Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Origin zaatakowany przez hakerów? EA zaprzecza

62 postów w tym temacie

Wielu graczy otrzymało niespodziewanie mailowe powiadomienia o pomyślnej zmianie hasła na Originie. Właściciel platformy, Electronic Arts, zapewnia, że żadnego ataku hakerów nie było.

^^ Tutaj 100% zgadzam się z EA - IMO, to nie hakerzy.... te hasła pozamieniały krasnoludki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem jednym z tych "szczęśliwców" których to spotkało. Od dwoch tygodni próbuje bezskutecznie skontaktowac się z pomocą techniczną EA. Zaczynam powoli tracic nadzieje na odzyskanie konta i gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale co z właścicielami kont? Czy to stanowisko EA oznacza, że tyle są w stanie zrobić- ogłosić, że to nie hakerzy i...i już? Jak @Lordpilot napisał to chyba były krasnoludki- tak małe, że pochowały się za ramkę przeglądarki i nikt ich nie wykrył;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pan_Herbatka

Zadzwoń do serwisu EA i przygotuj sobie klucze gier które miałeś na koncie. Powinni ci raz dwa odblokować konto.

Osobiście miałem przypadek, że nagle nie mogłem się zalogować do aplikacji origin, za to mogłem na stronę ea.
Wystarczyło zmienić hasło i podać nowe w aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to wlam mogl dotyczyc skrzynek mailowych a nie Origina...i hmm czy poszkodowani nie moga poprostu skorzystac z odzyskiwania hasla? Niby mam Origina ale nigdy jakos nie bylo okazji sprawdzic jak to dziala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega w sobotę stracił konto i dziś dosłownie 10 minut temu udało się je odzyskać. Okazało się, że zostało skradzione przez kogoś z Ukrainy. Odzyskanie konta było bardzo problematyczne i jedna rzecz mnie bardzo przeraziła. Kolegę wypytali o imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, klucze do gier, nick-i jakie używa w grach i jakie maile używa… Strasznie dużo danych wymagają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:11, MrEvilRobot napisał:

@Pan_Herbatka

Zadzwoń do serwisu EA i przygotuj sobie klucze gier które miałeś na koncie. Powinni ci
raz dwa odblokować konto.

Osobiście miałem przypadek, że nagle nie mogłem się zalogować do aplikacji origin, za
to mogłem na stronę ea.
Wystarczyło zmienić hasło i podać nowe w aplikacji.


Niestety problem leży w tym, że nikt nie raczy podnieść słuchawki, wisze na telefonie po kilkanascie minut i słucham jakiejś debilnej muzyczki.
Mam nauczke, już nigdy żadnej gry od EA nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:16, Pan_Herbatka napisał:

Niestety problem leży w tym, że nikt nie raczy podnieść słuchawki, wisze
na telefonie po kilkanascie minut i słucham jakiejś debilnej muzyczki.
Mam nauczke, już nigdy żadnej gry od EA nie kupie.

Dzwoniłeś pod ten numer?

+48 22 397 08 40 ???

Spróbuj. Życzę powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie same maile dostaje od Blizzarda rzekomo. I jakoś nikt mi hasła nie zmienił. Oczywiście w mailu piszę, żebym kliknął na odnośnik :) Wszystkie takie maile, trzeba traktować jako spam i w nic nie klikać. Dziwię się, że hasła się zmieniło bez naszej ingerencji i w ogóle. Powinno założyć dodatkowe zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto dowód, że nie można polegać na serwis Origin i konto z cyfrowe gry i DRM. Ja ufam serwis GOG.com i CDP.pl, a kolejny ich plus to brak DRM (u CDP.PL większości gier). Ja skopiowałem gry z GOG.com i CDP.pl na moje zapasowe dyski. W ten sposób, gdyby jakim cudem padło mój konto w CDP.pl i GOG.com, to nie stracę moje gry. A jeśli chodzi o STEAM, to kupię gry od tego tylko w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:37, Sir_Xan napisał:

A jeśli chodzi o STEAM, to kupię gry od tego tylko w ostateczności.

Więc w nowości i hity z najwyższej półki pograsz tylko na konsoli, bo w większości wymagają Steam lub Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:41, Janek_Izdebski napisał:

> A jeśli chodzi o STEAM, to kupię gry od tego tylko w ostateczności.
Więc w nowości i hity z najwyższej półki pograsz tylko na konsoli, bo w większości wymagają
Steam lub Origin.


Że się tak wtrącę i zaofftopuję...
Mam przeczucie że Hitman Absolution też będzie wymagał Pary, nie orientujesz się może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 13:53, Sanders-sama napisał:

Że się tak wtrącę... Pewnie Hitman Absolution też będzie wymagał Pary, nie
orientujesz się?

Jasne, że będzie wymagał Steam. Tak samo jak "Sniper Challenge" wymaga. :)

Pary? A co to takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat konto Steamowskie mozna znacznie lepiej zabezpieczyc od originowskiego (sprawdzanie z jakiego kompa sie logujesz i wymaganie wtedy potwierdzenia itp itp) Ja osobiscie mialem tylko jeden wlam na konto i..Bnet i to zeby bylo smiesniej wlasnie przez email..(nic nie klinalem poprostu hackneli mi konto):p Od tamtego czasu mam podwojna autentykacje wlaczona i nic zlego sie juz nie przytrafilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 14:01, Sanders-sama napisał:

> Pary? A co to takiego? :)

Para to po naszemu Steam.


Sorki, co za @#$% ze mnie, że nie zajarzyłem. ;D Dziś najwyraźnie gorzej u mnie z kojarzeniem. Chyba potrzebuję kolejnej dawki kofeiny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2012 o 14:03, Janek_Izdebski napisał:

> > Pary? A co to takiego? :)
>
> Para to po naszemu Steam.

Sorki, dziś najwyraźnie gorzej u mnie z kojarzeniem. Chyba potrzebuję kolejnej dawki
kofeiny. ;)


Ty już swój egzemplarz zaklepałeś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować