej i ekscytującej zabawy z najlepszą na świecie – wg mnie – grą czasu rzeczywistego.


Z szacunkiem
Elshin elf Shenwen


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM 3 KAMPANIAMI SPELLFORCE PODAJE SWOJEGO MAILA:
strategiarpg@go2.pl
UDZIELĘ WSZELKICH ODPOWIEDZI NA PORUSZANE PRZEZ WAS KWESTIE.
Z szacunkiem
Elshin elf Shenwen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 15:43, plante napisał:

> > Witam! Mam pewien problem, gram w Cień Feniksa i aktualnie jestem w kryptach zegarowych, otworzyłem wszystkie
skrzynie,
>
> > zebrałem wszystkie przedmioty ale nie mogę się dostać do skarbca. Wiem że trzeba oświetlic jakieś
głowy, jedyne które
> znalazlem
> > na tej planszy to te do których trzeba włożyć kamienny język (sztylet, buzdygan
itp). Czy to te kamienne
> głowy? Druga sprawa,
> > jak otworzyć tą bramę z którą są minotaury?? Jest tam obelisk
ale jak go dotykam to pisze tylko
> iż jest na nim widoczne
> > zagłębienie (pewnie jakis klucz potrzebny)??
Pomocy!!! :(
> Poszukaj w innych odpowiedziach
> forum z ubiegłego tygodnia i wcześniej.
> Opisałem dokładnie
krok po kroku co i jak zrobić.
> Elshin elf Shenwen
> Najczęściej wychwytywane przeze mnie uwagi – wasze -
w kampanii Feniksa, to problemy z kryptami. Pozwolę sobie zatem dokładnie opisać możliwie wszystkie kombinacje jakie tam
występują. Istotne jest to, byście zaczynając Feniksa mieli minimum 28 poziom. W kampanii Feniksa możecie osiągnąć max 50
poziom.
***************************************************************************
Tak jak Belial na końcu którego musicie
zabić w 6-kę, i wcześniej 4 demonów na arenie w Koloseum u Zerbo. Twoi przeciwnicy w Koloseum to: I runda 4 gladiatorzy
po 35 p.,
II runda 8 zwierzoludzi 38 p.,
III runda 4 smoczki 45 p .,
IV runda 2 troli 45p., i 2 ogrów 42p.,
V runda
4 szkieletory 45p.,
VI runda 10 mrocznych elfów 44 i 45 poziom,
VII runda 4 demony 50 poziom.
Nie lekceważ wroga. Musisz
mieć co najmniej 48 poziom, aby walczyć z ostatnimi. Do pomocy masz kupione(kupisz) 6 tytanów w cenach od 5000 do 2000 goldów.
Za każdą wygraną walkę otrzymasz od Zerbo 3 rzeczy i kasę.
***************************************************************************

Po wejściu do krypt należy w takich kombinacjach ustawić dźwignie:
PÓŁNOC:
Prawy, lewy, prawy,
Prawy ,lewy, prawy,
Prawy,
lewy, prawy,
Pułapka pierwsza.
Prawy, prawy, lewy,
Prawy, lewy, prawy,
Prawy, lewy, prawy,
Dla drugiej.
Zabierz zawartość
skrzyń. Uwaga, nie sprzedawajcie żadnej monety. W kampanii Aryna również. Zabierzcie język z kamiennej głowy.
POŁUDNIE:

Prawy, lewy, prawy
Lewy, prawy, lewy,
Prawy, lewy, prawy.
Dla pierwszej,
Prawy, prawy, lewy,
Prawy, prawy, prawy,

Lewy, prawy, lewy,
Oczyśćcie skrzynie. Dla mniej cierpliwych dodam, że bez czaru magii umysłu – iluzja – nie
przebiegniecie żywi posterunków szkieletów które pojawią się gdy podejmiecie siłowe rozwiązanie.
W niektórych miejscach
będzie trzeba rozmawiać z duchem Uru.
Korytarzem w górę będzie monument bohaterów. Aby aktywować otwarcie klatek z tytanami
obejrzyjcie filmik po dotknięciu kamienia w środku „sceny”. Powtórzcie dokładnie kolejność i otrzymacie tytanów
światła. Innych nie dadzą. W monumencie bohaterów najpierw obudźcie Ankthara. Pojawią się Zerbici. Zabij Ankthara i daj
jego runę duchom. Zyskasz przyjaciół.
Obudź najlepszych swoich pamagierów + tytani, i idź naprzeciw do sali strażników.
SAM!
Skrzynie ułożono wg prostej układanki. Aby otworzyć drugą, musisz mieć klucz z pierwszej.
Otwieraj je tak, jak nakazuje
kolejność od 1 do 9. Staraj się podążać tak, by nie narażać się strażnikom obdarciuchom. To że mają 45 poziom, (a ty np.46)
to nie ważne. Mają czar śmierć na 20 poziomie. Kiedy zdobędziesz wszystkie skrzynie, strażnicy znikną. Wówczas weź ekipę,
i po prawo od tej sali, jest sala pająków. Poziomy od 34.... . Załatw je i w dołku jest szefo. On ma klucz. Zabij go. Powyżej
jest kamień. Otwórz bramę. Idź dalej. Pojawiają się głowy (takie jak ta od języka). Wkładając im język do ust możesz usłyszeć
wskazówki. Cały czas miej ekipę. Otwieraj kolejno bramki i likwiduj demony. Dojdziesz w ten sposób do kamienia runicznego
i oczekującej na ciebie Uru. Zarejestruj się w kamieniu i pogadaj z Uru. I tu jest najwięcej niedomówień. Trzeba oświetlić
jednocześnie 5 głów. Nie wysilajcie się. To jest cała zabawa.
W skrzyni obok kamienia jest klucz do sali umarłych. Wróć
z ekipą do sali strażników(tej ze skrzyniami 1-9). Po lewo jest kamień i bramka. Otwórz ją. Rozwalcie wszystko i wszystkich.
Są 2 możliwości. Można iść na całość i do przodu. Albo ponad durniami z kości są wąskie korytarze, którymi dojdziecie do
następnego punktu. W walce zdobywacie punkty doświadczenia. Ginąc wasz awatar traci je mimo, że się odradza. Dojdziecie
do szachownicy. NIE MUSZĘ PRZYPOMINAĆ, ŻE ZBIERACIE WSZYSTKO CO ZNAJDZIECIE.
Są korytarza którymi można ominąć szachownice,
ale jeżeli zdecydujecie się iść nią ( są tam rożne skrzynki) to uważajcie by pod żadnym pozorem, nie nadepnąć na trupy albo
krew. Budzą się mumie 41 poziom. Z jedną sobie poradzicie, ale z 5 ...?
Najlepiej, jak twoi kompanii ominą szachownicę
(jest wiele kombinacji), a ty ostrożnie manewrując zbierzesz zawartość skrzynek i spotkasz się z nimi przy drugim monumencie
bohaterów. Tam będzie Uru. Pogadasz (aktywujesz monument) z nią i pójdziesz dalej. Spotkasz z Xalabarem. Zgodzisz się znaleźć
mu berło wiatrów, a on da ci klucz do labiryntu.
Jak już ci go da, nie odchodź, ale znów z nim pogadaj. Odmów pomocy i
zabij jego i wszystkich jego zwolenników. Jak się postarasz, to bez strat.
Teraz idź do sali strażników. Idąc w dół od
niej korytarzami dotrzesz do sali, gdzie będą 2 skrzynie otoczone przez pochodnie. Postaw ekipę po środku sali, a sam(a)
zajmij się świeczkami. Zawartość jest cenna.
LEWA STRONA: PRAWA STRONA:
1 –7 – 5 – 2 5 – 3 –
8 - 2

4 3 2 1 1 2 3 4

SKRZYNIA SKRZYNIA

5 6 7 8 5 6 7 8

Dalej są ruchome głowy i promienie walące w szachownice.
Omijaj je w miarę możliwości i dojdź do sali z latarkami. Jeżeli trafisz na promień, pojawi się mumia 41 poziom. Wówczas
wiej do swoich i razem ją załatwcie. W miejscu gdzie raz pojawiła się mumia, więcej ich nie ma. W sumie jakieś 8 sztuk na
tej planszy. Ja zabiłem wszystkie, ale miałem tam już poziom 46. (Jak? Lubię z ciekawości wypełniać skrupulatnie wszystkie
misje i zaglądać pod każdy „kamień”). Jeżeli dobrze ci poszło i nie obudziłeś mumii, wyślij swoich szeryfów
do kamienia nieopodal głów. Tam poczekają na ciebie, bo pozostały ci tylko zagadki nie siła.

Ustawienie latarek. Aby dostać
się do obu skrzyń, musisz zapalić wszystkie latarki dla lewej, i zgasić wszystkie dla prawej. Przyznam się – bez bicie
– że krew mnie zalewała w tych kombinacjach. Doszedłem chyba przypadkiem w gorączce wściekłości.


1

7 2
4
6
3

5
Jak znajdziesz się przy latarkach, zauważysz, że palą się 1 i 5. Każda latarka obsługuje 3 lampy. Zapalaj 4.Później
obojętnie którą 1 lub 5.
Weź zawartość skrzynki. Wróć do latarek. Zrób sava. Zagaś 7 lub inną po przekątnej. W tym przypadku
nie pamiętam. Ale myślę, że po przekątnej w lewo.
Dalej jest to co przy wejściu do krypt. Z jednej strony ty, z drugiej
zerbita.

Ustaw dźwignie tak:
Lewa, prawa, lewa,
Prawa, prawa, prawa, (ostatnia w tej linii wajcha nie działa, ale to
nic. Zrób inne jak podałem)
Lewa, prawa, lewa.
Teraz uzbrój się w cierpliwość. Gostek musi pomanipulować z 10 minut, nim
znikną oczka. Wówczas nie oglądając się na nic wal na drugą stronę. Zerbita zniknie. Rozwal wszystkie groby. Idź do kamienia.
Otwórz bramkę i weź zawartość skrzynki.


Wejdź do labiryntu. Większość minotaurów będziecie musieli zlikwidować samemu,
dlatego wskazane jest od początku gry realizować dokładnie wszystkie pod misje i boczne zadania. Dużo walk, minimum inkarnacji.
Gdzie otworzysz wrota i możesz wprowadzić ekipę, to zrób to. Niech dla ciebie załatwiają zwierzoludzi. Kiedy okryjesz wszystkie
5 dużych głów, postaw na ich przeciw po bohaterze. Wówczas zapalą się im i tym 5 przy kamieniu runicznym oczy, i otworzy
ci się wejście do skarbca. W ten sposób zdobędziesz zawartość.
U rzemieślniczki u której masz do naprawy kostur i tarczę
– jak już znajdziesz 3 łzy Zerbity napraw kostór. Daje siłę zabijania 51 poziom, zamraża, zapala i zabija. W kwestii
Tuomi, to można jej nie pomagać. Zabij ją. W przeciwnym razie – gdy jej dasz znaleziska – w grze mistrzów w
kryptach zegarowych przegrasz pojedynek, nawet jeżeli z twojego punktu nie popełnisz błędu, Zerbita powie „ dwie figury
tego samego koloru stoją na tej samej linii”. Powtarzałem rozgrywkę kilka razy, i pilnowałem by nie było błędu. A
i tak przegrałem.

Na północ u samej góry labiryntu jest portal prowadzący do innego skarbca. Są tam dwa demony po 48 poziom
– Niepokonani. Mając 50 poziom nie mogłem ich pokonać. Są też 2 inne portale. Wejdź do nich.
W pierwszym po lewej
znajdziesz ( w drugim też ) 3 skrzynie i 6 latarek.
Wartości latarek to :

1 32 16
2 4 8

Skrzynie mają oznakowanie
oznakowanie cyfrowe. Lampki też. Musisz tak dodać cyferki by włączyły się latarki a ty otworzysz skrzynie. Gdzie jest 8
wystarczy jedna lampka.

Wartość na skrzyniach to: 21, 5 i 8. Aby uwolnić demona zapal : 16+4.

Zanim opuścisz pomieszczenie
zapal latarki tak: 8 + 4 + 1 = 13 czarny

W drugim jest tak:


13 3 5
7 2 11

Wartość na skrzyniach to: 66, 7 i 130.
Aby uwolnić demona zapal : 2, 33 i 10


66 to 11 * 2 * 3. 130 to 13 *5 * 2

Zanim opuścisz pomieszczenie zapal latarki
tak:: 3 * 2 * 5 * 11 = 330 czerwień.

Te ostatnie ustawienia pozwolą ci otworzyć skrzynię z cyframi 330 i 13.

Z demonami
nie walcz. Musisz je w uliczkach sali wymanewrować na tyle, by otworzyć skrzynie. Są powolni. Skrzynie otwierasz monetami
zebranymi wcześniej.
Najlepiej zaglądać robiąc najpierw quicksava. Jeżeli nie ma interesujących nas rzeczy, nie warto ich
brać. Bierz rzeczy dla Tuomi – jak musisz – (możesz je sprzedać,), chyba że jesteś na 17 poziomi magii umysłu,
to weź sobie. Wybór należy do ciebie.
To tyle jeśli idzie o krypty.
Na ostatniej planszy gry będą 4 monumenty runiczne
orków, mrocznych elfów, ludzi i elfek. Nie łącz absolutnie ciemnych ras z rasami światła. Pozabijają się. Najlepiej walczyć
ludźmi i elfkami. Mają uzdrowicieli. Przy monumentach będą skrzynie które otwiera się monetami czaszki. Po 5. Mnie zostało
10 na końcu, więc dostałem 2 runicznych powyżej 40 poziomu.
Życzę miłej i ekscytującej zabawy z najlepszą na świecie –
wg mnie – grą czasu rzeczywistego.


Z szacunkiem
Elshin elf Shenwen




Kurde!!!!!! Nie mam tego klucza, popełniłem bład bo powinienem zgodnie z Twoimi wskazówkami najpierw zgodzić się wypełnić misję dla Xalabara a on dałby mi klucz, a ja poprostu od razu mu odmówiłem i go zabiłem i tym sposobem zablokowałem sobie ta bramę. Myślalem że jak go zabiję to i tak klucz dostane przeszukując jego ciało a tu takie rozczarowanie:(! Save-y niestety mam juz późniejsze i muszę sobie darować skarbiec... no chyba że jakimś cudem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś grał w spellforce i pamieta dosc dokladnie co i jak trzeb arobic to niech zagada na gg(nr 6502003 zawsze ukryty piszcie:D) mam tyl epytan ze musial bym zobic duza ilosc postow i codziennie dawac nowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie mam problemów z misjami (trudno żeby były na tak wczesnym etapie gry), ale chciałbym zapytać, jak się otwiera skrzynię, która jest za monumentem driad w Shiel. Tą z trzema pokrętłami... więc... Jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 20:06, Monastor napisał:

Właściwie nie mam problemów z misjami (trudno żeby były na tak wczesnym etapie gry), ale chciałbym zapytać, jak się otwiera
skrzynię, która jest za monumentem driad w Shiel. Tą z trzema pokrętłami... więc... Jak to zrobić?


Na następnej planszy w wiosce jest kupiec który za malachit poda ci odpowiednią kombinację i da klucz. Niestety zanim zdobędziesz malachit to to trochę potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 20:34, Raylin napisał:

> Właściwie nie mam problemów z misjami (trudno żeby były na tak wczesnym etapie gry), ale chciałbym zapytać, jak się
otwiera
> skrzynię, która jest za monumentem driad w Shiel. Tą z trzema pokrętłami... więc... Jak to zrobić?

Na następnej
planszy w wiosce jest kupiec który za malachit poda ci odpowiednią kombinację i da klucz. Niestety zanim zdobędziesz malachit
to to trochę potrwa.

Wielkie dzięki... Pewnie w skrzyni jest coś wypasionego :)
NIE MÓW CO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się