Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Indiegram - Limbo

13 postów w tym temacie

Wymagania małe... co to ma być? To już się nawet autorowi nie chce podać? ;/

Core 2 Duo 2 GHz, 512 MB RAM (1GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 150 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kiedyś na Steam za jakieś 10 zł. Gierka bardzo fajna i klimatyczna, choć zagadki potrafią być momentami irytujące ;)

Jestem gdzieś w połowie i jak mi jest za wesoło i za dobrze w życiu, to sobie ją włączam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się Limbo jakoś nie podobało. Taka gra o niczym, po nic.

Do tego źle zoptymalizowana, miała wyczuwalne opóźnienie przy wykonywaniu akcji, przez co np. musiałem naciskać klawisz skoku wcześniej niż w innych grach.

Dość denerwujące jest też to, że żeby ominąć pułapkę, trzeba w niej najpierw zginąć, po czym przejść pewien dystans do poprzedniego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa gry bardzo fajna i klimatyczna niestety druga psuje cały efekt bo zamienia się w zwykłą platformówke z unikanie pił, karabinów i tego typu szmelcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 11:19, Fang napisał:

Pierwsza połowa gry bardzo fajna i klimatyczna niestety druga psuje cały efekt bo zamienia
się w zwykłą platformówke z unikanie pił, karabinów i tego typu szmelcu.

No dokładnie. Kupiłem sobie Limbo kilka tygodni temu z okazji jakieś Steamowej przeceny. Wiele o grze słyszałem, ale szkoda mi było na nią kasy z Xbox Live. Początek całkiem klimatyczny, zagadki też całkiem ciekawe. Na jednym tchu przeszedłem około 70% gry. Niestety pod koniec zaczęło się robić nudno i jakoś nie mogłem się przełamać żeby dokończyć Limbo. Dopiero wczoraj wieczorem mi się to udało, ale ani zakończenie, ani kilka ostatnich etapów nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Fajna gra na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jak wyjdzie na komórki za jakieś grosze i będę potrzebował jakiejś zabawki na kilka minut do tramwaju, to się skuszę. Na wielki ekran szkoda. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i grę doceniam, ale nie mechanicznie/fabularnie. Dla mnie gra była zbyt krótka i prosta. Owszem, imponuje elementami, które wciągają w ten świat, tj. klimat grafiki i muzyki, ale sama cudem nie jest i na pewno nie ma na nią miejsca w top15 moich ulubionych, nawet jeśli trologie growe potraktujemy jako jedna (jak Spyro chociażby). Właściwie... nie nazwałbym tej gry nawet moją ulubioną. Jest fajna, ale to jeszcze za mało. Gra może być dobra, ale niekoniecznie fajna. Taką jest Limbo. Przykłady moich ulubionych gier to trologia Spyro, Tomb Raidery wszelkiej maści, Crash Team Racing, Banjo-Kazooie, Super Smash Bros 64, seria Half-Life, Crysis 2 (3 była okej, a 1 jeszcze nie grałem), Ori and the Blind Forest, Goat Simulator, Dark Souls, Ratchet & Clank 2 (nie grałem w inne odsłony serii), Tony Hawk Pro Skater 4 i jeszcze się znajdzie ich trochę. A traktując każdą odsłonę growej serii pojedynczo, to naprawdę sporo tego będzie. A tak powinienem traktować, bo skoro Crysisa 2 traktuję osobno, a Crysisa 3 tutaj nie wliczam, to Spyro 1, 2 i 3 liczmy jako 3 gry. A to są tylko gry z samej topki najlepszych. Nie wymieniłem tutaj gier, które mi się podobają, ale nie są ulubionymi. Więc na Limbo miejsca niestety nie ma w top15. Wątpię by znalazło się w top100. Co prawda konsolowcem nie jestem, ale z paru konsol mam po kilka ulubionych gier.

Tak więc zgadzam się, że gra jest dziełem artystycznym. Ale mimo wszystko jako gra jest średnia. Dziełem jest też Ori, które ma dodatkowo piękną i smutną fabułę, przecudne postacie i elementy rozgrywki, które idealne może nie są, ale są świetne. Ale sama grafika nie wystarczy, by gra była przecudna. Ale Limbo zasługuje na uznanie tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować